• 1% dla naszej szkoły.
     • 1% dla naszej szkoły.

     • Drodzy Rodzice i Przyjaciele Szkoły!

      Od 2012 roku nasza szkoła współpracuje z Fundacją Rosa, a dokładnie z programem Twoja Szkoła. „Ideą programu Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych”.

      Każda szkoła, a więc także nasza ma swój indywidualny identyfikator - 136677. Wystarczy go wpisać w odpowiednie miejsce i już! To naprawdę jest bardzo proste i działa.
      Z przekazanego przez Państwa 1% na fundację Rosa ze wskazaniem na naszą szkołę zakupiliśmy m.in.: 3 laptopy, kamerę cyfrową z dodatkową kartę pamięci, projektor, ekran, głośniki, Ozoboty i LEGO EDUCATION WeDo 2.0 do nauki programowania.
      Drodzy Państwo przed nami kolejne rozliczenia podatkowe. Wypełniając ten obowiązek pamiętajcie, że wpisując kilka cyferek 136677 w odpowiednim miejscu możecie wesprzeć naszą szkołę - czyli szkołę Waszego dziecka. Już teraz, z góry, za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.

     • Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych”.

     • Ustawą z dnia 9 lutego 2011 roku 1 marca stał się oficjalnym świętem państwowym – obchodzimy wtedy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 
      Data ta ma upamiętniać członków podziemia niepodległościowego, którzy po roku 1944 jako pierwsi walczyli o Wolną Polskę z okupantem sowieckim i sprzeciwiali się instalacji w naszym kraju komunistycznego systemu totalitarnego.

      Za walkę, nie tylko z bronią w ręku i wierność swym  ideałom zapłacili niejednokrotnie najwyższą cenę- cenę swego życia. Nawet jeśli udało im się przeżyć przez ponad 4 dekady żyli z piętnem - jak określała ich komunistyczna propaganda - „bandytów” i „faszystów”.  Żołnierze ci reprezentowali różne opcje ideowe i różne środowiska, ale łączyło ich jedno. Wszyscy, jako ludzie całkowicie odporni na sowietyzację, mieli zostać przez nowy reżim wymazani z kart historii i ludzkiej pamięci. Choć w realiach tamtych czasów ponieśli porażkę nasza pamięć jest dowodem na to, że to ich oprawcy przegrali. 
      3 marca w hołdzie Bohaterom w walce o wolność i samostanowienie w naszej szkole już po raz piąty odbędzie się Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych”. Jej kulminacją będzie inscenizacja rekonstrukcji historycznej odbicia więźniów w Parku Moczydło oraz uroczysta gala rozdania nagród uczestnikom gry.  Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów liceów na Woli. Rekrutacja trwa do 28 lutego. 

      Agnieszka Ostromęcka
      ​​​​​​​nauczyciel historii

     • Stop smog!

     • Już niedługo zaczynamy kolejny cykl zajęć innowacyjnych "Rośliny nadzieją i przyszłością czystego powietrza. Walczymy ze smogiem".

      Celem zajęć innowacyjnych jest przypomnienie uczniom informacji o smogu, skąd się on bierze, jaki ma wpływ na nasze zdrowie oraz jak z nim walczyć na co dzień. Uczniowie poznają rosliny, które oczyszczają powietrze.

      Natalia Maruszewska - Sawicka
      nauczyciel techniki

     • Podziękowanie

     • Szanowni Rodzice, drodzy Nauczyciele, kochani Uczniowie,
      Chciałabym wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie i choćby najdrobniejszy gest pomocy przy naszej szkolnej zimowej kawiarence podczas Koncertu Noworocznego:

      - za ustawienie stolików i krzeseł
      - za dociągnięcie nam prądu
      - za przystrojenie stolików obrusami i lampionami
      - za upieczenie pysznych ciast
      - za pokrojenie ciast i ich piękne ułożenie na paterach 
      - za ich sprzedaż i kupowanie 

      Bez tej współpracy i połączenia wszystkich elementów nie byłoby takich efektów i ciepłej rodzinnej atmosfery.    

      Miło mi poinformować Państwa, iż całkowity utarg za ciasta, kawę i herbatę wyniósł 956,16 zł. To bardzo duża kwota, która przyprawiła nas o zawrót głowy. Teraz musimy wspólnie z uczniami zastanowić się, na jaki cel przeznaczyć jej część i zdiagnozować własne potrzeby. Dziękuję za każde zakupione ciasteczko, za każde upieczone. Szczególnie gorąco dziękuję Uczniom, którzy byli chorzy, a mimo to ich Rodzice przynieśli ciasto do szkoły i w dodatku kupowali inne, by zanieść swojemu dziecku do domu. Bardzo, bardzo ciepło dziękuję „Panu Incognito”, który za zakup kilku ciastek zapłacił w kasie kawiarenki 100 zł .
      Jednocześnie chciałabym ponownie zaprosić Państwa do współpracy w dniu 7.03.2020 roku (sobota), kiedy to na terenie naszej szkoły odbędą się ogólnopolskie spotkania craftowe Craft Wawa – warsztaty, pokazy, konkursy, zakupy i spotkania rękodzielnicze. Przy okazji tej imprezy Samorząd Uczniowski prowadzi szatnię oraz kawiarenkę z własnymi wyrobami cukierniczymi, z których całkowity dochód przeznaczony jest na cele samorządowe.

      Ewa Mikina- opiekun SU

    • Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
     • Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

     • 6.02.2020 r uczniowie klas pierwszych przystąpili do napisania Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. 
      Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie. Doskonale poradzili sobie z zadaniami wymagającymi analizy zagrożenia oraz  bez problemów potrafili wskazać sposób rozwiązania trudnej sytuacji.

      Nasi uczniowie bezbłędnie odpowiedzieli na każde z 10 pytań testu zdobywając tym samym dla Naszej Szkoły Certyfikat potwierdzający udział w XI edycji programu” Akademia Bezpiecznego Puchatka”.Każdy uczestnik otrzymał również Dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa.

      Dziękujemy Kochani! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

     • Zbiórka książek

     • Szanowni Państwo,
      Z inicjatywy członkini Samorządu Uczniowskiego - Ali Tomaszewskiej - organizujemy akcję zbiórki książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych do pierwszej polskiej biblioteki w Nur-Sułtan w Kazachstanie.
      Książki można przynosić do biblioteki szkolnej do końca lutego. Zbieramy książki o dowolnej tematyce z wyłączeniem historycznych i religijnych. Bardzo prosimy o nie przynoszenie zniszczonych książek. Podzielmy się takimi, jakie sami chcielibyśmy otrzymać.

      Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski