• Przygotowanie do Święta Mamy w IB

     • Nowa galeria Przygotowanie do Święta Mamy w IB została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie klasy I b z wielką radością i zaangażowaniem przygotowali prezenty, które będą mogli już za kilka dni wręczyć Swoim Kochanym, Troskliwym, Ślicznym, Mądrym, Cierpliwym, Wesołym Mamusiom😉.Przy tej jakże wyjątkowej okazji poznaliśmy technikę decoupage'u . Realizując Projekt - Mama, dzieci miały okazję zastanowić się nad cechami swoich Mam😉, przypominały sobie, co najbardziej lubią wspólnie z Nimi robić. Mogły też narysować ulubione dania przygotowywane przez Mamusie i wreszcie stworzyć z Wielką Miłością portrety Najważniejszych dla Nich, Najlepszych Mam..

     • „Sukces w konkursie muzycznym”

     • Z dumą i radością ogłaszamy, że nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w VII Warszawskim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Debiuty online - „na Brożka” 2022. Zespół „Demolki” to połączone siły czyli uczniowie z klasy 4b i 4c oraz uczniowie z klas ósmych wraz z zespołem tanecznym z klasy 6b oraz 7b. Pierwszy zespół brawurowo wykonał utwór „Do słońca leć”, drugi zaś zaprezentował piosenkę „Wszystkiego najlepszego” wraz z układem tanecznym z parasolkami.

      Serdecznie gratuluję naszym uczniom zdolności muzycznych, odwagi, doskonałego przygotowania i wyśmienitych występów!!!

      Izabela Wawrzyniak 

     • Międzynarodowy Dzień Zespołu Williamsa

     • 20 maja, w kalendarzu wydarzeń, to Międzynarodowy Dzień Zespołu Williamsa. Osoby, u których zdiagnozowano ten zespół  (bardzo rzadka choroba genetyczna) to ludzie wyjątkowi, niezwykle optymistycznie nastawieni do świata i innych ludzi. Między innymi dlatego logo Zespołu Williamsa jest uśmiechnięty balonik, a delikatne bańki i bąbelki symbolizują utracone geny.

      Kolorowe baloniki udekorowały dzisiaj w naszej szkole korytarz na drugim piętrze. Wszystko za sprawą ambasadorki akcji, Karolinki z 8b, której uśmiech i pogodę ducha doskonale znają, zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły.  :)

     • Bohaterowie Szarych Szeregów

     • Nowa galeria Bohaterowie Szarych Szeregów została dodana do albumu fotograficznego

      19 maja uczniowie klas ósmych ruszyli śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”. Przewodnik pan Hubert Smoczyk  opowiadał nam o bohaterskich harcerzach, prowadził nas po miejscach opisanych w książce Aleksandra Kamińskiego. Odwiedziliśmy Cmentarz Wojskowy na Powązkach gdzie w kwaterze Szarych Szeregów zapaliliśmy znicze. Następnie  w Muzeum Więzienia Pawiak zwiedziliśmy ekspozycję, a także wysłuchaliśmy treści z grypsów, wysyłanych przez więźniów do rodzin. Przy ulicy Długiej w miejscu Akcji pod Arsenałem oddaliśmy hołd Zośce, Rudemu, Alkowi i innym bohaterom tamtych dni. Dużym przeżyciem było zwiedzanie miejsca kaźni Warszawiaków z czasów II wojny światowej siedziby Gestapo przy Alei Szucha, obecnie gmach Ministerstwa Edukacji i Nauki. To była potężna i pouczająca dawka historii.

      „Zobaczyliśmy – zrozumieliśmy – zapamiętamy!  To nasz obowiązek wobec tamtych, obecnych i przyszłych pokoleń” - napisaliśmy w Księdze Pamiątkowej.

      Cześć Ich Pamięci!

      Uczniowie klas ósmych z nauczycielami

     • Artyści rzeźbiarze z 3a

     • Nowa galeria Artyści rzeźbiarze z 3a została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek 20 mają uczniowie klasy 3a podczas lekcji techniki wcielili się w rolę artystów rzeźbiarzy. Materiałem rzeźbiarskim było mydło, z którego dzieci wykonały postacie zwierząt. 

      Izabela Altewęgier

     • Kubizm - “Rzuć sobie Picassem...”

     • Nowa galeria Kubizm - “Rzuć sobie Picassem...” została dodana do albumu fotograficznego

      “W malarstwie można próbować wszystkiego, ma się do tego prawo”

      Pablo Picasso

      “Rzucam kostką i już wiem jaki kształt ma twarz,
      Rzut kolejny i  jest oko potem drugie,
      czas na nos i uszy też,
      jeszcze usta i mam portret”

      W czasie dzisiejszej lekcji plastyki uczniowie klasy 7a rzucali kostką do gry, a liczba wyrzuconych oczek wskazywała jaki narysować kontur twarzy, oczu, nosa, ucha, ust. Każda liczba z kostki odpowiada za inny wzór. Dlaczego taki pomysł na zajęcia? Ponieważ Kubizm w języku francuskim brzmi  cubisme i pochodzi od francuskiego słowa “cube”, które oznacza kostkę lub sześcian. Jedną z cech charakterystycznych Kubizmu było wykorzystywanie w malarstwie figur geometrycznych, takich jak prostokąty, trójkąty i przede wszystkim sześciany. Przedstawicielem, a właściwie twórca tego okresu był Pablo Ruiz Picasso hiszpański malarz, który zajmował się również rzeźbą, grafiką i ceramiką.

      Zapraszam do oglądania prac uczniów 😊😊)

      Izabela Wawrzyniak
      Małgorzata Niewiadomska - Filipiak

     • AKCJA CHARYTATYWNA – POMOC LUDNOŚCI CYWILNEJ NA UKRAINIE  

     • Szkolny Klub Wolontariatu oraz cała społeczność szkolna  mają ogromną przyjemność  poinformować o akcji charytatywnej, w której wzięliśmy udział.

      Dzięki funduszom zebranym podczas kiermaszu Dzieci Dzieciom Dar Serca na rzecz Ukrainy, który odbył się w marcu  oraz ofiarności darczyńców  zakupiliśmy produkty żywnościowe na  kwotę około 2500 zł. Żywność z długim terminem przydatności do spożycia, suszone owoce, słodycze,  kawa, herbata to produkty, które ruszyły już w transporcie z pomocą humanitarną  do zaprzyjaźnionych z dzielnicą Bielany Vynnyk koło Lwowa.

      Jest to już kolejna zbiórka dla społeczności ukraińskiej w tym regionie – wcześniej  przesłaliśmy środki opatrunkowe i leki, środki higieniczne a także odzież.

      CAŁY CZAS SOLIDARNI - CHCEMY WAM POMAGAĆ !

      Zuzanna Zych,  Anna Sotomska oraz Agnieszka Ostromęcka
      w imieniu społeczności SPI nr 317

     • Alpaki w 1b

     • Nowa galeria Alpaki w 1b została dodana do albumu fotograficznego

      We wtorek 17 maja odwiedziły nas  długo wyczekiwani goście - alpaki: Cynamonek i Hadziorek 😉. Przezabawne i łagodne zwierzątka od początku zdobyły sympatię wszystkich obecnych i przywiozły nam dużo, dużo radości. Było to możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu Mamy Mikołaja, za które bardzo dziękujemy!!!  

     • 7a w Cytadeli Warszawskiej

     • Nowa galeria 7a w Cytadeli Warszawskiej została dodana do albumu fotograficznego

      11 maja uczniowie klasy 7a zwiedzali Cytadelę Warszawską. Ta budowla została wzniesiona z rozkazu cara Mikołaja, po upadku powstania listopadowego. Aby zbudować Cytadelę zburzono 76 domów, zajęto 64 posesji i wysiedlono 15 tysięcy okolicznych mieszkańców. Pan przewodnik opowiedział również nam wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem.  Dowiedzieliśmy się, że więzieni tam byli min Józef Piłsudzki oraz Romuald Traugutt.  Obejrzeliśmy obrazy Aleksandra Sochaczewskiego. Polecamy innym to historyczne miejsce 😊😊

      Ewa Molak
      Małgorzata Niewiadomska - Filipiak

     • Lekcja plastyki 6 maja 2022r.

     • Nowa galeria Lekcja plastyki 6 maja 2022r. została dodana do albumu fotograficznego

      Słowa... Wciąż słowa i słowa,
      te dobre i te złe....."

      W czasie dzisiejszych zajęć uczniowie klasy 7a i 7b mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej, która odzwierciedlała ich wyobrażenie dwóch słów: zabarwionego pozytywnie oraz negatywnie. Po chwili zastanowienia wszyscy zabrali się do pracy. Jej efekty można podziwiać w galerii.

                                                                          Izabela Wawrzyniak
      - nauczyciel muzyki, plastyki

     • Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

     • 29 kwietnia świętowaliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas 7a 7b wraz z paniami Agnieszką Ostromęcką i Katarzyną Chrzanowską oraz p. Tomaszem Paciorkiem przybliżyli w formie prezentacji oraz słuchowiska

      pt. "Na kolanie, Panie Janie" wydarzenia z 1791 roku. Uroczystość zakończył hymn państwowy odśpiewany w pełnej 4 zwrotkowej wersji przez każdą z klas. Niech się święci 3 Maja! 

     • Zdrowo, kolorowo i żółto!

     • Nowa galeria Zdrowo, kolorowo i żółto! została dodana do albumu fotograficznego

      W kwietniu klasy przygotowały zdrowe jedzenie w kolorze żółtym. Ten kolor “buduje optymistyczne nastawienie do życia oraz dodaje energii.”....”Warzywa, owoce, a także bakalie w tym kolorze zawierają beta-karoten, który ma dobroczynny wpływ na nasze oczy”.  Na stołach zagościły- banany, potrawy z jajek, gruszki, jabłka, kukurydza, żółta papryka oraz pomidory. Było smacznie, zdrowo i żółto 😊:😊:)

      Wychowawcy

     • W Teatrze Polskim

     • Nowa galeria W Teatrze Polskim została dodana do albumu fotograficznego

      Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.
      Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie.”

          Grzegorz Turnau

      W czwartek 28 kwietnia klasy 4b, 4c, 5a oraz 7a i 7b wybrały się na ucztę kulturalną do Teatru Polskiego na “Podróże Guliwera”. Uczniowie podziwiali profesjonalizm aktorów oraz bardzo nowoczesną, multimedialną scenografię. Z teatru wyszli w wyśmienitych humorach.

      Wychowawcy klas

     • Kolekcje

     • Nowa galeria Kolekcje została dodana do albumu fotograficznego

      28 kwietnia uczniowie klasy I b przynieśli do szkoły i mieli okazję zaprezentować koleżankom i kolegom gromadzone przez siebie, czasami już od kilku lat, różnorodne kolekcje.

      Było ciekawie i inspirująco. Wszyscy mieliśmy okazję lepiej siebie poznać i zauważyć, że interesują nas różne rzeczy.  My jesteśmy różni i akceptujemy siebie wzajemnie.

     • Pierwszaki w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie.

     • Nowa galeria Pierwszaki w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie. została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 27 kwietnia razem z klasą równorzędną, odwiedziliśmy Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie.

      W programie naszej wycieczki znalazła się ciekawie przeprowadzona część edukacyjna połączona z pracą w grupach. A potem był już  czas, który mogliśmy spędzić na świeżym powietrzu. Po spacerze , podczas którego pracownicy Instytutu zapoznali nas z przedstawicielami zwierząt żyjących w polskich lasach, przyszedł czas na spontaniczną zabawę, kiełbaski z grilla i inne pyszności ;-)Bardzo dziękujemy Rodzicom naszej Anielki za zaproszenie nas do sękocińskiego lasu, towarzyszenie nam i pomoc w nakarmieniu klasowej  załogi.

     • Culture around the world-different but equal

     • Nowa galeria Culture around the world-different but equal została dodana do albumu fotograficznego

      Nauka francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i ukraińskiego, degustacja przysmaków regionalnych między innymi z Francji, Tunezji i Nowej Zelandii, gra w kahoot, poznawanie zwyczajów plemienia Masajów to tylko niektóre z atrakcji Dni Językowych.

      Uczniowie próbowali swoich sił w niełatwej sztuce kaligrafii pisząc cyrylicą, wykonywali projekty o Francji, Włoszech, Tunezji, Kenii i Nowej Zelandii.

      Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem ‘ Culture around the world-different but equal ‘ od 25 do 29 kwietnia.

      Lubimy te Dni, bo poszerzają horyzonty i pozwalają otworzyć się na bogactwo kulturowe świata.

      Agnieszka Emewe i Anetta Stochmal