• 1% dla naszej szkoły.
     • 1% dla naszej szkoły.

     • Drodzy Rodzice i Przyjaciele Szkoły!

      Od 2012 roku nasza szkoła współpracuje z Fundacją Rosa, a dokładnie z programem Twoja Szkoła. „Ideą programu Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych”.

      Każda szkoła, a więc także nasza ma swój indywidualny identyfikator - 136677. Wystarczy go wpisać w odpowiednie miejsce i już! To naprawdę jest bardzo proste i działa.
      Z przekazanego przez Państwa 1% na fundację Rosa ze wskazaniem na naszą szkołę zakupiliśmy m.in.: 3 laptopy, kamerę cyfrową z dodatkową kartę pamięci, projektor, ekran, głośniki, Ozoboty i LEGO EDUCATION WeDo 2.0 do nauki programowania.
      Drodzy Państwo przed nami kolejne rozliczenia podatkowe. Wypełniając ten obowiązek pamiętajcie, że wpisując kilka cyferek 136677 w odpowiednim miejscu możecie wesprzeć naszą szkołę - czyli szkołę Waszego dziecka. Już teraz, z góry, za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.

     • List do rodziców

     • Szanowni Państwo,
      w załączeniu przekazuję list pana Krzysztofa Strzałkowskiego Burmistrza Dzielnicy Wola i pani Grażyny Orzechowskiej-Mikulskiej skierowany do Rodziców.

      Magdalena Politańska
      ​​​​​​​dyrektor SPI Nr 317

     • Komunikat

     • UWAGA!
      Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w placówkach oświatowych, w dniach od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. Szkoła będzie ZAMKNIĘTA.
      Przyjmowane będą dokumenty związane z rekrutacją do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.

      Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.
      Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br. trwa etap składania wniosków / zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.
      Wnioski / zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.

     • V Edycja Gry Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”

     • W dniu 3 marca w hołdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się w Szkole Podstawowej Integracyjnej  nr 317 przy ul. Deotymy 37   V już -  jubileuszowa - Edycja Gry Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”.  Gra została przygotowana we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie oraz Zespołem Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej – Młodzieżowym Domem Kultury przy ul. Brożka 1 a. 
      Patronatem grę objęła także Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. 
      Do rywalizacji przystąpiła rekordowa jak dotąd liczba drużyn - aż 22 (16 grup z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz 6 drużyn z liceów) z obszaru całej Woli. Dla uczestników gry zostało przygotowanych 10 stacji, w czasie których ocenie została poddana ich wiedza na temat działalności polskiego podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej, umiejętności strzeleckie, udzielania I pomocy, czytania mapy i dekodowania informacji oraz sprawność fizyczna młodzieży. Obsługę techniczną stacji zapewnili rekonstruktorzy oraz uczniowie SPI nr 317. 
      Fabułę gry osnuto wokół przetrzymywanych na posterunku milicji partyzantów i ich ukrywającego się dowódcy, który w obawie o przyszłość ciągle malejących, w wyniku obław organizowanych przez władze komunistyczne, szeregów partyzantów rozpoczyna rekrutację świeżych kadr.  
      W tym celu każda z grup wcieliła się w rolę oddziału, który musi przejść szkolenie medyczne i wojskowe oraz poznać podstawowe zasady konspiracji. Z posterunku należało niepostrzeżenie wynieść dokumenty, odebrać gryps od więźniów, a nawet ukraść broń, na Bazarze na Kole zdobyć „Unrę”, a klasztorze podrobić dokumenty umożliwiające podszywanie się pod służby UB.  A wszystko to pod czujnym okiem patroli NKWD i milicji.  
      Uczestnicy gry oddali hołd Żołnierzom Wyklętym poprzez złożenie zniczy na Łączce oraz wykonanie zadań na wzór ziemnych prac poszukiwawczych (dokumentacja i identyfikacja przedmiotów znajdowanych w trakcie prac ekshumacyjnych). 
      Zwieńczeniem rywalizacji była inscenizacja- rekonstrukcja historyczna odbicia więźniów przez oddział partyzancki przygotowana na terenie Parku Moczydło przez  członków:  projektu historycznego Reko.waw,  Zgrupowania Radosław oraz KMH Warszawa pod kierunkiem Jana Nałęcza. Inscenizacji  z użyciem efektów pirotechnicznych przyglądało się blisko 150 widzów. 
      Na wszystkich uczestników  w „sztabie generalnym” czyli w siedzibie naszej szkoły czekała ciepła grochówka z ciastem drożdżowym i występ naszych chórzystów. Każdy z uczestników został również nagrodzony min. publikacjami ufundowanymi przez Instytut Pamięci Narodowej i  Lasy Państwowe, a laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach gadżetami militarnymi i koszulkami przygotowanymi specjalnie z okazji V Edycji Gry. 
      W  tym roku pogoda znów nam sprzyjała, dlatego publiczność mogła w niezakłócony sposób obejrzeć przygotowaną inscenizację. 
      Składamy ogromne podziękowania Wszystkim Sponsorom naszej gry i mamy nadzieję na kolejne jeszcze bardziej udane edycje.

      Koordynator Gry Miejskiej i nauczyciel historii Agnieszka Ostromęcka

       

     • Walczymy ze smogiem

     • Za nami pierwszy tydzień zajęć innowacyjnych "Rośliny nadzieję i przyszłością czystego powietrza. Walczymy ze smogiem". Uczniowie klas 4 dowiedzieli się co to jest smog, co jest przyczyną jego powstawania oraz co robić by z nim walczyć. Natomiast uczniowie klas 5 i 6 przypomnieli sobie wszystkie te informacje z poprzedniego roku szkolnego. Burza mózgów, praca indywidualna i w grupie pokazała jak dużą wiedzę posiadają nasi uczniowie. Kolejnym etapem zajęć będzie poznanie odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii.

      Natalia Maruszewska-Sawicka
      nauczyciel techniki

     • Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych”.

     • Ustawą z dnia 9 lutego 2011 roku 1 marca stał się oficjalnym świętem państwowym – obchodzimy wtedy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 
      Data ta ma upamiętniać członków podziemia niepodległościowego, którzy po roku 1944 jako pierwsi walczyli o Wolną Polskę z okupantem sowieckim i sprzeciwiali się instalacji w naszym kraju komunistycznego systemu totalitarnego.

      Za walkę, nie tylko z bronią w ręku i wierność swym  ideałom zapłacili niejednokrotnie najwyższą cenę- cenę swego życia. Nawet jeśli udało im się przeżyć przez ponad 4 dekady żyli z piętnem - jak określała ich komunistyczna propaganda - „bandytów” i „faszystów”.  Żołnierze ci reprezentowali różne opcje ideowe i różne środowiska, ale łączyło ich jedno. Wszyscy, jako ludzie całkowicie odporni na sowietyzację, mieli zostać przez nowy reżim wymazani z kart historii i ludzkiej pamięci. Choć w realiach tamtych czasów ponieśli porażkę nasza pamięć jest dowodem na to, że to ich oprawcy przegrali. 
      3 marca w hołdzie Bohaterom w walce o wolność i samostanowienie w naszej szkole już po raz piąty odbędzie się Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych”. Jej kulminacją będzie inscenizacja rekonstrukcji historycznej odbicia więźniów w Parku Moczydło oraz uroczysta gala rozdania nagród uczestnikom gry.  Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów liceów na Woli. Rekrutacja trwa do 28 lutego. 

      Agnieszka Ostromęcka
      ​​​​​​​nauczyciel historii

     • Stop smog!

     • Już niedługo zaczynamy kolejny cykl zajęć innowacyjnych "Rośliny nadzieją i przyszłością czystego powietrza. Walczymy ze smogiem".

      Celem zajęć innowacyjnych jest przypomnienie uczniom informacji o smogu, skąd się on bierze, jaki ma wpływ na nasze zdrowie oraz jak z nim walczyć na co dzień. Uczniowie poznają rosliny, które oczyszczają powietrze.

      Natalia Maruszewska - Sawicka
      nauczyciel techniki

     • Koncert Noworoczny 2020

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koncert Noworoczny 2020.

      Za nami XVIII Koncert Noworoczny. Zapraszamy do galerii. Zdjęcia wykonała i udostępniła nam pani Iwona Wapa - mama ucznia z klasy 5a. Bardzo dziękujemy!

     • Podziękowanie

     • Szanowni Rodzice, drodzy Nauczyciele, kochani Uczniowie,
      Chciałabym wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie i choćby najdrobniejszy gest pomocy przy naszej szkolnej zimowej kawiarence podczas Koncertu Noworocznego:

      - za ustawienie stolików i krzeseł
      - za dociągnięcie nam prądu
      - za przystrojenie stolików obrusami i lampionami
      - za upieczenie pysznych ciast
      - za pokrojenie ciast i ich piękne ułożenie na paterach 
      - za ich sprzedaż i kupowanie 

      Bez tej współpracy i połączenia wszystkich elementów nie byłoby takich efektów i ciepłej rodzinnej atmosfery.    

      Miło mi poinformować Państwa, iż całkowity utarg za ciasta, kawę i herbatę wyniósł 956,16 zł. To bardzo duża kwota, która przyprawiła nas o zawrót głowy. Teraz musimy wspólnie z uczniami zastanowić się, na jaki cel przeznaczyć jej część i zdiagnozować własne potrzeby. Dziękuję za każde zakupione ciasteczko, za każde upieczone. Szczególnie gorąco dziękuję Uczniom, którzy byli chorzy, a mimo to ich Rodzice przynieśli ciasto do szkoły i w dodatku kupowali inne, by zanieść swojemu dziecku do domu. Bardzo, bardzo ciepło dziękuję „Panu Incognito”, który za zakup kilku ciastek zapłacił w kasie kawiarenki 100 zł .
      Jednocześnie chciałabym ponownie zaprosić Państwa do współpracy w dniu 7.03.2020 roku (sobota), kiedy to na terenie naszej szkoły odbędą się ogólnopolskie spotkania craftowe Craft Wawa – warsztaty, pokazy, konkursy, zakupy i spotkania rękodzielnicze. Przy okazji tej imprezy Samorząd Uczniowski prowadzi szatnię oraz kawiarenkę z własnymi wyrobami cukierniczymi, z których całkowity dochód przeznaczony jest na cele samorządowe.

      Ewa Mikina- opiekun SU

    • Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
     • Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

     • 6.02.2020 r uczniowie klas pierwszych przystąpili do napisania Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. 
      Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie. Doskonale poradzili sobie z zadaniami wymagającymi analizy zagrożenia oraz  bez problemów potrafili wskazać sposób rozwiązania trudnej sytuacji.

      Nasi uczniowie bezbłędnie odpowiedzieli na każde z 10 pytań testu zdobywając tym samym dla Naszej Szkoły Certyfikat potwierdzający udział w XI edycji programu” Akademia Bezpiecznego Puchatka”.Każdy uczestnik otrzymał również Dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa.

      Dziękujemy Kochani! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

     • Zbiórka książek

     • Szanowni Państwo,
      Z inicjatywy członkini Samorządu Uczniowskiego - Ali Tomaszewskiej - organizujemy akcję zbiórki książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych do pierwszej polskiej biblioteki w Nur-Sułtan w Kazachstanie.
      Książki można przynosić do biblioteki szkolnej do końca lutego. Zbieramy książki o dowolnej tematyce z wyłączeniem historycznych i religijnych. Bardzo prosimy o nie przynoszenie zniszczonych książek. Podzielmy się takimi, jakie sami chcielibyśmy otrzymać.

      Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski

     • Dary dla hospicjum

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dary dla hospicjum.

      W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski wraz z całą szkolną społecznością zorganizował przedświąteczną zbiórkę darów na rzecz Hospicjum Onkologicznego dla dorosłych im. Św. Krzysztofa na warszawskim Ursynowie. Hospicjum stacjonarne liczy 38 podopiecznych zaś domowe ponad 3000.

      Pełny tekst relacji z akcji można przeczytać na stronie samorządu uczniwskiego.

     • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2020 Roku!

     • Jasełka

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

      19 grudnia odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów klas drugich. Przedstawienie z zapartym tchem oglądały dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas 1 – 4 oraz zaproszeni goście. Wszystkim bardzo podobała się inscenizacja. Publiczność nagrodziła aktorów, opiekunów i scenografów gromkimi BRAWAMI!

                                                                              Nauczyciele klas drugich