• Edukacja filmowa

• Edukacja Filmowa – Film uczy i wychowuje - to cykliczne i wielopoziomowe zajęcia dodatkowe dla uczniów naszej szkoły.  Program realizowany jest od 2009 r i wsparany jest przez wiele instytucji filmowych, min: Kino Muranów i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Bibliotekę Publiczną Bielany i Federację Niezależnych Twórców Filmowych.

Edukacja filmowa jako program innowacyjny jest wysoko oceniona przez Warszawskie Centrum Innowacji Pedagogicznych i Szkoleń, a w 2011 roku za edukację filmową szkoła otrzymała tytuł Szkoły z pomysłem na kulturę.

W trakcie roku szkolnego uczniowie zaangażowani są w wiele inicjatyw, między innymi tworzenie własnych produkcji. Poznają film od podstaw, uczą się obsługiwać kamerę, organizować pracę zespołu, montować i udźwiękawiać film. Ich praca promowana jest na konkursach i festiwalach.

Klasa w Warszawie.Warszawa z klasą” to dofinansowanie udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawę w wydarzeniach kulturalnych, naukowych oraz sportowych. (Logo m.st.w-wa)

Pandemia w dużym stopniu ograniczyła dostęp do uczestniczenia młodzieży w kulturze. Warsztaty i lekcje muzealne, musieliśmy zastąpić wydarzeniami on line. Wybór padł na niezawodne Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i współpracę z kinem Muranów. Od lutego na każdym etapie edukacyjnym uczniowie będą oglądać filmy.

Uczniowie klas 1 - 3 uczący się na terenie szkoły będą mieli możliwość obejrzenia filmów wspólnie w klasie. Uczniowie z klas od 4 do 8 obejrzą filmy w domach. Każdy uczeń klas starszych musi założyć konto w serwisie nowehoryzonty.plWychowawcy pocztą Librus lub Office będą przesyłać linki do filmu na bieżący miesiąc. Po kliknięciu w link i aktywacji dostępu każdy indywidualnie może w ciągu 48 godzin obejrzeć film.

Wioletta Mrozek - autorka i realizatorka innowacji pedagogicznej Edukacja Filmowa.
      Dorota Kaczorowska - koordynatorka wydarzeń edukacji filmowej.

• Repertuar

Klasy 1-3

Klasy 4-6

Klasy 7-8

1. Villads

2. Operacja Człowiek w Czerni

1. Łowcy czarownic

2. Mamo kocham cię

1. Żałuję

1. Kapitan Morten i królowa pająków

2. Jakub, Mimmi i gadające psy.

3. Szybcy i śnieżni

1. 199 małych bohaterów

2. Szczęściara

1. Podróż księcia

1. Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

2. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu.

1. Cały świat Romy.

2. Mirai

1. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica.

2. Solan i Ludwik - Misja księżyc.

1. Binti

2. Blanka

1. Old Boys

1. Sonią.

2. Operacja mumia.

1. Syn Winnetou.

2. Jestem William

1. Zestaw filmów: Świat wokół nas

• Filmowy odkrywca

• 01.09.2019 13:50
        • Filmowy Odkrywca - zajęcia filmowe, podczas których poznajemy tajemnice filmowej produkcji od kuchni.
          W programie ponad 14 filmów, które są pretekstem do rozmów na temat dramaturgii, scenografii, dźwięku, dialogu. Dzieci mają okazję tworzyć własne propozycje scenariuszy i krótkich etiud.

Dla najbardziej zaangażowanych kinomaniaków przewidziane są też wieczory filmowe w wybrane piątki.

• Międzyszkolny konkurs filmowy „Moje spotkanie z filmem"

• 01.09.2019 13:52
        • Formą konkursu jest analiza dzieła filmowego - interpretacja treści jak i analiza języka dzieła.
          W I etapie - test znajomości treści filmu. II etapu międzyszkolny – półfinaliści piszą pracę krytyczno - literacką na temat dzieła. Finaliści konkursu są zapraszani na uroczystą Galę Wręczenia Nagród do Kina Muranów.

• Filmowa Mrozówka W SPI 317