• Edukacja filmowa

• Edukacja Filmowa – Film uczy i wychowuje - to cykliczne i wielopoziomowe zajęcia dodatkowe dla uczniów naszej szkoły.  Program realizowany jest od 2009 r i wsparany jest przez wiele instytucji filmowych, min: Kino Muranów i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Bibliotekę Publiczną Bielany i Federację Niezależnych Twórców Filmowych.

Edukacja filmowa jako program innowacyjny jest wysoko oceniona przez Warszawskie Centrum Innowacji Pedagogicznych i Szkoleń, a w 2011 roku za edukację filmową szkoła otrzymała tytuł Szkoły z pomysłem na kulturę.

W trakcie roku szkolnego uczniowie zaangażowani są w wiele inicjatyw, między innymi tworzenie własnych produkcji. Poznają film od podstaw, uczą się obsługiwać kamerę, organizować pracę zespołu, montować i udźwiękawiać film. Ich praca promowana jest na konkursach i festiwalach.

• Filmowy odkrywca

• 01.09.2019 13:50
        • Filmowy Odkrywca - zajęcia filmowe, podczas których poznajemy tajemnice filmowej produkcji od kuchni.
          W programie ponad 14 filmów, które są pretekstem do rozmów na temat dramaturgii, scenografii, dźwięku, dialogu. Dzieci mają okazję tworzyć własne propozycje scenariuszy i krótkich etiud.

Dla najbardziej zaangażowanych kinomaniaków przewidziane są też wieczory filmowe w wybrane piątki.

• Międzyszkolny konkurs filmowy „Moje spotkanie z filmem"

• 01.09.2019 13:52
        • Formą konkursu jest analiza dzieła filmowego - interpretacja treści jak i analiza języka dzieła.
          W I etapie - test znajomości treści filmu. II etapu międzyszkolny – półfinaliści piszą pracę krytyczno - literacką na temat dzieła. Finaliści konkursu są zapraszani na uroczystą Galę Wręczenia Nagród do Kina Muranów.