• Zajęcia specjalistyczne

• Mając na uwadze indywidualne potrzeby i możliwości uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych nasza szkoła oferuje szeroki wachlarz zajęć specjalistycznych. Są wśród nich: zajęcia z psychologiem, rehabilitacja ruchowa, terapia SI, terapia pedagogiczna, terapia zajęciowa, zajęcia z logopedą, trening słuchowy Tomatisa.

• Trening słuchowy metodą A.A. Tomatisa

• 17.12.2019 13:41
          • Narząd słuchu pozwala na komunikowanie się z otoczeniem i to, co słyszymy, wpływa na kształtowanie się naszego głosu, mowy i języka. Jak pokazują badania, narząd słuchu wpływa także na przyswajanie sobie umiejętności czytania i pisania, na postawę ciała, koordynację ruchową oraz stany emocjonalne.
          • Terapia logopedyczna

• 21.01.2020 23:00
          • Mowa jest „podstawowym narzędziem komunikowania się ludzi”. Pozwala na przekazywanie własnych myśli, odczuć, przekonań, wiadomości o otaczającym świecie. Jest narzędziem dzięki któremu możemy wpływać na postępowanie i myślenie innych, a czasem po prostu nawiązywać i podtrzymywać kontakt z rozmówcą. Dlatego tez ważna jest jej jakość.
          • Terapia pedagogiczna

• 17.12.2019 13:30
          • Terapia pedagogiczna to proces długotrwałych oddziaływań o charakterze pedagogicznym, nastawionych na pomoc dziecku, niwelowanie trudności, przyczyn i objawów niepowodzeń szkolnych. Terapia ta dąży do wszechstronnego rozwoju zdolności poznawczych i percepcyjno-motorycznych. Podczas zajęć stosuje się urozmaicone formy i metody pracy.
          • Integracja sensoryczna

• 18.12.2019 22:17
          • Termin integracja sensoryczna określa prawidłową organizację bodźców napływających przez receptory. Oznacza to, że mózg, otrzymując informacje ze zmysłów (wzrok, słuch, równowaga, dotyk, czucie ruchu-kinestezja) dokonuje ich rozpoznania, porządkowania i interpretacji oraz integruje je z wcześniejszymi doświadczeniami.
          • Terapia usprawniania ruchowego

• 18.12.2019 22:13
          • Terapia usprawniania ruchowego dba o harmonijny rozwój organizmu, służy korygowaniu nieprawidłowości rozwojowych osób z wadami postawy  i problemami ruchowymi,  poprzez stosowanie ćwiczeń zgodnie z zaleceniami medycznymi.