• Zajęcia specjalistyczne

• Mając na uwadze indywidualne potrzeby i możliwości uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych nasza szkoła oferuje szeroki wachlarz zajęć specjalistycznych. Są wśród nich: zajęcia z psychologiem, rehabilitacja ruchowa, terapia SI, terapia pedagogiczna, terapia zajęciowa, zajęcia z logopedą, trening słuchowy Tomatisa.

• Trening słuchowy metodą A.A. Tomatisa

• 17.12.2019 13:41
        • Narząd słuchu pozwala na komunikowanie się z otoczeniem i to, co słyszymy, wpływa na kształtowanie się naszego głosu, mowy i języka. Jak pokazują badania, narząd słuchu wpływa także na przyswajanie sobie umiejętności czytania i pisania, na postawę ciała, koordynację ruchową oraz stany emocjonalne.
        • Metoda Tomatisa to metoda treningu słuchowego prowadzonego za pomocą urządzenia zwanego elektronicznym uchem. Składają się na nią sesje słuchania odpowiednio przygotowanego materiału dźwiękowego przez specjalne słuchawki, gdzie dźwięki podawane są drogą powietrzną i kostną.

Celem i zadaniem zajęć opartych na treningu słuchowym jest m.in. usprawnianie uwagi słuchowej, pamięci słuchowej, zwiększenie koncentracji uwagi, zmniejszenie napięcia emocjonalnego, poprawa jakości zachowań społecznych.

Zajęcia mają atrakcyjną dla dzieci formę. Są dla nich czasem odpoczynku, relaksu i dobrej zabawy w gronie rówieśników.