• Koduj z Gigantami - Poszukiwacze Kodu!

• Nasza szkoła wspiera 14. edycję akcji Koduj z Gigantami - Poszukiwacze Kodu! Co to za akcja?
            ● darmowe warsztaty z programowania
            ● stacjonarnie w naszym mieście oraz online
            ● do wyboru Minecraft, Scratch, C++, Python i inne języki programowania
            ● małe grupy, zaangażowani trenerzy z doświadczeniem
            ● kilka grup wiekowych

Uczniowie zapisywać się mogą pod adresem kodujzgigantami.pl/szkoly Akcji organizowanej przez szkołę Giganci Programowania patronuje @Ministerstwo Edukacji Narodowej, @Centrum GovTech, @Ośrodek Rozwoju Edukacji i @NASK oraz kuratoria oświaty i Prezydenci Miast, a ogólnopolskim patronatem medialnym akcję wspierają @Radio Nowy Świat, @Komputer Świat i @Android.com.pl.

• Konkursu Kolęd i Pastorałek pt. ”Kolędujemy Razem”

• Nowa galeria Konkursu Kolęd i Pastorałek pt. ”Kolędujemy Razem” została dodana do albumu fotograficznego

W środę 10 stycznia do Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pt. ”Kolędujemy Razem” przystąpiło 21 uczestników z klas I -VI. Wykonawcy prezentowali się solo, w duetach i większych grupach. Umiejętności wokalne uczestników były na bardzo wysokim poziomie artystycznym, za co organizatorzy składają szczególne podziękowania oraz słowa uznania dla rodziców i nauczycieli. Jury konkursu biorąc  pod uwagę walory głosowe, muzykalność i poczucie rytmu, dykcję, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny doceniło wszystkich uczestników. Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych! Do siego roku!

• Z wizytą w Domu Kultury

• Nowa galeria Z wizytą w Domu Kultury została dodana do albumu fotograficznego

W dniach 9-10 stycznia uczniowie klas czwartych odwiedzili Młodzieżowy Dom Kultury, przy ulicy Brożka. Uczestniczyli w zajęciach w pracowni rekonstrukcji historycznej, gdzie pan Jan Nałęcz opowiedział im o czasach, kiedy powstawało państwo polskie, gdy toczyły się bitwy na miecze i włócznie. Dowiedzieliśmy się co oznacza zwrot “Palić za sobą mosty”. Obejrzeliśmy również fragment filmu na podstawie powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego pt. “Stara Baśń”. Na koniec zajęć chętni uczniowie mogli przymierzyć kolczugę.

Agnieszka Ostromęcka nauczyciel historii

• Klasa 4b z wizytą w stolarni

• Nowa galeria Klasa 4b z wizytą w stolarni została dodana do albumu fotograficznego

piątek 5 stycznia 2024 roku uczniowie klasy 4b wybrali się wraz z opiekunami na zajęcia do stolarni FabLab Wbijaj. Pod czujnym okiem pracujących tam osób, nasi uczniowie wzięli się do pracy. W ruch poszły młotki, wiertarki, wkrętarki. Po 2 godzinach każdy miał zrobiony karmnik dla ptaków, który mógł zabrać ze sobą do domu. To były super zajęcia😊 Polecamy je każdemu. Warto wspomnieć, że oprócz grup zorganizowanych, są tam też zajęcia dla osób indywidualnych- w każdą sobotę.

Ewa Molak
            Małgorzata Niewiadomska-Filipiak

• Święta , święta i po świętach.

• owa galeria Święta , święta i po świętach. została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klas drugich serdecznie zapraszają do obejrzenia zdjęć z Jasełek przygotowanych dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Mimo trudności technicznych, mniejszych i większych potknięć, młodzi artyści  stanęli na wysokości zadania i poradzili sobie ze wszystkimi problemami. Uśmiechnięte buzie na zdjęciach potwierdzają, że mimo ciężkiej pracy, była to także dla dzieci dobra zabawa.

• Paczuszka dla maluszka - dobrze jest pomagać"

• Podsumowanie akcji.

Grudzień jest miesiącem, w którym otwieramy nasze serca na drugiego człowieka. Bez wątpienia mogliśmy się o tym przekonać podczas trwania akcji „Paczuszka dla maluszka” w naszej szkole.

Udało nam się łącznie zebrać: 81 opakowań chusteczek nawilżanych, 32 proszki do prania (o różnej masie), 219 sztuk podkładów medycznych jednorazowych (głównie o wymiarach 60x90), 3 paczki pampersów, 3 śliniaki, 2 gryzaki, 2 sztuki bodziaków, 6 par skarpetek, 3 smoczki, 2 maskotki, 2 czapeczki i 2 pary rękawiczek dla noworodków.

Otrzymane dary przekazaliśmy w czwartek 4. stycznia do siedziby Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla dzieci przy ul. Agatowej 10.

Z dużą dozą wdzięczności i poruszenia, serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom, które włączyły się w to pomocowe dzieło.

Niech Nowy Rok sprzyja odnajdowaniu dobra w sobie i innych!