• „Królowa śniegu"

     • Nowa galeria „Królowa śniegu" została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek 13 stycznia klasy drugie odwiedziły Kinotekę w Pałacu Kultury i obejrzały spektakl pt. „Królowa śniegu”. Był to magiczny pokaz utalentowanych artystek, które malowały piaskiem sceny do czytanej baśni. Ten  pokaz to niesamowite przeżycie  dla wszystkich odbiorców. Po powrocie do szkoły uczniowie klasy 2a zainspirowani niezwykłym przedstawieniem, postanowili sami spróbować tej magii. Wykorzystali czarne kartki, sól i dłonie. Efekty zaskoczyły wszystkich.

     • Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

     • Nowa galeria Mikołajkowy konkurs recytatorski została dodana do albumu fotograficznego

      6 grudnia, jak co roku od wielu lat, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w Mikołajkowy Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez panie ze szkolnej biblioteki.

      Po eliminacjach klasowych zgłosiło się do nas szesnaścioro uczestników z klas 0-4. Atmosfera jak zawsze była magiczna. Dzieci "sypały" pięknymi wierszami jak z ...worka Świętego Mikołaja. Jury miało doprawdy twardy orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach wreszcie udało się nam wyłonić zwycięzców.

      22 grudnia, w dniu szkolnych jasełek i wigilii klasowych, naszym dzielnym recytatorom wręczyliśmy dyplomy i nagrody.

      Z wielką radością informujemy, że…

      • 1 miejsce zajęli ex aequo - Paweł Jedliński z klasy 1a oraz Marysia Soja i Tymek Smętek z klasy 1b
      • 2 miejsce  także ex aequo przypadło w udziale Leonowi Załuska z klasy 1a, Weronice Rzosińskiej z klasy 1b oraz Zosi Witkowskiej z klasy 2a
      • 3 miejscem podzielili się Szymon Kowalski i Michał Zych z klasy 2b

      Wyróżnienia otrzymali natomiast

      Yeva Rusakoviich z klasy 1b, Szymon Arndt z klasy 4a oraz Natalia Bukowińska z grupy 0a

      Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, uczestnikom bardzo dziękujemy a chętnych do przeżycia tych niezapomnianych wrażeń, zapraszamy do udziału w konkursie… już za rok!

      Ela Paciorek i Basia Wycech

     • Świąteczne spotkania w klasach młodszych

     • Nowa galeria Świąteczne spotkania została dodana do albumu fotograficznego

      „Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy, że każdy wszystko usłyszy:
      I sanie w obłokach mknące i gwiazdy na dach spadające,
      A wszędzie to ufne czekanie?
      Czekajmy – dziś cud się stanie”

      Okres Świąt Bożego Narodzenia, to okres szczególny -  to czas, w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem.

      W tym roku, nasi najmłodsi uczniowie wyjątkowo niecierpliwie czekali na pierwsze, od czasów pandemii, Jasełka przygotowywane przez uczniów klas drugich. W prawdziwie świątecznym nastroju, składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie kolędowaliśmy. Pięknie udekorowane stoły i pyszności, przygotowane przez Rodziców, były idealnym uzupełnieniem tego dnia.

     • Szkoła nie marnuje – 2. etap

     • “Kupuj tyle ile zjesz.
      Może komuś dać coś chcesz.
      Nie wyrzucaj, więc jedzenia,
      Nie ucz się marnotrawienia.”

      Autor: P. Muzole

      W dniu 23 listopada 2022 r. odbyły się kolejne zajęcia w klasie 8a w ramach projektu "Szkoła nie marnuje”. Na początku uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami po tygodniowej obserwacji (w czasie przerw obiadowych) spożywania przez dzieci posiłków. Okazało się, iż zupy i surówki z warzyw nie cieszą się popularnością wśród uczniów. Dowiedzieliśmy się również, iż resztki z obiadów trafiają do zwierząt hodowlanych, czyli nic się nie marnuje😊😊. W dalszej części zajęć, uczniowie podzieleni na trzy grupy mieli za zadanie ułożyć kolejne etapy produkcji mleka, chleba i soku jabłkowego. Potem ósmoklasiści rozmawiali z panią prowadzącą zajęcia o tym, co to jest ślad węglowy, w jaki sposób można go zmniejszyć oraz o tym, że każdy z nas go produkuje. Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest emisja dwutlenku węgla na kilogram konsumowanej żywności oraz ile wody pochłania produkcja poszczególnych produktów żywnościowych. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

      Aneta Wójcik
      nauczyciel biologii i przyrody