• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

     • 2 grudnia w naszej szkole będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Na godzinę wychowawczą zapraszamy do sali gimnastycznej uczniów klas 4-8 wraz z Nauczycielami na spotkanie z Panem Marcinem Grabińskim – Człowiekiem, który „nie widzi przeszkód”.

      Uczniów klas 0-3 oraz ich Nauczycieli o godz. 10.45 odwiedzi wyjątkowa osoba, która przybliży świat osób z niepełnosprawnością ruchową. Zapraszamy na niesamowite spotkanie z koleżanką ze szkolnego korytarza oraz niezwykłym bohaterem książki, którego przygodę poznamy.

      Wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Szkoły zachęcamy do włączenia się to akcji  „2–go grudnia bądź żółty”. Na znak solidarności z osobami z niepełnosprawnością przyjdźmy do szkoły ubrani na żółto lub dołączmy do swojego ubioru żółty kwiatek, wstążeczkę lub jakiś inny symbol - oczywiście koloru żółtego.

     • Uroczyste pasowanie na czytelnika w klasach pierwszych.

     • Nowa galeria Pasowanie na czytelnika została dodana do albumu fotograficznego

      Książki to nasi najlepsi przyjaciele
      Nie zdradzą, nie wyśmieją, a nauczą wiele.

      W piątek 25 listopada, Pierwszaki zdały kolejny trudny egzamin – pasowanie na czytelnika. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat tego, jak powstaje książka. Okazało się także, że świat bajek nie ma tajemnic przed młodymi czytelnikami – wszystkie bajkowe zagadki zostały błyskawiczne rozwiązane. Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali także próśb książki oraz złożyli uroczyste ślubowanie, że będą wzorowymi czytelnikami. A potem można już było buszować wśród pólek z książkami i wybrać tą jedną, najpiękniejszą. Każdy uczeń wyszedł obdarowany prezentami i z przeświadczeniem, że biblioteka to wyjątkowe, magiczne miejsce. Trzymamy kciuki za naszych małych czytelników i już teraz zapraszamy do udziału  w konkursie czytelniczym.

      Barbara Wycech, Ela Paciorek

     • 25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Nowa galeria 25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

      Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
      żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.

      Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia, który dla małych i dużych jest towarzyszem zabaw, ale także  przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.       Dzień Pluszowego Misia to w naszej szkole data, która na dobre zagościła w szkolnym kalendarzu wydarzeń. Małe, duże, we wszystkich kolorach tęczy misie opanowały korytarz i klasy najmłodszych uczniów naszej szkoły. Towarzyszyły nam na lekcjach (niektóre nawet prowadziły zajęcia) i brały udział w sesji zdjęciowej. Misiowa fotobudka, którą wykonały Panie z oddziału przedszkolnego, to był przebój. Ale przede wszystkim, misie oklaskiwały z nami laureatów konkursu plastycznego. Jury miało dużo problemów z wyborem najpiękniejszych prac. Gratulujemy wszystkim zdobywcom tytułu Przyjaciela Pluszowego Misia.

     • Klasy drugie na szkolnych urodzinach

     • Nowa galeria Klasy drugie na szkolnych urodzinach została dodana do albumu fotograficznego

      16 listopada obydwie klasy drugie, brały udział w ogólnoszkolnym świętowaniu 30 Urodzin Naszej Szkoły. Tego dnia nie było lekcji, spędziliśmy go w przepięknie udekorowanej szkole. Po uroczystej akademii na sali gimnastycznej, mieliśmy czas na wspólne świętowanie, zabawę w klasie i na korytarzu. Oczywiście był z nami  tego dnia także gość najważniejszy -Serdecznie Dobry Człowiek Edmund Bojanowski. 

     • Akademia Nadwiślańska - Rajd 6 „Jeziorko Czerniakowskie”

     • W sobotę 19 listopada uczestniczyliśmy w ostatnim rajdzie Akademii Nadwiślańskiej 2022. Rezerwat Jeziorko Czerniakowskie obejmuje fragment starorzecza Wisły, z charakterystycznym krajobrazem oraz bogatą florą i fauną. Przeszliśmy około 4 km według specjalnie przygotowanej mapy - wzdłuż̇ ścieżki edukacyjnej wokół Jeziorka Czerniakowskiego. Podziwialiśmy piękne wiązy, olsze i okazałe wierzby. Dzięki wysłuchaniu informacji o rezerwacie przekazanych przez instruktora ochrony przyrody oraz tablicom edukacyjno - przyrodniczym wykonaliśmy wszystkie zadania. A padający śnieg i zimowa aura stanowiły dodatkową atrakcję. Do zobaczenia wiosną.:)

     • Wyjątkowa lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego

     • Nowa galeria Wyjątkowa lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 18. listopada uczniowie klasy VIII b uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego. Prelekcja przed zwiedzaniem ekspozycji odbyła się w absolutnie wyjątkowej sali – bibliotece Muzeum, gdzie uczniowie mogli poczuć się jak studenci w sali wykładowej. Piękne mahoniowe meble i arcyciekawy wykład naszego przewodnika przykuł uwagę wszystkich. Uczniowie zachowywali się w typowy dla siebie sposób – byli niezwykle aktywni, zadawali ciekawe pytania, słuchali z uwagą. Zajęcia dotyczyły sytuacji ludności cywilnej w Warszawie podczas powstania. Młodzież zobaczyła na ekspozycji zrekonstruowaną powstańczą drukarnię, opaski powstańcze, w tym opaskę dowódcy powstania Antoniego „Montera” Chruściela i szefa AK gen. Komorowskiego. Przeszli krótki kawałek zrekonstruowanym kanałem, czytali protokoły ekshumacyjne, min. ofiar rzezi Woli. Tak żywo przedstawione wydarzenia z dziejów stolicy zdecydowanie ułatwią młodzieży przyswajanie wiedzy z okresu II wojny światowej i zrozumienie lektury „Kamienie na szaniec”.

     • Mądra Zabawa 2a w Smart Kids Planet

     • Nowa galeria Mądra Zabawa 2a w Smart Kids Planet została dodana do albumu fotograficznego

      9 listopada klasa 2a dostarczyła sobie mnóstwo pozytywnych emocji i radosnej zabawy, podczas wycieczki klasowej do Smart Kids Planet przy ulicy Żelaznej. Placówka ta przygotowała dla swoich gości (czyli dla nas) całą masę atrakcyjnych stanowisk przeznaczonych do Mądrej Zabawy. Było pomieszczenie multimedialne, w którym każdy mógł zeskanować swój rysunek i zaraz potem rozpoznać go i śledzić jego ruch na ścianie. Były stanowiska wymagające od nas dużej aktywności ruchowej, kreatywności, współpracy i twórczego myślenia. Na koniec mieliśmy możliwość zrobienia zakupów w Biedronce😉, gdzie pracownikami sklepu jakimś dziwnym trafem okazali się  także uczniowie naszej klasy😉

     • Dzień Dobrego Jedzenia 2022

     • Nowa galeria Dzień Dobrego Jedzenia 2022 została dodana do albumu fotograficznego

      8 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli się w świętowanie Dnia Dobrego Jedzenia. Motywem przewodnim naszych obchodów było jabłko i jego właściwości.

      Każda klasa przygotowała przed swoją salą dekoracje związane z tegoroczną tematyką – gazetki i plakaty. Uczniowie bawili się także organizując quizy wiedzy o jabłkach i dzielili się widzą podczas prezentacji.

      Głównym punktem tego dnia był konkurs kulinarny. Każda z klas przygotowała potrawy z jabłek, które następnie były degustowane i oceniane. Wszyscy wykazali się olbrzymią kreatywnością – dania były nie tylko smaczne, ale także bardzo kolorowe i piękne.

      Aneta Wójcik
      nauczyciel biologii i przyrody

       

     • Dzień jabłka w 2b

     • Nowa galeria Dzień jabłka w 2b została dodana do albumu fotograficznego

      8 listopada motywem przewodnim całości zajęć edukacyjnych w klasie 2b było... jabłko 🙂. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności matematyczne z jabłkiem w tle, uczyły się czym jest opis - na pierwszy ogień poszło oczywiście jabłko😉 Dzieci obejrzały film o właściwościach zdrowotnych jabłek  i wykonały wspólną pracę plastyczną. Nikogo także nie trzeba było zachęcać do zjedzenia przynajmiej cząstki jabłuszka i rozkoszowania się jego smakiem. 

     • “Szkoła nie marnuje”

     • Nowa galeria “Szkoła nie marnuje” została dodana do albumu fotograficznego

      "Powiedz, jak się czujesz,
      kiedy żywność tak marnujesz?

      Czemu wrzucasz ją do śmieci?”

      Uczniowie klasy 8a przystąpili do projektu “Szkoła nie marnuje”. “Celem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie marnotrawstwa żywności w szkole, a także wykształcenie wśród społeczności szkolnej poczucia szacunku do jedzenia i osób ją wytwarzających”. W czasie pierwszych zajęć rozmawialiśmy o tym, ile żywności marnujemy i kto za to odpowiada oraz które produkty marnują się najczęściej w naszym kraju. Następnie uczniowie podzieleni na 3 grupy, zaopatrzeni w rękawiczki, ruszyli sprawdzić co znajduje się w koszach na terenie naszej szkoły. W trakcie poszukiwań mogli przekonać się ile żywności trafia do śmieci każdego dnia.

      Aneta Wójcik
      nauczyciel biologii i przyrody

     • Klasy ósme w Łazienkach Królewskich

     • Nowa galeria Klasy ósme w Łazienkach Królewskich została dodana do albumu fotograficznego

      “Mimozami jesień się zaczyna,
      złotawa, krucha i miła...”

      W dniu 7 listopada 2022 roku uczniowie klas ósmych wybrali się na wycieczkę autokarową do Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego w Warszawie, założonego w XVIII wieku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. “Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński". Pani przewodnik bardzo ciekawie nam opowiadała o historii tego obiektu. Oczywiście był również czas na podziwianie zmian jakie zaszły w przyrodzie jesienią oraz na karmienie wiewiórek😊😊

      Małgorzata Niewiadomska-Filipiak

     • Akademia Nadwiślańska - Rajd 5 „Ławice Kiełpińskie”

     • Nowa galeria Akademia Nadwiślańska - Rajd 5 „Ławice Kiełpińskie” została dodana do albumu fotograficznego

      W sobotę 5.11. dojechaliśmy do Tarchomina, gdzie przywitał nas widok zrytych przez dziki trawników. Zwiedziliśmy kościół św. Jakuba Apostoła, który jest wybitnym przykładem gotyku mazowieckiego. Zeszliśmy do krypty grobowej, gdzie pochowany był 5-letni Ignacy Ossoliński - dziedzic tytułów: chorąży wielki koronny, kasztelan i starosta sandomierski, wojewoda wołyński

      Przejście szlakiem Doliny Środkowej Wisły rozpoczęliśmy na 524 km, licząc od źródeł rzeki. Podziwialiśmy piękne widoki oraz kaczki i czaple, mające siedliska na ławicach Wiślanych. Był też czas na posiłek i zabawę. Pogoda nam dopisała i przeszliśmy ok.10 km.

     • Deszczowa muzyka w 2A

     • Nowa galeria Deszczowa muzyka w 2A została dodana do albumu fotograficznego

       drugim dniu listopada, klasa 2a tanecznie, wesoło i radośnie przystąpiła do omawiania tematu związanego z deszczem. Każdy mógł opowiedzieć swoją deszczową przygodę. Uczniowie poznali rodzaje deszczu, wiedzą już co oznaczają słowa "szaruga" czy "słota". Przy omawianiu zjawiska parowania, skraplania wody czy powstawania chmur, w klasie także zapanowała cudowna atmosfera nauki i zabawy. Nie zamierzamy martwić się nadchodzącą jesienną pogodą, gdyż właśnie dzisiaj zdarzyło się nam pokochać deszcz 😉

     • 3a w ZOO

     • Nowa galeria 3a w ZOO została dodana do albumu fotograficznego

      27 października klasa 3a wybrała się na lekcję do ZOO.  Lekcja miała charakter pokazowo -warsztatowy.  Zapoznaliśmy się z różnymi zwierzętami egzotycznymi i nie tylko. Poznaliśmy różne karmy dla zwierząt, a podczas zadań zespołowych segregowaliśmy produkty żywnościowe, dzieląc je na zdrowe i niezdrowe dla zwierząt. Ponadto w grupach ustalaliśmy menu dla zwierząt roślinożernych, drapieżnych i wszystkożernych. Po części warsztatowej nastąpiła prezentacja zwierząt. Mieliśmy możliwość bezpośredniego kontaktu z oswojonymi gadami i bezkręgowcami. Po zajęciach postanowiliśmy odwiedzić resztę mieszkańców ZOO.  Ogród zoologiczny jest wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.