• Od ziarenka do bochenka

• Nowa galeria Od ziarenka do bochenka została dodana do albumu fotograficznego

11 maja uczniowie klas 3 udali się na wycieczkę edukacyjną pt.: "Od ziarenka do bochenka". Na miejscu powitano nas staropolskim obyczajem - chlebem i solą. Czekały tam na nas liczne atrakcje:

• spacer po lesie i obserwowanie danieli
            • zwiedziliśmy młyn wodny wraz ze starą szkołą
            • obejrzenie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną
            • przejażdżka po okolicy zadaszonym wozem traperskim
            • pokaz sztuki kowalskiej
            • zajęcia w piekarni z pokazem przygotowania chleba do wypieku

Na koniec wycieczki zjedliśmy pyszne pieczone kiełbaski przygotowane przez gospodarzy. To był wspaniały dzień, pełen atrakcji.  Długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

nauczyciele klas trzecich

• 2a w Muzycznym Wehikule Czasu

• 27 kwietnia klasa 2a, kolejny już raz miała zaszczyt i przywilej uczestniczenia w Poranku Muzycznym zorganizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie. Tym razem Muzyczny Wehikuł Czasu przenosił nas do czasów, gdy swą muzykę tworzyli L. Boccherini, Beethoven, V. Zubitski czy G. Ligeti. Wysłuchaliśmy sonat na fortepian i wiolonczelę oraz Suitę Karpacką na akordeon. Po zakończeniu Koncertu, poprosiliśmy młodych artystów o złożenie autografów w naszych notesikach i o pamiątkowe zdjęcie. Było to dla nas wspaniałe, radosne przeżycie

• W klasach drugich "Rosną domy jak ze snów"

• W kwietniu klasy drugie w ramach edukacji polonistycznej zapoznawały się z etapami budowy domów. Dowiedzieliśmy się kto buduje domy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że praca architekta, murarza, tynkarza, dekarza, tynkarza, elektryka, kafelkarza itp. jest tak samo ważna i niezbędna do zbudowania  bezpiecznego ładnego domu. A potem, to już każdy z nas mógł budować swój wymarzony dom z klocków Lego😉

• 3b w Kinotece

• 27 kwietnia klasa 3b wybrała się do Kinoteki, ulubionego kina wielu warszawiaków na warsztaty filmowe pt. ,,Dziś poznamy świat reklamy”. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się, czym jest reklama.
            Przekonaliśmy się,  dlaczego w reklamach występują znane osoby i że nie wszystkie informacje podane w nich są prawdziwe. Odkryliśmy, że reklama może także pomagać innym. Po warsztatach obejrzeliśmy niezwykły film pt. ,,Kosmiczna przygoda Allana”, z którego płynie piękny morał: ,,Nie możemy czytać myśli innych, ale możemy rozmawiać o tym, co myślimy”.

• Wizyta

• 25 kwietnia w klasie 3a mieliśmy ogromną przyjemność gościć byłego ucznia naszej klasy Mikołaja Wąsacza. Nasz gość przyniósł kwiaty i słodki poczęstunek. Wspominaliśmy wspólnie spędzone chwile. Dopytywaliśmy się jak wygląda nauka w innej szkole.

Mamy nadzieję, że będziemy mieć niejedną jeszcze okazję aby wspólnie spędzić czas.