• Zakończenie projektu WIE „Jesteśmy inni, a jednak tacy sami”.

     • 16.12.22 w piątek w Szkole Integracyjnej nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego zakończyliśmy projekt WIE „Jesteśmy inni, a jednak tacy sami”. Pani Magdalena Bauer i Wioletta Mrozek podsumowały cały rok pracy. Opowiedziały o podróży do Afryki, planie filmowym na Czarnym Lądzie, opowiedziały o edukacyjnym wymiarze projektu.

      Podsumowały afrykański konkurs filmowy oraz przedstawiły najważniejsze problemy dotyczące stereotypów w kwestii narodowości, rasy, religii i kultury. W czasie happeningu wśród gości z kilkunastu szkół warszawskich rozdały nagrody konkursowe dotyczące tematyki afrykańskiej: „Ja też chciałbym ujarzmić wiatr”. Organizatorki pokazały owoce projektu- film reportaż z Afryki zrealizowany przez dwie uczennice z naszej szkoły podczas minionych wakacji. Wszyscy obejrzeli etiudy konkursowe uczniów z innych szkół. Połączyliśmy się na żywo z Afryką- z wioską Mwabungo w Kenii, aby móc pokazać afrykańską rzeczywistość, dzieci z tamtej miejscowości i problemy, z którymi się borykają. Dzieci polskie rozmawiały z dziećmi kenijskimi. Organizatorki pokazały pamiątki afrykańskie i zaprosiły na bankiet. W czasie imprezy toczyły się kilkugodzinne dyskusje w kuluarach na temat stereotypów we współczesnym świecie oraz sytuacji edukacji dzieci na świecie. To był wspaniały dzień otwierający oczy, umysły i serca na sytuację Afryki.

      Poniżej link do filmów konkursowych:

       

     • Tydzień Świadomości Dysleksji doceniony przez MSCDN

     • Tydzień Świadomości Dysleksji obchodzony w naszej szkole na początku października został udokumentowany na krótkim filmie. Film został wysłany do Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które doceniło naszą pracę.

     • Manufaktura bombek w klasach drugich

     • Nowa galeria Manufaktura bombek w klasach drugich została dodana do albumu fotograficznego

      Zbliżają się Święta, czas radości, życzeń, prezentów, ubierania choinki.. Dnia 12 grudnia uczniowie klas drugich, wykonywali swoje autorskie bombki choinkowe.  Było to możliwe, dzięki zorganizowanym w szkole warsztatom, które dostarczyły nam wszystkim dużo zadowolenia, pozytywnych myśli i dobrych emocji.    

     • Mikołajkowe warsztaty

     • Nowa galeria Mikołajkowe warsztaty została dodana do albumu fotograficznego

      W czwartek 8 grudnia w ramach akcji „Poznajmy się” zaprosiliśmy uczniów najmłodszych klas oraz naszych milusińskich z zerówki na „Mikołajkowe warsztaty”. Dołączyli do nas także zaproszeni goście, czyli przedszkolaki z sąsiadujących z nami przedszkoli. Były warsztaty muzyczne i świąteczne wygibasy z panią Anią. Można było także pobawić się klockami lego i  zbudować miasteczko Świętego Mikołaja. Panie z zerówki wprowadzały młodych uczestników w tajniki robotyki – małe roboty bez problemów pokonywały przygotowane przez dzieci trasy. Była też możliwość pobrudzenia się klejem i brokatem. Pod kierownictwem pani Basi mali artyści dekorowali bombki, choinki i świąteczne koszyczki. A na koniec… przyszedł Mikołaj. W następny czwartek kolejne atrakcje – już teraz zapraszamy na przedstawienie „Cztery pory roku”.

      Bardzo dziękujemy za pomoc uczennicom ze Szkolnego Koła Wolontariatu – trzy urocze wróżki doskonale sprawdziły się  w swoich rolach.

      Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

     • Mikołajki 2022

     • Nowa galeria Mikołajki 2022 została dodana do albumu fotograficznego

      Święty Mikołaj nocą wędruje,
      w okna zagląda i nasłuchuje.
      Gwiazdka w okna świeci,
      gdzie są grzeczne dzieci?

      Na pewno w naszej szkole! J 6 grudnia po  korytarzu edukacji wczesnoszkolnej wędrowało mnóstwo małych Mikołajów, elfów i reniferów. Było ubieranie choinek, dekorowanie sal i oczywiście oczekiwanie na prezenty. Mikołaj nie zawiódł -  w każdej klasie pojawiły się torby, pudła albo worki wypełnione słodyczami i drobnymi upominkami. Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie i zadowolone miny. Mamy nadzieję, że wszyscy wiedzą, że to była tylko próba generalna przed Wigilią. Przygotujcie dużą porcję ciasteczek i mleka – powtórna wizyta Mikołaja zagwarantowana.

     • Box pełen energii

     • Nowa galeria Box pełen energii została dodana do albumu fotograficznego

      7 grudnia, trzy przesympatyczne studentki Wydziału Nauki o Żywieniu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przygotowały i przeprowadziły dla nas bardzo atrakcyjne zajęcia, dotyczące zdrowego żywienia. Szczególną uwagę zwróciliśmy na to, co powinno znajdować się, w zabieranych przez nas do szkoły pudełkach ze śniadaniem. Wzrosła nasza świadomość i wiedza dotycząca zdrowego, wartościowego jedzenia. Zyskaliśmy szansę dokonywania lepszych wyborów żywieniowych na co dzień. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!!!  

     • Mikołajki :)

     • Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Naszej Szkoły!

      Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami 🎅🤶🧑‍🎄🎅. Bądźmy widoczni dla Świętego Mikołaja i w tym dniu załóżmy ozdobę mikołajkową - czapkę, opaskę, kolorową mikołajkową odzież. 🎄🎈🎄

      Niech nasze przerwy będą kolorowe :)

      Zachęcamy do zabawy - Samorząd Uczniowski

     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

     • Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością została dodana do albumu fotograficznego

      2 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Wszyscy włączyliśmy się do akcji „2-go grudnia bądź żółty”, aby solidaryzować się z osobami z niepełnosprawnością.

      Celem Dnia Osób Niepełnosprawnych jest upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku, które w naszej szkole silnie akcentowane są każdego dnia.

      W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas 4-8 oraz zerówki poznali pana Marcina Grabińskiego –  człowieka, który nie widzi przeszkód i jego psa przewodnika – Kamyka. Podczas warsztatów przybliżona została specyfika funkcjonowania osoby niewidomej i słabowidzącej oraz elementy savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Chętnych do przejścia z białą laską, pokonania toru przeszkód czy bycia przewodnikiem osoby niewidomej nie brakowało. Najważniejszym przesłaniem płynącym ze spotkania był fakt, że zawsze warto oferować swoją pomoc i udzielać jej w odpowiedni sposób.

      Uczniowie klas 1-3 zostali wprowadzeni w świat osób z niepełnosprawnością ruchową, a wyjątkowym Gościem była Natalka z klasy 8B, która wraz z koleżanką Patrycją opowiedziała o sytuacjach, które spotykają ją każdego dnia – nie koniecznie tylko pozytywnych. Następnie uczniowie poznali przygodę Leona, bohatera serii książeczek autorstwa Agaty Battek. Wycieczka na zamek która odbył Leon, pokazała mu, że wózek inwalidzki nie stanowi bariery w nawiązywaniu dziecięcych przyjaźni.

      Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością był wyjątkową okazją, aby przez własne doświadczanie pokazać, jakie bariery i ograniczenia utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie.

      Mariola Łygas i Magdalena Kowalczyk