• Nasza Szkoła z tytułem „Laureat IX edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka”

     • „Od dzieci trzeba zacząć odrodzenie ludzkości”
      cyt. Edmund Bojanowski

      „Nie ma dzieci, są ludzie”
      cyt. Henryk Goldszmit - Janusz Korczak

      W piątek w Teatrze Stara Prochownia odbyła się gala rozdania nagród IX edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka. Temat przewodni tej edycji to „Popandemiczne emocje dzieci i młodzieży – co poradziłby nam Korczak?” Konkurs promuje ideę placówki otwartej, mądrej, przyjaznej i twórczej – miejsca, w którym dostrzega się potrzeby wychowanków, uczniów oraz ich rodziców. Placówki, w której podstawowe prawa dziecka do miłości, bycia szanowanym, posiadania własnych tajemnic, samostanowienia o sobie, własności, rozwoju, zabawy, pracy i sprawiedliwości są na co dzień respektowane. Dziękujemy Kapitule Nagrody, że zrealizowane przez nas działania zostały zauważone i docenione.

     • 2b w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

     • Nowa galeria 2b w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym została dodana do albumu fotograficznego

      21 października klasa 2b, na zaproszenie Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wzięła udział w spotkaniu edukacyjno - warsztatowym "Warzywa i owoce w twojej diecie". Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, Studenci wraz ze swoimi opiekunami przygotowali dla nas bajecznie kolorowe i smaczne stanowiska warsztatowe. Mieliśmy okazję brać udział w pieczeniu (i jedzeniu) ciasta marchewkowego, rozpoznawać (i degustować) różnego rodzaju frytki, które nie zostały zrobione z ziemniaków i nie były usmażone, a smakowały i wyglądały wybornie. Każdy z nas mógł wybrać sobie owoce i warzywa,  które na naszych oczach zamieniały się w przepyszny świeży sok. Z części edukacyjnej naszej wycieczki jasno wynika, że nasze zdrowie zależy od tego co znajduje się na naszym talerzu. Nie może zabraknąć na nim warzyw i owoców. Bardzo dziękujemy Zakładowi Żywienia Człowieka za bardzo profesjonalne przygotowanie dla nas tego wydarzenia!

     • W Egipcie faraonów

     • Nowa galeria W Egipcie faraonów została dodana do albumu fotograficznego

      Historię starożytnego Egiptu uczniowie 5a utrwalili podczas wizyty w Muzeum Narodowym. Wykazali się wiedzą zdobytą podczas szkolnych lekcji historii ku naszej radości i podziwie pani edukatorki. Podziwiali bezcenne eksponaty sprzed 4 tyś.lat m.in. posąg bogini Sachmet, uszebti - niewielkie figurki chowane razem ze zmarłym, Księgę Umarłych piastunki Bakai spisaną na papirusie. W ciszy i powadze wysłuchali opowieści o sarkofagu i kartonażu kapłana Horusa oraz niezwykłej historii mumii. Zapraszamy w podróż do starożytnego Egiptu w Muzeum Narodowym.

      Dorota Kaczorowska
      Agnieszka Ostromęcka

     • Zielona szkoła klas ósmych

     • Nowa galeria Zielona szkoła klas ósmych została dodana do albumu fotograficznego

      “Jedziemy dziś na zieloną szkołę
      Zostawiamy znane, ruszamy w wesołe”

      W dniach 17-21 października 2022 uczniowie klas ósmych przebywali na “zielonej szkole” w ośrodku Gwarek koło Giżycka. Pogoda nam dopisała, jedzenie było zdrowe, smaczne i urozmaicone😊 Codziennie odbywały się różne zajęcia prowadzone przez profesjonalnych animatorów: team bullding, archery tag, sportowe, komunikacyjne, taneczne czy kulinarne. Uczniowie odbyli szkolenie survivalowe, nauczyli się jak budować w lesie namiot oraz rozpalić ogień przy użycia krzesiwa😊Uczyli się świetnie bawiąc w czasie gier terenowych “flagi”, “gangsterzy”. Wieczorami spotykali się przy wspólnym ognisku, na dyskotece czy familiadzie. Odbyła się wycieczka do Wilczego Szańca. Uczniowie wracali do domu w rewelacyjnych nastrojach, zintegrowani międzyklasowo. Polecamy każdemu taki wyjazd😊😊😊

      Katarzyna Chrzanowska
      Małgorzata Niewiadomska-Filipiak

     • Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia

     • W naszej szkole, 14 października, to wyjątkowa data dla najmłodszych dzieci i ich rodziców – to dzień Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia

      Dzieci z klas pierwszych, w galowych strojach i biretach na głowie zajęły centralne miejsce w sali gimnastycznej. Wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Magdalena Politańska.

      Doniosłym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego Ślubowania, oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonały Panie  Dyrektor. Tym samym, pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317  im. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie.

      W części artystycznej, pierwszoklasiści z dumą recytowali wyuczone wiersze, oraz z dużą werwą zaśpiewali specjalnie przygotowane na tę okazję piosenki. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Dopełnieniem święta były pamiątkowe zdjęcia i drobne upominki.

      To był wyjątkowy dzień. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjno - Społeczny „Każdy inny - wszyscy równi”

     • W roku szkolnym 2022/2023 klasa 3b bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno - Społecznym  „Każdy inny- wszyscy równi”. Celem tego programu jest uwrażliwienie dzieci na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji i likwidowanie uprzedzeń. Raz w miesiącu będziemy poznawać i omawiać różne rodzaje niepełnosprawności. Poznawać ludzi, którzy przybliżą i pokażą nam świat osób z niepełnosprawnością.

      Magdalena Kowalczyk

     • 3b na warsztatach przyrodniczych

     • Nowa galeria 3b na warsztatach przyrodniczych została dodana do albumu fotograficznego

      18 października klasa 3b, wybrała się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego na warsztaty przyrodnicze pt. „Opieka nad zwierzętami egzotycznymi i domowymi”. W trakcie warsztatów dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami hodowli zwierząt egzotycznych w domu. Poznały różne karmy dla zwierząt, a podczas zadań zespołowych mogły samodzielnie posegregować produkty żywnościowe, dzieląc je na zdrowe i niezdrowe. Dzieci ustalały także menu dla zwierząt roślinożernych, drapieżnych i wszystkożernych. Po części warsztatowej rozpoczęła się prezentacja zwierząt. Uśmiechów i zadowolenia nie było końca. Każdy miał możliwość bezpośredniego kontaktu z oswojonymi gadami i bezkręgowcami. Być  może, po tych warsztatach niektórzy z nas będą szczęśliwymi właścicielami agamy brodatej, bądź pytona królewskiego, a może po prostu patyczaka rogatego.

     • Akademia Nadwiślańska - Rajd 4 „Las Młociński”

     • owa galeria Akademia Nadwiślańska - Rajd 4 „Las Młociński” została dodana do albumu fotograficznego

      Podczas sobotniego rajdu 15.10 naszym celem było przejście trasy w Lesie Młocińskim. Rozpoczęliśmy od odwiedzenia mogił żołnierzy z 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich poległych w bitwie pod Łomiankami pod koniec kampanii wrześniowej 1939 roku.

      Następnie ruszyliśmy leśną ścieżką edukacyjną rozwiązując zadania na kartach rajdowych. Dowiedzieliśmy się co to jest użytek leśny i uroczysko? Czym różnią się ślady zwierząt od tropów? Byliśmy nad brzegiem Wisły na 525 km jej długości. Oprócz rozwiązywania zagadek przyrodniczych, ćwiczyliśmy kondycję sportową, a na koniec odpoczęliśmy przy ognisku z kiełbaskami.

      Dorota  Kaczorowska

     • Pani pielęgniarka rozmawia z 2b o higienie osobistej.

     • Nowa galeria Pani pielęgniarka rozmawia z 2b o higienie osobistej. została dodana do albumu fotograficznego

      Od wczoraj wiemy jak zrobić mydełko, a dzisiaj nasza p. Pielęgniarka uczyła nas, w jaki sposób je najlepiej wykorzystywać. Zdobyliśmy wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat dbania o codzienną higienę osobistą. Okazało się, że mycie rąk, żeby okazało się skuteczne i mogło uchronić nas przed wieloma chorobami,  trzeba wykonywać w określony sposób i określoną ilość czasu. Będziemy o tym pamiętać i dziękujemy! 

     • Warsztaty robienia mydełek w 2b

     • Nowa galeria Warsztaty robienia mydełek w 2b została dodana do albumu fotograficznego

      17 października, uczniowie klasy 2b, mieli okazję samodzielnie zaprojektować, wykonać i potem zabrać do domu własnoręcznie zrobione kolorowe, fantazyjne mydełka. Zorganizowane w klasie warsztaty, pomogły także dzieciom utrwalić wiedzę dotyczącą właściwości mydła i konieczności jego używania na co dzień.

     • W zdrowym ciele...

     • Powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch” jest nam wszystkim dobrze znane. Jeśli odpowiednio zadbamy o swoje ciało, będzie to skutkować jednocześnie poprawieniem naszego nastroju i samopoczucia. Na zajęciach z wf klasa 3a stosuje się do tej zasady. Korzystamy z każdej możliwości czy to na powietrzu, czy też w szkole, aby zadbać o ciało i umysł. Zabawy grupowe, indywidualne nie są  nam straszne i dają  nam wiele radości. Gorąco polecamy wszystkim.

     • Sprzątanie świata

     • 16 września nasza szkolna społeczność włączyła się w akcję "Sprzątania świata”. Tegorocznym hasłem kampanii było „Wszystkie śmieci nasze są”. Zaopatrzeni w worki, rękawiczki i dobre humory wzięliśmy się do pracy. Posprzątaliśmy teren szkoły, okolice i Park Moczydło. Wynikami działań podzieliliśmy się z koordynatorami akcji. Nasza szkoła otrzymała certyfikat. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie. Pamiętajcie, mamy moc, aby zmienić świat na lepsze.

     • Gratulujemy!

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani dyrektor Magdalena Politańska oraz pan Tomasz Paciorek otrzymali nagrodę Burmistrza Dzielnicy Wola za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz warszawskiej  oświaty. Nagrodzonym pedagogom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy.

     • Łyżka i widelec

     • Nowa galeria Łyżka i widelec została dodana do albumu fotograficznego

      "Łyżka i widelec" to wiersz Tadeusza Kubiaka, którym klasa 2a brawurowo, z ogromną ilością pozytywnej energii, rozpoczęła omawianie działu poświęconego zasadom zdrowego żywienia.  Było radosne wystukiwanie rytmów na siedząco, na stojąco i z obrotami wokół własnej osi także 😉 No i jeszcze w dodatku, te plastikowe, niepozorne rekwizyty widoczne na zdjęciach w rękach każdego ucznia, okazały się bardzo pomocne w ćwiczeniu trudnej umiejętności słuchania tekstu ze zrozumieniem.  Brawo 2a!!!

     • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nowa galeria XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 7 października uczniowie naszej szkoły już po raz dwunasty uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W przyjemny i niecodzienny sposób przypominali sobie znajomość tabliczki mnożenia. Zdecydowana większość szkolnej społeczności wykazała się znajomością tabliczki mnożenia. Wszystkim za udział w tym roku dziękujemy, tabliczkę dalej ćwiczymy i w przyszłym roku znów się widzimy ;)

      nauczyciele matematyki

     • Kawiarenka klas ósmych

     • Nowa galeria Kawiarenka klas ósmych została dodana do albumu fotograficznego

      Jedynie prawdziwy człowiek
      zauważy potrzeby innego człowieka.
      Jedynie człowiek wielkiego serca
      wyciągnie dłoń, pomocną dłoń
      .”

       Jan Paweł II

      6 października uczniowie klas 8a i 8b zorganizowali na terenie naszej szkoły kawiarenkę. Na stolikach zagościły pyszne ciasta, ciasteczka, napoje oraz tosty. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego i smacznego. Dochód z kawiarenki w całości został przekazany na wyjazd ukraińskich uczniów na zieloną szkołę. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie😊😊

      Wychowawcy klas ósmych wraz z uczniami

     • Pożegnaliśmy Królową Elżbietę

     • Wrzesień był miesiącem, w którym świat pożegnał Królową Elżbietę po przeszło 70 latach panowania. Była to wyjątkowa postać. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje oraz plakaty przybliżające jej osobę i życie. Wiele osób miało dzięki temu możliwość poznania bliżej postaci Królowej Elżbiety. 

      Zespół Nauczycieli Języków Obcych

     • Trening obwodowy dla MÓZGU

     • Nowa galeria Trening obwodowy dla MÓZGU została dodana do albumu fotograficznego

      Wielkimi krokami zbliżamy się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Już 7 października po raz dwunasty będziemy uczestnikami święta Tabliczki Mnożenia. W ramach rozgrzewki uczniowie klas piątych zorganizowali swoim młodszym kolegom i koleżankom trening obwodowy dla Mózgu. Piątoklasiści zaproponowali udział w zabawach mających na celu utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie klas czwartych zostali podzieleni na 5 grup. Każdy zespół miał do pokonania 5 stacji, na których w ciągu 4 minut musiał wykonać określone zadania. Wszyscy uczniowie zaliczyli trening, każdy mózg został rozgrzany i z pewnością jest gotowy do pokonania wyzwań, z którymi będzie można zmierzyć się już w najbliższy piątek.

      Ewelina Litwin
      nauczycielka matematyki

     • Akademia Nadwiślańska - Rajd 3 „Wyspy Zawadowskie”

     • Nowa galeria Akademia Nadwiślańska - Rajd 3 „Wyspy Zawadowskie” została dodana do albumu fotograficznego

      Podczas sobotniego rajdu wędrowaliśmy przy pięknej pogodzie wzdłuż rezerwatu "Wyspy Zawadowskie”. Szliśmy wałem wiślanym i ścieżką̨ edukacyjna prowadzeni przez instruktora ochrony przyrody. Z wysokiej skarpy wiślanej obserwowaliśmy na wyspie siedlisko kormoranów, czaplę szarą i rybitwę rzeczną. W lesie łęgowym rozpoznaliśmy wierzbę, topolę, wiązy i olszę szarą. Po przejściu około 9 km i wykonaniu zadań na kartach rajdowych dotarliśmy do plaży nadwiślańskiej. Mikołaj ze swoim tatą przygotowali tam dla nas niespodziankę ognisko z kiełbaskami i boczkiem oraz gorącą herbatę. Niestety, czas nas gonił..

      Dorota  Kaczorowska