• ”Quo Vadis młody człowieku?”

          • 4 kwietnia  2023r. czteroosobowa reprezentacja naszych ósmoklasistów w składzie; Patrycja Podgórska, Tymon Zieliński, Gabriel Burzyński i Jakub Skoneczny, wzięła udział w  II debacie oświatowej z cyklu „Wolskie rozmowy o edukacji przyszłości” pt. ”Quo vadis młody człowieku?” w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego przy ul. Okopowej 55a.

            Nasi dzielni reprezentanci zadawali pytania delegatom uczniów wszystkich wolskich techników i liceów. Po wysłuchaniu prelekcji głosowali czyja odpowiedź bardziej ich usatysfakcjonowała i za pomocą piłeczek oddawali swoje głosy poparcia na szkoły techniczne lub licealne. Tym razem zwyciężyły technika. A nasi uczniowie wyszli z debaty bogatsi w cenną wiedzę dotyczącą warszawskiej oświaty oraz zaopatrzeni w zdrowe przekąski.

          • Moje miasto bez elektrośmieci

          • ​​​​​​Szanowni Rodzice i drodzy uczniowie 

            Nadeszła długo oczekiwana wiosna.  Czas na porządki. Jeśli w szafach, szufladach i innych zakamarkach macie zużyte sprzęty elektryczne i nie wiecie co z nimi zrobić? Możemy wam podpowiedzieć.  Nasza szkoła zgłosiła się do akcji “Moje miasto bez elektrośmieci”. Celem naszych działań będzie zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktu zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do i​​​​​​​​​​​​​​

            ch odbioru. Kształtowanie wartości zużytych sprzętów jako element niezbędny w procesie ochrony środowiska. 

            Zaczynamy zbiórkę od 19.04.2023 i będzie trwała do 31.05.2023r 

            Pudełko na elektrośmieci znajdziecie w szatni i na baterie. 

            Co możecie przynieść: zbieramy urządzenia małogabarytowe np.: AGD suszarka do włosów, młynek do kawy, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny np.: kalkulatory, aparaty telefoniczne, sprzęt RTV np.: dyktafony, magnetofony, urządzenia oświetleniowe np.: lampki nocne, latarki, lampki choinkowe itp. 

            Co dalej? Masa zebranych elektrośmieci zostanie przeliczona na punkty. Punkty będziemy mogli zamienić na pomoce dydaktyczne z “Katalogu pomocy oświatowych”. 

            Organizator przewidział drobne nagrody, dla klas które aktywnie włączą się w zbiórkę. 

            Wszelkie informacje na temat akcji znajdą Państwo pod adresem:  www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl

            Serdecznie zapraszamy 😊
            organizator akcji Anna Stępińska 

          • Wiosenne prace na działce - 2b

          • Nowa galeria Wiosenne prace na działce - 2b została dodana do albumu fotograficznego

            W poniedziałek - 17 kwietnia klasa II B miała okazję odkrywania w sobie pasji ogrodniczej 😉. Z dużym zaangażowaniem przystąpiliśmy najpierw do usuwania chwastów z naszego ogródka. Następnie trzeba było zagrabić ziemię, wyrównać ją i zaplanować rozmieszczenie sadzonek warzyw i kwiatów. Gdy już wszystkie one zostały zasadzone, przyszedł czas na użycie konewki z wodą. Jesteśmy dumni z naszych roślinek, będziemy obserwować jak rosną i cieszyć się ich widokiem.  ​​​​

          • Dzień Świadomości Autyzmu w 2b

          • Nowa galeria Dzień Świadomości Autyzmu w 2b została dodana do albumu fotograficznego

            14 kwietnia rozmawialiśmy w klasie II b na temat naszej inności. Zastanawialiśmy się wspólnie, na jakie trudności napotyka każdy z nas w codziennym życiu i co mogłoby uczynić je bardziej wesołym i radosnym. Poznaliśmy problemy ludzi ze spektrum autyzmu, obejrzeliśmy film dotyczący tego zaburzenia. Kolorując  puzzle, które są jednym z symboli autyzmu, wszyscy przyznaliśmy, że ich ułożenie wymaga od nas cierpliwości, czasu, wysiłku i wcale nie jest takie łatwe..  Jednak potem, gdy już się uda, radość jest wielka..  Podobnie jest z poznaniem, zrozumieniem i zaakceptowaniem  Osoby z Autyzmem. Jednak, gdy już się nam to uda, możemy być pewni, że nasze Życie i Życie Osoby z Autyzmem będzie lepsze.. A może nawet Uratujemy to Życie.. 

          • Wiosenna botanika w 2a

          • Nowa galeria Wiosenna botanika w 2a została dodana do albumu fotograficznego

            Nadszedł czas obserwacji i podziwu budzącej się wokół nas przyrody. Mamy Wiosnę!!! Dnia 13 kwietnia, klasa II b pracując w grupach, jak przystało na młodych naukowców, poznawała budowę rośliny. Robiliśmy to wszystkimi możliwymi zmysłami. Mieliśmy okazję bardzo dokładnie sprawdzić, przyjrzeć się, poczuć zapach, fakturę, wilgotność, każdej możliwej części tulipana. Oprócz budowy rośliny, którą już śpiewająco znamy, wiemy, że dobrze jest być bardziej uważnym. Zauważać nie tylko to, co widać na pierwszy rzut oka..  No i zachwycać się pięknem wokół nas.. Koniecznie!!!

          • 2b w Zamku Królewskim

          • owa galeria 2b w Zamku Królewskim została dodana do albumu fotograficznego

            31 marca klasa 2b udała się do Zamku Królewskiego na lekcję pt. Portret Króla Jegomościa.

            W pięknych, zamkowych wnętrzach mieliśmy okazję podziwiać przede wszystkim portrety polskich królów, usłyszeć interesujące szczegóły, dotyczące życia w czasach dawnych. Poznaliśmy rodzaje portretów, sposoby i powody ich wykonywania i zamawiania. Patrzyliśmy na te wszystkie ważne, pięknie ubrane i uczesane, mądre osoby, spoglądające na nas z portretów i zastanawialiśmy się, jak to możliwe, że wszyscy oni żyli w czasach bez internetu, radia, telewizora.. Po odwiedzeniu apartamentów królewskich, czekały na nas także warsztaty plastyczne, po których każdy z nas mógł założyć sobie na głowę własnoręcznie wykonaną koronę. Na zakończenie wycieczki, był jeszcze spacer po Starym Mieście, gofry, pamiątki i dużo uśmiechów😉