• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 i pożegnanie absolwentów

     • Przemówienie Pani Dyrektor Magdaleny Politańskiej do absolwentów

      Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Inspiracją do mojej dzisiejszej przemowy stały się słowa znanego polskiego reportażysty i publicysty Ryszarda Kapuścińskiego z książki pt. „Podróże z Herodotem” – cytuję:

      „Przeciętny człowiek nie jest specjalnie ciekaw świata. Ot, żyje, musi jakoś się z tym faktem uporać, im będzie go to kosztowało mniej wysiłku- tym lepiej. A przecież poznawanie świata zakłada wysiłek, i to wielki, pochłaniający człowieka. Większość ludzi raczej rozwija w sobie zdolności przeciwne, zdolność, aby patrząc- nie widzieć, aby słuchając- nie słyszeć”.

      - koniec cytatu.

      Przeciętny człowiek… Ktoś, kto nie jest ciekawy świata. Ktoś, kto nie podejmuje wysiłku. Ktoś, kto nie chce naprawdę patrzeć, naprawdę słuchać…

      Jest… przeciętny.

      Czy to wszystko na co człowieka stać? Zamknąć świat w bańce własnej wygody, łatwej przyjemności, lenistwa i nudy? Czy ten „przeciętny człowiek” Kapuścińskiego jest szczęśliwy? Zadowolony z życia? Zrealizowany i spełniony?

      Kapuściński przeciwstawia tej przeciętności postawę życiową podziwianego przez siebie starożytnego greckiego historyka Herodota. Herodot – to w oczach Ryszarda Kapuścińskiego „człowiek owładnięty żądzą, bzikiem, manią poznania. Ruchliwy, zaabsorbowany, niestrudzony nomada, pełen planów, pomysłów, hipotez. Ciągle w podróży. Nawet kiedy jest w domu to albo wrócił z wyprawy, albo już przygotowuje się do następnej”.

      Dzisiaj żegnamy kolejnych absolwentów tej szkoły. Czy będą chcieli podróżować przez swoje życie z bzikiem i głową pełną planów i pomysłów? Czy pokonają słabości? Podejmą wysiłek? Będą chcieli, wbrew napotkanym przeciwnościom, poznawać i zdobywać świat?

      Drodzy Absolwenci. Piękne i ciekawe życie trzeba okupić wysiłkiem. Żeby zostać przeciętnym człowiekiem można płynąć z prądem. Wybór należy do Was.

      Na tle pięknej dekoracji przygotowanej przez niezawodne Panie Nauczycielki ze świetlicy szkolnej,  odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022. W czwartek 23.06 po południu pożegnaliśmy absolwentów klas ósmych. Wśród 40 uczniów aż piętnastu otrzymało świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, przed szkołą zostało posadzone Drzewo Pamięci - Miłorząb Mariken, które ufundowali rodzice absolwentów. Ten dzień pełen wrażeń zakończyła dyskoteka ósmoklasistów.

     • Po co słoń trąbę ma? Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci.

     • “Sięgajmy do przestrzeni, która tworzy rzeczy piękne i zupełnie nieprzewidywalne.
      Ta przestrzeń zwana wyobraźnią pozwala słoniom naprawdę latać i to nie tylko w bajkach!”

      Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym “Do czego słoń ma trąbę”. Zadaniem tego konkursu było promowanie twórczej aktywności młodych artystów, rozwijanie ich wyobraźni i pomysłowości. ”Dziecięce umysły wykraczają daleko ponad wiedzę i utarte umiejętności, a sięgają do przestrzeni, która tworzy rzeczy piękne i zupełnie nieprzewidywalne. Ta przestrzeń zwana wyobraźnią pozwala słoniom naprawdę latać i to nie tylko w bajkach!”....

      Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do brania udziały w kolejnych jego edycjach.

      Katarzyna Chrzanowska, Małgorzata Niewiadomska-Filipiak
      oraz uczniowie klas siódmych

     • Kodowanie na dywanie

     • Na ostatnich zajęciach z Kodowania na dywanie pojawili się robotyczni goście - ozoboty, które wprowadziły uczniów w świat programowania.

     • Wycieczka do Torunia

     • Nowa galeria Wycieczka do Torunia została dodana do albumu fotograficznego

      13 czerwca klasy 7a i 7b w doskonałych humorach wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Torunia. Spod szkoły o 7 rano zabrał nas autokar. Po drodze poznaliśmy plan dnia i mieliśmy dużo czasu na integrację. O godzinie 11 dotarliśmy na miejsce. Nasza toruńska przygoda rozpoczęła się w Piwnicy Hanzy. Tu dowiedzieliśmy się czym była Hanza, jakie miasta do niej należały i usłyszeliśmy najważniejsze legendy związane z nią. Kolejnym punktem dnia była terenowa gra miejska. Podzieleni na 9-osobowe grupy rozwiązywaliśmy historyczne zagadki dotyczące goszczącego nas miasta. Wiemy, w którym kościele znajduje się dzwon flisaczy, kto nocował w Hotelu Trzy Korony oraz kto ma swoje ciasteczko w Alei Piernikowej. Pracowaliśmy bardzo efektywnie w zgranych grupach. Po wysiłku intelektualnym nie zabrakło na szczęście chwili odpoczynku, czyli czasu wolnego. Każdy mógł kupić wtedy pyszne toruńskie pierniki. Po przerwie skierowaliśmy się ponownie do Piwnicy Hanzy, aby usłyszeć werdykt i odebrać zasłużone nagrody za udział w grze oraz pamiątkowe stemple. Następnie zwiedzaliśmy ruiny zamku, niektórzy z nas niemal kompletnie odziani w krzyżacką zbroję. Toruńską przygodę zakończyliśmy pod Krzywą Wieżą, której odchylenie od pionu wynosi ponad 146 cm. Droga powrotna do Warszawy upłynęła nam dość szybko i wesoło wśród unoszącego się w autokarze zapachu pierników.

      Patrycja Podgórska  i Agnieszka Cejnóg 😉 <3

     • Szkolny piknik rodzinny

     • Nowa galeria Szkolny piknik rodzinny została dodana do albumu fotograficznego

      To niezłe wyzwanie, żeby opisać co działo się podczas sobotniego Szkolnego Pikniku Rodzinnego. Moc atrakcji dla dużych i małych. Zabawy ruchowe i gry sportowe przygotowane dla najmłodszych uczniów na boiskach szkolnych. Stoiska z fotobudką, kolorowanki, łamigłówki umysłowe, łańcuch dobrych myśli. Samodzielnie można było wykonać biżuterię z makaronu, gniotki, decupage, a także polecieć Latającym dywanem. Był także pokaz rycerski, nie zabrakło też stoiska medycznego oraz kursu pierwszej pomocy. Dla fanów gier planszowych wyznaczono miejsce dla rozgrywek szachowych i w warcaby. Puzzlomaniacy również mogli oddać się swojej pasji. Zainteresowaniem cieszyły się próby puszczenia gigantycznych baniek mydlanych oraz zrobienie slima. Wielu uczestników opuściło piknik z niesamowitym malunkiem na twarzy. Nie zabrakło kawiarenki z napojami, ciastami, babeczkami, goframi i innymi słodkościami. A dla głodomorów była pożywna grochówka z gara.

      Występy artystyczne to gwóźdź programu. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie oddziału przedszkolnego 0b oraz uczniowie z klas czwartych, siódmych i ósmych. Niespodzianką były przedstawienia. Jedno w wykonaniu rodziców, drugie zagrali nauczyciele. 

      Dziękujemy, ze tak wiele osób uczestniczyło w sobotnim pikniku. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

     • Czerwone jedzenie – najzdrowsze owoce i warzywa w czerwcu

     • Nowa galeria Czerwone jedzenie – najzdrowsze owoce i warzywa w czerwcu została dodana do albumu fotograficznego

      W czerwcu przyszedł czas na ostatnie, wspólne śniadanie w klasie. Tym razem na naszych klasowych stołach królował kolor czerwony. Warzywa i owoce w tym kolorze poprawiają prace serca i układu krążenia. Oprócz tego wspomagają układ immunologiczny. Tak więc na naszych stołach królowały truskawki, arbuz, rzodkiewki, jabłka, papryka, pomidory, galaretki, czereśnie a wszystko w kolorze czerwonym😊 Było pysznie, zdrowo i kolorowo..

      Wychowawcy

     • Klasa 7 a zwiedza lotnisko Chopina

     • Nowa galeria Klasa 7 a zwiedza lotnisko Chopina została dodana do albumu fotograficznego

      6 czerwca uczniowie klasy 7a zwiedzali lotnisko Chopina w Warszawie. Ten międzynarodowy port lotniczy został oddany do użytku w 1934 roku. Zwiedzanie zaczęliśmy od Lotniskowej Straży Pożarnej. Mogliśmy zobaczyć wozy strażackie, w tym słynną Pumę, która osiąga prędkość do 140 km/h przy pełnym obciążeniu. wsiąść do nich a nawet zobaczyć na jaką odległość sikawki leją wodę. Potem spotkaliśmy się z panem sokolnikiem i jego jastrzębiem, których praca na lotnisku jest bardzo ważna. Następnie udaliśmy się do hangaru ze sprzętem służącym do odśnieżania oraz utrzymania czystości na pasie startowym. Wycieczka była udana, uczniowie zadowoleni, a te 3 godziny spędzone na lotnisku minęły bardzo szybko.😊

      Małgorzata Niewiadomska- Filipiak
      Ewa Molak

     • Ib w Parku Moczydło

     • Nowa galeria Ib w Parku Moczydło została dodana do albumu fotograficznego

      3 czerwca klasa I B spędziła bardzo miło czas w Parku Moczydło. Było wszystko co potrzebne: zielona trawa, ciepłe słońce, przekąski (mamy w klasie Zoję, także nie było mowy o tym, że Ktoś pozostał głodny😉). To był dzień zabawy, gier i zabaw ruchowych i słodkiego lenistwa zakończonego w lodziarni, do której zaprowadziła nas Mama Mikołaja. Dziękujemy Pani za wspólnie spędzony dzień i Wszystkim Rodzicom naszych Dzieci także😉

     • 0a na Światowej Wystawie Kosmonautyki

     • Nowa galeria 0a na Światowej Wystawie Kosmonautyki została dodana do albumu fotograficznego

      2 czerwca oddział przedszkolny 0a wybrał się na największą przygodę, wystawę Cosmos Discovery - Space Exhibition - Światowa Wystawa Kosmonautyki. Podziwialiśmy historię załogowych lotów kosmicznych. Setki oryginalnych eksponatów z USA, Rosji i Polski, unikalne kolekcje skafandrów i prawdziwych modeli statków kosmicznych, promów i rakiet. Wystawa zachwyci każdego i zabierze daleko w gwiazdy.

     • Jak świętowaliśmy Dzień Dziecka

     • Dzień Dziecka  8a i 8b

      Ze względu na pogodę zaplanowany w Parku Księcia Janusza piknik zorganizowaliśmy w szkolnej sali gimnastycznej. Rozłożone kocyki, materace, słodki poczęstunek i przekąski to atrybuty każdego pikniku. Nie zabrakło również zajęć sportowych i rywalizacji podczas wyścigu rydwanów i łodzi. Ostatnią godzinę mogliśmy spędzić na boisku szkolnym.

      Wspólne świętowanie Dnia Dziecka w klasie 1a - Wyjście do kina Multikina na film pt.: „ Pan Wilk i spółka

      Dzień Dziecka w Ib był pełen radości, zabawy, zdobywania nowych umiejętności i wiedzy. To wszystko dzięki zorganizowanym w klasie warsztatom ukazującym życie Dzieci w różnych częściach świata. Zapamiętaliśmy, że wszystkie Dzieci bez względu na kolor skóry, sposób ubierania się, wygląd domów w jakich mieszkają    potrzebują miłości, są ciekawe otaczającego Ich świata, chcą się bawić i uczyć nowych rzeczy, chcą czuć się bezpiecznie. Tak jak my..

     • Pozdrowienia z wycieczki - niespodzianki :)

     • Uczniowie klasy 7a i 5a w Dniu Dziecka pojechali do Krakowa. Relacja z całej wyprawy po powrocie :).

      Jak co roku 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Z tej okazji wychowawcy klasy 5a i 7a zabrali swoich uczniów w podróż.... Uczniowie wiedzieli wcześniej tylko to, iż w tym dniu spotykamy się o 7.00 w miejscu, do którego dowiozą ich rodzice. Wszyscy, o wyznaczonej godzinie stawili się na Dworcu Centralnym – to stamtąd zaczęła się nasza podróż w nieznane.... Musieliśmy zdradzić rąbka tajemnicy, iż naszym celem jest Kraków, miasto, które było wcześniej stolicą Polski. Podróż Pendolino  zajęła nam około 2,5 h. Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z panią przewodnik, która podczas trzygodzinnego spaceru po tym zabytkowym mieście opowiedziała nam jego historię oraz zaprowadziła do ciekawych miejsc. Zobaczyliśmy min.  Bramę Floriańską, Kościół św. Andrzeja, Zamek Królewski na Wawelu oraz słynnego smoka, który zionie ogniem. Wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Oczywiście był również czas wolny na kupowanie pamiątek. Zmęczeni, ale wzbogaceni o wiedzę i pamiątki o godzinie 17 wyruszyliśmy pendolino w drogę powrotną do Warszawy. Wycieczka była udana, uczniowie zadowoleni z niespodzianki😊😊

     • Gra terenowa dla klas 3 – 5 na 30-lecie Szkoły

     • 30 maja 2022 roku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował grę terenową dla uczniów klas 3–5 na 30-lecie Szkoły. Ze względu na niesprzyjającą pogodę gra została przeprowadzona w budynku szkolnym. Klasy musiały wykazać się pracą zespołową oraz wiedzą na temat naszej szkoły i jej pracowników.

      Wszystkim zespołom udało się odgadnąć jubileuszowe hasło. Najszybciej wszystkie zadania wykonała klasa 3a. BRAWO! Rekordziści uhonorowani zostali pucharem, a pozostałym uczestnikom zabawy wręczono pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

      Dziękujemy wolontariuszom za przygotowanie emocjonującej gry dla młodszych koleżanek i kolegów.

      Anna Sotomska i Zuzanna Zych
      koordynatorki gry

     • Lekcja polskiego skróty i skrótowce

     • Nowa galeria Lekcja polskiego skróty i skrótowce została dodana do albumu fotograficznego

      W czasie dzisiejszej lekcji języka polskiego uczniowie poznali różnicę między skrótami a skrótowcami oraz zasady ich pisowni. Po części teoretycznej przyszła kolej na praktykę😊😊 Uczniowie w parach mieli napisać krótki tekst z użyciem popularnych wśród nich skrótów. Zabawy było co nie miara, a my poznałyśmy jakie skróty królują teraz wśród młodzieży...

      Wioletta Mrozek
      Małgorzata Niewiadomska- Filipiak

     • Jemy zdrowo, kolorowo i pomarańczowo

     • Nowa galeria Jemy zdrowo, kolorowo i pomarańczowo została dodana do albumu fotograficznego

      W maju wszystkie klasy przygotowywały zdrowe śniadanie w kolorze pomarańczowym. Owoce i warzywa w tym kolorze są nie tylko apetyczne ale również pożyteczne dla organizmu. Wzmacniają odporność, zawierają dużo beta karotenu, który dobrze wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci. Na naszych stołach zagościły: morele, pomidory, marchewka, pomarańcze, humus z papryką, ser pomarańczowy, brzoskwinie. :)

      Wychowawcy