• GRA MIEJSKA - REPORTAŻ

          • Z przyjemnością  informujemy, że jest już gotowy reportaż z V Edycji Gry Miejskiej "W Szeregach Niezłomnych". Jego autorką jest pani Wioletta Mrozek, a materiał nakręcili uczniowie naszej szkoły oraz nasz absolwent Jakub Skoneczny.   
            Zapraszamy do oglądania! Reportaż dostępny jest w zakładce - Uczniowie i rodzice - Kronika 2019/2020

          • "Jesteśmy dla dzieci"

          • Projekt zrealizowany dla programu “Jesteśmy dla dzieci” na antenie Polsat News porusza problem epilepsji. Wychowawca chorej nastolatki pan Zbigniew Klatka odsłania kulisy radzenia sobie z takim przypadkiem w życiu szkolnym. 

            Razem z uczennicą Sandrą opowiadają wzruszającą historię o tym, jak bezpiecznie, bez strachu i uprzedzeń radzić sobie z objawami choroby. Film w naturalny sposób tłumaczy ideę integracji, która przyświeca Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 317. Sandra dojrzewa do momentu, by powiedzieć swoim przyjaciołom z klasy o bolesnym problemie. W środowisku empatycznej klasy, u boku wychowawcy czuje się na tyle dobrze, aby porozmawiać. W filmie można zobaczyć, w jaki sposób uczniowie przełamują lody, jak uczą się akceptować słabości swoje i innych, jak rodzą się między nimi prawdziwe emocje i poczucie odpowiedzialności za siebie. Właśnie taką misję integracji tworzymy i doskonalimy w naszej szkole, aby szerzyć ją wśród społeczeństwa

          • Laureaci Szkolnego konkursu fotograficznego pt.”Selfie z Wiosną”.

          • Do konkursu zgłoszono 14 zdjęć, których tematem przewodnim był wizerunek ucznia w wiosennych okolicznościach. Wszyscy uczestnicy wykazali się inwencją twórczą i wykonali przepiękne zdjęcia.

            Jury konkursowe po obradach online podjęło jednogłośną decyzję o przyznaniu nagród następującym laureatom.

            1. Alicja Tomaszewska 6b laureatka w kategorii Ubrana w forsycje.
            2. Maciej Rzadkowski 6b laureat w kategorii Z dystansem do forsycji.
            3. Franek Koczara 4b laureat w kategorii  Przyjaciel piskląt
            4. Gabriela Załuska 1a laureatka w kategorii  Wiosenne promienie
            5. Michalina Olejnicka 6a laureatka w kategorii Wiosenne Trojaczki
            6. Justyna Stańczak 6a laureatka w kategorii Ogrodniczka na froncie
            7. Maja Wapa 2b laureatka w kategorii Razem i osobno
            8. Maja Wapa 2b laureatka w kategorii Wiosenna Daisy
            9. Artur Wapa 5a laureat w kategorii Biała broń
            10. Antonia Waniek 6b laureatka w kategorii Czekając na pączki
            11. Mikołaj Wąsacz 0A laureatka w kategorii Obrońca krokusów
            12. Piotr Todorski 4a laureatka w kategorii Zaklinacz biedronek
            13. Angelika Pękul 7a laureatka w kategorii Wiosna w masce
            14. Karolina Komorowska 6b  laureatka w kategorii Przyszła Wiosna

            W imieniu jury

            Dorota Kaczorowska
            Anna Socha

          • Z głębokim smutkiem...

          • Jaki kto jest wewnątrz, taki widzi świat zewnętrzny

            Tomasz à Kempis

            Z głębokim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość, że w Wielką Sobotę 11 kwietnia 2020 r. zmarł ks. Stanisław Jurczuk, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, duszpasterz niepełnosprawnych.

            Przez 20 lat patrzyliśmy w tym samym kierunku, podejmując inicjatywy na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Mieliśmy zaszczyt wspólnie z Księdzem świętować i bawić się podczas festynu „Ulica Integracyjna”. Odszedł wspaniały Człowiek, Kapłan, Opiekun i Przyjaciel.

            Księże Stasiu, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i w naszych sercach.

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317
            im. Edmunda Bojanowskiego

        • 1% dla naszej szkoły.
          • 1% dla naszej szkoły.

          • Drodzy Rodzice i Przyjaciele Szkoły!

            Od 2012 roku nasza szkoła współpracuje z Fundacją Rosa, a dokładnie z programem Twoja Szkoła. „Ideą programu Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych”.

            Każda szkoła, a więc także nasza ma swój indywidualny identyfikator - 136677. Wystarczy go wpisać w odpowiednie miejsce i już! To naprawdę jest bardzo proste i działa.
            Z przekazanego przez Państwa 1% na fundację Rosa ze wskazaniem na naszą szkołę zakupiliśmy m.in.: 3 laptopy, kamerę cyfrową z dodatkową kartę pamięci, projektor, ekran, głośniki, Ozoboty i LEGO EDUCATION WeDo 2.0 do nauki programowania.
            Drodzy Państwo przed nami kolejne rozliczenia podatkowe. Wypełniając ten obowiązek pamiętajcie, że wpisując kilka cyferek 136677 w odpowiednim miejscu możecie wesprzeć naszą szkołę - czyli szkołę Waszego dziecka. Już teraz, z góry, za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.

          • List do rodziców

          • Szanowni Państwo,
            w załączeniu przekazuję list pana Krzysztofa Strzałkowskiego Burmistrza Dzielnicy Wola i pani Grażyny Orzechowskiej-Mikulskiej skierowany do Rodziców.

            Magdalena Politańska
            ​​​​​​​dyrektor SPI Nr 317

          • Komunikat

          • UWAGA!
            Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w placówkach oświatowych, w dniach od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. Szkoła będzie ZAMKNIĘTA.
            Przyjmowane będą dokumenty związane z rekrutacją do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.
            Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br. trwa etap składania wniosków / zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.
            Wnioski / zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.

          • V Edycja Gry Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”

          • W dniu 3 marca w hołdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się w Szkole Podstawowej Integracyjnej  nr 317 przy ul. Deotymy 37   V już -  jubileuszowa - Edycja Gry Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”.  Gra została przygotowana we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie oraz Zespołem Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej – Młodzieżowym Domem Kultury przy ul. Brożka 1 a. 
            Patronatem grę objęła także Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. 
            Do rywalizacji przystąpiła rekordowa jak dotąd liczba drużyn - aż 22 (16 grup z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz 6 drużyn z liceów) z obszaru całej Woli. Dla uczestników gry zostało przygotowanych 10 stacji, w czasie których ocenie została poddana ich wiedza na temat działalności polskiego podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej, umiejętności strzeleckie, udzielania I pomocy, czytania mapy i dekodowania informacji oraz sprawność fizyczna młodzieży. Obsługę techniczną stacji zapewnili rekonstruktorzy oraz uczniowie SPI nr 317. 
            Fabułę gry osnuto wokół przetrzymywanych na posterunku milicji partyzantów i ich ukrywającego się dowódcy, który w obawie o przyszłość ciągle malejących, w wyniku obław organizowanych przez władze komunistyczne, szeregów partyzantów rozpoczyna rekrutację świeżych kadr.  
            W tym celu każda z grup wcieliła się w rolę oddziału, który musi przejść szkolenie medyczne i wojskowe oraz poznać podstawowe zasady konspiracji. Z posterunku należało niepostrzeżenie wynieść dokumenty, odebrać gryps od więźniów, a nawet ukraść broń, na Bazarze na Kole zdobyć „Unrę”, a klasztorze podrobić dokumenty umożliwiające podszywanie się pod służby UB.  A wszystko to pod czujnym okiem patroli NKWD i milicji.  
            Uczestnicy gry oddali hołd Żołnierzom Wyklętym poprzez złożenie zniczy na Łączce oraz wykonanie zadań na wzór ziemnych prac poszukiwawczych (dokumentacja i identyfikacja przedmiotów znajdowanych w trakcie prac ekshumacyjnych). 
            Zwieńczeniem rywalizacji była inscenizacja- rekonstrukcja historyczna odbicia więźniów przez oddział partyzancki przygotowana na terenie Parku Moczydło przez  członków:  projektu historycznego Reko.waw,  Zgrupowania Radosław oraz KMH Warszawa pod kierunkiem Jana Nałęcza. Inscenizacji  z użyciem efektów pirotechnicznych przyglądało się blisko 150 widzów. 
            Na wszystkich uczestników  w „sztabie generalnym” czyli w siedzibie naszej szkoły czekała ciepła grochówka z ciastem drożdżowym i występ naszych chórzystów. Każdy z uczestników został również nagrodzony min. publikacjami ufundowanymi przez Instytut Pamięci Narodowej i  Lasy Państwowe, a laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach gadżetami militarnymi i koszulkami przygotowanymi specjalnie z okazji V Edycji Gry. 
            W  tym roku pogoda znów nam sprzyjała, dlatego publiczność mogła w niezakłócony sposób obejrzeć przygotowaną inscenizację. 
            Składamy ogromne podziękowania Wszystkim Sponsorom naszej gry i mamy nadzieję na kolejne jeszcze bardziej udane edycje.

            Koordynator Gry Miejskiej i nauczyciel historii Agnieszka Ostromęcka

             

          • Walczymy ze smogiem

          • Za nami pierwszy tydzień zajęć innowacyjnych "Rośliny nadzieję i przyszłością czystego powietrza. Walczymy ze smogiem". Uczniowie klas 4 dowiedzieli się co to jest smog, co jest przyczyną jego powstawania oraz co robić by z nim walczyć. Natomiast uczniowie klas 5 i 6 przypomnieli sobie wszystkie te informacje z poprzedniego roku szkolnego. Burza mózgów, praca indywidualna i w grupie pokazała jak dużą wiedzę posiadają nasi uczniowie. Kolejnym etapem zajęć będzie poznanie odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii.

            Natalia Maruszewska-Sawicka
            nauczyciel techniki

          • Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych”.

          • Ustawą z dnia 9 lutego 2011 roku 1 marca stał się oficjalnym świętem państwowym – obchodzimy wtedy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 
            Data ta ma upamiętniać członków podziemia niepodległościowego, którzy po roku 1944 jako pierwsi walczyli o Wolną Polskę z okupantem sowieckim i sprzeciwiali się instalacji w naszym kraju komunistycznego systemu totalitarnego.

            Za walkę, nie tylko z bronią w ręku i wierność swym  ideałom zapłacili niejednokrotnie najwyższą cenę- cenę swego życia. Nawet jeśli udało im się przeżyć przez ponad 4 dekady żyli z piętnem - jak określała ich komunistyczna propaganda - „bandytów” i „faszystów”.  Żołnierze ci reprezentowali różne opcje ideowe i różne środowiska, ale łączyło ich jedno. Wszyscy, jako ludzie całkowicie odporni na sowietyzację, mieli zostać przez nowy reżim wymazani z kart historii i ludzkiej pamięci. Choć w realiach tamtych czasów ponieśli porażkę nasza pamięć jest dowodem na to, że to ich oprawcy przegrali. 
            3 marca w hołdzie Bohaterom w walce o wolność i samostanowienie w naszej szkole już po raz piąty odbędzie się Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych”. Jej kulminacją będzie inscenizacja rekonstrukcji historycznej odbicia więźniów w Parku Moczydło oraz uroczysta gala rozdania nagród uczestnikom gry.  Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów liceów na Woli. Rekrutacja trwa do 28 lutego. 

            Agnieszka Ostromęcka
            ​​​​​​​nauczyciel historii

          • Stop smog!

          • Już niedługo zaczynamy kolejny cykl zajęć innowacyjnych "Rośliny nadzieją i przyszłością czystego powietrza. Walczymy ze smogiem".

            Celem zajęć innowacyjnych jest przypomnienie uczniom informacji o smogu, skąd się on bierze, jaki ma wpływ na nasze zdrowie oraz jak z nim walczyć na co dzień. Uczniowie poznają rosliny, które oczyszczają powietrze.

            Natalia Maruszewska - Sawicka
            nauczyciel techniki

          • Podziękowanie

          • Szanowni Rodzice, drodzy Nauczyciele, kochani Uczniowie,
            Chciałabym wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie i choćby najdrobniejszy gest pomocy przy naszej szkolnej zimowej kawiarence podczas Koncertu Noworocznego:

            - za ustawienie stolików i krzeseł
            - za dociągnięcie nam prądu
            - za przystrojenie stolików obrusami i lampionami
            - za upieczenie pysznych ciast
            - za pokrojenie ciast i ich piękne ułożenie na paterach 
            - za ich sprzedaż i kupowanie 

            Bez tej współpracy i połączenia wszystkich elementów nie byłoby takich efektów i ciepłej rodzinnej atmosfery.    

            Miło mi poinformować Państwa, iż całkowity utarg za ciasta, kawę i herbatę wyniósł 956,16 zł. To bardzo duża kwota, która przyprawiła nas o zawrót głowy. Teraz musimy wspólnie z uczniami zastanowić się, na jaki cel przeznaczyć jej część i zdiagnozować własne potrzeby. Dziękuję za każde zakupione ciasteczko, za każde upieczone. Szczególnie gorąco dziękuję Uczniom, którzy byli chorzy, a mimo to ich Rodzice przynieśli ciasto do szkoły i w dodatku kupowali inne, by zanieść swojemu dziecku do domu. Bardzo, bardzo ciepło dziękuję „Panu Incognito”, który za zakup kilku ciastek zapłacił w kasie kawiarenki 100 zł .
            Jednocześnie chciałabym ponownie zaprosić Państwa do współpracy w dniu 7.03.2020 roku (sobota), kiedy to na terenie naszej szkoły odbędą się ogólnopolskie spotkania craftowe Craft Wawa – warsztaty, pokazy, konkursy, zakupy i spotkania rękodzielnicze. Przy okazji tej imprezy Samorząd Uczniowski prowadzi szatnię oraz kawiarenkę z własnymi wyrobami cukierniczymi, z których całkowity dochód przeznaczony jest na cele samorządowe.

            Ewa Mikina- opiekun SU

        • Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
          • Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

          • 6.02.2020 r uczniowie klas pierwszych przystąpili do napisania Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. 
            Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie. Doskonale poradzili sobie z zadaniami wymagającymi analizy zagrożenia oraz  bez problemów potrafili wskazać sposób rozwiązania trudnej sytuacji.

            Nasi uczniowie bezbłędnie odpowiedzieli na każde z 10 pytań testu zdobywając tym samym dla Naszej Szkoły Certyfikat potwierdzający udział w XI edycji programu” Akademia Bezpiecznego Puchatka”.Każdy uczestnik otrzymał również Dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa.

            Dziękujemy Kochani! Jesteśmy z Was bardzo dumni!