• MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA

          • Uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w I etapie "Małej Olimpiadzie Matematycznej". Do następnego etapu zakwalifikowały się uczennice klasy 3a Karolina Sitarek i Liliana Żmudzińska. Kolejne zmagania matematyczne odbędą się 29 marca.  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w etapie dzielnicowym.

          • Aktywność Młodego Warszawiaka

          • Klasy 3 wzięły udział w programie „Aktywność Młodego Warszawiaka”. Działania merytoryczne i organizacyjne prowadzone były przy udziale pracowników i studentów Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Celem projektu było wdrożenie nawyku zdrowego stylu życia poprzez regularne podejmowanie aktywności fizycznej i promocję zdrowych zachowań żywieniowych. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w programie. Dzięki zwiększeniu świadomości znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia i jakości życia człowieka wiemy, jak powinniśmy dbać o siebie i będziemy się tą wiedzą dzielić z innymi.

          • SUPERPIERWSZAK 2023

          • 8 lutego 2023 odbył się I etap (szkolny) V Warszawskiego Konkursu dla klas pierwszych „SUPERPIERWSZAK 2023” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 69 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie.

            W etapie szkolnym wzięło udział 9 uczniów z klas pierwszych: Paweł Jedliński, Joasia Grędzińska, Oliwia Grędzińska, Zachariasz Ochała, Ivan Levchenko, Tymon Smętek, Yeva Rusakovich, Kalina Sapryk oraz Krysia Witczak.

            Uczniowie rozwiązywali test, zawierający zagadki, rebusy i zadania rysunkowe. W zadaniach tych oceniana była umiejętność logicznego i twórczego myślenia.

            Największą liczbę punktów zdobyli Tymon Smętek, Joasia Grędzińska oraz Krysia Witczak i to Oni będą reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu. Wszystkim dzieciom gratulujemy odwagi i trzymamy mocno kciuki za naszych laureatów.

          • Gra miejska "W szeregach Niezłomnych"

          • Zapraszamy do udziału w VIII Edycji Gry Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych” organizowanej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

            Po 2 latach pandemii wznawiamy grę w wersji terenowej - na obszarze warszawskiej Woli.

            Tegoroczna edycja, której nieprzerwanie patronuje Burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie odbędzie się w dniu 15 marca.

            Jest to data symboliczna.  Tego dnia 79 lat temu Rada Jedności Narodowej – organ Polskiego Państwa Podziemnego opublikowała odezwę O co walczy naród polski? W jej końcowych wersach RJN stwierdzała, że naród polski zjednoczony jest zarówno w walce z Niemcami, jak i Sowietami. Nie zgadza się na żadne ustępstwa terytorialne na wschodzie oraz przeciwstawia się wszelkim próbom narzucenia  mu wzorów rządzenia z ZSRR. Rzeczywistość po 1945 roku była jednak taka, że Polska znalazła się w sowieckiej strefie wpływów. W takich realiach  narodziło się podziemie niepodległościowe po II wojnie światowej, które szacuje się nawet na 180 000 partyzantów.

            Do udziału w grze zapraszamy trzyosobowe drużyny uczniów wraz z nauczycielami -opiekunami w dwóch kategoriach wiekowych: 7-8 klas szkół podstawowych  i uczniów szkół ponadpodstawowych. W przypadku bardzo dużej ilości zgłoszonych drużyn o kwalifikacji do udziału w grze decydować będzie  kolejność zgłoszeń i ilość zdobytych punktów w czasie rekrutacji. Ilość miejsc jest zatem ograniczona!

            Zadania w czasie gry związane będą z historią żołnierzy podziemia antykomunistycznego po  II wojnie światowej. Od uczestników oczekujemy w szczególności umiejętności współpracy w zespole, rozwiązywania zagadek, wykonywania zadań zręcznościowych, sprawnego komunikowania się i przemieszczania na trasie gry.

            Dla najlepszych drużyn, które zdobędą największą ilość punktów przewidujemy nagrody (miejsca 1-3 w dwóch kategoriach wiekowych) .

            Harmonogram rekrutacji:

            I etap – do 6 marca – zgłoszenia grup poprzez link                          

            https://forms.gle/HTLnzNbWykeqYWgq5 lub kod QR

            II etap – 7-13 marca wykonanie i odesłanie zadania przekazanego zgłoszonym drużynom przez Organizatora

            Szczegółowe informacje dotyczące gry znajdują się na plakatach, a następnie zostaną przekazane uczestnikom po otrzymaniu zgłoszenia.

            Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy,

            W imieniu wszystkich Organizatorów - Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego         

          • Cenne życie mam, więc pierwszą pomoc znam.

          • W czwartek - 02.02.2022 - odbył się 2 etap konkursu „Cenne życie mam, więc pierwszą pomoc znam”. Nasza szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksander Skoneczny, Gabriel Burzyński oraz Kamil Gągola. Chłopcy pomyślnie przeszli eliminacje powiatowe, dzięki czemu zakwalifikowali się do zmagań finałowych, które odbędą się w kwietniu.😊😊😊

            Małgorzata Niewoadomska - Filipiak

          • „Królowa śniegu"

          • Nowa galeria „Królowa śniegu" została dodana do albumu fotograficznego

            W piątek 13 stycznia klasy drugie odwiedziły Kinotekę w Pałacu Kultury i obejrzały spektakl pt. „Królowa śniegu”. Był to magiczny pokaz utalentowanych artystek, które malowały piaskiem sceny do czytanej baśni. Ten  pokaz to niesamowite przeżycie  dla wszystkich odbiorców. Po powrocie do szkoły uczniowie klasy 2a zainspirowani niezwykłym przedstawieniem, postanowili sami spróbować tej magii. Wykorzystali czarne kartki, sól i dłonie. Efekty zaskoczyły wszystkich.

          • Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

          • Nowa galeria Mikołajkowy konkurs recytatorski została dodana do albumu fotograficznego

            6 grudnia, jak co roku od wielu lat, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w Mikołajkowy Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez panie ze szkolnej biblioteki.

            Po eliminacjach klasowych zgłosiło się do nas szesnaścioro uczestników z klas 0-4. Atmosfera jak zawsze była magiczna. Dzieci "sypały" pięknymi wierszami jak z ...worka Świętego Mikołaja. Jury miało doprawdy twardy orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach wreszcie udało się nam wyłonić zwycięzców.

            22 grudnia, w dniu szkolnych jasełek i wigilii klasowych, naszym dzielnym recytatorom wręczyliśmy dyplomy i nagrody.

            Z wielką radością informujemy, że…

            • 1 miejsce zajęli ex aequo - Paweł Jedliński z klasy 1a oraz Marysia Soja i Tymek Smętek z klasy 1b
            • 2 miejsce  także ex aequo przypadło w udziale Leonowi Załuska z klasy 1a, Weronice Rzosińskiej z klasy 1b oraz Zosi Witkowskiej z klasy 2a
            • 3 miejscem podzielili się Szymon Kowalski i Michał Zych z klasy 2b

            Wyróżnienia otrzymali natomiast

            Yeva Rusakoviich z klasy 1b, Szymon Arndt z klasy 4a oraz Natalia Bukowińska z grupy 0a

            Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, uczestnikom bardzo dziękujemy a chętnych do przeżycia tych niezapomnianych wrażeń, zapraszamy do udziału w konkursie… już za rok!

            Ela Paciorek i Basia Wycech

          • Świąteczne spotkania w klasach młodszych

          • Nowa galeria Świąteczne spotkania została dodana do albumu fotograficznego

            „Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy, że każdy wszystko usłyszy:
            I sanie w obłokach mknące i gwiazdy na dach spadające,
            A wszędzie to ufne czekanie?
            Czekajmy – dziś cud się stanie”

            Okres Świąt Bożego Narodzenia, to okres szczególny -  to czas, w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem.

            W tym roku, nasi najmłodsi uczniowie wyjątkowo niecierpliwie czekali na pierwsze, od czasów pandemii, Jasełka przygotowywane przez uczniów klas drugich. W prawdziwie świątecznym nastroju, składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie kolędowaliśmy. Pięknie udekorowane stoły i pyszności, przygotowane przez Rodziców, były idealnym uzupełnieniem tego dnia.

          • Zakończenie projektu WIE „Jesteśmy inni, a jednak tacy sami”.

          • 16.12.22 w piątek w Szkole Integracyjnej nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego zakończyliśmy projekt WIE „Jesteśmy inni, a jednak tacy sami”. Pani Magdalena Bauer i Wioletta Mrozek podsumowały cały rok pracy. Opowiedziały o podróży do Afryki, planie filmowym na Czarnym Lądzie, opowiedziały o edukacyjnym wymiarze projektu.

            Podsumowały afrykański konkurs filmowy oraz przedstawiły najważniejsze problemy dotyczące stereotypów w kwestii narodowości, rasy, religii i kultury. W czasie happeningu wśród gości z kilkunastu szkół warszawskich rozdały nagrody konkursowe dotyczące tematyki afrykańskiej: „Ja też chciałbym ujarzmić wiatr”. Organizatorki pokazały owoce projektu- film reportaż z Afryki zrealizowany przez dwie uczennice z naszej szkoły podczas minionych wakacji. Wszyscy obejrzeli etiudy konkursowe uczniów z innych szkół. Połączyliśmy się na żywo z Afryką- z wioską Mwabungo w Kenii, aby móc pokazać afrykańską rzeczywistość, dzieci z tamtej miejscowości i problemy, z którymi się borykają. Dzieci polskie rozmawiały z dziećmi kenijskimi. Organizatorki pokazały pamiątki afrykańskie i zaprosiły na bankiet. W czasie imprezy toczyły się kilkugodzinne dyskusje w kuluarach na temat stereotypów we współczesnym świecie oraz sytuacji edukacji dzieci na świecie. To był wspaniały dzień otwierający oczy, umysły i serca na sytuację Afryki.

            Poniżej link do filmów konkursowych:

             

          • Tydzień Świadomości Dysleksji doceniony przez MSCDN

          • Tydzień Świadomości Dysleksji obchodzony w naszej szkole na początku października został udokumentowany na krótkim filmie. Film został wysłany do Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które doceniło naszą pracę.

          • Manufaktura bombek w klasach drugich

          • Nowa galeria Manufaktura bombek w klasach drugich została dodana do albumu fotograficznego

            Zbliżają się Święta, czas radości, życzeń, prezentów, ubierania choinki.. Dnia 12 grudnia uczniowie klas drugich, wykonywali swoje autorskie bombki choinkowe.  Było to możliwe, dzięki zorganizowanym w szkole warsztatom, które dostarczyły nam wszystkim dużo zadowolenia, pozytywnych myśli i dobrych emocji.    

          • Mikołajkowe warsztaty

          • Nowa galeria Mikołajkowe warsztaty została dodana do albumu fotograficznego

            W czwartek 8 grudnia w ramach akcji „Poznajmy się” zaprosiliśmy uczniów najmłodszych klas oraz naszych milusińskich z zerówki na „Mikołajkowe warsztaty”. Dołączyli do nas także zaproszeni goście, czyli przedszkolaki z sąsiadujących z nami przedszkoli. Były warsztaty muzyczne i świąteczne wygibasy z panią Anią. Można było także pobawić się klockami lego i  zbudować miasteczko Świętego Mikołaja. Panie z zerówki wprowadzały młodych uczestników w tajniki robotyki – małe roboty bez problemów pokonywały przygotowane przez dzieci trasy. Była też możliwość pobrudzenia się klejem i brokatem. Pod kierownictwem pani Basi mali artyści dekorowali bombki, choinki i świąteczne koszyczki. A na koniec… przyszedł Mikołaj. W następny czwartek kolejne atrakcje – już teraz zapraszamy na przedstawienie „Cztery pory roku”.

            Bardzo dziękujemy za pomoc uczennicom ze Szkolnego Koła Wolontariatu – trzy urocze wróżki doskonale sprawdziły się  w swoich rolach.

            Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

          • Mikołajki 2022

          • Nowa galeria Mikołajki 2022 została dodana do albumu fotograficznego

            Święty Mikołaj nocą wędruje,
            w okna zagląda i nasłuchuje.
            Gwiazdka w okna świeci,
            gdzie są grzeczne dzieci?

            Na pewno w naszej szkole! J 6 grudnia po  korytarzu edukacji wczesnoszkolnej wędrowało mnóstwo małych Mikołajów, elfów i reniferów. Było ubieranie choinek, dekorowanie sal i oczywiście oczekiwanie na prezenty. Mikołaj nie zawiódł -  w każdej klasie pojawiły się torby, pudła albo worki wypełnione słodyczami i drobnymi upominkami. Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie i zadowolone miny. Mamy nadzieję, że wszyscy wiedzą, że to była tylko próba generalna przed Wigilią. Przygotujcie dużą porcję ciasteczek i mleka – powtórna wizyta Mikołaja zagwarantowana.

          • Box pełen energii

          • Nowa galeria Box pełen energii została dodana do albumu fotograficznego

            7 grudnia, trzy przesympatyczne studentki Wydziału Nauki o Żywieniu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przygotowały i przeprowadziły dla nas bardzo atrakcyjne zajęcia, dotyczące zdrowego żywienia. Szczególną uwagę zwróciliśmy na to, co powinno znajdować się, w zabieranych przez nas do szkoły pudełkach ze śniadaniem. Wzrosła nasza świadomość i wiedza dotycząca zdrowego, wartościowego jedzenia. Zyskaliśmy szansę dokonywania lepszych wyborów żywieniowych na co dzień. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!!!