• Stołówka szkolna

     • Informacje dotyczące pracy stołowki w nowym roku szkolnym oraz abonament na wrzesień 2020 znajdują się w zakładce OFERTA \ STOŁOWKA SZKOLNA

     • Drodzy i kochani Nauczyciele❤️

     • Serdecznie dziękuję za wspólny rok szkolny. Pomimo trudnej sytuacji w drugim semestrze, cały czas czułam Państwa obecność.  Nauczyłam się wiele. Wszystkie osiągnięcia zawdzięczam właśnie Wam. Dziękuję, że mogłam brać udział w ważnych projektach, że mogłam się wykazywać. Nauczyłam się odpowiedzialności i cierpliwości. Wszystkie lekcje były ekscytujące i jedyne w swoim rodzaju.

      Cieszę się, że mogłam przeczytać Hobbita, że mogłam nauczyć się algebry. Tata był zazdrosny, bo Pani Ewa wytłumaczyła mi wszystko tak szybko, a on próbował od dawna i nic. Pomimo pająków w książce od biologii, chętnie się o nich uczyłam. Cały wiek XVII w dziale historii  skłonił mnie do obejrzenia Trylogii Sienkiewicza. Szkoda, że w czasie epidemii nie mogliśmy się przebierać w kostiumy ukryte w Pani klasie. Tych wygłupów bardzo mi brakowało. Dzięki Pani Uli poznałam perły południowej Europy, a rodzice mogli mi pokazywać je również na swoich zdjęciach z podróży. Cieszę się ,że mogłam eksperymentować z filmem na wielu przedmiotach. Dzięki Pani Izie skomponowałam kilka ciekawych filmików, które teraz ogląda cała rodzina. Zauważyłam, że mówię po angielsku coraz lepiej, bo Pani Ania ciągle nas zachęcała do treningów. Mogłam nawet pomagać siostrze i czułam się ekspertem. Pani Natalio, zdrowe śniadanie przydało się w czas kwarantanny, bo mogłam je zrobić dla wszystkich. Dzięki Pani Ewie moja siostra zaczęła ćwiczyć i od teraz jestem jej trenerką. Ciągle pamiętam żarty Pana Zbyszka i ostatnio podglądałam Pana na filmie dla ósmoklasistów. Był Pan ekstra. Wreszcie muszę przyznać, że praca przy komputerze w czasie zdalnego nauczania, to po prostu pestka. Wszystko dzięki Pani, Pani Aniu. Nawet tata się dziwił, ile umiem. Pani Ewo, bardzo cieszę się, że mogłam współpracować z Panią w Samorządzie Uczniowskim. Czułam się wyróżniona.

      Życzę Państwu spokojnych i miłych wakacji, wielu pięknych chwil z rodziną i przyjaciółmi. Już nie mogę się doczekać przyszłego roku- bo będę w klasie 7. Ojej.

      Tosia Mrozek

     • Nasza SZKOŁA W CHMURZE!

     • Taki oto list otrzymaliśmy 22 czerwca.

      Dzień dobry,
      Serdecznie gratulujemy otrzymania tytułu Szkoła w Chmurze Microsoft! Życzymy powodzenia w dalszej transformacji cyfrowej szkoły.

      Serdecznie pozdrawiam,

      Agata Kapica
      Manager Programu Microsoft dla Edukacji
      Microsoft Poland

       

     • Podsumowanie akcji „Zbiórka książek dla Rodaków”

     • Na terenie naszej szkoły w pierwszym i ostatnim tygodniu lutego 2020 odbyła się zbiórka książek dla Rodaków na Wschodzie. Cel bardzo szlachetny- mieliśmy przekazać je do pierwszej polskiej biblioteki w Nur- Sułtan w Kazachstanie. Nasi uczniowie wraz z rodzicami bardzo do serca wzięli sobie tę akcję i zaledwie w ciągu 10 dniu udało nam się zebrać ponad 500 książek o bardzo różnorodnej tematyce i skierowanej do różnych grup wiekowych czytelników.

      Niektórzy przynosili 1 książkę, inni zaś całe torby. Każdy gest był dla nas ważny! Niestety, z przyczyn biurokratycznych książki nie trafiły do Kazachstanu i póki co nie będzie to możliwe, ale będą kolejne próby. Na razie osoba zajmująca się całą akcją, znalazła innych potrzebujących, tym razem bliżej bo na Litwie. W czwartek 21.05.2020 ukazał się artykuł w Kurierze Wileńskim, w którym jest mowa m.in. o naszej szkole i naszej uczennicyJ. Zachęcam do przeczytania.

      Ze swojej strony dziękuję wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do realizacji tak szlachetnego celu. Nieważne czy książki trafią do Kazachstanu czy na Litwę. Zarówno w jednym jak i w drugim miejscu żyją nasi Rodacy, którzy potrzebują takiego wsparcia, więc liczy się idea. Dziękuję nauczycielom –

      Pani Marioli Sikora, p. Żanecie Kowalczyk, p. Agnieszce Jankowskiej, p. Anetce Stochmal, p. Ewie Mikinie oraz uczniom – Antkowi Potockiemu, Andrzejowi Wasiołkowi, Zosi Zych, Adamowi Zwolińskiemu, Ignasiowi Komar, Frankowi i Stefanowi Niebrzydowskim,  Justynie Stańczak, Józefowi Galas, Poli Burzyńskiej, Maxowi Jojko, Piotrowi Todorskiemu, Frankowi Janiakowi, Ali Tomaszewskiej, Hani Łagojda, Łucji OlejnickiejJ ( kolejność nazwisk wg przynoszenia książek).

      Bardzo przepraszam, jeśli kogoś pominęłam, ale były 2 sytuacje, że uczniowie zostawili książki incognito.

      Ewa Mikina – opiekun SU/ nauczyciel wf

     • GRA MIEJSKA - REPORTAŻ

     • Z przyjemnością  informujemy, że jest już gotowy reportaż z V Edycji Gry Miejskiej "W Szeregach Niezłomnych". Jego autorką jest pani Wioletta Mrozek, a materiał nakręcili uczniowie naszej szkoły oraz nasz absolwent Jakub Skoneczny.   
      Zapraszamy do oglądania! Reportaż dostępny jest w zakładce - Uczniowie i rodzice - Kronika 2019/2020

     • "Jesteśmy dla dzieci"

     • Projekt zrealizowany dla programu “Jesteśmy dla dzieci” na antenie Polsat News porusza problem epilepsji. Wychowawca chorej nastolatki pan Zbigniew Klatka odsłania kulisy radzenia sobie z takim przypadkiem w życiu szkolnym. 

      Razem z uczennicą Sandrą opowiadają wzruszającą historię o tym, jak bezpiecznie, bez strachu i uprzedzeń radzić sobie z objawami choroby. Film w naturalny sposób tłumaczy ideę integracji, która przyświeca Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 317. Sandra dojrzewa do momentu, by powiedzieć swoim przyjaciołom z klasy o bolesnym problemie. W środowisku empatycznej klasy, u boku wychowawcy czuje się na tyle dobrze, aby porozmawiać. W filmie można zobaczyć, w jaki sposób uczniowie przełamują lody, jak uczą się akceptować słabości swoje i innych, jak rodzą się między nimi prawdziwe emocje i poczucie odpowiedzialności za siebie. Właśnie taką misję integracji tworzymy i doskonalimy w naszej szkole, aby szerzyć ją wśród społeczeństwa

     • Laureaci Szkolnego konkursu fotograficznego pt.”Selfie z Wiosną”.

     • Do konkursu zgłoszono 14 zdjęć, których tematem przewodnim był wizerunek ucznia w wiosennych okolicznościach. Wszyscy uczestnicy wykazali się inwencją twórczą i wykonali przepiękne zdjęcia.

      Jury konkursowe po obradach online podjęło jednogłośną decyzję o przyznaniu nagród następującym laureatom.

      1. Alicja Tomaszewska 6b laureatka w kategorii Ubrana w forsycje.
      2. Maciej Rzadkowski 6b laureat w kategorii Z dystansem do forsycji.
      3. Franek Koczara 4b laureat w kategorii  Przyjaciel piskląt
      4. Gabriela Załuska 1a laureatka w kategorii  Wiosenne promienie
      5. Michalina Olejnicka 6a laureatka w kategorii Wiosenne Trojaczki
      6. Justyna Stańczak 6a laureatka w kategorii Ogrodniczka na froncie
      7. Maja Wapa 2b laureatka w kategorii Razem i osobno
      8. Maja Wapa 2b laureatka w kategorii Wiosenna Daisy
      9. Artur Wapa 5a laureat w kategorii Biała broń
      10. Antonia Waniek 6b laureatka w kategorii Czekając na pączki
      11. Mikołaj Wąsacz 0A laureatka w kategorii Obrońca krokusów
      12. Piotr Todorski 4a laureatka w kategorii Zaklinacz biedronek
      13. Angelika Pękul 7a laureatka w kategorii Wiosna w masce
      14. Karolina Komorowska 6b  laureatka w kategorii Przyszła Wiosna

      W imieniu jury

      Dorota Kaczorowska
      Anna Socha

     • Z głębokim smutkiem...

     • Jaki kto jest wewnątrz, taki widzi świat zewnętrzny

      Tomasz à Kempis

      Z głębokim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość, że w Wielką Sobotę 11 kwietnia 2020 r. zmarł ks. Stanisław Jurczuk, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, duszpasterz niepełnosprawnych.

      Przez 20 lat patrzyliśmy w tym samym kierunku, podejmując inicjatywy na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Mieliśmy zaszczyt wspólnie z Księdzem świętować i bawić się podczas festynu „Ulica Integracyjna”. Odszedł wspaniały Człowiek, Kapłan, Opiekun i Przyjaciel.

      Księże Stasiu, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i w naszych sercach.

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317
      im. Edmunda Bojanowskiego

    • 1% dla naszej szkoły.
     • 1% dla naszej szkoły.

     • Drodzy Rodzice i Przyjaciele Szkoły!

      Od 2012 roku nasza szkoła współpracuje z Fundacją Rosa, a dokładnie z programem Twoja Szkoła. „Ideą programu Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych”.

      Każda szkoła, a więc także nasza ma swój indywidualny identyfikator - 136677. Wystarczy go wpisać w odpowiednie miejsce i już! To naprawdę jest bardzo proste i działa.
      Z przekazanego przez Państwa 1% na fundację Rosa ze wskazaniem na naszą szkołę zakupiliśmy m.in.: 3 laptopy, kamerę cyfrową z dodatkową kartę pamięci, projektor, ekran, głośniki, Ozoboty i LEGO EDUCATION WeDo 2.0 do nauki programowania.
      Drodzy Państwo przed nami kolejne rozliczenia podatkowe. Wypełniając ten obowiązek pamiętajcie, że wpisując kilka cyferek 136677 w odpowiednim miejscu możecie wesprzeć naszą szkołę - czyli szkołę Waszego dziecka. Już teraz, z góry, za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.

     • List do rodziców

     • Szanowni Państwo,
      w załączeniu przekazuję list pana Krzysztofa Strzałkowskiego Burmistrza Dzielnicy Wola i pani Grażyny Orzechowskiej-Mikulskiej skierowany do Rodziców.

      Magdalena Politańska
      ​​​​​​​dyrektor SPI Nr 317

     • Komunikat

     • UWAGA!
      Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w placówkach oświatowych, w dniach od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. Szkoła będzie ZAMKNIĘTA.
      Przyjmowane będą dokumenty związane z rekrutacją do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.

      Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.
      Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br. trwa etap składania wniosków / zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.
      Wnioski / zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.

     • V Edycja Gry Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”

     • W dniu 3 marca w hołdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się w Szkole Podstawowej Integracyjnej  nr 317 przy ul. Deotymy 37   V już -  jubileuszowa - Edycja Gry Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”.  Gra została przygotowana we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie oraz Zespołem Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej – Młodzieżowym Domem Kultury przy ul. Brożka 1 a. 
      Patronatem grę objęła także Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. 
      Do rywalizacji przystąpiła rekordowa jak dotąd liczba drużyn - aż 22 (16 grup z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz 6 drużyn z liceów) z obszaru całej Woli. Dla uczestników gry zostało przygotowanych 10 stacji, w czasie których ocenie została poddana ich wiedza na temat działalności polskiego podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej, umiejętności strzeleckie, udzielania I pomocy, czytania mapy i dekodowania informacji oraz sprawność fizyczna młodzieży. Obsługę techniczną stacji zapewnili rekonstruktorzy oraz uczniowie SPI nr 317. 
      Fabułę gry osnuto wokół przetrzymywanych na posterunku milicji partyzantów i ich ukrywającego się dowódcy, który w obawie o przyszłość ciągle malejących, w wyniku obław organizowanych przez władze komunistyczne, szeregów partyzantów rozpoczyna rekrutację świeżych kadr.  
      W tym celu każda z grup wcieliła się w rolę oddziału, który musi przejść szkolenie medyczne i wojskowe oraz poznać podstawowe zasady konspiracji. Z posterunku należało niepostrzeżenie wynieść dokumenty, odebrać gryps od więźniów, a nawet ukraść broń, na Bazarze na Kole zdobyć „Unrę”, a klasztorze podrobić dokumenty umożliwiające podszywanie się pod służby UB.  A wszystko to pod czujnym okiem patroli NKWD i milicji.  
      Uczestnicy gry oddali hołd Żołnierzom Wyklętym poprzez złożenie zniczy na Łączce oraz wykonanie zadań na wzór ziemnych prac poszukiwawczych (dokumentacja i identyfikacja przedmiotów znajdowanych w trakcie prac ekshumacyjnych). 
      Zwieńczeniem rywalizacji była inscenizacja- rekonstrukcja historyczna odbicia więźniów przez oddział partyzancki przygotowana na terenie Parku Moczydło przez  członków:  projektu historycznego Reko.waw,  Zgrupowania Radosław oraz KMH Warszawa pod kierunkiem Jana Nałęcza. Inscenizacji  z użyciem efektów pirotechnicznych przyglądało się blisko 150 widzów. 
      Na wszystkich uczestników  w „sztabie generalnym” czyli w siedzibie naszej szkoły czekała ciepła grochówka z ciastem drożdżowym i występ naszych chórzystów. Każdy z uczestników został również nagrodzony min. publikacjami ufundowanymi przez Instytut Pamięci Narodowej i  Lasy Państwowe, a laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach gadżetami militarnymi i koszulkami przygotowanymi specjalnie z okazji V Edycji Gry. 
      W  tym roku pogoda znów nam sprzyjała, dlatego publiczność mogła w niezakłócony sposób obejrzeć przygotowaną inscenizację. 
      Składamy ogromne podziękowania Wszystkim Sponsorom naszej gry i mamy nadzieję na kolejne jeszcze bardziej udane edycje.

      Koordynator Gry Miejskiej i nauczyciel historii Agnieszka Ostromęcka