• Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 31 stycznia – 11 luty 2022 r.

          • Jak się zapisać?

            Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu,  rozpoczną się 30 grudnia 2021 r. od godziny 8:00 i potrwają do 11 stycznia 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

            Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

            Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16:00.

            Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 13 stycznia 2022 r. od godziny 8:00 do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

            Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie internetowej.

            Feryjne Placówki Edukacyjne

            Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

            Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

            Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

            Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

            Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEiN

            Zapraszamy!

          • Wigilia w klasie 1a

          • Nowa galeria Wigilia w klasie 1a została dodana do albumu fotograficznego

            Pierwsza wigilia w klasie 1a przebiegła bardzo twórczo. Pod naszą cudowną choinką zaleźliśmy wielką paczkę, a w niej prezenty od Mikołaja dla każdego ucznia. Dalej miło było wspólne dekorować pierniczki. Potem przygotować stół wigilijny, złożyć sobie nawzajem życzenia oraz zaśpiewać kolędy. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem magii Świąt Bożego Narodzenia w naszej klasie. Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!!!!!!!!

          • Zbiórka pieniędzy na leczenie Gabrysi

          • Na początku grudnia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę pieniędzy na leczenie Gabrysi.
            Dziewczynka niedawno przyszła na świat, a tuż po urodzeniu okazało się, że jest śmiertelnie chora na SMA 1. Życie może jej uratować lek, który kosztuje około 9,5 mln złotych.

            Zbiórka trwała od 29 listopada do 14 grudnia. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wchodzili do klas z puszkami, do których można było wrzucić coś od siebie. Każdy miał szansę zostać Świętym Mikołajem i pomóc w spełnieniu marzenia Gabrysi i jej rodziców. Liczyła się każda złotówka. Wspólnie udało się zebrać 470 złotych. Pieniądze zostały już wpłacone w formie darowizny na siepomaga.pl

            Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
            Szkolny Klub Wolontariatu

          • Klasy pierwsze w teatrze Guliwer

          • Nowa galeria Klasy pierwsze w teatrze Guliwer została dodana do albumu fotograficznego

            15 grudnia obie klasy pierwsze gościły w teatrze GULIWER i oglądały spektakl pt „Gwiazdka”. Przedstawienie o tematyce świątecznej dzieciak obejrzały z zachwytem. Był Mikołaj z pomocnikami, Gwiazdka, stajenka z pastuszkami oraz inne postaci. Bardzo ważne jednak było przesłanie, które mocno podkreśliło szacunek, miłość i bliskość z innymi osobami. Ludzie i kontakty między sobą są zawsze najważniejsze!

          • Mikołajkowe wyjście klas siódmych

          • Nowa galeria Mikołajkowe wyjście klas siódmych została dodana do albumu fotograficznego

            14 grudnia zaplanowałyśmy wspólne wyjście klas siódmych na kręgle. Miała to być niespodzianka Mikołajkowa- trochę spóźniona ze względu na wcześniejszą kwarantannę obu klas... W wielkiej tajemnicy zamówiłyśmy w kręgielni Spin City kilka torów, tak aby uczniowie przez godzinę mogli spróbować swoich sił na w pełni zautomatyzowanych torach bowlingowych. Niespodzianka się udała -  wszyscy bawili się znakomicie, również opiekunowie grup. To nie koniec niespodzianek, ponieważ po wysiłku fizycznym przyszedł czas na pyszną pizzę w Pizza Hut

            Wychowawczynie klas siódmych

          • Świąteczne warsztaty dla najmłodszych

          • Nowa galeria Świąteczne warsztaty dla najmłodszych została dodana do albumu fotograficznego

            Mikołajkowym prezentem dla uczniów klas 1-3 były warsztaty ceramiczne. Odbyły się w drugim tygodniu grudnia z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzieci kroiły, wałkowały, odbijały koronki i rysowały motywy świąteczne w glinie. Powstały bożonarodzeniowe lampiony na świeczki. Wszystkim uczestnikom zajęcia bardzo się podobały!

            Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej

          • Mikołajki 2021

          • Nowa galeria Mikołajki 2021 została dodana do albumu fotograficznego

            Mikołajki to jedno ze świąt najbardziej ukochanych i wyczekiwanych przez wszystkich. W oczekiwaniu na prezenty, cała społeczność szkolna - zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie – założyła świąteczne elementy stroju. Niech świąteczna aura już nas nie opuszcza.

            Mariola Łygas

          • „Uczymy się żyć razem”

          • Inauguracja Jubileuszu 30 lecia SPI nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego 

            W piątek 26 listopada w drzwiach szkoły przywitał nas portret Edmunda Bojanowskiego. Pięknie przystrojona szkoła, dekoracje na tablicach przed klasami to znak, że społeczność szkolna przeżywa swoje święto - Święto Patrona Szkoły Edmunda Bojanowskiego. Nauczyciele i uczniowie odświętnie ubrani czekali w swoich klasach na rozpoczęcie przez Panią Dyrektor uroczystości.

            Po kolei, wychowawcy z uczniami dołączali do zdalnego połączenia. Wszyscy, zaczynając od oddziałów przedszkolnych aż do klas 8, przygotowali ciekawe gazetki o Patronie, poznając życiorys Edmunda Bojanowskiego na podstawie prezentacji i quizu oraz prezentując wypowiedzi o tym, jak rozumiemy dzisiaj słowa naszego Patrona, na podstawie wybranych cytatów. Uroczystość uświetnił pokaz talentów uczniowskich nagranych wcześniej przez uczniów w formie video. Poznaliśmy również kandydatów do tytułu Niezawodnego. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Magdalena Politańska ogłosiła rok szkolny 2021/2022 rokiem Jubileuszowym 30 lecia naszej szkoły pod hasłem Uczymy się żyć razem, a wyzwaniem dla całej społeczności szkolnej niech będzie realizacja 30 zadań na 30 lecie.”  

            Zespół promocji szkoły

             

          • 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada w Dniu Pluszowego Misia uczniowie klas 0 – 3 mieli robione profesjonalne zdjęcia w „Misiowej ramce”. Do sesji fotograficznej dołączyła również Dyrekcja i wychowawcy. Wszyscy przy tym świetnie się bawili, a fotografowała nas pani fotograf - Izabela Suchodolska.

          • Święto Odzyskania Niepodległości

          • 10 listopada w naszej szkole zostały zorganizowane obchody Święta Niepodległości. Uczestników spotkania on line powitała Pani Dyrektor. Zapraszamy do zapoznania się z relacją 

            Agnieszka Ostromęcka,
            nauczyciel historii 

            Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

            Święto Odzyskania Niepodległości to dzień wyjątkowy, któremu powinna towarzyszyć zaduma nad przeszłością naszego narodu, ale równocześnie radość z odzyskanej po 123 latach zaborów wolności.

            Spotkaliśmy się dzisiaj, aby uczcić ten dzień uczestnicząc w spotkaniu on-line, bo pandemia nie pozwala nam na zorganizowanie występów na żywo w sali gimnastycznej z waszym udziałem.

            Zobaczycie prezentację prac, przygotowanych na konkurs „Nigdy więcej wojny” oraz występy uczniów, którzy chcą wam przekazać ważne słowa: „Bądźmy dla siebie dobrzy, żyjmy w zgodzie, współpracujmy, bo wtedy jesteśmy w stanie realizować nasze zamierzenia”.

            Za chwilę odśpiewamy hymn – symbol jednoczący Polaków na całym świecie. Pamiętamy też o tych, którzy w dawnych czasach nie mogli się cieszyć swym państwem, bo jednej Polski nie było – w okresie zaborów czy w czasie II wojny światowej.

            Radosnego świętowania!

            Dyrektor SPI 317
            Magdalena Politańska

          • 1a w bibliotece

          • Nowa galeria 1a w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego
             

            We wtorek 2 listopada uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Dowiedzieli się, jak powstaje książka i w jaki sposób należy szanować wszystkie książki, z których korzystamy codziennie. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali upominki w formie książki „Pierwsze Abecadło” ufundowanej przez Ministerstwo Kultury.

          • Projekt – Edukacja Teatralna w klasach pierwszych

          • W roku szkolnym 2021/2022 klasy pierwsze uczestniczą w Projekcie Edukacji Teatralnej. Zajęcia edukacyjne realizowane są w teatrze GULIWER Składają się z dwóch części. Pierwsza część to kurs wiedzy o teatrze, druga to spektakl teatralny. Uczniowie oglądali już trzy sztuki teatralne

            Nowa galeria Projekt – Edukacja Teatralna w klasach pierwszych została dodana do albumu fotograficznego

            „Różowy gość”, „Miłoś czyli nie bój się łosiu”, „Tato”. Po każdym teatralny spotkaniu każdy uczeń przygotowuje kartę plastyczną z wybranym przez siebie elementem danej sztuki. Gromadzi wszystkie karty w Teczce Widza. Podczas ostatniego spotkania wszyscy uczniowie otrzymują dyplomy Wiernego Widza Teatralnego i podziękowania za wspólnie spędzony czas.

            Teatr to magiczne miejsce, tak więc również my jesteśmy bardzo wyjątkowi i eleganccy. Lubi nasze spotkania w Guliwerze bo to jest niesamowita przygoda z wyobraźnią.

            Wychowawcy i pedagodzy wspierający
            Magdalena Rzepińska, Jolanta Buława

          • Geografia w klasie 8a

          • Nowa galeria Geografia w klasie 8a została dodana do albumu fotograficznego

            Lekcja podsumowująca naukę geografii z działu Azja nie musi być nudna. Uczniowie, podzieleni na grupy, zaprosili nas w podróż do czterech państw: Indii, Japonii, Chin oraz Izraela. Podczas prezentacji uczniowie, jak prawdziwi odkrywcy, musieli pokonać trudy związane z poznawaniem nowych państw. Nie każdemu udało się znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Praca w grupie była sprawdzianem na umiejętność współpracy, na rzetelność wykonanej pracy, na wzajemną pomoc i umiejętność wypowiadania się na forum klasy. Realizując to zadanie kształtowaliśmy także  postawę szacunku, zrozumienia, akceptacji i poszanowania dla innych kultur i religii. Na koniec mieliśmy niespodziankę kulinarną. Jedliśmy hummus z Izraela, sushi z Japonii oraz sajgonki z Chin.

            Urszula Podgórska - nauczyciel geografii
            Dorota Kaczorowska - wychowawca 8a, pedagog wspierający

          • Warszawska Olimpiada Młodzieży - biegi przełajowe

          • Nowa galeria Warszawska Olimpiada Młodzieży - biegi przełajowe została dodana do albumu fotograficznego

            Październik 2021 roku przyniósł SPI 317 wiele wspaniałych biegowych sukcesów. W ramach WOM nasi uczniowie: Lila Loręcka kl.6a, Maja Galant kl.6b, Ala Dobrzyńska kl.6a, Marysia Puk kl.8a, Ala Tomaszewska kl.8b, Antek Zbroja kl.6b, Kamil Pantoł kl.7b oraz Rayan Gahbiche kl.7b wzięli udział w biegach na 800 i 1000 m.

            Każdy odniósł sukces na miarę własnych możliwości. Dla jednych wyczynem było przebiegnięcie całego dystansu bez zatrzymywania się, dla innych wielki triumf na mecie i powrót z medalem.

            Uroczyście ogłaszam, że:

            Mistrzynią Woli rocznika 2007 została Alicja Tomaszewska

            Wicemistrzynią Woli rocznika 2010 została Lila Loręcka

            O podium „otarła się” Alicja Dobrzyńska, zajmując bardzo dobre 4 miejsce. Uczeń klasy 8a Wojtek Antkiewicz zapisał się na kartach Biegu Papieskiego w dniu 16.10.2021 roku, uczestnicząc w nim i składając w ten sposób hołd wielkiemu Polakowi. GRATULUJEMY I JESTEŚMY Z WAS DUMNI !

            Ewa Mikina
            nauczyciel wychowania fizycznego

          • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

          • Nowa galeria Szkolny Konkurs Pięknego Czytania została dodana do albumu fotograficznego

            W październiku biblioteka była organizatorem Szkolnego Konkurs Pięknego Czytania. Służył on popularyzacji książek dla młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej, wyrabianiu nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu, kształceniu umiejętności pięknego czytania, pracy nad dykcją, talentem aktorskim.

            Komisja w składzie: pani Wioletta Mrozek, pani Agata Pabian i pani Zuzanna Zych, wyłoniła następujących laureatów w trzech kategoriach wiekowych:

            • klasy 3-4:  
              I miejsce: Pola Myszkowska 4b
              II miejsce: Igor Smętek 4b
            • klasy 5-6:
              I miejsce: Jerzy Borkowski 6b
              Wyróżnienie: Alicja Markiewicz 6b
            • klasy 7-8
              I miejsce: Tymon Zieliński 7b
              II miejsce: Klaudia Piwowarska 7a
              III miejsce ex aequo: Joanna Zaczek 7b i Justyna Stańczak 8a

            Dziękuję wszystkim uczestnikom i gratuluję finalistom!

            Zuzanna Zych
            nauczyciel - bibliotekarz

          • Konkurs Plastyczny - „Nie lękajcie się!”

          • Nowa galeria Konkurs Plastyczny - „Nie lękajcie się!” została dodana do albumu fotograficznego

            Z okazji XXI Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Nie lękajcie się!”  Dziękujemy dzieciom za wszystkie prace. 

            Nagrodziliśmy następujące osoby: 

            Pierwsze miejsce – Leo Konarski – kl. 3a 

            Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się:  Zosia Witkowska – kl. 1a, Ada Malak - tlicka – kl. 3a, Dominik Kowalczyk – kl. 3a. 

            Trzecie miejsce również ex aequo otrzymały następująco osoby: Jagoda Wolan – kl. 2b, Lilianna Żmudzińska kl. 2a, Stanisław Koc kl. 2b 

            Wyróżnienia otrzymali:  Justyna Bielarczyk  kl. 3a, Maja Golik - kl. 3a, Łukasz Polesiak – kl. 3a i Szymon Arndt – kl. 3a. 

            Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy! 

            Siostra Dominika Leyk, Urszula Podgórska
            nauczycielki religii
             

          • PROJEKTY JĘZYKOWE

          • Nowa galeria PROJEKTY JĘZYKOWE została dodana do albumu fotograficznego

            Na lekcjach języka angielskiego stosujemy różnorodne metody aktywizujące, co wpływa na zwiększenie zaangażowania uczniów, pobudza ich kreatywność i rozwija umiejętności współpracy w grupie.

            Realizujemy autorskie projekty nawiązujące do ważnych wydarzeń w krajach anglojęzycznych, jak i tematów z życia codziennego. W klasach 4b, 6a i 6b (grupa 1) oraz w klasach 7 (grupa B) realizowany jest całoroczny projekt kulturowy Festivals and Celebrations, którego celem jest popularyzacja języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji społecznych uczniów. We wrześniu i październiku klasa 4b świętowała Skyscraper Day, Cupcake Day i Toast Day, klasa 6a Cake Day with Chopin, klasa 6b Toast Day, Chopin Day and Pizza Day (z własnoręcznie przygotowaną pizzą!).  Dodatkowo, w ramach obchodów Make a Difference Day, klasa 6b uczestniczyła w grze po szkole, podczas której szóstoklasiści poświęcili swój czas, by inni poczuli się lepiej. Klasa 7 również świętowała (Toast Day, Pasta Day) oraz sprawdziła swoje umiejętności (nie tylko językowe) w grze terenowej Fun in the park w Parku Moczydło.

            Stosujemy również metodę CLIL (Content and Language Integrated Learning) - zintegrowanego kształcenia przedmiotowo – językowego. Metoda ta jest rekomendowana przez Komisję Europejską na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej.  Szóstoklasiści wykorzystali twórczość znanego polskiego kompozytora i pianisty jako okazję do wspólnego świętowania. Przy dźwiękach muzyki, konsumując przyniesione z domu smakołyki,  przenieśli się w świat Fryderyka Chopina.

            Ale nie tylko świętujemy. W październiku klasa 4b uczestniczyła w treningu twórczego myślenia, tworząc mapy skojarzeń i definicje słowa cool. Szóstoklasiści zaś w trakcie lekcji sytuacyjnej  Shopping  ćwiczyli umiejętność dokonywania zakupów poprzez odgrywanie ról w zaaranżowanym przez siebie sklepie. 

            Więcej informacji o aktualnych projektach w Ofercie szkoły w zakładce Języki Obce.

            Anna Sotomska

          • Dołączyliśmy do XVII edycji programu Instaling!

          • Od kilku lat, w wybranych grupach języka angielskiego i klasach, uczniowie systematycznie pracują nad wzbogacaniem słownictwa w programie skutecznej nauki słówek online Instaling. W tym półroczu dołączyliśmy do XVII edycji programu w klasach 3a i 3b oraz w wybranych grupach w klasach starszych.

            Poprzednia - XVI edycja odbyła się pod patronatem MEN i wzięliśmy wówczas udział w Wyzwaniu Instaling 2021. Przez 3 tygodnie nasi uczniowie konkurowali z uczniami innych szkół w nauce słówek online. 403 uczniów z całej Polski uzyskało Tytuł Mistrza, co oznacza, że zdobyli 21 na 21 możliwych punktów, a 678 uczniów zdobyło wyróżnienia, które można było otrzymać po uzyskaniu co najmniej 18 punktów. Dwóch uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia - Julek Koczara z klasy 4a i Franek Koczara z klasy 6b. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom!

            Szczegółowe informacje o programie pod adresem https://instaling.pl/

            Anna Sotomska i Katarzyna Ratkowska
            nauczycielki języka angielskiego

          • Laureat VI Międzynarodowego Konkursu Historycznego

          • W Instytucie Dziedzictwa Myśli Narodowej odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom VI Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły Olgierd Janota z klasy 8b zajął 3 miejsce w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VIII projektując serię znaczków. Laureatowi serdecznie gratulujemy!

            Organizatorem konkursu był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wydarzenie uzyskało Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Galę poprowadził znany dziennikarz sportowy Rafał Patyra.

            Agnieszka Ostromęcka,
            nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie