• Sukces naszych uczniów

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszam, że dwoje z naszych uczniów zajęło wysokie miejsca w konkursie plastycznym "Gdybyś mógł stać się na jeden dzień Leonardem da Vinci, Vincentem van Goghiem lub Salvadorem Dali, to jaką pracę zaprezentowałbyś światu?"

      Konkurs został zorganizowany przez Studio Rysunku OZ oraz ASTRA S.A. i był skierowany do uczniów szkół podstawowych w województwie mazowieckim. Głównymi celami konkursu było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych życiem i twórczością Leonarda da Vinci, Vincenta van Gogha, Salvadora Dali, rozwijanie talentów artystycznych, rozwijanie wyobraźni oraz twórczego, kreatywnego myślenia, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej.

      Prace naszych uczniów zostały wysoko nagrodzone. W III kategorii wiekowej (uczniowie klas 7 i 8)

      • II miejsce zajęła Angelika Pękul z klasy 8a
      • III miejsce zajął Olgierd Janota z klasy 7b.

      Serdecznie gratuluję laureatom i życzę dalszych sukcesów.
      Izabela Wawrzyniak

     • Dzień Patrona szkoły

     • Kochani

      Edmund Bojanowski, patron naszej szkoły był skromnym człowiekiem. Chociaż sam był słaby i chory zbudował wielkie przedsiębiorstwo – zgromadzenie zakonne, które poprzez prowadzenie ochronek objęło opieką osierocone dzieci.  Nie zależało mu na wielkiej karierze, sławie czy pieniądzach.

      Nie myślał o własnych korzyściach, ale o dobru i szczęściu najbiedniejszych i najsłabszych – o dobru i szczęściu dzieci. I dzięki temu to wspaniałe przedsiębiorstwo od 180 lat nie zbankrutowało i wciąż funkcjonuje. Chociaż w obecnym czasie nasze Święto Szkoły odbywa się  inaczej, w oddaleniu i izolacji, przeżywamy trudne chwile związane z pandemią, niekiedy zmagamy się z chorobą naszą lub naszych bliskich -  nie poddawajmy się.

      Życzę nam wszystkim: Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom, abyśmy wzorem naszego Patrona szkoły starali się przeżywać codzienność, trudy i niewygody jak najpiękniejszy dar.

      Magdalena Politańska
      Dyrektor
      SPI Nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego

       

      Tegoroczne obchody Święta Szkoły są inne, nietypowe, trudne. Przebiegają bez Waszego radosnego gwaru i ogromnego zaangażowania. Z powodu konieczności odbywania nauki w formie zdalnej, także nasze wspólne święto realizujemy w formie elektronicznej. Za pośrednictwem wychowawców klas zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie recytatorsko – literackim, do zapoznania się z prezentacją (umieszczoną w linku ) i quizem na temat życia i działalności naszego Patrona.

      Agnieszka Jankowska
      Kierownik świetlicy szkolnej "Tęczowa Kraina"

    • Festiwal Filmowy GrandOff. Wydarzenie online.
     • Festiwal Filmowy GrandOff. Wydarzenie online.

     • W dniach 23-27.11.2020 trwać będzie wydarzenie zdalne dla wszystkich zainteresowanych uczniów ze szkoły z klas 6-8

      W godzinach 10.00- 13.30 będą uruchomione projekcje filmowe nominowanych filmów festiwalowych, warsztaty z twórcami filmowymi oraz panele dyskusyjne na temat najlepszych produkcji.
      Mamy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu kolejny raz. Dlatego w ramach wydarzenia odbędą się warsztaty filmowe. Jest szansa nauczyć się praktycznych i ciekawych rzeczy na temat filmu. Zachęcam do łączenia się ze słynnymi gośćmi, którzy poprowadzą dla Was te niezwykłe lekcje.

      W czasie tygodnia filmowego zorganizujemy spotkanie zdalne z Panią Anną Mościcką - tłumaczką filmów festiwalowych.

      Proszę o zgłaszanie się do udziału w tym wydarzeniu, wtedy utworzymy osobny zespół – tylko dla uczestników festiwalu. Uczniowie biorący udział w festiwalu, będą zwolnieni z lekcji. W obecnym tygodniu, lekcje, które będą się odbywały dla pozostałych uczniów klas 6-8 na terenie naszej szkoły będą miały charakter lekcji o mniejszym  ładunku treści i wymagań.

      Wioletta Mrozek

     • Projekt „Cyfrowa Warszawa 2”

     • Projekt „Cyfrowa Warszawa 2” realizowany w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

      Projekt jest odpowiedzią na potrzeby uczniów oraz nauczycieli, wynikające z wprowadzenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Wielu uczniów warszawskich placówek oświatowych jak również nauczycieli nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

      W czerwcu bieżącego roku Miasto Stołeczne Warszawa podpisało umowę, na mocy której otrzymało z Centrum Projektów Polska Cyfrowa grant w wysokości 165 000,00 zł na zakup 100 laptopów wspierających nauczanie zdalne w trakcie pandemii.

      Całkowita wartość zakupu 100 laptopów wyniosła 196 185,00 zł.

      Zakupione komputery zostaną w najbliższych dniach przekazane do warszawskich szkół, a następnie rozdysponowane wśród 60 nauczycieli oraz 40 uczniów.

    • Obchody Święta Niepodległości 11.11.2020
     • Obchody Święta Niepodległości 11.11.2020

     • Co dla nas Polaków oznaczają dziś pojęcia Niepodległość i Suwerenność? Posiadanie własnego państwa, powszechny dostęp do informacji, swobodną wymianę myśli i poglądów, możliwość egzekwowania własnych praw, dobrobyt gospodarczy …. Pomyśleć, że Polacy 100 lat temu mogli tylko o tym pomarzyć. W powodzi różnych możliwości, chyba nie doceniamy tego,  co mamy lub przynajmniej nie myślimy o tym za bardzo.

      Święto Niepodległości to Dzień Pamięci o tych Polakach, którym przyszło siedzieć w więzieniach lub  ginąć w walce o własne granice, ginąć za prawo istnienia na mapie pod nazwą własną - Polska. Gdyby nie oni, nie byłoby nas współczesnych Polaków z naszymi możliwościami i prawami, które zwykliśmy często przedkładać ponad nasze obowiązki.

      W ramach uczestnictwa w akcji zorganizowanej przez MEN "Szkoła do hymnu", 10 listopada 2020 r., o godzinie 11.11, cała społeczność Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317, uczciła to Święto wspólnym śpiewaniem hymnu narodowego. Niebawem zamieścimy na stronie naszej szkoły relację z tego wydarzenia.

      Po raz pierwszy akcja ta została zorganizowana z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wtedy zorganizowaliśmy w naszej szkole Tydzień Obchodów Niepodległości, z którego krótki reportaż zamieszczamy poniżej. Przeżyjmy to jeszcze raz...

      UWAGA KONKURS PATRIOTYCZNY 😊

      Jednocześnie ogłaszamy konkurs patriotyczny, w ramach którego zachęcamy każdą z klas do nadsyłania zdjęć dokumentujących sposób, w jaki świętujecie Niepodległość!

      Dla klas, które najliczniej włączą się w Akcję przewidujemy nagrody 😊 ZAPRASZAMY ZACHĘCAMY BĄDŹMY BIAŁO-CZERWONI – DLA OJCZYZNY!

      Agnieszka Ostromęcka 
      nauczyciel historii i WOS

     • Nagrody dla Nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • Z wielką dumą mam zaszczyt powiadomić o wielkich sukcesach naszych Nauczycieli, którzy zostali uhonorowani nagrodami Ministra Edukacji Narodowej oraz Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

      Z uwagi na czas pandemii długo czekaliśmy na dyplomy, ale wreszcie są. Zbiega się to z naszym pięknym Narodowym Świętem Niepodległości. Cieszmy się zatem z sukcesów naszych Nauczycieli i świętujmy 11 Listopada.

      Nagrodzeni Nauczyciele:

      Nagroda Ministra Edukacji Narodowej: Pani Agnieszka Ostromęcka

      Nagroda Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy: Pani Dyrektor Magdalena Politańska, Pan Zbigniew Klatka, Pani Katarzyna Ratkowska, Pani Anna Sotomska

      Jeszcze raz gratulujemy i czekamy na powrót do szkoły, aby uroczyście wręczyć nagrody. Ale zdalnie już teraz można składać gratulacje.

      Iwona Stelmaszczyk- Dyba
      wicedyrektor SPI 317

     • Z ogromnym smutkiem i żalem

     • Gdy w głębi serca purpurę okrutną
      Wyrabia prządka cierpienia,
      Smutni - lecz smutni, że aż Bogu smutno -
      Królewskie mają milczenia.

                                    Cyprian Kamil Norwid

      Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dnia 28 października 2020 r. zmarła Pani Beata Urbanek-Żywica, długoletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej w Warszawie przy ul. Ogrodowej 42/44

      Pani Beata Urbanek-Żywica była mądrym i dobrym Człowiekiem, wspaniałym Nauczycielem i Dyrektorem, najlepszym Przyjacielem. Pozostawiła po sobie piękne wspomnienia w sercach tych, którzy Ją znali i kochali.

      Przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia pogrążonej w żalu Rodzinie, a także Społeczności Szkolnej, którą zbyt szybko musiała opuścić.

      Dyrekcja SPI 317

      Magdalena Politańska
      Iwona Stelmaszczyk-Dyba

     • Podsumowanie e-biegu Erasmusa

     • Jesteśmy już po e-biegu Erasmusa. Nasza drużyna pod nazwą „Integracja”  biegała w piątek 16 października w dosyć trudnych warunkach pogodowych- temperatura o godzinie 10.00 wynosiła 7 stopni Celsjusza i była duża wilgotność powietrza. Nasza sztafeta biegła w następujący sposób: najpierw dziewczęta Marysia Puk i Ala Tomaszewska przez 3 minuty, następnie Karol Bolek i Krzysztof Kowalski przez 5 minut, potem znowu Ala z Marysia i tak na przemian aż do momentu, kiedy drużyna osiągnęła czas 60 minut. Niestety, pojawiły się problemy techniczne z aplikacją endomondo, która dwojgu z naszych zawodników przestawała chwilami mierzyć przebiegnięte metry i gubiła sygnał GPS. W związku z tym drużyna SPI 317 przebiegła zmierzony dystans 8,56 km zaś w rzeczywistości około 11 km. 

      Uczniowie bardzo solidnie podeszli do zadania i dawali z siebie wszystko, chcąc osiągnąć jak najlepszy rezultat zarówno indywidualny jak i drużynowy. Wszyscy mocno zmęczeni ale zadowoleni ukończyli e- rywalizację. Zawodnicy otrzymali bogaty pakiet startowy składający się z koszulki, opaski i worka. Na ich szyi po zakończonym  biegu zawisły medale.
      Szkoła znalazła się w pierwszej setce zarejestrowanych drużyn, dzięki czemu otrzymaliśmy sprzęt sportowy, który będziemy mogli wykorzystywać na lekcjach wychowania fizycznego. Jest to spadochron oporowy, 5 płotków lekkoatletycznych, 3 taśmy do ćwiczeń oraz drabinka koordynacyjna.
      Bardzo cieszymy się z wzięcia udziału w imprezie organizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W zeszłym roku bieg odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i wzięli w nim udział uczniowie klas 4-tych naszej szkoły, zaś w tym roku w ramach Erasmusdays. Zamierzamy za rok znowu podjąć się zdrowej rywalizacji.

      Ewa Mikina- nauczyciel wychowania fizycznego

     • Z nimi uczę się i gram. Więc jest Super!” - mówię wam.

     • 14 października- ślubowanie uczniów klas 1

      W pięknych strojach galowych, pełni zapału do nauki najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie. Obostrzenia sanitarne związane z pandemią nie pozwoliły uczestniczyć w uroczystości Rodzicom. Dzięki Pani Wioli (DZIĘKUJEMY) powstał film, który niebawem będzie udostępniony. Jesteśmy z Was kochani bardzo dumne. Pełni spokoju i powagi składaliście ślubowanie na sztandar szkoły i świetnie odegraliście swoje role w części artystycznej. Dostojnie odbieraliście pamiątkowe dyplomy i upominki od uczniów klas 2.

      Składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor za piękne słowa skierowane do uczniów, Pani Izie Wawrzyniak za oprawę muzyczną, Pani Ani Socha za zdjęcia, Pani Agnieszce Ostromęckiej za opiekę nad pocztem sztandarowym i  Panu Zbyszkowi Klatka za poprowadzenie uroczystości.  

      Mariola Sikora i Anna Panek

      Katarzyna Żymańczyk- Konarska i Magdalena Kowalczyk

     • Erasmusdays 2020

     •  W zeszłym roku w październiku, na terenie całego świata były organizowane spotkania, wystawy, debaty czy wydarzenia sportowe, podczas których można było posłuchać lub samemu opowiedzieć o efektach projektów Erasmus+. Erasmusdays - bo taką nazwę nosi ta inicjatywa- ma na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. W naszej szkole w ramach tych dni  odbyły się biegi dziewcząt i chłopców z klas 4-tych na dystansie 200 m i 600 m. Każde dziecko w ramach pakietu startowego otrzymało  koszulkę sportową, a po ukończeniu konkurencji uczestnikom biegu zostały wręczone pamiątkowe medale.

      Na całym świecie w ramach Erasmusdays 2019 odbyło się 3995 wydarzeń, w Warszawie 11, zaś na Woli – 2 J.
      W tym roku ponownie zarejestrowaliśmy się w ramach Erasmusdays, choć bieg ma zupełnie inną formułę - będzie to e-Bieg Erasmusa. W naszej 4-osobowej drużynie o nazwie „Integracja” w dniu 16.10.2020 roku pobiegnie Ala Tomaszewska, Marysia Puk, Karol Bolek i Krzysztof Kowalski. Zawodnicy wystartują o godzinie 10.00 i przez 60 minut będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans. Pierwsze 100 szkół- jesteśmy zgłoszeni jako 34, które zgłosiły drużynę do Biegu Erasmusa i zarejestrowały swój bieg w Erasmus Days- otrzyma zestaw sprzętu sportowego, zaś uczniowie bardzo bogate pakiety sportowe ( o tym więcej w artykule pobiegowym;)).
      Trzymajcie za nas mocno kciuki!!! 


      Ewa Mikina- nauczyciel wf

     • Ustalenie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/21.

     • Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603) po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych (łącznie 8 dni) w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 317 w następujących terminach:
       

      • 12-13 listopada 2020 r.
      • 4-5 stycznia 2021 r.
      • 25-27 maja 2021 r. (egzamin ósmoklasisty)
      • 4 czerwca 2021 r.

      W wyżej wymienionych dniach szkoła będzie organizować zajęcia wychowawczo - opiekuńcze dla  uczniów.

      Iwona Stelmaszczyk-Dyba
      wicedyrektor

     • Harmonogram zebrań z rodzicami

     • 2 września 2020

      • parter  - 17.00 - 0a17.15 - 0b
      • 1 piętro 17.00 - 2a17.45 - 4a17.15 - 3b17.30 - 5b,
      • 2 piętro  - 17.00 - 6a; 17.15 - 6b, 17.30 - 7a

      3 września 2020

      • 1 piętro - 17.00 - 2b; 17.15 - 3a; 17.30 - 5a; 17.45 - 3c
      •  2 piętro  - 17.00 - 7b; 17.15 - 8a; 17.30 - 8b
     • Stypendia

     • Szanowni Państwo,

      informuję, że wnioski o stypendia i zasiłki szkolne należy składać w ośrodku pomocy społecznej. Od tego roku szkolnego (2020/2021) szkoły nie przyjmują wniosków o stypendia i zasiłki szkolne. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Biura Edukacji.

      Z poważaniem

      pedagodzy szkolni

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • Rozpoczęcie roku szkolnego na terenie szkoły odbędzie się 1 września o godzinie 10.00. Uczniowie spotykają się z wychowawcami przed budynkiem szkolnym. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne spotkanie zaplanowane jest zgodnie z podanym harmonogramem.

      • Klasa 4a – 9.10 – 10.10                   
      • Klasa 5a - 9.15 – 10.15                
      • Klasa 5b - 9.35 – 10.35  
      • Klasa 6a - 9.20 – 10.20                
      • Klasa 6b - 9.40 – 10.40
      • Klasa 7a - 9.25 – 10.25                
      • Klasa 7b - 9.45 – 10.45
      • Klasa 8a - 9.30 – 10.30                
      • Klasa 8b - 9.50 – 10.50

      Uczniowie klas 1-3 przychodzą na godzinę 9.50 i spotykają się z wychowawcami wg podanego grafiku:

      • Klasy 1a, 1b - przy wejściu do sali gimnastycznej od strony parkingu. 
      • Klasy 2a, 2b - przy wejściu do szatni. 
      • Klasy 3a, 3b, 3c - przy głównym wejściu do szkoły. 

      NA TEREN SZKOŁY WCHODZĄ TYLKO UCZNIOWIE.

      Prosimy, aby rodzice mieli ze sobą długopis. 
       
      Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie klas 1 – 3 zakończą około godziny 11.00. 

      W tym dniu świetlica szkolna jest czynna w godz. 7.00 – 17.30.
       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego w oddziałach "0"

     • Drogie Dzieci z Oddziału Przedszkolnego, 

      Zbliża się 1 września, kiedy po raz pierwszy przyjdziecie do szkoły. Zapraszamy Was serdecznie w godz. 7.00 – 17.00. W tym czasie pod opieką Waszych nauczycielek oraz wychowawców świetlicy spędzicie ten pierwszy dzień w szkole. Wspólnie ze swoimi kolegami z klas pierwszych będziecie uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w sali gimnastycznej. Życzymy Wam radości i wielu uśmiechów w tym dniu.

      Szanowni Rodzice,
      Od 1 września oddział przedszkolny pracuje w godzinach od 7.00 do 17.00. Rodziców, którzy planują przyprowadzenie dzieci tylko na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy na godzinę 9.45. Spotykamy się przy wejściu bocznym do sali gimnastycznej (od strony parkingu). Na teren szkoły wchodzą tylko dzieci, rodziców prosimy o czekanie na zewnątrz. Dzieci będzie można odebrać około godziny 10.30.
       

      W środę 2 września, wychowawcy zapraszają Rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego na zebranie. Odział 0a godzina 17.00 sala 101, oddział 0b godzina 17.15 sala 102. Wchodząc do szkoły uprzejmie Państwa prosimy o założenie maseczki oraz dezynfekcję rąk przy wejściu. Prosimy pamiętać o przyniesieniu długopisu.
      Z poważaniem,
      Nauczyciele

     • Zebranie rodziców dzieci klas 1a i 1b

     • We wtorek, 1 września, wychowawcy zapraszają Rodziców dzieci z klas 1a i 1b na zebranie.

      • Klasa 1a godzina 17.00 sala 201,
      • Klasa 1b godzina 17.15 sala 202.

      Obie sale lekcyjne znajdują się na 1 piętrze naszej szkoły. Wchodząc do szkoły uprzejmie Państwa prosimy o założenie maseczki oraz dezynfekcję rąk przy wejściu. Prosimy pamiętać o przyniesieniu długopisu.

      Z poważaniem, nauczyciele