• Bal karnawałowy w 1b

     • Nowa galeria Bal karnawałowy w 1b została dodana do albumu fotograficznego

      16 lutego w klasie I B było wyjątkowo dużo radości, wspólnej zabawy i tańca. Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością w doborze swoich karnawałowych strojów. Było barwnie i różnorodnie. Dzieci z zachwytem i bardzo chętnie brały udział w przekształcaniu naszej sali lekcyjnej w salę balową, z radością pomagały w przygotowaniu poczęstunku. Przede wszystkim jednak świetnie się razem bawiły i zaniosły do domu wspaniałe wspomnienia tego  szczególnego dnia w szkole.  

     • Walentynki

     • Nowa galeria Walentynki została dodana do albumu fotograficznego

      14 lutego to ważna data w kalendarzu zakochanych i nie tylko. W tym wyjątkowym dniu możemy okazać sympatię poprzez laurkę lub prezent. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a włączyły się w świętowanie Walentynek. Poszukiwaliśmy odpowiedzi skąd pojawiło się to święto? Po długich rozmowach  postanowiliśmy sami sprawić radość kolegom, koleżankom i paniom wykonując walentynkę. Włożyliśmy je do specjalnie przygotowanego słoiczka i na koniec rozdaliśmy sobie wzajemnie przygotowane walentynki. Każdy z nas otrzymał piękną walentynkową kartkę.

     • „Polarna przygoda”

     • Nowa galeria „Polarna przygoda” została dodana do albumu fotograficznego

      Dzisiaj do naszej świetlicy zawitał Teatr Katarynka z przedstawieniem ekologicznym „Polarna przygoda”. Jak widać na zdjęciach spektakl się dzieciom bardzo podobał, aktywnie w nim uczestniczyły, tańczyły i śpiewały, a na zakończenie nagrodziły artystów gromkimi brawami.

     • Zimowe Ferie 31.01.- 13.02.2022

     • „W poszukiwaniu Zimy”

      Czy można zatrzymać czas? Jednym wydaje się to niemożliwe, a inni próbują to robić pisząc pamiętniki i dzienniki.  Stwórzmy naszą szkolna kronikę zimową w postaci aktywnego kalendarza ferii zimowych „W poszukiwaniu Zimy”. Wysyłajcie swoje zdjęcie jak uprawiacie sporty zimowe, bawicie się na śniegu, karmicie ptaki itp. Zimę możecie również odnaleźć w książkach i filmie, ale także odwiedzając muzea. A może ktoś spotka niedźwiedzia polarnego? Zaproście Rodziców do wspólnej aktywności.

      Prześlijcie zdjęcie z jednozdaniowym opisem wydarzenia i datą. Możecie tez nagrywać krótkie filmy wideo.

      Materiały przesyłajcie ze swojego konta na Office pod adresem: szkola317@spi317.edu.pl

      Zespół promocji szkoły

    • Podziękowania
     • Podziękowania

     • Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły!
      Szanowni Rodzice!

      Koncert Noworoczny 2022 „Uczymy się żyć razem” był okazją do naszego wspólnego spotkania. Pokazaliśmy jak jesteśmy różni, ale jak wiele nas łączy. Połączyła nas klasyka literatury „Opowieść wigilijna”, którą czytaliście aż w siedmiu językach. Dzięki temu mogliśmy zagościć w Waszych domach i poznać rodziny, w których na co dzień można usłyszeć mowę ukraińską, język francuski, arabski czy norweski. W szkole uczycie się również języków angielskiego i niemieckiego z nadzieją, że świat stanie przed Wami otworem. Z radością deklamowaliście poezję mikołajkową. Razem z Wami poczuliśmy tę atmosferę dobrej zabawy podczas nagrywania, kiedy za kamerą stoi ktoś bliski.

      Profesjonalne występy klasowe uczniów i chóru szkolnego nagrywane między kolejnymi kwarantannami pokazały, że możemy pokonać trudny czas pandemiczny. Teachers Band zaprezentował muzyczne oblicze nauczycieli i domknął krąg, który wspólnie tworzymy.

      W tym miejscu chciałybyśmy złożyć gorące podziękowania wszystkim artystom biorącym udział w Koncercie Noworocznym 2022 „Uczymy się żyć razem”. Dziękujemy również bohaterom spoza ekranu, dzięki którym efekt końcowy jest wspaniały. Dziękujemy Rodzicom, którzy nam zaufali i włączyli się w kolejną szkolną inicjatywę.

      Od momentu premiery, przez pierwszą dobę Koncert Noworoczny obejrzało około 400 widzów. Liczymy, że nasza widownia będzie się stale powiększała, a oglądający polubią nasze produkcje i zasubskrybują szkolny kanał YouTube.

      Z życzeniami pomyślności w Nowym Roku 2022,
      Dyrekcja szkoły i organizatorzy koncertu

     • Koncert Noworoczny 2022

     • Łatwo nie było, ale się udało. Tradycji stało się zadość... Jak co roku, kończąc pierwsze półrocze - zapraszamy na Koncert Noworoczny. Inny niż zwykle, bo i czas inny, niezwyczajny... Jak zawsze jednak gramy i śpiewamy. Laureaci szkolnego recytatorskiego konkursu mikołajkowego recytują wierszyki... Tradycyjnie jest też występ rodziców i nauczycieli. Inaczej ale jak zawsze z życzeniami - Szczęśliwego Nowego Roku!

     • Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 31 stycznia – 11 luty 2022 r.

     • Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu,  rozpoczną się 30 grudnia 2021 r. od godziny 8:00 i potrwają do 11 stycznia 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

      Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16:00.

      Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 13 stycznia 2022 r. od godziny 8:00 do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

      Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie internetowej.

      Feryjne Placówki Edukacyjne

      Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

      Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

      Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEiN

      Zapraszamy!

     • Wigilia w klasie 1a

     • Nowa galeria Wigilia w klasie 1a została dodana do albumu fotograficznego

      Pierwsza wigilia w klasie 1a przebiegła bardzo twórczo. Pod naszą cudowną choinką zaleźliśmy wielką paczkę, a w niej prezenty od Mikołaja dla każdego ucznia. Dalej miło było wspólne dekorować pierniczki. Potem przygotować stół wigilijny, złożyć sobie nawzajem życzenia oraz zaśpiewać kolędy. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem magii Świąt Bożego Narodzenia w naszej klasie. Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!!!!!!!!

     • Zbiórka pieniędzy na leczenie Gabrysi

     • Na początku grudnia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę pieniędzy na leczenie Gabrysi.
      Dziewczynka niedawno przyszła na świat, a tuż po urodzeniu okazało się, że jest śmiertelnie chora na SMA 1. Życie może jej uratować lek, który kosztuje około 9,5 mln złotych.

      Zbiórka trwała od 29 listopada do 14 grudnia. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wchodzili do klas z puszkami, do których można było wrzucić coś od siebie. Każdy miał szansę zostać Świętym Mikołajem i pomóc w spełnieniu marzenia Gabrysi i jej rodziców. Liczyła się każda złotówka. Wspólnie udało się zebrać 470 złotych. Pieniądze zostały już wpłacone w formie darowizny na siepomaga.pl

      Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
      Szkolny Klub Wolontariatu

     • Klasy pierwsze w teatrze Guliwer

     • Nowa galeria Klasy pierwsze w teatrze Guliwer została dodana do albumu fotograficznego

      15 grudnia obie klasy pierwsze gościły w teatrze GULIWER i oglądały spektakl pt „Gwiazdka”. Przedstawienie o tematyce świątecznej dzieciak obejrzały z zachwytem. Był Mikołaj z pomocnikami, Gwiazdka, stajenka z pastuszkami oraz inne postaci. Bardzo ważne jednak było przesłanie, które mocno podkreśliło szacunek, miłość i bliskość z innymi osobami. Ludzie i kontakty między sobą są zawsze najważniejsze!

     • Mikołajkowe wyjście klas siódmych

     • Nowa galeria Mikołajkowe wyjście klas siódmych została dodana do albumu fotograficznego

      14 grudnia zaplanowałyśmy wspólne wyjście klas siódmych na kręgle. Miała to być niespodzianka Mikołajkowa- trochę spóźniona ze względu na wcześniejszą kwarantannę obu klas... W wielkiej tajemnicy zamówiłyśmy w kręgielni Spin City kilka torów, tak aby uczniowie przez godzinę mogli spróbować swoich sił na w pełni zautomatyzowanych torach bowlingowych. Niespodzianka się udała -  wszyscy bawili się znakomicie, również opiekunowie grup. To nie koniec niespodzianek, ponieważ po wysiłku fizycznym przyszedł czas na pyszną pizzę w Pizza Hut

      Wychowawczynie klas siódmych

     • Świąteczne warsztaty dla najmłodszych

     • Nowa galeria Świąteczne warsztaty dla najmłodszych została dodana do albumu fotograficznego

      Mikołajkowym prezentem dla uczniów klas 1-3 były warsztaty ceramiczne. Odbyły się w drugim tygodniu grudnia z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzieci kroiły, wałkowały, odbijały koronki i rysowały motywy świąteczne w glinie. Powstały bożonarodzeniowe lampiony na świeczki. Wszystkim uczestnikom zajęcia bardzo się podobały!

      Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej

     • Mikołajki 2021

     • Nowa galeria Mikołajki 2021 została dodana do albumu fotograficznego

      Mikołajki to jedno ze świąt najbardziej ukochanych i wyczekiwanych przez wszystkich. W oczekiwaniu na prezenty, cała społeczność szkolna - zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie – założyła świąteczne elementy stroju. Niech świąteczna aura już nas nie opuszcza.

      Mariola Łygas

     • „Uczymy się żyć razem”

     • Inauguracja Jubileuszu 30 lecia SPI nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego 

      W piątek 26 listopada w drzwiach szkoły przywitał nas portret Edmunda Bojanowskiego. Pięknie przystrojona szkoła, dekoracje na tablicach przed klasami to znak, że społeczność szkolna przeżywa swoje święto - Święto Patrona Szkoły Edmunda Bojanowskiego. Nauczyciele i uczniowie odświętnie ubrani czekali w swoich klasach na rozpoczęcie przez Panią Dyrektor uroczystości.

      Po kolei, wychowawcy z uczniami dołączali do zdalnego połączenia. Wszyscy, zaczynając od oddziałów przedszkolnych aż do klas 8, przygotowali ciekawe gazetki o Patronie, poznając życiorys Edmunda Bojanowskiego na podstawie prezentacji i quizu oraz prezentując wypowiedzi o tym, jak rozumiemy dzisiaj słowa naszego Patrona, na podstawie wybranych cytatów. Uroczystość uświetnił pokaz talentów uczniowskich nagranych wcześniej przez uczniów w formie video. Poznaliśmy również kandydatów do tytułu Niezawodnego. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Magdalena Politańska ogłosiła rok szkolny 2021/2022 rokiem Jubileuszowym 30 lecia naszej szkoły pod hasłem Uczymy się żyć razem, a wyzwaniem dla całej społeczności szkolnej niech będzie realizacja 30 zadań na 30 lecie.”  

      Zespół promocji szkoły

       

     • 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada w Dniu Pluszowego Misia uczniowie klas 0 – 3 mieli robione profesjonalne zdjęcia w „Misiowej ramce”. Do sesji fotograficznej dołączyła również Dyrekcja i wychowawcy. Wszyscy przy tym świetnie się bawili, a fotografowała nas pani fotograf - Izabela Suchodolska.

     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • 10 listopada w naszej szkole zostały zorganizowane obchody Święta Niepodległości. Uczestników spotkania on line powitała Pani Dyrektor. Zapraszamy do zapoznania się z relacją 

      Agnieszka Ostromęcka,
      nauczyciel historii 

      Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

      Święto Odzyskania Niepodległości to dzień wyjątkowy, któremu powinna towarzyszyć zaduma nad przeszłością naszego narodu, ale równocześnie radość z odzyskanej po 123 latach zaborów wolności.

      Spotkaliśmy się dzisiaj, aby uczcić ten dzień uczestnicząc w spotkaniu on-line, bo pandemia nie pozwala nam na zorganizowanie występów na żywo w sali gimnastycznej z waszym udziałem.

      Zobaczycie prezentację prac, przygotowanych na konkurs „Nigdy więcej wojny” oraz występy uczniów, którzy chcą wam przekazać ważne słowa: „Bądźmy dla siebie dobrzy, żyjmy w zgodzie, współpracujmy, bo wtedy jesteśmy w stanie realizować nasze zamierzenia”.

      Za chwilę odśpiewamy hymn – symbol jednoczący Polaków na całym świecie. Pamiętamy też o tych, którzy w dawnych czasach nie mogli się cieszyć swym państwem, bo jednej Polski nie było – w okresie zaborów czy w czasie II wojny światowej.

      Radosnego świętowania!

      Dyrektor SPI 317
      Magdalena Politańska

     • 1a w bibliotece

     • Nowa galeria 1a w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego
       

      We wtorek 2 listopada uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Dowiedzieli się, jak powstaje książka i w jaki sposób należy szanować wszystkie książki, z których korzystamy codziennie. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali upominki w formie książki „Pierwsze Abecadło” ufundowanej przez Ministerstwo Kultury.

     • Projekt – Edukacja Teatralna w klasach pierwszych

     • W roku szkolnym 2021/2022 klasy pierwsze uczestniczą w Projekcie Edukacji Teatralnej. Zajęcia edukacyjne realizowane są w teatrze GULIWER Składają się z dwóch części. Pierwsza część to kurs wiedzy o teatrze, druga to spektakl teatralny. Uczniowie oglądali już trzy sztuki teatralne

      Nowa galeria Projekt – Edukacja Teatralna w klasach pierwszych została dodana do albumu fotograficznego

      „Różowy gość”, „Miłoś czyli nie bój się łosiu”, „Tato”. Po każdym teatralny spotkaniu każdy uczeń przygotowuje kartę plastyczną z wybranym przez siebie elementem danej sztuki. Gromadzi wszystkie karty w Teczce Widza. Podczas ostatniego spotkania wszyscy uczniowie otrzymują dyplomy Wiernego Widza Teatralnego i podziękowania za wspólnie spędzony czas.

      Teatr to magiczne miejsce, tak więc również my jesteśmy bardzo wyjątkowi i eleganccy. Lubi nasze spotkania w Guliwerze bo to jest niesamowita przygoda z wyobraźnią.

      Wychowawcy i pedagodzy wspierający
      Magdalena Rzepińska, Jolanta Buława