• Świąteczne paczki
     • Świąteczne paczki

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali dziś słodką niespodziankę - paczki świąteczne. Dzieci są zachwycone prezentem, a my cieszymy się razem z nimi. 

      Alicja Wiśniewska
      pedagog szkolny

     • Podziękowanie

     • "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą …"


      Wcielając w czyn słowa ks. Jana Twardowskiego, zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie. Dzięki hojności wielu osób udało się zgromadzić potrzebne rzeczy. Oprócz tego, za pieniądze zebrane przez Samorząd Uczniowski w zeszłym roku szkolnym, zakupiliśmy 24 poduszki.
      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. Wspólnie zdaliśmy egzamin jako spadkobiercy Edmunda Bojanowskiego: "Każda dobra dusza jest jako ta świeca, sama się spala a innym przyświeca".

      Dziękujemy i życzymy Państwu, Uczniom i Nauczycielom radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020.

      Ewa Mikina 
      Opiekun Samorządu Uczniowskiego 
      Anna Sotomska i Zuzanna Zych
      Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

    • Coś Dla Kogoś 2019/2020
     • Coś Dla Kogoś 2019/2020

     • Coś Dla Kogoś to forma pracy gru"powej, oparta na ideach wolontariatu patrona naszej szkoły - Edmunda Bojanowskiego. Promuje bezinteresowną pomoc, podejmowanie inicjatyw i pracę na rzecz potrzebujących. Co roku szukamy pola działania, gdzie łącząc siły – razem możemy pomagać. Cel działania ogłaszany jest każdego roku podczas Święta Szkoły.
      Tegoroczna akcja „Coś Dla Kogoś” – przebiegać będzie pod hasłem - „Coś dla Ziemi”. W ten sposób chcemy uczyć się jak i jakie działania podejmować na rzecz ochrony środowiska i ratowania naszej planety dla siebie i dla przyszłych pokoleń.
      Podczas Dnia Zdrowego Jedzenia uczyliśmy się jak nie marnować żywności. Marnowanie żywności to poważny problem. Wg badań 8% emisji gazów cieplarnianych podgrzewa naszą planetę z powodu naszego marnotrawstwa. Na 30% światowej powierzchni upraw produkuje się jedzenie, które i tak skończy swój żywot w koszu na śmieci. A do wyprodukowania tego zmarnowanego pożywienia zużywa się 25% wody niezbędnej dla całego rolnictwa! Dla ograniczenia tego zjawiska coraz większą popularność zyskuje tzw. Kuchnia Zero Waste czyli gotowanie bez resztek. 
      Chcemy uczyć się żyć wg zasady "3R" - Reduce, Reuse, Recycle, promującej zdrowy dla środowiska styl życia, konsumpcji dóbr i traktowania odpadów. Spolszczone: zasada "3U": Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj.
      Przystąpiliśmy do akcji „Pomaganie przez ubranie”. Klikając na link można zapoznać się z założeniami akcji. Głównym założeniem działalności „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zebranej odzieży.
      W korytarzu przed dolną świetlicą stoi tuba, do której można wrzucać nieużywaną już ale wciąż nadającą się do użycia odzież. 
      Zachęcamy do włączania się do akcji "Pomaganie przez Ubranie".

     • Zdrowa kanapka

     • Po raz trzeci nasi uczniowie mogą codziennie zjeść przygotowaną w szkolnej kuchni "zdrową kanapkę". Akcja trwa od początku grudnia. Dzieci chętnie sięgają po świeże, pachnące bułeczki z serem, wędliną i warzywami. 

    • Informacja ze stołówki szkolnej
     • Informacja ze stołówki szkolnej

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW
       
      Dni 02.03.01.2020 są dniami opiekuńczymi nie wliczonymi w opłatę abonamentową. Rodzice, których dzieci będą korzystać z posiłków w tych dniach proszeni są o dodatkową wpłatę maksymalnie do dnia 20.12.2019r, za wybrane dni. W tytule przelewu zaznaczamy "imię, nazwisko, klasa, nr szkoły - daty wybranych dni ". Kwota w zależności od rodzaju wybranego posiłku i ilości dni. Posiłki będą wydawane tylko osobom ,które będą miały uregulowane opłaty za dni opiekuńcze.

      PB Gastro  

    • Razem na święta
     • Razem na święta

     • Samorząd szkolny, Szkolne Koło Wolontariatu oraz świetlica szkolna „Tęczowa Kraina” z pomocą całej społeczności szkolnej podjęły się udziału w akcji MEN „Razem na święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

      Dziękujemy Wam za włączenie się we wszystkie szkolne akcje charytatywne!

      Agnieszka Jankowska

     • Edukacja Filmowa

     • Rusza nowa edycja wyjść do kina w ramach zajęć Edukacji Filmowej – Film uczy i wychowuje

      Są to cykliczne i wielopoziomowe zajęcia dla uczniów klas 6ab, 7ab, 8ab naszej szkoły. Edukacja filmowa jako program innowacyjny jest wysoko oceniona przez Warszawskie Centrum Innowacji Pedagogicznych i Szkoleń, a w 2011 roku za edukację filmową szkoła otrzymała tytuł Szkoły z pomysłem na kulturę.

      Już w środę 11.12 rozpoczynamy nowy cykl wyjść do kina w ramach Edukacji Filmowej. Na początek kilka informacji porządkujących.

      W tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z kinem Atlantic, w którym będziemy oglądać filmy. Żeby dojechać na czas do kina musimy wychodzić ze szkoły najpóźniej o 8.30. Wszystkie seanse rozpoczynają się o godz.9.30.

      REPERTUAR I TERMINY:

      1. 11.12. - środa, godz.9.30 - Za niebieskimi drzwiami
      2. 7.02. - piątek, godz. 9.30 - Miasto 44
      3. 23.03. - poniedziałek, godz. 9.30 - Piękny umysł
      4. 12.05. - wtorek, godz. 9.30 - Hugo i jego wynalazek
      5. 23.06. – wtorek, godz.9.30 - Billy Eliot

      Dorota Kaczorowska

    • „Akademia bezpiecznego Puchatka”
     • „Akademia bezpiecznego Puchatka”

     • Z początkiem września dzieci z klas pierwszych rozpoczęły swoją szkolną przygodę. Przed nimi wiele nowych wyzwań i zadań do realizacji. Uczą się nie tylko liczenia, pisania, ale także samodzielności i odpowiedzialności za podejmowane działania. Jest to także czas, by nauczyć dzieci dostrzegania i unikania zagrożeń oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

      Aby czas nauki i zabawy był dla Naszych dzieci radosnym i bezpiecznym czasem uczniowie klas pierwszych wezmą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia bezpiecznego Puchatka”, pod honorowym  patronatem Komendanta głównego Policji oraz Kuratora Oświaty. Głównym celem programu jest nauczenie Pierwszoklasistów jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku.

      W ramach „Klubu bezpiecznego Puchatka” nauczyciele klas pierwszych, realizując ciekawe lekcje, będą przekazywać Pierwszakom wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Zdobyta podczas zajęć wiedza będzie pomagała dzieciom unikać niebezpiecznych sytuacji oraz właściwie reagować na zagrożenia w momencie ich pojawienia się.

      Udział w „Akademii bezpiecznego Puchatka” jest bezpłatny.

      Izabela Altewęgier
      Koordynator programu

     • Muzyczne życzenia dla nauczycieli

     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

      Z okazji dnia KEN samorząd szkolny przygotował dla nauczycieli i pracowników administracji uroczystość, której najważniejszym celem była integracja młodzieży ze swoimi nauczycielami oraz uświadomienie naszej szkolnej społeczności, że możemy wspólnie dobrze się bawić.

      Oprócz życzeń i tych wypowiedzianych i tych wyśpiewanych zorganizowaliśmy teleturniej kahoot, który sprawdzał wiedzę nauczycieli i uczniów dotyczącą najbliższej okolicy naszej szkoły oraz to, czy jesteśmy dobrymi obserwatorami i jak się znamy i kojarzymy fakty o sobie. Zabawa była przednia i nawet ci, którzy początkowo obawiali się tego typu rywalizacji, z wielkim zapałem wyrywali się do rozgrywkiJ

      Nauczyciele z okazji swojego święta losowali słodkie wróżby na obecny rok szkolny 2019/20, odczytywali je na forum, zaś niektórzy dodawali swój komentarz. Pani Katarzyna Chrzanowska wyciągnęła los, który zapowiadał otrzymanie nagrody Dyrektora Szkoły i mogę zdradzić, że wróżba ta się spełniła;). Pan Zbigniew Klatka czeka na remont swojej pracowni, Pani Wioletta Mrozek na miły wieczór w teatrze z klasą 7-mą, pani Katarzyna Ratkowska będzie stawiać w tym roku szkolnym same 5 i 6, pani Izabela Zimnicka dużo w tym roku nauczy się od swoich podopiecznych, zaś pani Ewa Mikina podobno doczeka się laureata olimpiady przedmiotowej!

      Myślę, że było to bardzo udane nasze wspólne świętowanie

      Ewa Mikina-opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Nagrody z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej

     • Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej pani dyrektor Magdalena Politańska oraz pani Justyna Domagała nauczycielka matematyki i fizyki zostały uhonorowane  nagrodą Burmistrza Dzielnicy Wola.

      Nagrody te przyznawane są za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w piątek 12 października 2019 r. w teatrze Kamienica.

      Serdecznie gratulujemy obu Paniom i cieszymy się z ich osiągnięć.

     • Ślubowanie pierwszoklasistów.

     • 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów SPI oraz przyjęcie do grona społeczności szkolnej dzieci z oddziału przedszkolnego. Zerówkowicze dumnie odbierali swoje dyplomy z rąk pani dyrektor. Wzorowa postawa pierwszaków podczas  uroczystości ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowania na uczniów wskazywała, że jest to dla nich wyjątkowy dzień i bardzo ważna chwila w dotychczasowym życiu szkolnym. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej uczniowie klas pierwszych zaprezentowali krótką część artystyczną wywołującą łezkę wzruszenia zarówno u rodziców jak i nauczycieli. 
      Witajcie w szeregach naszej szkoły!
      Wszystkim Pierwszoklasistom i Zerówkowiczom życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego i klas pierwszych 

     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

     • 14 października 2019 r. obchodzić będziemy Dzień Komisji  Edukacji Narodowej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Nie będzie zajęć lekcyjnych.

      Z tej okazji odbędzie się uroczyste ślubowanie uczniów klas  pierwszych oraz pasowanie na zerówkowicza dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie klas starszych jak co roku uświetnią ten dzień niespodzianką przygotowaną dla nauczycieli.

      Zapraszamy:

      Klasy 0-3 – godz. 9.00 – 10.15
      Klasy 4-8 – godz. 10.30 - 11.30

      W tym dniu zaplanowany jest obiad a świetlica pełni funkcję opiekuńczą.

      Iwona Stelmaszczyk-Dyba
      wicedyrektor SPI Nr 317

     • PAŹDZIERNIK 2019  – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

     • Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 roku. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku  – cały październik. Celem akcji jest  zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Wyobraź sobie…”

      W ramach obchodów MMBSz zapraszam uczniów do włączenia się w akcję i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną: 

      • Akcję „Książkowa lista przebojów”,
      • Konkurs na „Najlepszego Czytelnika Miesiąca Październik”,
      • Konkurs fotograficzny „Jesienny portret z książką”.

      Zachęcam wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.

                                                                                                            Zuzanna Zych
      nauczyciel-bibliotekarz

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 20 września 2019 roku był dla naszej społeczności uczniowskiej ważną datą. Tego bowiem dnia nasi uczniowie klas 4-8 stanęli przy urnach wyborczych, by oddać swój głos na jednego wybranego kandydata. Tydzień wcześniej mieli okazję poznać sylwetki osób kandydujących oraz zapoznać się z ich „programem” wiszącym na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

     • 36 Międzynarodowy festiwal filmowy up to 21

     • 26-27 września 2019 roku w godzinach 9.00- 15.00 odbędzie się 36 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Up to 21. W ciągu dwóch dni na terenie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317 (ulica Deotymy 37) odbędą się bezpłatne pokazy. Będzie to ponad 80 filmów krótkometrażowych autorstwa młodych twórców. Nazwa festiwalu mówi, że są to autorzy do 21 lat. Są to więc produkcje dzieci, młodzieży szkolnej oraz studentów.

      Jak co roku organizujemy centrum festiwalowe dla mieszkańców Dzielnicy Wola. Nasi uczniowie- Młodzi Jurorzy będą oceniać filmy, podejmować decyzje o kwalifikacji najlepszych etiud, będą prowadzić dyskusje z publicznością oraz przywitają gości festiwalu, wśród nich twórcę jednej z etiud. W czasie trwających dni festiwalowych będziemy przyjmować gości z zagranicy- będą to uczniowie z Ukrainy- twórcy wybranych etiud festiwalowych, gość specjalny z Iranu .Na terenie szkoły będzie działać centrum informacyjne festiwalu i kawiarenka filmowa.

      Organizacja Festiwalu dla uczniów SPI nr 317

      W festiwalu biorą udział uczniowie klas  6a, 6b, 7a, 7b, 8a, 8b. Impreza odbywa się na II p. w godzinach od 9.00 do 15.00 w wyznaczonych salach pod opieką wychowawców i nauczycieli. Uczniowie obejrzą filmy festiwalowe w ośmiu blokach oraz wezmą udział w warsztatach animacji poklatkowej. Młodzież również będzie miała okazję wykazać się wiedzą festiwalową rozwiązując przygotowane przez organizatorów zadania. Przewidziane nagrody!

    • Bardzo ważna informacja!
     • Bardzo ważna informacja!

     • Od nowego roku szkolnego nastąpiła ZMIANA NUMERU KONTA OPŁAT ZA POSIŁKI

      Nowy numer: 49 1020 1042 0000 8302 0421 0324

      Z wyrazami szacunku

      PBGastro

    • Akcja Sprzątanie Świata
     • Akcja Sprzątanie Świata

     • 20 września, na terenie naszej szkoły, odbędzie się akcja „Sprzątanie świata”, której krajowym patronem i koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

      Ta międzynarodowa kampania, która odbywa się na całym świecie w trzeci weekend września już od 1994 roku, polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

       

      Aneta Wójcik

      Nauczyciel Biologii i Przyrody

    • Opłaty za obiady. Wprowadzenie systemu e-stołówka.
     • Opłaty za obiady. Wprowadzenie systemu e-stołówka.

     • Informacje dotyczące nowego systemu zakupu obiadów dla dzieci w naszej szkole, oraz tabela opłat abonamentowych za obiady w październiku, zostały przesłane wszystkim rodzicom za pośrednictwem wiadomości dziennika elektronicznego Librus.

      Prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami.

    • Wnioski o stypendia szkolne
     • Wnioski o stypendia szkolne

     • Drodzy Rodzice!

      Informujemy, iż dnia 13 września 2019 roku mija termin składania wniosków o stypendia szkolne dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie może przekroczyć 528 zł).
      Dokumenty należy składać w gabinetach pedagogów szkolnych. W razie potrzeby na miejscu służymy pomocą w wypełnianiu wniosków i udzielamy szczegółowych informacji.

      pedagodzy szkolni
      Alicja Wiśniewska
      Tomasz Paciorek