17-22 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna.
Edukacja outdoorowa 1a w Parku Moczydło
Tym razem w naszym środowym wyjściu towarzyszyły nam studentki APS.
Pomimo dość chłodnego dnia, zrealizowaliśmy zaplanowane elementy edukacji polonistycznej. Było też dużo zabaw ruchowych przy muzyce. Studentki pomogły nam przygotować i przedstawić scenki ukazujące różne emocje. Bardzo lubimy studentów na naszych lekcjach!!
Nowa galeria Edukacja outdoorowa 1a w Parku Moczydło została dodana do albumu fotograficznego
Pierwsza pomoc w 1a
8 kwietnia kolejny już raz uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy.
Tym razem ćwiczyliśmy układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, przeprowadzaliśmy resuscytację krążeniowo- oddechową. Obserwowaliśmy także przywracanie pracy serca z wykorzystaniem defibrylatora treningowego AED. A wszystko to po to, żebyśmy nie przechodzili obojętnie obok człowieka, którego możemy uratować...
Nowa galeria Pierwsza pomoc w 1a została dodana do albumu fotograficznego
Finaliści konkursu matematyczno - informatycznego InstaLogik
W tym roku szkolnym 11 uczniów z naszej szkoły z klas 4-7 wzięło udział w konkursie matematyczno - informatycznym InstaLogik.
“Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki”. Składa się z trzech etapów. Z przyjemnością informujemy, iż:
- W kategorii klas czwartych Szymon Kowalski został laureatem II miejsca na szczeblu ogólnopolski.
- W kategorii klas piątych Eryk Brandt został finalistą na szczeblu ogólnopolskim.
Małgorzata Niewiadomska - Filipiak
Anna Socha
Zaproszenie na Smoczą Paradę
Edukacja leśna 1a w Parku Młocińskim
2 kwietnia pojechaliśmy do Młocin powitać i znaleźć Wiosnę w lesie. Z wielką przyjemnością wykonaliśmy nasze zadanie i każdemu polecamy odwiedzenie tego pięknego, zielonego miejsca w naszym mieście.
Nowa galeria Edukacja leśna 1a w Parku Młocińskim została dodana do albumu fotograficznego
Układ Słoneczny według 1a
Na zakończenie cyklu zajęć o kosmosie z firanek p. Oli, podzieleni na grupy, zaopatrzeni w farby i pędzle wykonaliśmy wszystkie planety Układu Słonecznego. Pamiętamy o ich wielkości, kolorze i oczywiście odległości od Słońca. Wiemy na czym polega ruch obiegowy Ziemi. W ogóle temat Kosmosu dla większości z nas jest bardzo interesujący.
Nowa galeria Układ Słoneczny według 1a została dodana do albumu fotograficznego
II Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego
AKCJA „KWIECIEŃ NA PIECHOTĘ”
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Kwiecień na piechotę”, która odbędzie się w naszej szkole przez cały miesiąc!!!!
Cel akcji: Zachęcamy wszystkich uczniów do wybierania pieszych wędrówek do szkoły zamiast korzystania z samochodu czy komunikacji miejskiej. To świetna okazja, aby zadbać o zdrowie, poprawić kondycję i przyczynić się do ochrony środowiska!!!!
Jak możesz wziąć udział?
✅ Staraj się codziennie docierać do szkoły pieszo lub przynajmniej część trasy pokonywać na nogach.
✅ Notuj swoje postępy – wyniki przekazuj wychowawcomZachęcamy do wspólnej aktywności i promowania zdrowego stylu życia!!!
Razem sprawimy, że nasza szkoła będzie bardziej ekologiczna i pełna energii! ????⚡
Do zobaczenia na szkolnych ścieżkach!!!
"Hazard? Nie daj się wciągnąć!".
W środę 26 marca uczniowie klas siódmych i ósmej uczestniczyli w warsztatach "Hazard? Nie daj się wciągnąć!". Podczas warsztatów dowiedzieli się co to jest hazard i poznali związane z nim zagrożenia.
Mała Olimpiada Matematyczna
26 lutego odbył się szkolny etap Małej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas trzecich.
Do matematycznych zmagań przystąpiło 13 uczniów. Zadania były nietypowe, wymagały logicznego myślenia, a nie tylko wykonania działania na liczbach i podania gotowej odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą, ale i wolą walki.
Do drugiego etapu konkursu zakwalifikował się uczeń klasy 3b Tymon Smętek. Tymon godnie reprezentował naszą szkołę i bez większych problemów przeszedł do kolejnego etapu MOM. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. III etap MOM już wkrótce. Tymonie trzymamy kciuki.
Wychowawcy klas III
5b w Zamku Królewskim
27 marca 2025 roku uczniowie klasy 5b uczestniczyli w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Rozmawialiśmy o mitach oraz o tym, jakie motywy antyczne występują w Zamku Królewskim. To były ciekawe zajęcia.
Nowa galeria 5b w Zamku Królewskim została dodana do albumu fotograficznego
5b w ArtLab
19 marca 2025 roku uczniowie klasy 5b odwiedzili ArtLab. Wzięli tam udział w zajęciach origami. Dla niektórych to było pierwsze zetknięcie ze sztuką składania papieru. Powstały przepiękne łabędzie. Polecamy tego typu rozrywkę.
Nowa galeria 5b w ArtLab została dodana do albumu fotograficznego
LAUREAT KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Z radością informujemy, że uczeń klasy 1b Michał Bekrycht zajął III miejsce w Dzielnicowym Świetlicowym Konkursie Recytatorskim „Wiosna w poezji” w kategorii klas pierwszych.
Gratulujemy!
Powitanie Wiosny w klasach pierwszych.
21 marca klasy pierwsze przywitały Wiosnę. Podzieleni na cztery zespoły, na przygotowanych dla nas stanowiskach, wykonywaliśmy różnego rodzaju wiosenne zadania. Było kolorowo, atrakcyjnie i wesoło. Wierzymy, że taka będzie dla nas cała Wiosna!!
Nowa galeria Powitanie Wiosny w klasach pierwszych. została dodana do albumu fotograficznego
Pierwszy dzień wiosny
Liczba Pi
Czy wiecie, że Pi jest w przybliżeniu równe 3,1416 lub można je zaokrąglić do 3,14; jednak naukowcy i matematycy odkryli więcej niż 12 bilionów miejsc po przecinku liczby Pi. Jest to liczba niewymierna 😊 Co roku 14 marca obchodzony jest Dzień Liczby Pi. Dzień ten, łączy się również z datą urodzenia Alberta Einsteina. My również obchodziliśmy dzisiaj Dzień Liczby Pi.
Uczniowie
Nowa galeria Liczba Pi została dodana do albumu fotograficznego
Przedstawienie teatralne „ Kapitan Ciekawość i Tajemnicza Wyspa”.
6 marca w naszej szkole najmłodsi uczniowie mieli okazję przenieść się w świat przygód dzięki wyjątkowemu przedstawieniu Teatru Kwatera „ Kapitan Ciekawość i Tajemnicza Wyspa”. Spektakl pełen humoru i niezapomnianych wrażeń zachwycił wszystkich obecnych. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy Kapitana, który wyruszył w podróż pełną zagadek i niespodzianek. Dzięki barwnym kostiumom, dynamicznej grze młodzi widzowie nie tylko świetnie się bawili, ale także uczyli się wartości takich jak odwaga, przyjaźń i ciekawość świata. Dziękujemy artystom za to magiczne widowisko, a naszym uczniom za aktywny udział i entuzjazm.
Nowa galeria Przedstawienie teatralne „ Kapitan Ciekawość i Tajemnicza Wyspa”. została dodana do albumu fotograficznego
X Jubileuszowa Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych” - relacja
X Jubileuszowa Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych” w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego oraz w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL
W dniu 4 marca br. w hołdzie Żołnierzom Wyklętym odbyła się X Edycja Gry Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”. Jubileuszowa rozgrywka pomiędzy uczniami warszawskich szkół została przygotowana przez Szkołę Podstawową Integracyjną nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego we współpracy z Zespołem Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej – Młodzieżowym Domem Kultury przy ul. Brożka 1 a, IPN Oddział Warszawa, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
Patronatem grę objął już po raz kolejny Burmistrz Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz Więźniów Politycznych PRL
Do rywalizacji przystąpiły 32 drużyny – (21 grup z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz 11 drużyn z liceów) z Woli, Bemowa, Śródmieścia, Ochoty, Żoliborza i Ursynowa. W tej wyjątkowej edycji wzięli też udział słabo widzący i niewidomi goście z Lasek w analogii do walczącego w Powstaniu Warszawskim oddziału osób głuchoniemych. Dla uczestników gry zostało przygotowanych 6 stacji, w czasie których ocenie została poddana ich wiedza na temat działalności polskiego podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej, umiejętności strzeleckie, udzielania I pomocy przedmedycznej, czytania mapy i dekodowania informacji oraz sprawność fizyczna. Obsługę techniczną stacji zapewnili rekonstruktorzy, nauczyciele, uczniowie SPI nr 317, pracownicy Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Siostry Służebniczki oraz pracownicy i studenci Zakładu Podstaw Pielęgniarstwa Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Fabułę gry osnuto wokół najważniejszych postaci środowiska tzw. II konspiracji tzn. wokół Danuty Sziedzikównej „Inki”, Witolda Pileckiego ps. „Witold”, Łukasza Cieplińskiego „Pług”, Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora, i Józefa Franczaka „Laka”, Stanisławy Rachwałowej. Patroni stacji w obawie o przyszłość ciągle malejących szeregów partyzantów, w wyniku obław organizowanych przez władze komunistyczne (KBW wraz z NKWD) rozpoczęli rekrutację świeżych kadr.
W tym celu każda z grup wcieliła się w rolę oddziału, który musiał przejść szkolenie medyczne i wojskowe oraz poznać podstawowe zasady konspiracji.
W namiocie rozłożonym przy SPI nr 317 pod kierunkiem zespołu rekonstruktorów przyszli partyzanci mieli szansę dowiedzieć się, jak wyglądało polowe historyczne ratownictwo medyczne. Poznali instrumentarium medyczne oraz środki farmakologiczne wykorzystywane na polu bitwy. Nauczyli się również transportowania na noszach rannych.
W WUM przy ulicy Ciołka 27 uczestnicy gry przeszli szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Poznali też postać “Pileckiego w spódnicy” - Stanisławę Rachwałową, pracowniczkę kontrwywiadu Związku Walki Zbrojnej.
W klasztorze Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Służebniczek NMP przy ulicy Dobrogniewa 6 znajdował się punkt aprowizacji oraz tajnych kontaktów z podziemiem. Tam młodzi ludzie nawiązali kontakt z Kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, Władysławem Gurgaczem, powielali ulotki dla podziemia oraz Zrzeszenia “Wolność i Niezawisłość”.
Po przedostaniu się na Mokotów drużyny trafiły do Ogniska Pracy Pozaszkolnej na strzelnicę pneumatyczną, gdzie odbyły się aktywności proobronne - szkolenie strzelania z wiatrówek, składania i rozkładania broni. Uczestnicy musieli wykazać się tu umiejętnością rozpoznawania broni pochodzącej z II wojny światowej.
Kolejnym miejscem gry było Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Uczestnicy gry w skupieniu pod ścianą śmierci oddali hołd zamordowanym przy ulicy Rakowieckiej, min. Witoldowi Pileckiemu, Hieronimowi Dekutowskiemu, Augustowi Emilowi Fieldorfowi, ps. “Nil”, Zygmuntowi Edwardowi Szendzielarzowi ps.”Łupaszka”. Następnie mieli za zadanie zidentyfikować w skrzyniach z piaskiem przedmioty należące do Żołnierzy Wyklętych.
Zwieńczeniem rywalizacji było obejrzenie inscenizacji historycznej przygotowanej przez profesjonalną grupę rekonstrukcyjną na terenie X Pawilonu, miejsca morderstw politycznych, krwawych przesłuchań i martyrologii narodu polskiego.
Po emocjonujących wydarzeniach w murach muzeum na wszystkich uczestników czekała tradycyjna już ciepła grochówka i herbata i kawa.
X Jubileuszową Grę Miejską „W Szeregach Niezłomnych” zakończyła uroczysta gala, w czasie której zostały podsumowane zmagania młodzieży oraz przyznane nagrody. Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście.
Składamy ogromne podziękowania Burmistrzowi Dzielnicy Wola m. st. Warszawy panu Krzysztofowi Strzałkowskiemu oraz władzom Dzielnicy, Zespołowi Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej, IPN Oddział Warszawa, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL za wsparcie naszej inicjatywy. Mamy nadzieję na kolejne jeszcze bardziej udane edycje we współpracy z naszymi Wspaniałymi Sponsorami, Partnerami i Rekonstruktorami .
W imprezie uczestniczyło około 200 osób. W tym roku pogoda znów nam sprzyjała, dlatego uczestnicy mogli w niezakłócony sposób uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.
Koordynator Gry Miejskiej,
nauczyciel historii - Agnieszka OstromęckaNowa galeria X Jubileuszowa Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych” - relacja została dodana do albumu fotograficznego
Zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej.
12 marca 2025 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli w zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej. Zostały one przygotowane i przeprowadzone przez rodziców uczniów klasy 5b- mamę Jagody Wolan oraz tatę Franciszka Białasa. Polecamy tego typu zajęcia. Warto wiedzieć jak i kiedy należy udzielać pierwszej pomocy.
Nowa galeria Zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej. została dodana do albumu fotograficznego
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie