• „Uczymy się żyć razem”

     • Inauguracja Jubileuszu 30 lecia SPI nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego 

      W piątek 26 listopada w drzwiach szkoły przywitał nas portret Edmunda Bojanowskiego. Pięknie przystrojona szkoła, dekoracje na tablicach przed klasami to znak, że społeczność szkolna przeżywa swoje święto - Święto Patrona Szkoły Edmunda Bojanowskiego. Nauczyciele i uczniowie odświętnie ubrani czekali w swoich klasach na rozpoczęcie przez Panią Dyrektor uroczystości.

      Po kolei, wychowawcy z uczniami dołączali do zdalnego połączenia. Wszyscy, zaczynając od oddziałów przedszkolnych aż do klas 8, przygotowali ciekawe gazetki o Patronie, poznając życiorys Edmunda Bojanowskiego na podstawie prezentacji i quizu oraz prezentując wypowiedzi o tym, jak rozumiemy dzisiaj słowa naszego Patrona, na podstawie wybranych cytatów. Uroczystość uświetnił pokaz talentów uczniowskich nagranych wcześniej przez uczniów w formie video. Poznaliśmy również kandydatów do tytułu Niezawodnego. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Magdalena Politańska ogłosiła rok szkolny 2021/2022 rokiem Jubileuszowym 30 lecia naszej szkoły pod hasłem Uczymy się żyć razem, a wyzwaniem dla całej społeczności szkolnej niech będzie realizacja 30 zadań na 30 lecie.”  

      Zespół promocji szkoły

       

     • 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada w Dniu Pluszowego Misia uczniowie klas 0 – 3 mieli robione profesjonalne zdjęcia w „Misiowej ramce”. Do sesji fotograficznej dołączyła również Dyrekcja i wychowawcy. Wszyscy przy tym świetnie się bawili, a fotografowała nas pani fotograf - Izabela Suchodolska.

     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • 10 listopada w naszej szkole zostały zorganizowane obchody Święta Niepodległości. Uczestników spotkania on line powitała Pani Dyrektor. Zapraszamy do zapoznania się z relacją 

      Agnieszka Ostromęcka,
      nauczyciel historii 

      Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

      Święto Odzyskania Niepodległości to dzień wyjątkowy, któremu powinna towarzyszyć zaduma nad przeszłością naszego narodu, ale równocześnie radość z odzyskanej po 123 latach zaborów wolności.

      Spotkaliśmy się dzisiaj, aby uczcić ten dzień uczestnicząc w spotkaniu on-line, bo pandemia nie pozwala nam na zorganizowanie występów na żywo w sali gimnastycznej z waszym udziałem.

      Zobaczycie prezentację prac, przygotowanych na konkurs „Nigdy więcej wojny” oraz występy uczniów, którzy chcą wam przekazać ważne słowa: „Bądźmy dla siebie dobrzy, żyjmy w zgodzie, współpracujmy, bo wtedy jesteśmy w stanie realizować nasze zamierzenia”.

      Za chwilę odśpiewamy hymn – symbol jednoczący Polaków na całym świecie. Pamiętamy też o tych, którzy w dawnych czasach nie mogli się cieszyć swym państwem, bo jednej Polski nie było – w okresie zaborów czy w czasie II wojny światowej.

      Radosnego świętowania!

      Dyrektor SPI 317
      Magdalena Politańska

     • 1a w bibliotece

     • Nowa galeria 1a w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego
       

      We wtorek 2 listopada uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Dowiedzieli się, jak powstaje książka i w jaki sposób należy szanować wszystkie książki, z których korzystamy codziennie. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali upominki w formie książki „Pierwsze Abecadło” ufundowanej przez Ministerstwo Kultury.

     • Projekt – Edukacja Teatralna w klasach pierwszych

     • W roku szkolnym 2021/2022 klasy pierwsze uczestniczą w Projekcie Edukacji Teatralnej. Zajęcia edukacyjne realizowane są w teatrze GULIWER Składają się z dwóch części. Pierwsza część to kurs wiedzy o teatrze, druga to spektakl teatralny. Uczniowie oglądali już trzy sztuki teatralne

      Nowa galeria Projekt – Edukacja Teatralna w klasach pierwszych została dodana do albumu fotograficznego

      „Różowy gość”, „Miłoś czyli nie bój się łosiu”, „Tato”. Po każdym teatralny spotkaniu każdy uczeń przygotowuje kartę plastyczną z wybranym przez siebie elementem danej sztuki. Gromadzi wszystkie karty w Teczce Widza. Podczas ostatniego spotkania wszyscy uczniowie otrzymują dyplomy Wiernego Widza Teatralnego i podziękowania za wspólnie spędzony czas.

      Teatr to magiczne miejsce, tak więc również my jesteśmy bardzo wyjątkowi i eleganccy. Lubi nasze spotkania w Guliwerze bo to jest niesamowita przygoda z wyobraźnią.

      Wychowawcy i pedagodzy wspierający
      Magdalena Rzepińska, Jolanta Buława

     • Geografia w klasie 8a

     • Nowa galeria Geografia w klasie 8a została dodana do albumu fotograficznego

      Lekcja podsumowująca naukę geografii z działu Azja nie musi być nudna. Uczniowie, podzieleni na grupy, zaprosili nas w podróż do czterech państw: Indii, Japonii, Chin oraz Izraela. Podczas prezentacji uczniowie, jak prawdziwi odkrywcy, musieli pokonać trudy związane z poznawaniem nowych państw. Nie każdemu udało się znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Praca w grupie była sprawdzianem na umiejętność współpracy, na rzetelność wykonanej pracy, na wzajemną pomoc i umiejętność wypowiadania się na forum klasy. Realizując to zadanie kształtowaliśmy także  postawę szacunku, zrozumienia, akceptacji i poszanowania dla innych kultur i religii. Na koniec mieliśmy niespodziankę kulinarną. Jedliśmy hummus z Izraela, sushi z Japonii oraz sajgonki z Chin.

      Urszula Podgórska - nauczyciel geografii
      Dorota Kaczorowska - wychowawca 8a, pedagog wspierający

     • Warszawska Olimpiada Młodzieży - biegi przełajowe

     • Nowa galeria Warszawska Olimpiada Młodzieży - biegi przełajowe została dodana do albumu fotograficznego

      Październik 2021 roku przyniósł SPI 317 wiele wspaniałych biegowych sukcesów. W ramach WOM nasi uczniowie: Lila Loręcka kl.6a, Maja Galant kl.6b, Ala Dobrzyńska kl.6a, Marysia Puk kl.8a, Ala Tomaszewska kl.8b, Antek Zbroja kl.6b, Kamil Pantoł kl.7b oraz Rayan Gahbiche kl.7b wzięli udział w biegach na 800 i 1000 m.

      Każdy odniósł sukces na miarę własnych możliwości. Dla jednych wyczynem było przebiegnięcie całego dystansu bez zatrzymywania się, dla innych wielki triumf na mecie i powrót z medalem.

      Uroczyście ogłaszam, że:

      Mistrzynią Woli rocznika 2007 została Alicja Tomaszewska

      Wicemistrzynią Woli rocznika 2010 została Lila Loręcka

      O podium „otarła się” Alicja Dobrzyńska, zajmując bardzo dobre 4 miejsce. Uczeń klasy 8a Wojtek Antkiewicz zapisał się na kartach Biegu Papieskiego w dniu 16.10.2021 roku, uczestnicząc w nim i składając w ten sposób hołd wielkiemu Polakowi. GRATULUJEMY I JESTEŚMY Z WAS DUMNI !

      Ewa Mikina
      nauczyciel wychowania fizycznego

     • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

     • Nowa galeria Szkolny Konkurs Pięknego Czytania została dodana do albumu fotograficznego

      W październiku biblioteka była organizatorem Szkolnego Konkurs Pięknego Czytania. Służył on popularyzacji książek dla młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej, wyrabianiu nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu, kształceniu umiejętności pięknego czytania, pracy nad dykcją, talentem aktorskim.

      Komisja w składzie: pani Wioletta Mrozek, pani Agata Pabian i pani Zuzanna Zych, wyłoniła następujących laureatów w trzech kategoriach wiekowych:

      • klasy 3-4:  
       I miejsce: Pola Myszkowska 4b
       II miejsce: Igor Smętek 4b
      • klasy 5-6:
       I miejsce: Jerzy Borkowski 6b
       Wyróżnienie: Alicja Markiewicz 6b
      • klasy 7-8
       I miejsce: Tymon Zieliński 7b
       II miejsce: Klaudia Piwowarska 7a
       III miejsce ex aequo: Joanna Zaczek 7b i Justyna Stańczak 8a

      Dziękuję wszystkim uczestnikom i gratuluję finalistom!

      Zuzanna Zych
      nauczyciel - bibliotekarz

     • Konkurs Plastyczny - „Nie lękajcie się!”

     • Nowa galeria Konkurs Plastyczny - „Nie lękajcie się!” została dodana do albumu fotograficznego

      Z okazji XXI Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Nie lękajcie się!”  Dziękujemy dzieciom za wszystkie prace. 

      Nagrodziliśmy następujące osoby: 

      Pierwsze miejsce – Leo Konarski – kl. 3a 

      Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się:  Zosia Witkowska – kl. 1a, Ada Malak - tlicka – kl. 3a, Dominik Kowalczyk – kl. 3a. 

      Trzecie miejsce również ex aequo otrzymały następująco osoby: Jagoda Wolan – kl. 2b, Lilianna Żmudzińska kl. 2a, Stanisław Koc kl. 2b 

      Wyróżnienia otrzymali:  Justyna Bielarczyk  kl. 3a, Maja Golik - kl. 3a, Łukasz Polesiak – kl. 3a i Szymon Arndt – kl. 3a. 

      Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy! 

      Siostra Dominika Leyk, Urszula Podgórska
      nauczycielki religii
       

     • PROJEKTY JĘZYKOWE

     • Nowa galeria PROJEKTY JĘZYKOWE została dodana do albumu fotograficznego

      Na lekcjach języka angielskiego stosujemy różnorodne metody aktywizujące, co wpływa na zwiększenie zaangażowania uczniów, pobudza ich kreatywność i rozwija umiejętności współpracy w grupie.

      Realizujemy autorskie projekty nawiązujące do ważnych wydarzeń w krajach anglojęzycznych, jak i tematów z życia codziennego. W klasach 4b, 6a i 6b (grupa 1) oraz w klasach 7 (grupa B) realizowany jest całoroczny projekt kulturowy Festivals and Celebrations, którego celem jest popularyzacja języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji społecznych uczniów. We wrześniu i październiku klasa 4b świętowała Skyscraper Day, Cupcake Day i Toast Day, klasa 6a Cake Day with Chopin, klasa 6b Toast Day, Chopin Day and Pizza Day (z własnoręcznie przygotowaną pizzą!).  Dodatkowo, w ramach obchodów Make a Difference Day, klasa 6b uczestniczyła w grze po szkole, podczas której szóstoklasiści poświęcili swój czas, by inni poczuli się lepiej. Klasa 7 również świętowała (Toast Day, Pasta Day) oraz sprawdziła swoje umiejętności (nie tylko językowe) w grze terenowej Fun in the park w Parku Moczydło.

      Stosujemy również metodę CLIL (Content and Language Integrated Learning) - zintegrowanego kształcenia przedmiotowo – językowego. Metoda ta jest rekomendowana przez Komisję Europejską na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej.  Szóstoklasiści wykorzystali twórczość znanego polskiego kompozytora i pianisty jako okazję do wspólnego świętowania. Przy dźwiękach muzyki, konsumując przyniesione z domu smakołyki,  przenieśli się w świat Fryderyka Chopina.

      Ale nie tylko świętujemy. W październiku klasa 4b uczestniczyła w treningu twórczego myślenia, tworząc mapy skojarzeń i definicje słowa cool. Szóstoklasiści zaś w trakcie lekcji sytuacyjnej  Shopping  ćwiczyli umiejętność dokonywania zakupów poprzez odgrywanie ról w zaaranżowanym przez siebie sklepie. 

      Więcej informacji o aktualnych projektach w Ofercie szkoły w zakładce Języki Obce.

      Anna Sotomska

     • Geografia w klasie 8a w Muzeum Plakatu

     • Nowa galeria Geografia w klasie 8a w Muzeum Plakatu została dodana do albumu fotograficznego

      W środę 6.10. odwiedziliśmy Muzeum Plakatu w Wilanowie. Obejrzeliśmy wystawę   Ryszarda Kai z cyklu „Polska”. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, której tematem była „Geografia Polski z plakatem”. Ukształtowanie terenu, przyroda, gospodarka, rolnictwo, fauna i flora – to zagadnienia omawiane podczas lekcji geografii. Wszystkie te tematy odnaleźliśmy na plakatach Ryszarda Kai. Jego oryginalne przedstawienia regionów i miast to także lekcja historii, kultury i obyczajów w Polsce. Na plakatach odczytywaliśmy zakodowane informacje o krainach i zabytkach.

      Otrzymaliśmy porządną dawkę wiedzy. Przekonaliśmy się, że muzeum nie musi być nudną przestrzenią.

      Dorota Kaczorowska
      Wychowawca 8a

     • V Bieg Erasmusa

     • Nowa galeria Bieg Erasmusa została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek, 24.września, czteroosobowa drużyna dziewcząt z naszej szkoły kolejny raz wzięła udział w V biegu Erasmusa, podczas którego, wspólnie z innymi uczestnikami, przyczyniła się do pobicia rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”. Bieg oprócz aspektu sportowo-zdrowotnego miał przybliżyć uczniom termin „Erasmus”, będący nazwą programu edukacyjnego dla uczniów i studentów.

      Nasze reprezentantki to: Marysia Puk kl.8a, Alicja Dobrzyńska kl.6a, Maja Galant  kl.6b i Lila Loręcka kl.6a. Drużyna miała pokonać jak najdłuższy dystans w ciągu godziny. Nasze zawodniczki bardzo solidnie przygotowywały się do biegu. Dały z siebie wszystko i pokazały, że stać je na wiele. Dziewczynki oprócz medali, koszulek i worków sportowych „wybiegały” sprzęt sportowy, który urozmaici nam lekcje wychowania fizycznego. Są to: cztery piłki gimnastyczne, mini płotki sportowe, dwa rollery oraz spadochron oporowy.

      Jesteśmy z Was dumni!

      Ewa Mikina
      nauczyciel wychowania fizycznego