• Sprzątanie świata 2021

     • 17 września uczniowie naszej szkoły włączyli się w 28. akcję „Sprzątanie świata”, której patronem i koordynatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło przewodnie akcji to „Myślę, więc nie śmiecę”.

      Nowa galeria Sprzątanie świata została dodana do albumu fotograficznego

      Jak co roku, uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem zbierali śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Zarówno najmłodsze dzieci jak i ich starsi koledzy chętnie pracowali dla wspólnego dobra.

      W szkole ogłosiliśmy także konkurs na plakat o tematyce ekologicznej, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele prac pokazujących, z różnej perspektywy, problem zanieczyszczania naszej planety. Jury konkursu wyłoniło zwycięzców, którzy odbiorą atrakcyjne nagrody:

      Zwycięzcy:

      • Julia Papuga 8b
      • Olgierd Janota 8b
      • Justyna Stańczak 8a

      Wyróżnieni: Ala Synowska 7a, Martyna Cholewa 7a, Artur Wapa 7a, Ignacy Jasiorowski 7a, Maks Mostyłowicz 7a, Kamil Gągola 7a, Maja Haszcz 8a, Jerzy Borkowski 6b

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Mamy nadzieję, że akcja ta, jak co roku, przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz uświadomi nam wszystkim problemy, z jakimi od dawna boryka się nasza planeta.

      Aneta Wójcik
      - nauczyciel biologii i przyrody

     • Dzień Kropki

     • Do odkrycia talentu potrzeba tak niewiele – wystarczyła mała kropka, dzięki której rozwinęły się zdolności plastyczne małej Dziewczynki. Każdy z nas ma swoją „kropkę”, trzeba ją tylko w sobie odnaleźć.

      Nowa galeria Dzień Kropki została dodana do albumu fotograficznego

      15 września 2021 r. obchodziliśmy szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Ubrani w kropki rozmawialiśmy o swoich talentach, tworząc małe dzieła.

      Jeżeli ktoś jest ciekawy całej historii małej Dziewczynki i jej kropki, zachęcamy do lektury książeczki pt. “The Dot”, autorstwa amerykańskiego pisarza Peter H. Reynolds.

      Samorząd Uczniowski
      wraz z opiekunem – Mariolą Łygas

     • Podróż w nieznane czyli Escape Room

     • W środę 29.09 uczniowie 8a wybrali się w podróż w nieznane. Młodzież podzieliła się na cztery grupy i rozpoczęła pełną niespodzianek przygodę.

      Nowa galeria Podróż w nieznane czyli Escape Room została dodana do albumu fotograficznego

      Jedna z grup szukała rozwiązania tajemnic wcielając się w rolę Indiany Jonesa. Inna grupa dostała przeciek, że złoto schowane jest w saloonie na Dzikim Zachodzie. Kolejne uczestniczki nagle znalazły się w Narni, bajkowym świecie, gdzie Biała czarownica… Ostatnia grupa została wysłana na Marsa, żeby zbadać możliwość skolonizowania planety. Łucja, Maja, Krzysztof i Kuba najszybciej rozwiązali zagadki i jako pierwsi bezpiecznie wrócili z Marsa na Ziemię. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się do strefy restauracyjnej, gdzie mogliśmy odpocząć. Bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas. (teamexit.pl)

       

      Wychowawczyni
      Dorota Kaczorowska

     • Lekcja historii w kinie.

     • We wtorek 5.10. zorganizowaliśmy dla uczniów klas siódmych i ósmych szkolne wyjście do kina na film „Mistrz”. Jest to opowieść o przedwojennym warszawskim pięściarzu Tadeuszu Teddym Pietrzykowskim, który trafił do KL Auschwitz.

      Filmweb - informacje o filmie

      Tematyka obozowa wywołuje emocje, które mogą zaskoczyć młodzież, dlatego przed projekcją filmu przygotowaliśmy uczniów do odbioru sfilmowanej historii. Wychowawcy, ze wsparciem nauczycielki historii przybliżyli młodzieży kontekst historyczny i ideologiczny tamtych czasów. Zapoznali ich również z postacią Tadeusza Teddiego Pietrzykowskiego. Tematyka drugiej wojny światowej jest zawarta w podstawie programowej nauczania historii i języka polskiego, jednak poprosiliśmy również o zgodę rodziców naszych uczniów. Po obejrzeniu filmu uczniowie wyszli skupieni i wzruszeni. Odrobiliśmy lekcję o wrażliwości, godności i zachowaniu człowieczeństwa.

      Wychowawcy klas 7a, 7b, 8a, 8b

     • V Bieg Erasmusa

     • Nowa galeria Bieg Erasmusa została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek, 24.września, czteroosobowa drużyna dziewcząt z naszej szkoły kolejny raz wzięła udział w V biegu Erasmusa, podczas którego, wspólnie z innymi uczestnikami, przyczyniła się do pobicia rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”. Bieg oprócz aspektu sportowo-zdrowotnego miał przybliżyć uczniom termin „Erasmus”, będący nazwą programu edukacyjnego dla uczniów i studentów.

      Nasze reprezentantki to: Marysia Puk kl.8a, Alicja Dobrzyńska kl.6a, Maja Galant  kl.6b i Lila Loręcka kl.6a. Drużyna miała pokonać jak najdłuższy dystans w ciągu godziny. Nasze zawodniczki bardzo solidnie przygotowywały się do biegu. Dały z siebie wszystko i pokazały, że stać je na wiele. Dziewczynki oprócz medali, koszulek i worków sportowych „wybiegały” sprzęt sportowy, który urozmaici nam lekcje wychowania fizycznego. Są to: cztery piłki gimnastyczne, mini płotki sportowe, dwa rollery oraz spadochron oporowy.

      Jesteśmy z Was dumni!

      Ewa Mikina
      nauczyciel wychowania fizycznego

     • Plastyka w sieci - czyli wystawa prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317

     • Nowa galeria Plastyka w sieci została dodana do albumu fotograficznego

      Chciałabym podzielić się z Państwem osiągnięciami młodych Artystów z naszej szkoły.   

      Prezentowane na wirtualnej wystawie prace powstały w ramach nauczania zdalnego. Tematyka lekcji była niezwykle różnorodna, dlatego też prace plastyczne przysyłane przez uczniów są bardzo zróżnicowane.  Można w nich odnaleźć wazy greckie, katedry gotyckie wykonane przez piątoklasistów, a także renesansowe oraz surrealistyczne obrazy w interpretacji uczniów z klas szóstych i siódmych.   

      Uczniowie chętnie podjęli temat “Przebrani za obrazy”. Inspirując się dziełami wielkich mistrzów mieli zamienić się w postać z dowolnie wybranego dzieła sztuki.  

      W galerii znajdują się również rysunki inspirowane muzyką impresjonizmu i wiele innych „lżejszych” tematów. Wśród nich praca plastyczna pt. „Koty wolą na...Woli”, zdjęcia architektury z efektami iluzji optycznej lub koło barw z przedmiotów znalezionych w domowym zaciszu.   

      Nie brakuje też wyzwań plastycznych jak narysowanie „Wielkiego Bałaganu” z zastosowaniem perspektywy kulisowej czy namalowanie pejzażu akwarelą z perspektywą malarską i powietrzną. Do trudniejszych zadań należało zmierzenie się ze współczesną formą sztuki wizualnej jaką jest asamblaż. I wielu naszych uczniów poradziło sobie z takimi wyzwaniami.  

      Kreatywność, talent i wyobraźnia młodych adeptów sztuki stały się mieszanką, która dawała wielokrotnie zaskakujące efekty artystyczne. Za każdym razem gdy różnymi „kanałami” docierały do mnie te perełki rozpierała mnie duma z moich uczniów i radość, że mogę im towarzyszyć w tej artystycznej wędrówce.  

      Zapraszam zatem do Wirtualnej Galerii Sztuki.  

      Izabela Wawrzyniak 
      nauczycielka  muzyki i plastyki

     • 28. akcja „Sprzątanie świata”

     • W dniach 17-19.09.2021  odbędzie się 28. akcja „Sprzątanie świata” pod hasłem: „myślę, więc nie śmiecę”, której patronem i koordynatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

      17 września, w piątek, nasi uczniowie  będą zbierać śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Zachęcamy również do aktywnego włączenia się do akcji w sobotę i niedzielę wraz z rodzinami. Niech weekendowy spacer stanie się okazją do pochylenia się nad losem naszej planety - Ziemi.

      Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz wskazywanie na problemy, z jakimi od dawna boryka się nasza planeta. W związku z akcją, na terenie naszej szkoły, organizowany jest konkurs na plakat o tematyce ekologicznej, wskazujący na konsekwencje zaśmiecania Ziemi oraz konkurs na hasło promujące ten szczególny dzień. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału.

      eduresized_plakat_SPRZATANIE_SWIATA_2021_maly_jpg.jpg

      Aneta Wójcik
      nauczyciel biologii i przyrody

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Uczniowie spotykają się z wychowawcami w środę 1 września przed budynkiem szkolnym. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne spotkanie zaplanowane jest zgodnie z podanym harmonogramem. 

      Klasa 4a - 9.30Klasa 4b - 9.30Klasa 4c - 9.35Klasa 5a - 9.35; Klasa 6a - 9.40; Klasa 6b - 9.40Klasa 7a - 9.45Klasa 7b - 9.45Klasa 8a - 9.50Klasa 8b - 9.50

      Spotkania z wychowawcami będą trwały około 60 minut.

      Uczniowie klas 2-3 przychodzą na godzinę 9.50 i spotykają się z wychowawcami wg podanego grafiku:  

      Klasy 2a, 2b - przy wejściu do szatni. Na teren szkoły wchodzą tylko uczniowie. 
      Klasy 3a, 3b - przy głównym wejściu do szkoły. Na teren szkoły wchodzą tylko uczniowie.
      Klasy 1a, 1b przychodzą na godzinę 10.20 i spotykają się z wychowawcami przy wejściu do sali gimnastycznej od strony parkingu. 

      Na teren szkoły mogą wejść uczniowie tylko z jednym rodzicem bądź opiekunem.  

      Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie klas 1 – 3 zakończą około godziny 11.00. W tym dniu świetlica szkolna jest czynna w godz. 7.30 – 17.30.  

      PRZYPOMINAMY O REŻIMIE SANITARNYM - KONIECZNOŚĆ POSIADANIA MASECZKI W POMIESZCZENIACH ZAMKNIĘTYCH, DEZYNFEKCJA I DYSTANS SPOŁECZNY.

     • Terminy zebrań z rodzicami

     •  

      Klasy 1a, 1b oraz odział 0a i 0b - 1 września

      Klasy 2a, 2b, 3a, 3b - 2 września 

      Klasy 4a, 4b, 4c, 5a, 6a - 8 września 

      Klasy 6b, 7a, 7b, 8a, 8b - 9 września 

      Godziny rozpoczęcia zebrań zostaną podane przez wychowawców w czasie rozpoczęcia roku szkolnego. 
      W czasie spotkania obowiązuje reżim sanitarny - maseczki, dezynfekcja oraz zachowanie odległości
       

       

     • NIEZNISZCZALNI

     • Teledysk z okazji zakończenia edukacji zdalnej i zakończenia roku szkolnego.

      Film powstał z inicjatywy Klubu Filmowego jako przesłanie dla wszystkich uczniów naszej szkoły, mobilizujący do działania w szkole. W filmie wykorzystano utwór Dawida Kwiatkowskiego Niezniszczalni, udostępnioną przez stację TVN i producenta serialu Szkoła, jako piosenkę konkursową dla szkół polskich.

      Wioletta Mrozek

     • Konkurs z języka angielskiego OPEN YOUR MIND

     • Z przyjemnością informuję, że nasza  uczennica Hania Prażmo z klasy 6B wzięła udział w konkursie międzyszkolnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie.  

      Hania jako jedyny uczestnik zakwalifikowała się do II etapu konkursu z języka angielskiego OPEN YOUR MIND. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Katarzyna Ratkowska

     • Wyniki konkursu Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii.

     • Serdecznie gratuluję uczniowi klasy 7b Olgierdowi Janocie zajęcia pierwszego miejsca w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii”.

      Konkurs polegał na wykonaniu zdjęć zaobserwowanych zjawisk fizycznych lub wykonanych samodzielnie doświadczeń.  Temat pracy Olgierda to Interferencja światła monochromatycznego w cienkiej warstwie. Olgierd samodzielnie wykonał doświadczenie, a jego efekty przedstawił na zdjęciach. 

      Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. 
      Justyna Domagała

     • Dzień Dziecka w klasach 0-3

     • Nowa galeria Dzień Dziecka w klasach 0-3 została dodana do albumu fotograficznego

      Oddziały przedszkolne w Dniu Dziecka podjęły wyzwania kulinarne. W klasie 0b uczniowie wspólnie przygotowali pizzę udekorowaną według indywidualnych pomysłów. Takiej przepysznej pizzy jeszcze nie jedli. Uczniowie oddziału 0a po grach i zabawach na szkolnym boisku skupili się na przygotowaniu deseru. W życiu nie jedli tak pysznych, bo samodzielnie przygotowanych gofrów. Dzieci z klasy 1b również smacznie i pysznie obchodzili Dzień Dziecka, bowiem cała klasa wybrała się na lody. Natomiast uczniowie klasy 3b bawili się w Lasku na Kole. Czas upłynął im na harcach,  swawoli i dobrej zabawie.

      W Dniu Dziecka uczniowie klas 3a i 3c postawili na gry zręcznościowe. Wizyta w sali zabaw została połączona z lodowym poczęstunkiem.

      Szkoda, że Dzień Dziecka świętujemy raz w roku.

     • Dzień Dziecka

     • Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

      Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał pod hasłem: „Zabawy podwórkowe z dzieciństwa naszych rodziców i dziadków”. Chcieliśmy pokazać uczniom, że można naprawdę dobrze się bawić nie korzystając z komputera czy smartfona i że wystarczy mieć kredę, piłkę lub kamyk, by zabawa była przednia. Na boisku szkolnym pojawił się tor do gry w kapsle oraz pole do „chłopka” – jednej z odmian klas. Graliśmy w kości i kolory, a w łaski powróciła guma do skakania. Zabawy, w które bardzo chętnie  włączali się też nauczyciele, przebiegały w wesołej i przyjaznej atmosferze.

      Przy okazji Dnia Dziecka nagrodziliśmy zwycięzców szkolnego wiosennego wyzwania „Kwiecień na piechotę”.

      Ewa Mikina
      Zespół Sportu i Rekreacji

     • Podsumowanie akcji "Weekendy rodzinne na sportowo".

     • Nowa galeria Majowe weekendy na sportowo została dodana do albumu fotograficznego

      Majowe weekendy nie rozpieszczały Was idealną pogodą. Jednak nie rezygnowaliście i każde okno pogodowe wykorzystaliście na sportowo. Dziękujemy Waszym rodzinom, za zaangażowanie i dbanie o Waszą kondycję i zdrowie. Dzięki nadesłanym relacjom poznaliśmy piękne miejsca, w których spędzaliście czas. Pokazaliście nam również swoje niezwykłe sportowe pasje.  

      Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 2a, którzy systematycznie przesyłali swoje zdjęcia i relacje. Gratulacje dla wychowawców pani Basi Wycech i pani Izy Altewęgier. 

      Zespół promocji szkoły