• Lekcja plastyki 6 maja 2022r.

     • Nowa galeria Lekcja plastyki 6 maja 2022r. została dodana do albumu fotograficznego

      Słowa... Wciąż słowa i słowa,
      te dobre i te złe....."

      W czasie dzisiejszych zajęć uczniowie klasy 7a i 7b mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej, która odzwierciedlała ich wyobrażenie dwóch słów: zabarwionego pozytywnie oraz negatywnie. Po chwili zastanowienia wszyscy zabrali się do pracy. Jej efekty można podziwiać w galerii.

                                                                          Izabela Wawrzyniak
      - nauczyciel muzyki, plastyki

     • Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

     • 29 kwietnia świętowaliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas 7a 7b wraz z paniami Agnieszką Ostromęcką i Katarzyną Chrzanowską oraz p. Tomaszem Paciorkiem przybliżyli w formie prezentacji oraz słuchowiska

      pt. "Na kolanie, Panie Janie" wydarzenia z 1791 roku. Uroczystość zakończył hymn państwowy odśpiewany w pełnej 4 zwrotkowej wersji przez każdą z klas. Niech się święci 3 Maja! 

     • Zdrowo, kolorowo i żółto!

     • Nowa galeria Zdrowo, kolorowo i żółto! została dodana do albumu fotograficznego

      W kwietniu klasy przygotowały zdrowe jedzenie w kolorze żółtym. Ten kolor “buduje optymistyczne nastawienie do życia oraz dodaje energii.”....”Warzywa, owoce, a także bakalie w tym kolorze zawierają beta-karoten, który ma dobroczynny wpływ na nasze oczy”.  Na stołach zagościły- banany, potrawy z jajek, gruszki, jabłka, kukurydza, żółta papryka oraz pomidory. Było smacznie, zdrowo i żółto 😊:😊:)

      Wychowawcy

     • W Teatrze Polskim

     • Nowa galeria W Teatrze Polskim została dodana do albumu fotograficznego

      Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.
      Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie.”

          Grzegorz Turnau

      W czwartek 28 kwietnia klasy 4b, 4c, 5a oraz 7a i 7b wybrały się na ucztę kulturalną do Teatru Polskiego na “Podróże Guliwera”. Uczniowie podziwiali profesjonalizm aktorów oraz bardzo nowoczesną, multimedialną scenografię. Z teatru wyszli w wyśmienitych humorach.

      Wychowawcy klas

     • Kolekcje

     • Nowa galeria Kolekcje została dodana do albumu fotograficznego

      28 kwietnia uczniowie klasy I b przynieśli do szkoły i mieli okazję zaprezentować koleżankom i kolegom gromadzone przez siebie, czasami już od kilku lat, różnorodne kolekcje.

      Było ciekawie i inspirująco. Wszyscy mieliśmy okazję lepiej siebie poznać i zauważyć, że interesują nas różne rzeczy.  My jesteśmy różni i akceptujemy siebie wzajemnie.

     • Pierwszaki w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie.

     • Nowa galeria Pierwszaki w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie. została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 27 kwietnia razem z klasą równorzędną, odwiedziliśmy Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie.

      W programie naszej wycieczki znalazła się ciekawie przeprowadzona część edukacyjna połączona z pracą w grupach. A potem był już  czas, który mogliśmy spędzić na świeżym powietrzu. Po spacerze , podczas którego pracownicy Instytutu zapoznali nas z przedstawicielami zwierząt żyjących w polskich lasach, przyszedł czas na spontaniczną zabawę, kiełbaski z grilla i inne pyszności ;-)Bardzo dziękujemy Rodzicom naszej Anielki za zaproszenie nas do sękocińskiego lasu, towarzyszenie nam i pomoc w nakarmieniu klasowej  załogi.

     • Culture around the world-different but equal

     • Nowa galeria Culture around the world-different but equal została dodana do albumu fotograficznego

      Nauka francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i ukraińskiego, degustacja przysmaków regionalnych między innymi z Francji, Tunezji i Nowej Zelandii, gra w kahoot, poznawanie zwyczajów plemienia Masajów to tylko niektóre z atrakcji Dni Językowych.

      Uczniowie próbowali swoich sił w niełatwej sztuce kaligrafii pisząc cyrylicą, wykonywali projekty o Francji, Włoszech, Tunezji, Kenii i Nowej Zelandii.

      Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem ‘ Culture around the world-different but equal ‘ od 25 do 29 kwietnia.

      Lubimy te Dni, bo poszerzają horyzonty i pozwalają otworzyć się na bogactwo kulturowe świata.

      Agnieszka Emewe i Anetta Stochmal

     • Misja "Kodowanie na dywanie"

     • Uczniowie klas 1-3 po raz pierwszy podczas dodatkowych zajęć rozwijających wyruszają na przygodę z kodowaniem.

      Dzięki zabawom z różnymi kodami rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy umiejętność pracy w grupie oraz poszerzamy wyobraźnię. Misja nr 1 - wielka, kolorowa wieża oparta na uśmiechach - zaliczona.

      Mariola Łygas

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 25 kwietnia odbyły się szkolne obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Wspólnie uczciliśmy święto pisarzy, poetów, redaktorów, wydawców i wszystkich tych, którzy z książkami i prawem autorskim mają na co dzień do czynienia. Przypomnieliśmy  również, że to święto nasze, czytelników, bo przecież książka bez czytelnika nie ma racji bytu!

      Na czwartej godzinie lekcyjnej  uczniowie pod opieką nauczycieli zgromadzili się na korytarzach. Wybrani lektorzy (uczniowie i nauczyciele) zaprezentowali fragmenty książek:

      klasom 0 - 3

      - Stefan Niebrzydowski 3a „Wysoko w chmurach” Paula McCartney'a,
      - p. Mariola Łygas „Chcę być sławna” Sue Bentley,
      - p. Tomasz Paciorek „Wampiurek” Renate Welsh,

      klasom 4 - 6

      - Maciek Goleń 7a „Tarapaty” Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel, 
      - Klaudia Piwowarska 7a „Sposób na braci” Thomasa Brezina,
      - p. Zbyszek Klatka „Peter Nimble i magiczne oczy” Jonathana Auxiera,

      klasom 7 - 8

      - p. Agnieszka Cejnóg „Zew wody” Tanyi Stewner,
      - Lena Topolska 8a „Jasne dni, ciemne dni” Katarzyny Ryrych,
      - p. Wioletta Mrozek „Szkoła miłości i inne diety” Robina Brande.

      Na zakończenie uczniowie zostali zachęceni do udziału w akcji bookcrosing. Na parterze przy portierni stoi  regalik na książki. Można tam zostawić swoją książkę i wziąć inną. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Nasze uwolnione książki znajdują nowych czytelników.

      Zuzanna Zych
      organizator

     • ZDOBYLIŚMY KOLEJNY CERTYFIKAT W PROGRAMIE INSTA.LING DLA SZKÓŁ!

     • Za udział w XVII edycji programu skutecznej nauki słówek online Insta.Ling nasza szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa.  BRAWO MY!

      Anna Sotomska i Katarzyna Ratkowska

     • Dzień Ziemi w 1b

     • Nowa galeria Dzień Ziemi w 1b została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy w klasie Dzień Ziemi. Sadziliśmy nowe roślinki, bo wiemy jak bardzo są nam one niezbędne do życia.

      Dzieci własnoręcznie otulały ich korzonki świeżą ziemią, Wcześniej na dno doniczki, każda roślinka otrzymała od nas drobne kamyczki, zapobiegające gromadzeniu się nadmiernej ilości wody w okolicy orzonków.  Rozmawialiśmy o recyklingu, o drugim życiu, jakie możemy nadać różnym przedmiotom, wystarczy jedynie trochę pomyśleć.  Tego dnia nasza świadomość ekologiczna znowu wzrosła. 

     • Spotkanie wielkanocne w 1b

     • Nowa galeria Spotkanie wielkanocne w 1b została dodana do albumu fotograficznego

      13 kwietnia w klasie 1b odbyło się Spotkanie Wielkanocne. Były życzenia, rozmowy o tradycjach, wcześniej wspólne przygotowanie stołu i całe mnóstwo pyszności:-) Był także spontanicznie przygotowany przez Zoję Latuszek z Mamą prezent dla naszej nowej uczennicy z Ukrainy. Dziękujemy!!!

     • “Wesołych, pełnych nadziei i wiary Świąt Wielkiej Nocy”

     • Zbliża się Wielkanoc, najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. W związku z tym 13 kwietnia 2022r. uczniowie klas 4-8 spotkali się, w swoich salach na “jajeczku klasowym”. Zasiedli przy pięknie ozdobionych stołach, na których królowały potrawy świąteczne. Nie zabrakło smacznego żurku, pysznej, białej kiełbasy, tradycyjnego mazurka, sernika oraz babek tych drożdżowych i piaskowych. Oczywiście, nie mogło zabraknąć w tym dniu najważniejszego symbolu Wielkanocy, jakim jest jajko. Od tysiącleci uważane jest za symbol życia, odradzania się i zmartwychwstania i to ono pod różną postacią było tego dnia głównym daniem.

         Wychowawcy

     • Natura jest cudem, a świat jest baśnią

     • Uczniowie klasy 4b - Maja Wapa oraz Igor Smętek zdobyli wyróżnienie w VI Wojewódzkim Konkursie Ceramiki i Małych Form Rzeźbiarskich "Natura jest cudem, a świat jest baśnią"- symetria, proporcja, ornament. Cieszymy się, że nasi uczniowie reprezentują nas także w konkursach pozaszkolnych. Jesteśmy dumni z każdego z Was!

      Mariola Łygas
      wychowawca klasy 4b

     • Fizyka w terenie

     • Nowa galeria Fizyka w terenie została dodana do albumu fotograficznego

      11 kwietnia, w czasie lekcji fizyki uczniowie klasy 7a wykonywali zadania w plenerze. Podzieli na 4 grupy musieli wymierzyć odległość (wyznaczoną przez nauczyciela). Kolejne zadanie to zmierzenie czasu w trzech kategoriach – wolny krok, szybki krok oraz bieg. Każdy pomiar musiał być wykonany 5 razy, a następnie należało obliczyć średni wynik. Super się bawiliśmy wyznaczając prędkość 😊.

      Gabryś Burzyński klasa 7a