• Pasowanie klas pierwszych na czytelników

     • Nowa galeria Pasowanie na czytelników została dodana do albumu fotograficznego

      19 października odbyło się w bibliotece szkolnej pasowanie klas pierwszych na czytelników. Następnie uczniowie zapoznali się z zasadami obowiązującymi w czytelni i wypożyczalni. Wzięli również udział w zajęciach czytelniczych i zostali zaproszeni do udziału w Konkursie czytelniczo - plastycznym dla klas pierwszych. Tego dnia wypożyczyli także swoje pierwsze książki.

      Miło nam powitać Was w gronie czytelników biblioteki szkolnej!

      Zuzanna Zych
      nauczyciel-bibliotekarz

     • Nagrody z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

     • 14 października to święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji otrzymujemy życzenia w podziękowaniu za pracę , trud i  czas poświęcany dzieciom każdego dnia. Zwykle miłe słowa i kwiaty kierowane są do nas od uczniów i ich rodziców.

      Ale Święto Komisji Edukacji Narodowej to czas nagród przyznawanych przez władze oświatowe, które dostrzegają i nagradzają nauczycieli, którzy biorą udział w projektach, realizują zadania zgodne z polityką miasta i państwa.

      W tym roku wyróżnienia i nagrody dostały:

      • Pani Dyrektor Magdalena Politańska- Srebrny Krzyż Zasługi – odznaczenie państwowe nadawane przez Prezydenta RP
      • Pani Dorota Kaczorowska i pani Izabela Zimnicka – nagrodę Ministra Edukacji i Nauki
      • Pani Dorota Kaczorowska i pani Ewelina Litwin- nagrodę Burmistrza dzielnicy Wola m.st. Warszawy

      Jesteśmy dumni z naszych nauczycieli. I serdecznie im gratulujemy

      Iwona Stelmaszczyk- Dyba
      Wicedyrektor SPI 317

     • Portrety z warzyw i owoców - dzieła uczniów klasy 2b

     • Śladami Giuseppe Arcimbaldo, włoskiego malarza, my również postanowiliśmy wykonać kolorowe portrety z warzyw i owoców. Pomysłów na wspaniałą twórczość i świetną zabawę było wiele. 

      Nowa galeria Portrety z warzyw została dodana do albumu fotograficznego

      Kolorowe portrety to także doskonała okazja, aby przypomnieć sobie, że jedzenie na co dzień warzyw i owoców wzmacnia odporność, dostarcza energii, wspomaga pracę układu trawiennego, a nawet dba o dobry nastrój. 

      K. Żymańczyk-Konarska i M. Kowalczyk

     • Geografia w klasie 8a w Muzeum Plakatu

     • Nowa galeria Geografia w klasie 8a w Muzeum Plakatu została dodana do albumu fotograficznego

      W środę 6.10. odwiedziliśmy Muzeum Plakatu w Wilanowie. Obejrzeliśmy wystawę   Ryszarda Kai z cyklu „Polska”. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, której tematem była „Geografia Polski z plakatem”. Ukształtowanie terenu, przyroda, gospodarka, rolnictwo, fauna i flora – to zagadnienia omawiane podczas lekcji geografii. Wszystkie te tematy odnaleźliśmy na plakatach Ryszarda Kai. Jego oryginalne przedstawienia regionów i miast to także lekcja historii, kultury i obyczajów w Polsce. Na plakatach odczytywaliśmy zakodowane informacje o krainach i zabytkach.

      Otrzymaliśmy porządną dawkę wiedzy. Przekonaliśmy się, że muzeum nie musi być nudną przestrzenią.

      Dorota Kaczorowska
      Wychowawca 8a

     • 7a w Escape Room

     • W tym roku w ramach programu Warszawa z klasą, klasa z Warszawą odwiedziliśmy pokoje zagadek w Blue City.

      Nowa galeria 7a w Escape Room została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Pierwsza grupa wcieliła się w naukowców “badających możliwość skolonizowania Marsa”, ale coś poszło nie tak i trzeba było uruchomić kapsułę ratunkową. Kolejna grupa znalazła się na Dzikim Zachodzie, gdzie “Black Chuck, słynny złoczyńca Dzikiego Zachodu, ukrył gdzieś złoto z poprzedniego skoku”. Trzecia grupa zawitała do Bajkowego Świata Narni, gdzie Białą Czarownica .....Ostatnia grupa to poszukiwacze przygód, którzy trafili do “ Aleksandryjskiej kopalni, w której ukryty jest mityczny artefakt”. Czas na wykonanie zadań- jedna godzina😊😊

      Wszystkim grupom udało się rozwiązać zagadki, pokonać pułapki. Bawiliśmy się świetnie😊😊 Polecamy to miejsce innym 😊😊

      Małgorzata Filipiak i Ewa Molak

     • Warsztaty pszczelarskie

     • W zeszłym tygodniu uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej, poznawali tajniki z życia  i hodowli pszczół podczas warsztatów pszczelarskich organizowanych przez Fundację "Kochajmy pszczoły".

      Nowa galeria Warsztaty pszczelarskie została dodana do albumu fotograficznego

     • Zbiórka karmy dla zwierząt

     • Szanowni Państwo,

      Październik jest miesiącem poświęconym zwierzętom. W związku z tym chcielibyśmy Państwa zaprosić do przyłączenia się do akcji – Zbiórki karmy dla zwierząt - podopiecznych Fundacji Kotomysz.pl oraz podopiecznych z Przytuliska Chata u Asi i przyjaciół.

      Fundacja Kotomysz.pl aktualnie ma pod swoją opieką 47 zwierzaków, w Przytulisku u Asi i Przyjaciół znajduje się kolejne prawie 50 zwierzaków. Dodatkowo Fundacja Kotomysz.pl oraz Przytulisko u Asi i Przyjaciół wesprze 3 dodatkowe fundacje działające na terenie Polski.

      Akcja ma na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży problemu związanego z bezdomnością zwierząt, problemu w ilości zwierząt które wymagają pomocy i dodatkowej opieki.

      Organizator zbiórki prosi aby karma ( mokra lub sucha) przeznaczona była dla psów i kotów. Zabawki, smycze, obroże, czy też miski do karmienia itp. mogą być używane, jednak prosimy aby były czyste.

      Prosimy, aby uczniowie klas 0-3 zanosili rzeczy  do swoich sal, natomiast pozostali uczniowie w specjalnie przygotowanym pudle na parterze przy sekretariacie.

      Zbiórka na terenie szkoły potrwa do 21 października.

      Z wyrazami szacunku,
      Mariola Łygas
      opiekun SU

     • Dzień Piżamy

     • Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. W ramach solidarności z chorymi dziećmi przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Dzień Piżamy - obudź w sobie Anioła, która w naszej szkole odbyła się 30 września.

      Nowa galeria Dzień Piżamy została dodana do albumu fotograficznego

      Dlaczego piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Tego dnia Szkoła wypełniła się Dziećmi oraz Pracownikami Szkoły ubranymi w elementy stroju nocnego, dodatkowo pojawiły się poduszki i ulubione pluszaki.

      Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Samorząd Uczniowski przygotował specjalną puszkę – skarbonkę i promując działania zdrowotne zebrał 1456,02 zł, które w całości zostaną przekazane na budowę Ośrodka dla Dzieci chorych onkologicznie. D

      Dziękujemy za włączenie się w naszej działanie oraz przede wszystkim za tak wspaniałą hojność.

      Mariola Łygas
      - opiekun SU

     • "Grunt to Zdrowie"

     • Piknik Rodzinny na terenie Szpitala Wolskiego w ramach Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa-Wola
      Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pikniku wszystkich mieszkańców Woli wraz z rodzinami. Piknik, poza atrakcjami i zabawą, będzie także okazją do zapoznania się z ofertą Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa-Wola skierowaną do mieszkańców naszej dzielnicy.

      PLAKAT_PIKNIK_16.10.pdf​​​​​​​

     • WARSZAWA TALENTÓW

     • Z przyjemnością informujemy Państwa, że nasz szkoła została zakwalifikowana do wzięcia udziału w projekcie prowadzonym przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy „Warszawa Talentów – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m. st. Warszawy”.

      Dzięki temu projektowi nasi uczniowie klas 7 i 8 oraz uczniowie innych 51 szkół podstawowych w Warszawie otrzyma wsparcie, dzięki któremu będą mieli większe szanse na podjęcie zatrudnienia w przyszłości. 

      W ramach tego projektu zostanie utworzony Stołeczny Punkt Informacji i Kariery, gdzie będzie obecnych 7 doradców zawodowych w pełni zaopatrzonych w materiały i narzędzia, aby jak najlepiej wspierać młodzież w podejmowaniu przez nich wyborów. W naszej szkole również powstanie taki punkt, który będzie prowadzony przez szkolnego doradcę zawodowego i również zostanie on odpowiednio wyposażony a jego harmonogram pracy będzie właściwie zintegrowany z planem lekcyjnym biorących udział uczniów. Ponadto zostaną podjęte działania na rzecz intensyfikacji współpracy szkoły z otoczeniem społeczno-gospodarczym m.in. spotkania z ekspertami ds. rynku pracy, organizacja spotkań w szkołach zawodowych czy wycieczki wirtualne po wybranych zakładach pracy.

      Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 oraz ich rodziców do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem projektu oraz do wzięcia w nim udziału.

      REGULAMIN PROJEKTU "WARSZAWA TALENTÓW"

      Tomasz Paciorek
      pedagog szkolny

     • Szkolne obchody Dnia Głośnego Czytania

     • 1 października odbyły się szkolne obchody Dnia Głośnego Czytania. Wybrani uczniowie klas 4 - 8 czytali  w poszczególnych oddziałach fragment książki:

      - w klasach 0 - 1: „O krakowskich psach i kleparskich kotach” (legendę „O szlachetnym Gryfie i pięknej Syrenie”),
      - w klasach 2 - 3: Joanna Papuzińska „Asiunia”,
      - w klasach 4 - 6: Stanisław Lem „Bajki robotów” (opowiadanie „Jak ocalał świat”),
      - w klasach 7 - 8: Stanisław Lem „Opowieści o pilocie Pirxie”.

      Zuzanna Zych
      nauczyciel - bibliotekarz

     • Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021/2022

     • Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603) po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w następujących terminach:

       12.11.2021, 7.01.2022, 2.05.2022,  24-26.05.2022, 3.06.2022, 17.06.2022 – łącznie 8  dni .

      W wyżej wymienionych dniach szkoła będzie organizować zajęcia wychowawczo - opiekuńcze dla  uczniów.

      Magdalena Politańska
      Dyrektor SPI nr 317

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nowa galeria Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia została dodana do albumu fotograficznego

      1 października 2021 roku odbyła się 11. Edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
      Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia, a egzaminatorami byli uczniowie ze starszych klas. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy, przepytywali kolegów oraz dorosłych, a w nagrodę rozdawali naklejki.

      W ramach przygotowań do obchodów ŚDTM uczniowie klas czwartych utrwalali sobie znajomość tabliczki mnożenia poprzez udział w zawodach wewnątrzklasowych.           

      Rywalizacji towarzyszyła dobra zabawa!

      Ewelina Litwin
      nauczyciel matematyki

       

     • Sprzątanie świata 2021

     • 17 września uczniowie naszej szkoły włączyli się w 28. akcję „Sprzątanie świata”, której patronem i koordynatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło przewodnie akcji to „Myślę, więc nie śmiecę”.

      Nowa galeria Sprzątanie świata została dodana do albumu fotograficznego

      Jak co roku, uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem zbierali śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Zarówno najmłodsze dzieci jak i ich starsi koledzy chętnie pracowali dla wspólnego dobra.

      W szkole ogłosiliśmy także konkurs na plakat o tematyce ekologicznej, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele prac pokazujących, z różnej perspektywy, problem zanieczyszczania naszej planety. Jury konkursu wyłoniło zwycięzców, którzy odbiorą atrakcyjne nagrody:

      Zwycięzcy:

      • Julia Papuga 8b
      • Olgierd Janota 8b
      • Justyna Stańczak 8a

      Wyróżnieni: Ala Synowska 7a, Martyna Cholewa 7a, Artur Wapa 7a, Ignacy Jasiorowski 7a, Maks Mostyłowicz 7a, Kamil Gągola 7a, Maja Haszcz 8a, Jerzy Borkowski 6b

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Mamy nadzieję, że akcja ta, jak co roku, przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz uświadomi nam wszystkim problemy, z jakimi od dawna boryka się nasza planeta.

      Aneta Wójcik
      - nauczyciel biologii i przyrody

     • Dzień Kropki

     • Do odkrycia talentu potrzeba tak niewiele – wystarczyła mała kropka, dzięki której rozwinęły się zdolności plastyczne małej Dziewczynki. Każdy z nas ma swoją „kropkę”, trzeba ją tylko w sobie odnaleźć.

      Nowa galeria Dzień Kropki została dodana do albumu fotograficznego

      15 września 2021 r. obchodziliśmy szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Ubrani w kropki rozmawialiśmy o swoich talentach, tworząc małe dzieła.

      Jeżeli ktoś jest ciekawy całej historii małej Dziewczynki i jej kropki, zachęcamy do lektury książeczki pt. “The Dot”, autorstwa amerykańskiego pisarza Peter H. Reynolds.

      Samorząd Uczniowski
      wraz z opiekunem – Mariolą Łygas

     • Podróż w nieznane czyli Escape Room

     • W środę 29.09 uczniowie 8a wybrali się w podróż w nieznane. Młodzież podzieliła się na cztery grupy i rozpoczęła pełną niespodzianek przygodę.

      Nowa galeria Podróż w nieznane czyli Escape Room została dodana do albumu fotograficznego

      Jedna z grup szukała rozwiązania tajemnic wcielając się w rolę Indiany Jonesa. Inna grupa dostała przeciek, że złoto schowane jest w saloonie na Dzikim Zachodzie. Kolejne uczestniczki nagle znalazły się w Narni, bajkowym świecie, gdzie Biała czarownica… Ostatnia grupa została wysłana na Marsa, żeby zbadać możliwość skolonizowania planety. Łucja, Maja, Krzysztof i Kuba najszybciej rozwiązali zagadki i jako pierwsi bezpiecznie wrócili z Marsa na Ziemię. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się do strefy restauracyjnej, gdzie mogliśmy odpocząć. Bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas. (teamexit.pl)

       

      Wychowawczyni
      Dorota Kaczorowska

     • Lekcja historii w kinie.

     • We wtorek 5.10. zorganizowaliśmy dla uczniów klas siódmych i ósmych szkolne wyjście do kina na film „Mistrz”. Jest to opowieść o przedwojennym warszawskim pięściarzu Tadeuszu Teddym Pietrzykowskim, który trafił do KL Auschwitz.

      Filmweb - informacje o filmie

      Tematyka obozowa wywołuje emocje, które mogą zaskoczyć młodzież, dlatego przed projekcją filmu przygotowaliśmy uczniów do odbioru sfilmowanej historii. Wychowawcy, ze wsparciem nauczycielki historii przybliżyli młodzieży kontekst historyczny i ideologiczny tamtych czasów. Zapoznali ich również z postacią Tadeusza Teddiego Pietrzykowskiego. Tematyka drugiej wojny światowej jest zawarta w podstawie programowej nauczania historii i języka polskiego, jednak poprosiliśmy również o zgodę rodziców naszych uczniów. Po obejrzeniu filmu uczniowie wyszli skupieni i wzruszeni. Odrobiliśmy lekcję o wrażliwości, godności i zachowaniu człowieczeństwa.

      Wychowawcy klas 7a, 7b, 8a, 8b

     • V Bieg Erasmusa

     • Nowa galeria Bieg Erasmusa została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek, 24.września, czteroosobowa drużyna dziewcząt z naszej szkoły kolejny raz wzięła udział w V biegu Erasmusa, podczas którego, wspólnie z innymi uczestnikami, przyczyniła się do pobicia rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”. Bieg oprócz aspektu sportowo-zdrowotnego miał przybliżyć uczniom termin „Erasmus”, będący nazwą programu edukacyjnego dla uczniów i studentów.

      Nasze reprezentantki to: Marysia Puk kl.8a, Alicja Dobrzyńska kl.6a, Maja Galant  kl.6b i Lila Loręcka kl.6a. Drużyna miała pokonać jak najdłuższy dystans w ciągu godziny. Nasze zawodniczki bardzo solidnie przygotowywały się do biegu. Dały z siebie wszystko i pokazały, że stać je na wiele. Dziewczynki oprócz medali, koszulek i worków sportowych „wybiegały” sprzęt sportowy, który urozmaici nam lekcje wychowania fizycznego. Są to: cztery piłki gimnastyczne, mini płotki sportowe, dwa rollery oraz spadochron oporowy.

      Jesteśmy z Was dumni!

      Ewa Mikina
      nauczyciel wychowania fizycznego