• Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych”.

     • Ustawą z dnia 9 lutego 2011 roku 1 marca stał się oficjalnym świętem państwowym – obchodzimy wtedy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 
      Data ta ma upamiętniać członków podziemia niepodległościowego, którzy po roku 1944 jako pierwsi walczyli o Wolną Polskę z okupantem sowieckim i sprzeciwiali się instalacji w naszym kraju komunistycznego systemu totalitarnego.

      Za walkę, nie tylko z bronią w ręku i wierność swym  ideałom zapłacili niejednokrotnie najwyższą cenę- cenę swego życia. Nawet jeśli udało im się przeżyć przez ponad 4 dekady żyli z piętnem - jak określała ich komunistyczna propaganda - „bandytów” i „faszystów”.  Żołnierze ci reprezentowali różne opcje ideowe i różne środowiska, ale łączyło ich jedno. Wszyscy, jako ludzie całkowicie odporni na sowietyzację, mieli zostać przez nowy reżim wymazani z kart historii i ludzkiej pamięci. Choć w realiach tamtych czasów ponieśli porażkę nasza pamięć jest dowodem na to, że to ich oprawcy przegrali. 
      3 marca w hołdzie Bohaterom w walce o wolność i samostanowienie w naszej szkole już po raz piąty odbędzie się Gra Miejska „W Szeregach Niezłomnych”. Jej kulminacją będzie inscenizacja rekonstrukcji historycznej odbicia więźniów w Parku Moczydło oraz uroczysta gala rozdania nagród uczestnikom gry.  Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów liceów na Woli. Rekrutacja trwa do 28 lutego. 

      Agnieszka Ostromęcka
      ​​​​​​​nauczyciel historii

     • Stop smog!

     • Już niedługo zaczynamy kolejny cykl zajęć innowacyjnych "Rośliny nadzieją i przyszłością czystego powietrza. Walczymy ze smogiem".

      Celem zajęć innowacyjnych jest przypomnienie uczniom informacji o smogu, skąd się on bierze, jaki ma wpływ na nasze zdrowie oraz jak z nim walczyć na co dzień. Uczniowie poznają rosliny, które oczyszczają powietrze.

      Natalia Maruszewska - Sawicka
      nauczyciel techniki

     • Podziękowanie

     • Szanowni Rodzice, drodzy Nauczyciele, kochani Uczniowie,
      Chciałabym wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie i choćby najdrobniejszy gest pomocy przy naszej szkolnej zimowej kawiarence podczas Koncertu Noworocznego:

      - za ustawienie stolików i krzeseł
      - za dociągnięcie nam prądu
      - za przystrojenie stolików obrusami i lampionami
      - za upieczenie pysznych ciast
      - za pokrojenie ciast i ich piękne ułożenie na paterach 
      - za ich sprzedaż i kupowanie 

      Bez tej współpracy i połączenia wszystkich elementów nie byłoby takich efektów i ciepłej rodzinnej atmosfery.    

      Miło mi poinformować Państwa, iż całkowity utarg za ciasta, kawę i herbatę wyniósł 956,16 zł. To bardzo duża kwota, która przyprawiła nas o zawrót głowy. Teraz musimy wspólnie z uczniami zastanowić się, na jaki cel przeznaczyć jej część i zdiagnozować własne potrzeby. Dziękuję za każde zakupione ciasteczko, za każde upieczone. Szczególnie gorąco dziękuję Uczniom, którzy byli chorzy, a mimo to ich Rodzice przynieśli ciasto do szkoły i w dodatku kupowali inne, by zanieść swojemu dziecku do domu. Bardzo, bardzo ciepło dziękuję „Panu Incognito”, który za zakup kilku ciastek zapłacił w kasie kawiarenki 100 zł .
      Jednocześnie chciałabym ponownie zaprosić Państwa do współpracy w dniu 7.03.2020 roku (sobota), kiedy to na terenie naszej szkoły odbędą się ogólnopolskie spotkania craftowe Craft Wawa – warsztaty, pokazy, konkursy, zakupy i spotkania rękodzielnicze. Przy okazji tej imprezy Samorząd Uczniowski prowadzi szatnię oraz kawiarenkę z własnymi wyrobami cukierniczymi, z których całkowity dochód przeznaczony jest na cele samorządowe.

      Ewa Mikina- opiekun SU

    • Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
     • Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

     • 6.02.2020 r uczniowie klas pierwszych przystąpili do napisania Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. 
      Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie. Doskonale poradzili sobie z zadaniami wymagającymi analizy zagrożenia oraz  bez problemów potrafili wskazać sposób rozwiązania trudnej sytuacji.

      Nasi uczniowie bezbłędnie odpowiedzieli na każde z 10 pytań testu zdobywając tym samym dla Naszej Szkoły Certyfikat potwierdzający udział w XI edycji programu” Akademia Bezpiecznego Puchatka”.Każdy uczestnik otrzymał również Dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa.

      Dziękujemy Kochani! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

     • Zbiórka książek

     • Szanowni Państwo,
      Z inicjatywy członkini Samorządu Uczniowskiego - Ali Tomaszewskiej - organizujemy akcję zbiórki książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych do pierwszej polskiej biblioteki w Nur-Sułtan w Kazachstanie.
      Książki można przynosić do biblioteki szkolnej do końca lutego. Zbieramy książki o dowolnej tematyce z wyłączeniem historycznych i religijnych. Bardzo prosimy o nie przynoszenie zniszczonych książek. Podzielmy się takimi, jakie sami chcielibyśmy otrzymać.

      Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski

     • Dary dla hospicjum

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dary dla hospicjum.

      W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski wraz z całą szkolną społecznością zorganizował przedświąteczną zbiórkę darów na rzecz Hospicjum Onkologicznego dla dorosłych im. Św. Krzysztofa na warszawskim Ursynowie. Hospicjum stacjonarne liczy 38 podopiecznych zaś domowe ponad 3000.

      Pełny tekst relacji z akcji można przeczytać na stronie samorządu uczniwskiego.

     • Jasełka

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

      19 grudnia odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów klas drugich. Przedstawienie z zapartym tchem oglądały dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas 1 – 4 oraz zaproszeni goście. Wszystkim bardzo podobała się inscenizacja. Publiczność nagrodziła aktorów, opiekunów i scenografów gromkimi BRAWAMI!

                                                                              Nauczyciele klas drugich

    • Świąteczne paczki
     • Świąteczne paczki

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali dziś słodką niespodziankę - paczki świąteczne. Dzieci są zachwycone prezentem, a my cieszymy się razem z nimi. 

      Alicja Wiśniewska
      pedagog szkolny

     • Podziękowanie

     • "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą …"


      Wcielając w czyn słowa ks. Jana Twardowskiego, zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie. Dzięki hojności wielu osób udało się zgromadzić potrzebne rzeczy. Oprócz tego, za pieniądze zebrane przez Samorząd Uczniowski w zeszłym roku szkolnym, zakupiliśmy 24 poduszki.
      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. Wspólnie zdaliśmy egzamin jako spadkobiercy Edmunda Bojanowskiego: "Każda dobra dusza jest jako ta świeca, sama się spala a innym przyświeca".

      Dziękujemy i życzymy Państwu, Uczniom i Nauczycielom radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020.

      Ewa Mikina 
      Opiekun Samorządu Uczniowskiego 
      Anna Sotomska i Zuzanna Zych
      Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

    • Coś Dla Kogoś 2019/2020
     • Coś Dla Kogoś 2019/2020

     • Coś Dla Kogoś to forma pracy gru"powej, oparta na ideach wolontariatu patrona naszej szkoły - Edmunda Bojanowskiego. Promuje bezinteresowną pomoc, podejmowanie inicjatyw i pracę na rzecz potrzebujących. Co roku szukamy pola działania, gdzie łącząc siły – razem możemy pomagać. Cel działania ogłaszany jest każdego roku podczas Święta Szkoły.
      Tegoroczna akcja „Coś Dla Kogoś” – przebiegać będzie pod hasłem - „Coś dla Ziemi”. W ten sposób chcemy uczyć się jak i jakie działania podejmować na rzecz ochrony środowiska i ratowania naszej planety dla siebie i dla przyszłych pokoleń.
      Podczas Dnia Zdrowego Jedzenia uczyliśmy się jak nie marnować żywności. Marnowanie żywności to poważny problem. Wg badań 8% emisji gazów cieplarnianych podgrzewa naszą planetę z powodu naszego marnotrawstwa. Na 30% światowej powierzchni upraw produkuje się jedzenie, które i tak skończy swój żywot w koszu na śmieci. A do wyprodukowania tego zmarnowanego pożywienia zużywa się 25% wody niezbędnej dla całego rolnictwa! Dla ograniczenia tego zjawiska coraz większą popularność zyskuje tzw. Kuchnia Zero Waste czyli gotowanie bez resztek. 
      Chcemy uczyć się żyć wg zasady "3R" - Reduce, Reuse, Recycle, promującej zdrowy dla środowiska styl życia, konsumpcji dóbr i traktowania odpadów. Spolszczone: zasada "3U": Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj.
      Przystąpiliśmy do akcji „Pomaganie przez ubranie”. Klikając na link można zapoznać się z założeniami akcji. Głównym założeniem działalności „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zebranej odzieży.
      W korytarzu przed dolną świetlicą stoi tuba, do której można wrzucać nieużywaną już ale wciąż nadającą się do użycia odzież. 
      Zachęcamy do włączania się do akcji "Pomaganie przez Ubranie".

     • Zdrowa kanapka

     • Po raz trzeci nasi uczniowie mogą codziennie zjeść przygotowaną w szkolnej kuchni "zdrową kanapkę". Akcja trwa od początku grudnia. Dzieci chętnie sięgają po świeże, pachnące bułeczki z serem, wędliną i warzywami. 

    • Informacja ze stołówki szkolnej
     • Informacja ze stołówki szkolnej

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW
       
      Dni 02.03.01.2020 są dniami opiekuńczymi nie wliczonymi w opłatę abonamentową. Rodzice, których dzieci będą korzystać z posiłków w tych dniach proszeni są o dodatkową wpłatę maksymalnie do dnia 20.12.2019r, za wybrane dni. W tytule przelewu zaznaczamy "imię, nazwisko, klasa, nr szkoły - daty wybranych dni ". Kwota w zależności od rodzaju wybranego posiłku i ilości dni. Posiłki będą wydawane tylko osobom ,które będą miały uregulowane opłaty za dni opiekuńcze.

      PB Gastro  

    • Razem na święta
     • Razem na święta

     • Samorząd szkolny, Szkolne Koło Wolontariatu oraz świetlica szkolna „Tęczowa Kraina” z pomocą całej społeczności szkolnej podjęły się udziału w akcji MEN „Razem na święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

      Dziękujemy Wam za włączenie się we wszystkie szkolne akcje charytatywne!

      Agnieszka Jankowska

     • Edukacja Filmowa

     • Rusza nowa edycja wyjść do kina w ramach zajęć Edukacji Filmowej – Film uczy i wychowuje

      Są to cykliczne i wielopoziomowe zajęcia dla uczniów klas 6ab, 7ab, 8ab naszej szkoły. Edukacja filmowa jako program innowacyjny jest wysoko oceniona przez Warszawskie Centrum Innowacji Pedagogicznych i Szkoleń, a w 2011 roku za edukację filmową szkoła otrzymała tytuł Szkoły z pomysłem na kulturę.

      Już w środę 11.12 rozpoczynamy nowy cykl wyjść do kina w ramach Edukacji Filmowej. Na początek kilka informacji porządkujących.

      W tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z kinem Atlantic, w którym będziemy oglądać filmy. Żeby dojechać na czas do kina musimy wychodzić ze szkoły najpóźniej o 8.30. Wszystkie seanse rozpoczynają się o godz.9.30.

      REPERTUAR I TERMINY:

      1. 11.12. - środa, godz.9.30 - Za niebieskimi drzwiami
      2. 7.02. - piątek, godz. 9.30 - Miasto 44
      3. 23.03. - poniedziałek, godz. 9.30 - Piękny umysł
      4. 12.05. - wtorek, godz. 9.30 - Hugo i jego wynalazek
      5. 23.06. – wtorek, godz.9.30 - Billy Eliot

      Dorota Kaczorowska

    • „Akademia bezpiecznego Puchatka”
     • „Akademia bezpiecznego Puchatka”

     • Z początkiem września dzieci z klas pierwszych rozpoczęły swoją szkolną przygodę. Przed nimi wiele nowych wyzwań i zadań do realizacji. Uczą się nie tylko liczenia, pisania, ale także samodzielności i odpowiedzialności za podejmowane działania. Jest to także czas, by nauczyć dzieci dostrzegania i unikania zagrożeń oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

      Aby czas nauki i zabawy był dla Naszych dzieci radosnym i bezpiecznym czasem uczniowie klas pierwszych wezmą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia bezpiecznego Puchatka”, pod honorowym  patronatem Komendanta głównego Policji oraz Kuratora Oświaty. Głównym celem programu jest nauczenie Pierwszoklasistów jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku.

      W ramach „Klubu bezpiecznego Puchatka” nauczyciele klas pierwszych, realizując ciekawe lekcje, będą przekazywać Pierwszakom wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Zdobyta podczas zajęć wiedza będzie pomagała dzieciom unikać niebezpiecznych sytuacji oraz właściwie reagować na zagrożenia w momencie ich pojawienia się.

      Udział w „Akademii bezpiecznego Puchatka” jest bezpłatny.

      Izabela Altewęgier
      Koordynator programu