• Jak świętowaliśmy Dzień Dziecka

     • Dzień Dziecka  8a i 8b

      Ze względu na pogodę zaplanowany w Parku Księcia Janusza piknik zorganizowaliśmy w szkolnej sali gimnastycznej. Rozłożone kocyki, materace, słodki poczęstunek i przekąski to atrybuty każdego pikniku. Nie zabrakło również zajęć sportowych i rywalizacji podczas wyścigu rydwanów i łodzi. Ostatnią godzinę mogliśmy spędzić na boisku szkolnym.

      Wspólne świętowanie Dnia Dziecka w klasie 1a - Wyjście do kina Multikina na film pt.: „ Pan Wilk i spółka

      Dzień Dziecka w Ib był pełen radości, zabawy, zdobywania nowych umiejętności i wiedzy. To wszystko dzięki zorganizowanym w klasie warsztatom ukazującym życie Dzieci w różnych częściach świata. Zapamiętaliśmy, że wszystkie Dzieci bez względu na kolor skóry, sposób ubierania się, wygląd domów w jakich mieszkają    potrzebują miłości, są ciekawe otaczającego Ich świata, chcą się bawić i uczyć nowych rzeczy, chcą czuć się bezpiecznie. Tak jak my..

     • Pozdrowienia z wycieczki - niespodzianki :)

     • Uczniowie klasy 7a i 5a w Dniu Dziecka pojechali do Krakowa. Relacja z całej wyprawy po powrocie :).

      Jak co roku 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Z tej okazji wychowawcy klasy 5a i 7a zabrali swoich uczniów w podróż.... Uczniowie wiedzieli wcześniej tylko to, iż w tym dniu spotykamy się o 7.00 w miejscu, do którego dowiozą ich rodzice. Wszyscy, o wyznaczonej godzinie stawili się na Dworcu Centralnym – to stamtąd zaczęła się nasza podróż w nieznane.... Musieliśmy zdradzić rąbka tajemnicy, iż naszym celem jest Kraków, miasto, które było wcześniej stolicą Polski. Podróż Pendolino  zajęła nam około 2,5 h. Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z panią przewodnik, która podczas trzygodzinnego spaceru po tym zabytkowym mieście opowiedziała nam jego historię oraz zaprowadziła do ciekawych miejsc. Zobaczyliśmy min.  Bramę Floriańską, Kościół św. Andrzeja, Zamek Królewski na Wawelu oraz słynnego smoka, który zionie ogniem. Wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Oczywiście był również czas wolny na kupowanie pamiątek. Zmęczeni, ale wzbogaceni o wiedzę i pamiątki o godzinie 17 wyruszyliśmy pendolino w drogę powrotną do Warszawy. Wycieczka była udana, uczniowie zadowoleni z niespodzianki😊😊

     • Gra terenowa dla klas 3 – 5 na 30-lecie Szkoły

     • 30 maja 2022 roku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował grę terenową dla uczniów klas 3–5 na 30-lecie Szkoły. Ze względu na niesprzyjającą pogodę gra została przeprowadzona w budynku szkolnym. Klasy musiały wykazać się pracą zespołową oraz wiedzą na temat naszej szkoły i jej pracowników.

      Wszystkim zespołom udało się odgadnąć jubileuszowe hasło. Najszybciej wszystkie zadania wykonała klasa 3a. BRAWO! Rekordziści uhonorowani zostali pucharem, a pozostałym uczestnikom zabawy wręczono pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

      Dziękujemy wolontariuszom za przygotowanie emocjonującej gry dla młodszych koleżanek i kolegów.

      Anna Sotomska i Zuzanna Zych
      koordynatorki gry

     • Lekcja polskiego skróty i skrótowce

     • Nowa galeria Lekcja polskiego skróty i skrótowce została dodana do albumu fotograficznego

      W czasie dzisiejszej lekcji języka polskiego uczniowie poznali różnicę między skrótami a skrótowcami oraz zasady ich pisowni. Po części teoretycznej przyszła kolej na praktykę😊😊 Uczniowie w parach mieli napisać krótki tekst z użyciem popularnych wśród nich skrótów. Zabawy było co nie miara, a my poznałyśmy jakie skróty królują teraz wśród młodzieży...

      Wioletta Mrozek
      Małgorzata Niewiadomska- Filipiak

     • Jemy zdrowo, kolorowo i pomarańczowo

     • Nowa galeria Jemy zdrowo, kolorowo i pomarańczowo została dodana do albumu fotograficznego

      W maju wszystkie klasy przygotowywały zdrowe śniadanie w kolorze pomarańczowym. Owoce i warzywa w tym kolorze są nie tylko apetyczne ale również pożyteczne dla organizmu. Wzmacniają odporność, zawierają dużo beta karotenu, który dobrze wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci. Na naszych stołach zagościły: morele, pomidory, marchewka, pomarańcze, humus z papryką, ser pomarańczowy, brzoskwinie. :)

      Wychowawcy

     • Konkurs Recytatorski Poezji Wiosennej „Wiosno, wiosno ach to ty!”

     • W maju biblioteka była organizatorem szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Wiosennej „Wiosno, wiosno ach to ty!”. Służył on popularyzacji poezji polskich poetów, szerzeniu kultury języka i piękna żywego słowa.

      Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 1-3 i oddziałów przedszkolnych. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Komisja w składzie: pani Iwona Różycka - Nurkiewicz, pani Agata Pabian i  pani Zuzanna Zych, wyłoniła następujących laureatów:

      • I miejsce ex aequo: Marysia Soja 0b, Helena Kołodyńska 1b, Michał Zych 1b,
      • II miejsce ex aequo: Antek Adamczuk 0a, Tymon Smętek 0b, Zosia Witkowska 1a,
      • III miejsce ex aequo: Sabina Radetska 1a, Gabrysia Załuska 3a.

      Dziękuję wszystkim uczestnikom i gratuluję finalistom!

      Zuzanna Zych
      nauczyciel - bibliotekarz

     • Przygotowanie do Święta Mamy w IB

     • Nowa galeria Przygotowanie do Święta Mamy w IB została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie klasy I b z wielką radością i zaangażowaniem przygotowali prezenty, które będą mogli już za kilka dni wręczyć Swoim Kochanym, Troskliwym, Ślicznym, Mądrym, Cierpliwym, Wesołym Mamusiom😉.Przy tej jakże wyjątkowej okazji poznaliśmy technikę decoupage'u . Realizując Projekt - Mama, dzieci miały okazję zastanowić się nad cechami swoich Mam😉, przypominały sobie, co najbardziej lubią wspólnie z Nimi robić. Mogły też narysować ulubione dania przygotowywane przez Mamusie i wreszcie stworzyć z Wielką Miłością portrety Najważniejszych dla Nich, Najlepszych Mam..

     • „Sukces w konkursie muzycznym”

     • Z dumą i radością ogłaszamy, że nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w VII Warszawskim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Debiuty online - „na Brożka” 2022. Zespół „Demolki” to połączone siły czyli uczniowie z klasy 4b i 4c oraz uczniowie z klas ósmych wraz z zespołem tanecznym z klasy 6b oraz 7b. Pierwszy zespół brawurowo wykonał utwór „Do słońca leć”, drugi zaś zaprezentował piosenkę „Wszystkiego najlepszego” wraz z układem tanecznym z parasolkami.

      Serdecznie gratuluję naszym uczniom zdolności muzycznych, odwagi, doskonałego przygotowania i wyśmienitych występów!!!

      Izabela Wawrzyniak 

     • Międzynarodowy Dzień Zespołu Williamsa

     • 20 maja, w kalendarzu wydarzeń, to Międzynarodowy Dzień Zespołu Williamsa. Osoby, u których zdiagnozowano ten zespół  (bardzo rzadka choroba genetyczna) to ludzie wyjątkowi, niezwykle optymistycznie nastawieni do świata i innych ludzi. Między innymi dlatego logo Zespołu Williamsa jest uśmiechnięty balonik, a delikatne bańki i bąbelki symbolizują utracone geny.

      Kolorowe baloniki udekorowały dzisiaj w naszej szkole korytarz na drugim piętrze. Wszystko za sprawą ambasadorki akcji, Karolinki z 8b, której uśmiech i pogodę ducha doskonale znają, zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły.  :)

     • Bohaterowie Szarych Szeregów

     • Nowa galeria Bohaterowie Szarych Szeregów została dodana do albumu fotograficznego

      19 maja uczniowie klas ósmych ruszyli śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”. Przewodnik pan Hubert Smoczyk  opowiadał nam o bohaterskich harcerzach, prowadził nas po miejscach opisanych w książce Aleksandra Kamińskiego. Odwiedziliśmy Cmentarz Wojskowy na Powązkach gdzie w kwaterze Szarych Szeregów zapaliliśmy znicze. Następnie  w Muzeum Więzienia Pawiak zwiedziliśmy ekspozycję, a także wysłuchaliśmy treści z grypsów, wysyłanych przez więźniów do rodzin. Przy ulicy Długiej w miejscu Akcji pod Arsenałem oddaliśmy hołd Zośce, Rudemu, Alkowi i innym bohaterom tamtych dni. Dużym przeżyciem było zwiedzanie miejsca kaźni Warszawiaków z czasów II wojny światowej siedziby Gestapo przy Alei Szucha, obecnie gmach Ministerstwa Edukacji i Nauki. To była potężna i pouczająca dawka historii.

      „Zobaczyliśmy – zrozumieliśmy – zapamiętamy!  To nasz obowiązek wobec tamtych, obecnych i przyszłych pokoleń” - napisaliśmy w Księdze Pamiątkowej.

      Cześć Ich Pamięci!

      Uczniowie klas ósmych z nauczycielami

     • Artyści rzeźbiarze z 3a

     • Nowa galeria Artyści rzeźbiarze z 3a została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek 20 mają uczniowie klasy 3a podczas lekcji techniki wcielili się w rolę artystów rzeźbiarzy. Materiałem rzeźbiarskim było mydło, z którego dzieci wykonały postacie zwierząt. 

      Izabela Altewęgier

     • Kubizm - “Rzuć sobie Picassem...”

     • Nowa galeria Kubizm - “Rzuć sobie Picassem...” została dodana do albumu fotograficznego

      “W malarstwie można próbować wszystkiego, ma się do tego prawo”

      Pablo Picasso

      “Rzucam kostką i już wiem jaki kształt ma twarz,
      Rzut kolejny i  jest oko potem drugie,
      czas na nos i uszy też,
      jeszcze usta i mam portret”

      W czasie dzisiejszej lekcji plastyki uczniowie klasy 7a rzucali kostką do gry, a liczba wyrzuconych oczek wskazywała jaki narysować kontur twarzy, oczu, nosa, ucha, ust. Każda liczba z kostki odpowiada za inny wzór. Dlaczego taki pomysł na zajęcia? Ponieważ Kubizm w języku francuskim brzmi  cubisme i pochodzi od francuskiego słowa “cube”, które oznacza kostkę lub sześcian. Jedną z cech charakterystycznych Kubizmu było wykorzystywanie w malarstwie figur geometrycznych, takich jak prostokąty, trójkąty i przede wszystkim sześciany. Przedstawicielem, a właściwie twórca tego okresu był Pablo Ruiz Picasso hiszpański malarz, który zajmował się również rzeźbą, grafiką i ceramiką.

      Zapraszam do oglądania prac uczniów 😊😊)

      Izabela Wawrzyniak
      Małgorzata Niewiadomska - Filipiak

     • AKCJA CHARYTATYWNA – POMOC LUDNOŚCI CYWILNEJ NA UKRAINIE  

     • Szkolny Klub Wolontariatu oraz cała społeczność szkolna  mają ogromną przyjemność  poinformować o akcji charytatywnej, w której wzięliśmy udział.

      Dzięki funduszom zebranym podczas kiermaszu Dzieci Dzieciom Dar Serca na rzecz Ukrainy, który odbył się w marcu  oraz ofiarności darczyńców  zakupiliśmy produkty żywnościowe na  kwotę około 2500 zł. Żywność z długim terminem przydatności do spożycia, suszone owoce, słodycze,  kawa, herbata to produkty, które ruszyły już w transporcie z pomocą humanitarną  do zaprzyjaźnionych z dzielnicą Bielany Vynnyk koło Lwowa.

      Jest to już kolejna zbiórka dla społeczności ukraińskiej w tym regionie – wcześniej  przesłaliśmy środki opatrunkowe i leki, środki higieniczne a także odzież.

      CAŁY CZAS SOLIDARNI - CHCEMY WAM POMAGAĆ !

      Zuzanna Zych,  Anna Sotomska oraz Agnieszka Ostromęcka
      w imieniu społeczności SPI nr 317

     • Alpaki w 1b

     • Nowa galeria Alpaki w 1b została dodana do albumu fotograficznego

      We wtorek 17 maja odwiedziły nas  długo wyczekiwani goście - alpaki: Cynamonek i Hadziorek 😉. Przezabawne i łagodne zwierzątka od początku zdobyły sympatię wszystkich obecnych i przywiozły nam dużo, dużo radości. Było to możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu Mamy Mikołaja, za które bardzo dziękujemy!!!  

     • 7a w Cytadeli Warszawskiej

     • Nowa galeria 7a w Cytadeli Warszawskiej została dodana do albumu fotograficznego

      11 maja uczniowie klasy 7a zwiedzali Cytadelę Warszawską. Ta budowla została wzniesiona z rozkazu cara Mikołaja, po upadku powstania listopadowego. Aby zbudować Cytadelę zburzono 76 domów, zajęto 64 posesji i wysiedlono 15 tysięcy okolicznych mieszkańców. Pan przewodnik opowiedział również nam wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem.  Dowiedzieliśmy się, że więzieni tam byli min Józef Piłsudzki oraz Romuald Traugutt.  Obejrzeliśmy obrazy Aleksandra Sochaczewskiego. Polecamy innym to historyczne miejsce 😊😊

      Ewa Molak
      Małgorzata Niewiadomska - Filipiak

     • Lekcja plastyki 6 maja 2022r.

     • Nowa galeria Lekcja plastyki 6 maja 2022r. została dodana do albumu fotograficznego

      Słowa... Wciąż słowa i słowa,
      te dobre i te złe....."

      W czasie dzisiejszych zajęć uczniowie klasy 7a i 7b mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej, która odzwierciedlała ich wyobrażenie dwóch słów: zabarwionego pozytywnie oraz negatywnie. Po chwili zastanowienia wszyscy zabrali się do pracy. Jej efekty można podziwiać w galerii.

                                                                          Izabela Wawrzyniak
      - nauczyciel muzyki, plastyki

     • Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

     • 29 kwietnia świętowaliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas 7a 7b wraz z paniami Agnieszką Ostromęcką i Katarzyną Chrzanowską oraz p. Tomaszem Paciorkiem przybliżyli w formie prezentacji oraz słuchowiska

      pt. "Na kolanie, Panie Janie" wydarzenia z 1791 roku. Uroczystość zakończył hymn państwowy odśpiewany w pełnej 4 zwrotkowej wersji przez każdą z klas. Niech się święci 3 Maja!