• 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.

     • Nowa galeria Dzień Liczby PI została dodana do albumu fotograficznego

      Święto liczby PI jest obchodzone każdego roku w tym samym dniu, a jest nim 14-ty dzień marca. Wybór tej daty nie jest przypadkowy i odwołuję się on do pierwszych trzech cyfr liczby PI, tj. “3,14” – cyfra “3”, ponieważ marzec jest trzecim miesiącem, a po przecinku “14” – ponieważ święto liczby PI jest obchodzone 14-tego dnia miesiąca.

      Liczba π, czyli liczba pi, zwana także ludolfiną to stała matematyczna, która ma zastosowanie w wielu działaniach zarówno w matematyce, jak i fizyce. Definiowana jest jako stosunek obwodu koła do długości średnicy.

      Liczba π z dokładnością do 204 miejsc po przecinku wynosi: 3, 141592 653589 793238 462643 383279 502884 197169 399375 105820 974944 592307 816406 286208 998628 034825 342117 067982 148086 513282 306647 093844 609550 582231 725359 408128 481117 450284 102701 938521 105559 644622 948954 930381 964428.

      Istnieje wiele technik na zapamiętanie kolejnych cyfr liczby Pi. W wielu językach powstają wierszyki, zdania czy piosenki. W języku polskim mamy następujący wiersz:

      „Kto w mózg i głowę natłoczyć by chciał cyfer moc,
      Ażeby liczenie ludolfiny trudnej spamiętać móc,
      To nam zastąpić musi słówka te litery suma,
      Tak one trwalej się do pamięci wszystkie wsuną.”
      Wiersz został skonstruowany w ten sposób, aby poszczególne słowa, oznaczały kolejne cyfry liczby Pi, a dokładnie” kto=3, w=1, mózg=4 itd.

      Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowaniach obchodów Dnia Liczby Pi.
       

     • #RussianWomenStopTheWar

     • Dziś razem z Kobietami na całym świecie dołączamy do akcji #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę

      #RussianWomenStopTheWar

      #Российскиеженщиныостановитевойну

       

      Drogie Panie bądźmy silne!🇺🇦🇵🇱

     • W poszukiwaniu zimy - podsumowanie konkursu

     • Podczas tegorocznych ferii zimowych niełatwo było odnaleźć ślady Zimy. Niektórzy korzystali z możliwości technologicznych i uprawiali łyżwiarstwo na sztucznym lodowisku. Inni odnaleźli resztki śniegu w okolicach Kazimierza Dolnego, a także Spały i Inowłodza. Takie warunki sprzyjały spacerowaniu. Byli też szczęściarze, którzy wiedzieli, że wyjazd w góry od Krynicy Zdrój po daleką Gruzję daje gwarancję dobrych warunków zimowych i zjazdy na nartach. Ale byli też desperaci, którzy szukając zimowych pejzaży odwiedzili muzea. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji „W poszukiwaniu zimy”.

      Czekają na Was nagrody niespodzianki!

      Zespół promocji szkoły

     • 7a w Centrum Wielokulturowym

     • Nowa galeria 7a w Centrum Wielokulturowym została dodana do albumu fotograficznego

      1 marca 2022r. wybraliśmy się na zajęcia do Centrum Wielokulturowym. Dowiedzieliśmy się co oznacza termin prześladowanie i jakie może mieć podłoże np. religijne, ze względu na pochodzenie oraz przynależność do określonej grupy społecznej. Rozmawialiśmy o uchodźcach, systemie pomocy dla nich oraz z jakich najczęściej pochodzą krajów. Zajęcia były ciekawe i interesujące. 😊

      Krzysztof Staśko klasa 7a

     • Relacja z pierwszego spotkania

     • Witamy kandydatów do naszej szkoły.

      Za nami pierwszy dzień spotkania  z rodzicami i dziećmi kandydatami do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Podczas wizyty rodzice mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły, zadawali pytania dyrekcji i nauczycielom. W tym samym czasie dzieci zostały zaproszone na przedstawienie Teatru Katarynka pt. „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”. Najmłodsi kandydaci pod opieką naszych nauczycieli aktywnie wspierali bohaterów bajki, pomagali rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i niewrażliwej Królowej. Po przedstawieniu rodzice z dziećmi i z nauczycielami oglądali pięknie wyremontowane sale, w których będą uczyć się dzieci. Spotkanie było bardzo udane, na następne zapraszamy już 10. marca o godz.17.00.

      Do zobaczenia!

     • Zapraszamy do udziału w grze.

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w grze. Wystarczy pobrać darmowo aplikację Action Track (ze sklepu Play) i zeskanować kod QR, który pozwoli na udział w grze dostępnej w dniach 1-7 marca 2022 r. 

    • Powrót do szkoły
     • Powrót do szkoły

     • Poniedziałek, 21 lutego, jest pierwszym dniem powrotu do nauki szkolnej dla uczniów klas 5 - 8. Coraz częściej zastanawiamy się, po co chodzimy do szkoły, kiedy wszystko jest dostępne online i wystarczy kliknąć myszką, by znaleźć odpowiedź na pytanie. Jednak nic nie zastąpi kontaktów i znajomości z kolegami i nauczycielami. A co z powiedzeniem rozumiemy się bez słów?Mrugnięcie okiem, gest, uśmiech to mowa ciała tak potrzebna w utrzymywaniu relacji.  

      W czasie pandemii w oknach naszej szkoły pojawił się napis CZEKAMY NA WAS, który przypominał, iż mimo zdalnego nauczania, to pamiętamy i czekamy w szkole na Wasz powrót. Kolejny napis to WITAMY WAS, który zachęcał do powrotu po lockdownie. Obecnie na oknach naszej szkoły jest nowy napis, który jest cytatem z hymnu szkoły i oddaje wszystko to co czujemy po kolejnej fali pandemii. Terminy izolacja, kwarantanna, nauczanie zdalne i online - niech zastąpią terminy: z radością spędzać czas, gwar, spotkanie z przyjaciółmi, działanie w grupie -  po prostu „UCZYMY SIĘ ŻYĆ RAZEM 

     • Bal karnawałowy w 1b

     • Nowa galeria Bal karnawałowy w 1b została dodana do albumu fotograficznego

      16 lutego w klasie I B było wyjątkowo dużo radości, wspólnej zabawy i tańca. Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością w doborze swoich karnawałowych strojów. Było barwnie i różnorodnie. Dzieci z zachwytem i bardzo chętnie brały udział w przekształcaniu naszej sali lekcyjnej w salę balową, z radością pomagały w przygotowaniu poczęstunku. Przede wszystkim jednak świetnie się razem bawiły i zaniosły do domu wspaniałe wspomnienia tego  szczególnego dnia w szkole.  

     • Walentynki

     • Nowa galeria Walentynki została dodana do albumu fotograficznego

      14 lutego to ważna data w kalendarzu zakochanych i nie tylko. W tym wyjątkowym dniu możemy okazać sympatię poprzez laurkę lub prezent. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a włączyły się w świętowanie Walentynek. Poszukiwaliśmy odpowiedzi skąd pojawiło się to święto? Po długich rozmowach  postanowiliśmy sami sprawić radość kolegom, koleżankom i paniom wykonując walentynkę. Włożyliśmy je do specjalnie przygotowanego słoiczka i na koniec rozdaliśmy sobie wzajemnie przygotowane walentynki. Każdy z nas otrzymał piękną walentynkową kartkę.

     • „Polarna przygoda”

     • Nowa galeria „Polarna przygoda” została dodana do albumu fotograficznego

      Dzisiaj do naszej świetlicy zawitał Teatr Katarynka z przedstawieniem ekologicznym „Polarna przygoda”. Jak widać na zdjęciach spektakl się dzieciom bardzo podobał, aktywnie w nim uczestniczyły, tańczyły i śpiewały, a na zakończenie nagrodziły artystów gromkimi brawami.

     • Zimowe Ferie 31.01.- 13.02.2022

     • „W poszukiwaniu Zimy”

      Czy można zatrzymać czas? Jednym wydaje się to niemożliwe, a inni próbują to robić pisząc pamiętniki i dzienniki.  Stwórzmy naszą szkolna kronikę zimową w postaci aktywnego kalendarza ferii zimowych „W poszukiwaniu Zimy”. Wysyłajcie swoje zdjęcie jak uprawiacie sporty zimowe, bawicie się na śniegu, karmicie ptaki itp. Zimę możecie również odnaleźć w książkach i filmie, ale także odwiedzając muzea. A może ktoś spotka niedźwiedzia polarnego? Zaproście Rodziców do wspólnej aktywności.

      Prześlijcie zdjęcie z jednozdaniowym opisem wydarzenia i datą. Możecie tez nagrywać krótkie filmy wideo.

      Materiały przesyłajcie ze swojego konta na Office pod adresem: szkola317@spi317.edu.pl

      Zespół promocji szkoły

    • Podziękowania
     • Podziękowania

     • Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły!
      Szanowni Rodzice!

      Koncert Noworoczny 2022 „Uczymy się żyć razem” był okazją do naszego wspólnego spotkania. Pokazaliśmy jak jesteśmy różni, ale jak wiele nas łączy. Połączyła nas klasyka literatury „Opowieść wigilijna”, którą czytaliście aż w siedmiu językach. Dzięki temu mogliśmy zagościć w Waszych domach i poznać rodziny, w których na co dzień można usłyszeć mowę ukraińską, język francuski, arabski czy norweski. W szkole uczycie się również języków angielskiego i niemieckiego z nadzieją, że świat stanie przed Wami otworem. Z radością deklamowaliście poezję mikołajkową. Razem z Wami poczuliśmy tę atmosferę dobrej zabawy podczas nagrywania, kiedy za kamerą stoi ktoś bliski.

      Profesjonalne występy klasowe uczniów i chóru szkolnego nagrywane między kolejnymi kwarantannami pokazały, że możemy pokonać trudny czas pandemiczny. Teachers Band zaprezentował muzyczne oblicze nauczycieli i domknął krąg, który wspólnie tworzymy.

      W tym miejscu chciałybyśmy złożyć gorące podziękowania wszystkim artystom biorącym udział w Koncercie Noworocznym 2022 „Uczymy się żyć razem”. Dziękujemy również bohaterom spoza ekranu, dzięki którym efekt końcowy jest wspaniały. Dziękujemy Rodzicom, którzy nam zaufali i włączyli się w kolejną szkolną inicjatywę.

      Od momentu premiery, przez pierwszą dobę Koncert Noworoczny obejrzało około 400 widzów. Liczymy, że nasza widownia będzie się stale powiększała, a oglądający polubią nasze produkcje i zasubskrybują szkolny kanał YouTube.

      Z życzeniami pomyślności w Nowym Roku 2022,
      Dyrekcja szkoły i organizatorzy koncertu

     • Koncert Noworoczny 2022

     • Łatwo nie było, ale się udało. Tradycji stało się zadość... Jak co roku, kończąc pierwsze półrocze - zapraszamy na Koncert Noworoczny. Inny niż zwykle, bo i czas inny, niezwyczajny... Jak zawsze jednak gramy i śpiewamy. Laureaci szkolnego recytatorskiego konkursu mikołajkowego recytują wierszyki... Tradycyjnie jest też występ rodziców i nauczycieli. Inaczej ale jak zawsze z życzeniami - Szczęśliwego Nowego Roku!

     • Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 31 stycznia – 11 luty 2022 r.

     • Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu,  rozpoczną się 30 grudnia 2021 r. od godziny 8:00 i potrwają do 11 stycznia 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

      Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16:00.

      Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 13 stycznia 2022 r. od godziny 8:00 do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

      Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie internetowej.

      Feryjne Placówki Edukacyjne

      Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

      Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

      Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEiN

      Zapraszamy!

     • Wigilia w klasie 1a

     • Nowa galeria Wigilia w klasie 1a została dodana do albumu fotograficznego

      Pierwsza wigilia w klasie 1a przebiegła bardzo twórczo. Pod naszą cudowną choinką zaleźliśmy wielką paczkę, a w niej prezenty od Mikołaja dla każdego ucznia. Dalej miło było wspólne dekorować pierniczki. Potem przygotować stół wigilijny, złożyć sobie nawzajem życzenia oraz zaśpiewać kolędy. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem magii Świąt Bożego Narodzenia w naszej klasie. Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!!!!!!!!

     • Zbiórka pieniędzy na leczenie Gabrysi

     • Na początku grudnia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę pieniędzy na leczenie Gabrysi.
      Dziewczynka niedawno przyszła na świat, a tuż po urodzeniu okazało się, że jest śmiertelnie chora na SMA 1. Życie może jej uratować lek, który kosztuje około 9,5 mln złotych.

      Zbiórka trwała od 29 listopada do 14 grudnia. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wchodzili do klas z puszkami, do których można było wrzucić coś od siebie. Każdy miał szansę zostać Świętym Mikołajem i pomóc w spełnieniu marzenia Gabrysi i jej rodziców. Liczyła się każda złotówka. Wspólnie udało się zebrać 470 złotych. Pieniądze zostały już wpłacone w formie darowizny na siepomaga.pl

      Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
      Szkolny Klub Wolontariatu