• Warsztaty robienia mydełek w 2b

     • Nowa galeria Warsztaty robienia mydełek w 2b została dodana do albumu fotograficznego

      17 października, uczniowie klasy 2b, mieli okazję samodzielnie zaprojektować, wykonać i potem zabrać do domu własnoręcznie zrobione kolorowe, fantazyjne mydełka. Zorganizowane w klasie warsztaty, pomogły także dzieciom utrwalić wiedzę dotyczącą właściwości mydła i konieczności jego używania na co dzień.

     • W zdrowym ciele...

     • Powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch” jest nam wszystkim dobrze znane. Jeśli odpowiednio zadbamy o swoje ciało, będzie to skutkować jednocześnie poprawieniem naszego nastroju i samopoczucia. Na zajęciach z wf klasa 3a stosuje się do tej zasady. Korzystamy z każdej możliwości czy to na powietrzu, czy też w szkole, aby zadbać o ciało i umysł. Zabawy grupowe, indywidualne nie są  nam straszne i dają  nam wiele radości. Gorąco polecamy wszystkim.

     • Sprzątanie świata

     • 16 września nasza szkolna społeczność włączyła się w akcję "Sprzątania świata”. Tegorocznym hasłem kampanii było „Wszystkie śmieci nasze są”. Zaopatrzeni w worki, rękawiczki i dobre humory wzięliśmy się do pracy. Posprzątaliśmy teren szkoły, okolice i Park Moczydło. Wynikami działań podzieliliśmy się z koordynatorami akcji. Nasza szkoła otrzymała certyfikat. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie. Pamiętajcie, mamy moc, aby zmienić świat na lepsze.

     • Gratulujemy!

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani dyrektor Magdalena Politańska oraz pan Tomasz Paciorek otrzymali nagrodę Burmistrza Dzielnicy Wola za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz warszawskiej  oświaty. Nagrodzonym pedagogom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy.

     • Łyżka i widelec

     • Nowa galeria Łyżka i widelec została dodana do albumu fotograficznego

      "Łyżka i widelec" to wiersz Tadeusza Kubiaka, którym klasa 2a brawurowo, z ogromną ilością pozytywnej energii, rozpoczęła omawianie działu poświęconego zasadom zdrowego żywienia.  Było radosne wystukiwanie rytmów na siedząco, na stojąco i z obrotami wokół własnej osi także 😉 No i jeszcze w dodatku, te plastikowe, niepozorne rekwizyty widoczne na zdjęciach w rękach każdego ucznia, okazały się bardzo pomocne w ćwiczeniu trudnej umiejętności słuchania tekstu ze zrozumieniem.  Brawo 2a!!!

     • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nowa galeria XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 7 października uczniowie naszej szkoły już po raz dwunasty uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W przyjemny i niecodzienny sposób przypominali sobie znajomość tabliczki mnożenia. Zdecydowana większość szkolnej społeczności wykazała się znajomością tabliczki mnożenia. Wszystkim za udział w tym roku dziękujemy, tabliczkę dalej ćwiczymy i w przyszłym roku znów się widzimy ;)

      nauczyciele matematyki

     • Kawiarenka klas ósmych

     • Nowa galeria Kawiarenka klas ósmych została dodana do albumu fotograficznego

      Jedynie prawdziwy człowiek
      zauważy potrzeby innego człowieka.
      Jedynie człowiek wielkiego serca
      wyciągnie dłoń, pomocną dłoń
      .”

       Jan Paweł II

      6 października uczniowie klas 8a i 8b zorganizowali na terenie naszej szkoły kawiarenkę. Na stolikach zagościły pyszne ciasta, ciasteczka, napoje oraz tosty. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego i smacznego. Dochód z kawiarenki w całości został przekazany na wyjazd ukraińskich uczniów na zieloną szkołę. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie😊😊

      Wychowawcy klas ósmych wraz z uczniami

     • Pożegnaliśmy Królową Elżbietę

     • Wrzesień był miesiącem, w którym świat pożegnał Królową Elżbietę po przeszło 70 latach panowania. Była to wyjątkowa postać. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje oraz plakaty przybliżające jej osobę i życie. Wiele osób miało dzięki temu możliwość poznania bliżej postaci Królowej Elżbiety. 

      Zespół Nauczycieli Języków Obcych

     • Trening obwodowy dla MÓZGU

     • Nowa galeria Trening obwodowy dla MÓZGU została dodana do albumu fotograficznego

      Wielkimi krokami zbliżamy się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Już 7 października po raz dwunasty będziemy uczestnikami święta Tabliczki Mnożenia. W ramach rozgrzewki uczniowie klas piątych zorganizowali swoim młodszym kolegom i koleżankom trening obwodowy dla Mózgu. Piątoklasiści zaproponowali udział w zabawach mających na celu utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie klas czwartych zostali podzieleni na 5 grup. Każdy zespół miał do pokonania 5 stacji, na których w ciągu 4 minut musiał wykonać określone zadania. Wszyscy uczniowie zaliczyli trening, każdy mózg został rozgrzany i z pewnością jest gotowy do pokonania wyzwań, z którymi będzie można zmierzyć się już w najbliższy piątek.

      Ewelina Litwin
      nauczycielka matematyki

     • Akademia Nadwiślańska - Rajd 3 „Wyspy Zawadowskie”

     • Nowa galeria Akademia Nadwiślańska - Rajd 3 „Wyspy Zawadowskie” została dodana do albumu fotograficznego

      Podczas sobotniego rajdu wędrowaliśmy przy pięknej pogodzie wzdłuż rezerwatu "Wyspy Zawadowskie”. Szliśmy wałem wiślanym i ścieżką̨ edukacyjna prowadzeni przez instruktora ochrony przyrody. Z wysokiej skarpy wiślanej obserwowaliśmy na wyspie siedlisko kormoranów, czaplę szarą i rybitwę rzeczną. W lesie łęgowym rozpoznaliśmy wierzbę, topolę, wiązy i olszę szarą. Po przejściu około 9 km i wykonaniu zadań na kartach rajdowych dotarliśmy do plaży nadwiślańskiej. Mikołaj ze swoim tatą przygotowali tam dla nas niespodziankę ognisko z kiełbaskami i boczkiem oraz gorącą herbatę. Niestety, czas nas gonił..

      Dorota  Kaczorowska

     • Chłopaki na medal!

     • Nowa galeria Chłopaki na medal! została dodana do albumu fotograficznego

      30 września obchodziliśmy w klasie 5a Dzień Chłopaka. Postanowiłyśmy poddać naszych kolegów różnym próbom. Zaczęłyśmy od quizu na temat marek samochodów. Chłopcy zdobyli 10/12 punktów. Kolejny był test „Kubków smakowych”. Chłopcy mieli zasłonięte oczy i musieli rozpoznać smak, m.in: gruszki, pianki, banana, cukru, soli, czekolady miętowej, ostrej papryki, curry, imbiru, szczypiorku, makaronu, mandarynki i chrupkiego pieczywa. Następnie zostali poddani próbie logicznego myślenia czyli rozwiązywania zagadek. Poradzili sobie znakomicie, czasami wspólnie szukając rozwiązania. Ostatnie zadanie to nazywanie różnych przedmiotów pomocnych w kuchni czy przy remontach. Okazało się, że poziomica, kombinerki czy klucz płaski nie stanowią tajemnicy. Nasi koledzy przeszli próbę i w nagrodę otrzymali medale i słodki poczęstunek.

     • Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2022/2023

     • Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603) po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego ustalam dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w następujących terminach:

       31.10.2022,  2.05.2023,  4-5.05.2023, 23-25.05.2023, 9.06.2023 – łącznie 8  dni .

      W wyżej wymienionych dniach szkoła będzie organizować zajęcia wychowawczo- opiekuńcze dla  uczniów.

      Magdalena Politańska
      Dyrektor SPI Nr 317

     • Mała wieś w dużym mieście

     • Nowa galeria Mała wieś w dużym mieście została dodana do albumu fotograficznego

      W czwartek byliśmy w Folwarku Bródno. Spotkaliśmy się z Dynią. Poznaliśmy jej strukturę, budowę. Dowiedzieliśmy się wiele  o znaczeniu i właściwościowych dyń. Wzięliśmy udział w warsztatach z dekorowania dyń oraz zwiedziliśmy wystawę warzyw. Odwiedziliśmy poletka botaniczne różnymi roślinami. Uczestniczyliśmy w oprowadzaniach na kucykach. Na koniec naszej wyprawy zintegrowaliśmy się podczas zabaw i gier przyrodniczych oraz zjedliśmy pyszne pieczone kiełbaski. To była bardzo udana wyprawa.

     • „Jak powstaje książka”

     • Nowa galeria „Jak powstaje książka” została dodana do albumu fotograficznego

      W środę 22 września kl 2a była w Muzeum Drukarstwa Warszawskiego. Uczniowie uczestniczyli w lekcji „Jak powstaje książka”. Podczas zajęć rozwiązywali różne rebusy, zagadki, szyfry. Dowiedzieli się wiele ciekawych informacji związanych z historią książki. Na koniec spotkania wykonali własny notatnik, który być może stanie się Zaczarowaną Książką!!!!

     • 2B odwiedziła Muzeum Drukarstwa

     • Nowa galeria 2B odwiedziła Muzeum Drukarstwa została dodana do albumu fotograficznego

      22 września klasa  II B odwiedziła Muzeum Drukarstwa Warszawskiego na Pradze. Poznaliśmy tam historię książki oraz osobę wynalazcy druku - Jana Gutenberga. Mieliśmy szansę samodzielnego poskładania i zszywania naszych własnych książeczek. Pracownicy Muzeum przygotowali dla nas bardzo ciekawe zajęcia, które przebiegły w przemiłej, twórczej atmosferze. 

     • DZIEŃ PIDŻAMY

     • 23 WRZEŚNIA obchodzimy w naszej szkole DZIEŃ PIDŻAMY na znak solidarności z ludźmi chorymi onkologicznie. Tego dnia odbędzie się również kiermasz wypieków! Całkowity dochód ze sprzedaży ciast, ciastek, ciasteczek chcemy przekazać Fundacji Gdy Liczy się Czas, dla dzieci chorych na nowotwory.

      Mamy ogromną prośbę do Rodziców, Uczniów i Grona Pedagogicznego o przekazanie słodkości na nasz kiermasz. Ciasta, ciasteczka można przynosić 23.09 od 7.45 do pokoju nauczycielskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie i wsparcia szczytnego celu! Ubierzmy się w pidżamy! Odwiedźmy kawiarenkę Samorządu Uczniowskiego! Czekamy na smaczny, słodki odzew 

      Samorząd Uczniowski

     • 2b sprząta śwait

     • Nowa galeria 2b sprząta śwait została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek 16 września klasa 2b przyłączyła się do akcji Sprzątania świata. Po dobrze i chętnie wykonanej pracy, było kilka minutek na swobodną zabawę przy szkole. Pod koniec zajęć w klasie, wykonaliśmy nasze osobiste, przepiękne akwaria. Dbając o środowisk , musimy koniecznie dbać także o czystość naszych wód: rzek, jezior, morza.

     • Akademia Młodego Przyrodnika

     • We współpracy z PTTK oddział Mazowsze kolejny rok bierzemy udział w rajdach przyrodniczo - krajoznawczych. W zeszłym roku spośród uczestników Akademii Młodego Przyrodnika „Zabytkowe Parki Warszawy” dziesięciu uczniów zdobyło odznaki Turysty - Tropiciela Przyrody.

      Nowa galeria Akademia Młodego Przyrodnika została dodana do albumu fotograficznego

      W tym roku szkolnym uczestniczymy w Akademii Nadwiślańskiej. To projekt edukacyjny w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego Warszawy, a także promocji turystyki i krajoznawstwa w przestrzeni Doliny Wisły.

      Za nami rajd "Las Bielański” - przeszliśmy trasę ok. 6 km według specjalnie przygotowanej mapy poszukując w terenie ważnych obiektów przyrodniczych i historycznych.

      Kolejny rajd to „Dolina Wisły”podczas, którego sprzątaliśmy wyznaczony odcinek rzeki, włączając się w akcję „Sprzątanie świata”. Ważną częścią sobotnich spotkań jest aktywne i bezpieczne spędzanie czasu w dni wolne od nauki szkolnej.

      Dorota Kaczorowska