• Przygotowanie do Święta Mamy w IB

     • Nowa galeria Przygotowanie do Święta Mamy w IB została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie klasy I b z wielką radością i zaangażowaniem przygotowali prezenty, które będą mogli już za kilka dni wręczyć Swoim Kochanym, Troskliwym, Ślicznym, Mądrym, Cierpliwym, Wesołym Mamusiom😉.Przy tej jakże wyjątkowej okazji poznaliśmy technikę decoupage'u . Realizując Projekt - Mama, dzieci miały okazję zastanowić się nad cechami swoich Mam😉, przypominały sobie, co najbardziej lubią wspólnie z Nimi robić. Mogły też narysować ulubione dania przygotowywane przez Mamusie i wreszcie stworzyć z Wielką Miłością portrety Najważniejszych dla Nich, Najlepszych Mam..

     • „Sukces w konkursie muzycznym”

     • Z dumą i radością ogłaszamy, że nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w VII Warszawskim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Debiuty online - „na Brożka” 2022. Zespół „Demolki” to połączone siły czyli uczniowie z klasy 4b i 4c oraz uczniowie z klas ósmych wraz z zespołem tanecznym z klasy 6b oraz 7b. Pierwszy zespół brawurowo wykonał utwór „Do słońca leć”, drugi zaś zaprezentował piosenkę „Wszystkiego najlepszego” wraz z układem tanecznym z parasolkami.

      Serdecznie gratuluję naszym uczniom zdolności muzycznych, odwagi, doskonałego przygotowania i wyśmienitych występów!!!

      Izabela Wawrzyniak 

     • Międzynarodowy Dzień Zespołu Williamsa

     • 20 maja, w kalendarzu wydarzeń, to Międzynarodowy Dzień Zespołu Williamsa. Osoby, u których zdiagnozowano ten zespół  (bardzo rzadka choroba genetyczna) to ludzie wyjątkowi, niezwykle optymistycznie nastawieni do świata i innych ludzi. Między innymi dlatego logo Zespołu Williamsa jest uśmiechnięty balonik, a delikatne bańki i bąbelki symbolizują utracone geny.

      Kolorowe baloniki udekorowały dzisiaj w naszej szkole korytarz na drugim piętrze. Wszystko za sprawą ambasadorki akcji, Karolinki z 8b, której uśmiech i pogodę ducha doskonale znają, zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły.  :)

     • Bohaterowie Szarych Szeregów

     • Nowa galeria Bohaterowie Szarych Szeregów została dodana do albumu fotograficznego

      19 maja uczniowie klas ósmych ruszyli śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”. Przewodnik pan Hubert Smoczyk  opowiadał nam o bohaterskich harcerzach, prowadził nas po miejscach opisanych w książce Aleksandra Kamińskiego. Odwiedziliśmy Cmentarz Wojskowy na Powązkach gdzie w kwaterze Szarych Szeregów zapaliliśmy znicze. Następnie  w Muzeum Więzienia Pawiak zwiedziliśmy ekspozycję, a także wysłuchaliśmy treści z grypsów, wysyłanych przez więźniów do rodzin. Przy ulicy Długiej w miejscu Akcji pod Arsenałem oddaliśmy hołd Zośce, Rudemu, Alkowi i innym bohaterom tamtych dni. Dużym przeżyciem było zwiedzanie miejsca kaźni Warszawiaków z czasów II wojny światowej siedziby Gestapo przy Alei Szucha, obecnie gmach Ministerstwa Edukacji i Nauki. To była potężna i pouczająca dawka historii.

      „Zobaczyliśmy – zrozumieliśmy – zapamiętamy!  To nasz obowiązek wobec tamtych, obecnych i przyszłych pokoleń” - napisaliśmy w Księdze Pamiątkowej.

      Cześć Ich Pamięci!

      Uczniowie klas ósmych z nauczycielami

     • Artyści rzeźbiarze z 3a

     • Nowa galeria Artyści rzeźbiarze z 3a została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek 20 mają uczniowie klasy 3a podczas lekcji techniki wcielili się w rolę artystów rzeźbiarzy. Materiałem rzeźbiarskim było mydło, z którego dzieci wykonały postacie zwierząt. 

      Izabela Altewęgier

     • Kubizm - “Rzuć sobie Picassem...”

     • Nowa galeria Kubizm - “Rzuć sobie Picassem...” została dodana do albumu fotograficznego

      “W malarstwie można próbować wszystkiego, ma się do tego prawo”

      Pablo Picasso

      “Rzucam kostką i już wiem jaki kształt ma twarz,
      Rzut kolejny i  jest oko potem drugie,
      czas na nos i uszy też,
      jeszcze usta i mam portret”

      W czasie dzisiejszej lekcji plastyki uczniowie klasy 7a rzucali kostką do gry, a liczba wyrzuconych oczek wskazywała jaki narysować kontur twarzy, oczu, nosa, ucha, ust. Każda liczba z kostki odpowiada za inny wzór. Dlaczego taki pomysł na zajęcia? Ponieważ Kubizm w języku francuskim brzmi  cubisme i pochodzi od francuskiego słowa “cube”, które oznacza kostkę lub sześcian. Jedną z cech charakterystycznych Kubizmu było wykorzystywanie w malarstwie figur geometrycznych, takich jak prostokąty, trójkąty i przede wszystkim sześciany. Przedstawicielem, a właściwie twórca tego okresu był Pablo Ruiz Picasso hiszpański malarz, który zajmował się również rzeźbą, grafiką i ceramiką.

      Zapraszam do oglądania prac uczniów 😊😊)

      Izabela Wawrzyniak
      Małgorzata Niewiadomska - Filipiak

     • AKCJA CHARYTATYWNA – POMOC LUDNOŚCI CYWILNEJ NA UKRAINIE  

     • Szkolny Klub Wolontariatu oraz cała społeczność szkolna  mają ogromną przyjemność  poinformować o akcji charytatywnej, w której wzięliśmy udział.

      Dzięki funduszom zebranym podczas kiermaszu Dzieci Dzieciom Dar Serca na rzecz Ukrainy, który odbył się w marcu  oraz ofiarności darczyńców  zakupiliśmy produkty żywnościowe na  kwotę około 2500 zł. Żywność z długim terminem przydatności do spożycia, suszone owoce, słodycze,  kawa, herbata to produkty, które ruszyły już w transporcie z pomocą humanitarną  do zaprzyjaźnionych z dzielnicą Bielany Vynnyk koło Lwowa.

      Jest to już kolejna zbiórka dla społeczności ukraińskiej w tym regionie – wcześniej  przesłaliśmy środki opatrunkowe i leki, środki higieniczne a także odzież.

      CAŁY CZAS SOLIDARNI - CHCEMY WAM POMAGAĆ !

      Zuzanna Zych,  Anna Sotomska oraz Agnieszka Ostromęcka
      w imieniu społeczności SPI nr 317

     • Alpaki w 1b

     • Nowa galeria Alpaki w 1b została dodana do albumu fotograficznego

      We wtorek 17 maja odwiedziły nas  długo wyczekiwani goście - alpaki: Cynamonek i Hadziorek 😉. Przezabawne i łagodne zwierzątka od początku zdobyły sympatię wszystkich obecnych i przywiozły nam dużo, dużo radości. Było to możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu Mamy Mikołaja, za które bardzo dziękujemy!!!  

     • 7a w Cytadeli Warszawskiej

     • Nowa galeria 7a w Cytadeli Warszawskiej została dodana do albumu fotograficznego

      11 maja uczniowie klasy 7a zwiedzali Cytadelę Warszawską. Ta budowla została wzniesiona z rozkazu cara Mikołaja, po upadku powstania listopadowego. Aby zbudować Cytadelę zburzono 76 domów, zajęto 64 posesji i wysiedlono 15 tysięcy okolicznych mieszkańców. Pan przewodnik opowiedział również nam wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem.  Dowiedzieliśmy się, że więzieni tam byli min Józef Piłsudzki oraz Romuald Traugutt.  Obejrzeliśmy obrazy Aleksandra Sochaczewskiego. Polecamy innym to historyczne miejsce 😊😊

      Ewa Molak
      Małgorzata Niewiadomska - Filipiak

     • Lekcja plastyki 6 maja 2022r.

     • Nowa galeria Lekcja plastyki 6 maja 2022r. została dodana do albumu fotograficznego

      Słowa... Wciąż słowa i słowa,
      te dobre i te złe....."

      W czasie dzisiejszych zajęć uczniowie klasy 7a i 7b mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej, która odzwierciedlała ich wyobrażenie dwóch słów: zabarwionego pozytywnie oraz negatywnie. Po chwili zastanowienia wszyscy zabrali się do pracy. Jej efekty można podziwiać w galerii.

                                                                          Izabela Wawrzyniak
      - nauczyciel muzyki, plastyki

     • Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

     • 29 kwietnia świętowaliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas 7a 7b wraz z paniami Agnieszką Ostromęcką i Katarzyną Chrzanowską oraz p. Tomaszem Paciorkiem przybliżyli w formie prezentacji oraz słuchowiska

      pt. "Na kolanie, Panie Janie" wydarzenia z 1791 roku. Uroczystość zakończył hymn państwowy odśpiewany w pełnej 4 zwrotkowej wersji przez każdą z klas. Niech się święci 3 Maja! 

     • Zdrowo, kolorowo i żółto!

     • Nowa galeria Zdrowo, kolorowo i żółto! została dodana do albumu fotograficznego

      W kwietniu klasy przygotowały zdrowe jedzenie w kolorze żółtym. Ten kolor “buduje optymistyczne nastawienie do życia oraz dodaje energii.”....”Warzywa, owoce, a także bakalie w tym kolorze zawierają beta-karoten, który ma dobroczynny wpływ na nasze oczy”.  Na stołach zagościły- banany, potrawy z jajek, gruszki, jabłka, kukurydza, żółta papryka oraz pomidory. Było smacznie, zdrowo i żółto 😊:😊:)

      Wychowawcy

     • W Teatrze Polskim

     • Nowa galeria W Teatrze Polskim została dodana do albumu fotograficznego

      Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.
      Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie.”

          Grzegorz Turnau

      W czwartek 28 kwietnia klasy 4b, 4c, 5a oraz 7a i 7b wybrały się na ucztę kulturalną do Teatru Polskiego na “Podróże Guliwera”. Uczniowie podziwiali profesjonalizm aktorów oraz bardzo nowoczesną, multimedialną scenografię. Z teatru wyszli w wyśmienitych humorach.

      Wychowawcy klas

     • Kolekcje

     • Nowa galeria Kolekcje została dodana do albumu fotograficznego

      28 kwietnia uczniowie klasy I b przynieśli do szkoły i mieli okazję zaprezentować koleżankom i kolegom gromadzone przez siebie, czasami już od kilku lat, różnorodne kolekcje.

      Było ciekawie i inspirująco. Wszyscy mieliśmy okazję lepiej siebie poznać i zauważyć, że interesują nas różne rzeczy.  My jesteśmy różni i akceptujemy siebie wzajemnie.

     • Pierwszaki w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie.

     • Nowa galeria Pierwszaki w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie. została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 27 kwietnia razem z klasą równorzędną, odwiedziliśmy Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie.

      W programie naszej wycieczki znalazła się ciekawie przeprowadzona część edukacyjna połączona z pracą w grupach. A potem był już  czas, który mogliśmy spędzić na świeżym powietrzu. Po spacerze , podczas którego pracownicy Instytutu zapoznali nas z przedstawicielami zwierząt żyjących w polskich lasach, przyszedł czas na spontaniczną zabawę, kiełbaski z grilla i inne pyszności ;-)Bardzo dziękujemy Rodzicom naszej Anielki za zaproszenie nas do sękocińskiego lasu, towarzyszenie nam i pomoc w nakarmieniu klasowej  załogi.

     • Culture around the world-different but equal

     • Nowa galeria Culture around the world-different but equal została dodana do albumu fotograficznego

      Nauka francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i ukraińskiego, degustacja przysmaków regionalnych między innymi z Francji, Tunezji i Nowej Zelandii, gra w kahoot, poznawanie zwyczajów plemienia Masajów to tylko niektóre z atrakcji Dni Językowych.

      Uczniowie próbowali swoich sił w niełatwej sztuce kaligrafii pisząc cyrylicą, wykonywali projekty o Francji, Włoszech, Tunezji, Kenii i Nowej Zelandii.

      Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem ‘ Culture around the world-different but equal ‘ od 25 do 29 kwietnia.

      Lubimy te Dni, bo poszerzają horyzonty i pozwalają otworzyć się na bogactwo kulturowe świata.

      Agnieszka Emewe i Anetta Stochmal

     • Misja "Kodowanie na dywanie"

     • Uczniowie klas 1-3 po raz pierwszy podczas dodatkowych zajęć rozwijających wyruszają na przygodę z kodowaniem.

      Dzięki zabawom z różnymi kodami rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy umiejętność pracy w grupie oraz poszerzamy wyobraźnię. Misja nr 1 - wielka, kolorowa wieża oparta na uśmiechach - zaliczona.

      Mariola Łygas

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 25 kwietnia odbyły się szkolne obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Wspólnie uczciliśmy święto pisarzy, poetów, redaktorów, wydawców i wszystkich tych, którzy z książkami i prawem autorskim mają na co dzień do czynienia. Przypomnieliśmy  również, że to święto nasze, czytelników, bo przecież książka bez czytelnika nie ma racji bytu!

      Na czwartej godzinie lekcyjnej  uczniowie pod opieką nauczycieli zgromadzili się na korytarzach. Wybrani lektorzy (uczniowie i nauczyciele) zaprezentowali fragmenty książek:

      klasom 0 - 3

      - Stefan Niebrzydowski 3a „Wysoko w chmurach” Paula McCartney'a,
      - p. Mariola Łygas „Chcę być sławna” Sue Bentley,
      - p. Tomasz Paciorek „Wampiurek” Renate Welsh,

      klasom 4 - 6

      - Maciek Goleń 7a „Tarapaty” Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel, 
      - Klaudia Piwowarska 7a „Sposób na braci” Thomasa Brezina,
      - p. Zbyszek Klatka „Peter Nimble i magiczne oczy” Jonathana Auxiera,

      klasom 7 - 8

      - p. Agnieszka Cejnóg „Zew wody” Tanyi Stewner,
      - Lena Topolska 8a „Jasne dni, ciemne dni” Katarzyny Ryrych,
      - p. Wioletta Mrozek „Szkoła miłości i inne diety” Robina Brande.

      Na zakończenie uczniowie zostali zachęceni do udziału w akcji bookcrosing. Na parterze przy portierni stoi  regalik na książki. Można tam zostawić swoją książkę i wziąć inną. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Nasze uwolnione książki znajdują nowych czytelników.

      Zuzanna Zych
      organizator