• „Akademia bezpiecznego Puchatka”
     • „Akademia bezpiecznego Puchatka”

     • Z początkiem września dzieci z klas pierwszych rozpoczęły swoją szkolną przygodę. Przed nimi wiele nowych wyzwań i zadań do realizacji. Uczą się nie tylko liczenia, pisania, ale także samodzielności i odpowiedzialności za podejmowane działania. Jest to także czas, by nauczyć dzieci dostrzegania i unikania zagrożeń oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

      Aby czas nauki i zabawy był dla Naszych dzieci radosnym i bezpiecznym czasem uczniowie klas pierwszych wezmą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia bezpiecznego Puchatka”, pod honorowym  patronatem Komendanta głównego Policji oraz Kuratora Oświaty. Głównym celem programu jest nauczenie Pierwszoklasistów jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku.

      W ramach „Klubu bezpiecznego Puchatka” nauczyciele klas pierwszych, realizując ciekawe lekcje, będą przekazywać Pierwszakom wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Zdobyta podczas zajęć wiedza będzie pomagała dzieciom unikać niebezpiecznych sytuacji oraz właściwie reagować na zagrożenia w momencie ich pojawienia się.

      Udział w „Akademii bezpiecznego Puchatka” jest bezpłatny.

      Izabela Altewęgier
      Koordynator programu