• Dzień Kropki

     • Do odkrycia talentu potrzeba tak niewiele – wystarczyła mała kropka, dzięki której rozwinęły się zdolności plastyczne małej Dziewczynki. Każdy z nas ma swoją „kropkę”, trzeba ją tylko w sobie odnaleźć.

      Nowa galeria Dzień Kropki została dodana do albumu fotograficznego

      15 września 2021 r. obchodziliśmy szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Ubrani w kropki rozmawialiśmy o swoich talentach, tworząc małe dzieła.

      Jeżeli ktoś jest ciekawy całej historii małej Dziewczynki i jej kropki, zachęcamy do lektury książeczki pt. “The Dot”, autorstwa amerykańskiego pisarza Peter H. Reynolds.

      Samorząd Uczniowski
      wraz z opiekunem – Mariolą Łygas

     • Podróż w nieznane czyli Escape Room

     • W środę 29.09 uczniowie 8a wybrali się w podróż w nieznane. Młodzież podzieliła się na cztery grupy i rozpoczęła pełną niespodzianek przygodę.

      Nowa galeria Podróż w nieznane czyli Escape Room została dodana do albumu fotograficznego

      Jedna z grup szukała rozwiązania tajemnic wcielając się w rolę Indiany Jonesa. Inna grupa dostała przeciek, że złoto schowane jest w saloonie na Dzikim Zachodzie. Kolejne uczestniczki nagle znalazły się w Narni, bajkowym świecie, gdzie Biała czarownica… Ostatnia grupa została wysłana na Marsa, żeby zbadać możliwość skolonizowania planety. Łucja, Maja, Krzysztof i Kuba najszybciej rozwiązali zagadki i jako pierwsi bezpiecznie wrócili z Marsa na Ziemię. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się do strefy restauracyjnej, gdzie mogliśmy odpocząć. Bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas. (teamexit.pl)

       

      Wychowawczyni
      Dorota Kaczorowska

     • Lekcja historii w kinie.

     • We wtorek 5.10. zorganizowaliśmy dla uczniów klas siódmych i ósmych szkolne wyjście do kina na film „Mistrz”. Jest to opowieść o przedwojennym warszawskim pięściarzu Tadeuszu Teddym Pietrzykowskim, który trafił do KL Auschwitz.

      Filmweb - informacje o filmie

      Tematyka obozowa wywołuje emocje, które mogą zaskoczyć młodzież, dlatego przed projekcją filmu przygotowaliśmy uczniów do odbioru sfilmowanej historii. Wychowawcy, ze wsparciem nauczycielki historii przybliżyli młodzieży kontekst historyczny i ideologiczny tamtych czasów. Zapoznali ich również z postacią Tadeusza Teddiego Pietrzykowskiego. Tematyka drugiej wojny światowej jest zawarta w podstawie programowej nauczania historii i języka polskiego, jednak poprosiliśmy również o zgodę rodziców naszych uczniów. Po obejrzeniu filmu uczniowie wyszli skupieni i wzruszeni. Odrobiliśmy lekcję o wrażliwości, godności i zachowaniu człowieczeństwa.

      Wychowawcy klas 7a, 7b, 8a, 8b