• Relacja z pierwszego spotkania

     • Witamy kandydatów do naszej szkoły.

      Za nami pierwszy dzień spotkania  z rodzicami i dziećmi kandydatami do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Podczas wizyty rodzice mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły, zadawali pytania dyrekcji i nauczycielom. W tym samym czasie dzieci zostały zaproszone na przedstawienie Teatru Katarynka pt. „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”. Najmłodsi kandydaci pod opieką naszych nauczycieli aktywnie wspierali bohaterów bajki, pomagali rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i niewrażliwej Królowej. Po przedstawieniu rodzice z dziećmi i z nauczycielami oglądali pięknie wyremontowane sale, w których będą uczyć się dzieci. Spotkanie było bardzo udane, na następne zapraszamy już 10. marca o godz.17.00.

      Do zobaczenia!

    • Powrót do szkoły
     • Powrót do szkoły

     • Poniedziałek, 21 lutego, jest pierwszym dniem powrotu do nauki szkolnej dla uczniów klas 5 - 8. Coraz częściej zastanawiamy się, po co chodzimy do szkoły, kiedy wszystko jest dostępne online i wystarczy kliknąć myszką, by znaleźć odpowiedź na pytanie. Jednak nic nie zastąpi kontaktów i znajomości z kolegami i nauczycielami. A co z powiedzeniem rozumiemy się bez słów?Mrugnięcie okiem, gest, uśmiech to mowa ciała tak potrzebna w utrzymywaniu relacji.  

      W czasie pandemii w oknach naszej szkoły pojawił się napis CZEKAMY NA WAS, który przypominał, iż mimo zdalnego nauczania, to pamiętamy i czekamy w szkole na Wasz powrót. Kolejny napis to WITAMY WAS, który zachęcał do powrotu po lockdownie. Obecnie na oknach naszej szkoły jest nowy napis, który jest cytatem z hymnu szkoły i oddaje wszystko to co czujemy po kolejnej fali pandemii. Terminy izolacja, kwarantanna, nauczanie zdalne i online - niech zastąpią terminy: z radością spędzać czas, gwar, spotkanie z przyjaciółmi, działanie w grupie -  po prostu „UCZYMY SIĘ ŻYĆ RAZEM 

     • Bal karnawałowy w 1b

     • Nowa galeria Bal karnawałowy w 1b została dodana do albumu fotograficznego

      16 lutego w klasie I B było wyjątkowo dużo radości, wspólnej zabawy i tańca. Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością w doborze swoich karnawałowych strojów. Było barwnie i różnorodnie. Dzieci z zachwytem i bardzo chętnie brały udział w przekształcaniu naszej sali lekcyjnej w salę balową, z radością pomagały w przygotowaniu poczęstunku. Przede wszystkim jednak świetnie się razem bawiły i zaniosły do domu wspaniałe wspomnienia tego  szczególnego dnia w szkole.  

     • Walentynki

     • Nowa galeria Walentynki została dodana do albumu fotograficznego

      14 lutego to ważna data w kalendarzu zakochanych i nie tylko. W tym wyjątkowym dniu możemy okazać sympatię poprzez laurkę lub prezent. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a włączyły się w świętowanie Walentynek. Poszukiwaliśmy odpowiedzi skąd pojawiło się to święto? Po długich rozmowach  postanowiliśmy sami sprawić radość kolegom, koleżankom i paniom wykonując walentynkę. Włożyliśmy je do specjalnie przygotowanego słoiczka i na koniec rozdaliśmy sobie wzajemnie przygotowane walentynki. Każdy z nas otrzymał piękną walentynkową kartkę.

     • „Polarna przygoda”

     • Nowa galeria „Polarna przygoda” została dodana do albumu fotograficznego

      Dzisiaj do naszej świetlicy zawitał Teatr Katarynka z przedstawieniem ekologicznym „Polarna przygoda”. Jak widać na zdjęciach spektakl się dzieciom bardzo podobał, aktywnie w nim uczestniczyły, tańczyły i śpiewały, a na zakończenie nagrodziły artystów gromkimi brawami.