• Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 31 stycznia – 11 luty 2022 r.

     • Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu,  rozpoczną się 30 grudnia 2021 r. od godziny 8:00 i potrwają do 11 stycznia 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

      Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16:00.

      Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 13 stycznia 2022 r. od godziny 8:00 do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

      Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie internetowej.

      Feryjne Placówki Edukacyjne

      Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

      Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

      Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEiN

      Zapraszamy!

     • Wigilia w klasie 1a

     • Nowa galeria Wigilia w klasie 1a została dodana do albumu fotograficznego

      Pierwsza wigilia w klasie 1a przebiegła bardzo twórczo. Pod naszą cudowną choinką zaleźliśmy wielką paczkę, a w niej prezenty od Mikołaja dla każdego ucznia. Dalej miło było wspólne dekorować pierniczki. Potem przygotować stół wigilijny, złożyć sobie nawzajem życzenia oraz zaśpiewać kolędy. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem magii Świąt Bożego Narodzenia w naszej klasie. Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!!!!!!!!

     • Zbiórka pieniędzy na leczenie Gabrysi

     • Na początku grudnia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę pieniędzy na leczenie Gabrysi.
      Dziewczynka niedawno przyszła na świat, a tuż po urodzeniu okazało się, że jest śmiertelnie chora na SMA 1. Życie może jej uratować lek, który kosztuje około 9,5 mln złotych.

      Zbiórka trwała od 29 listopada do 14 grudnia. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wchodzili do klas z puszkami, do których można było wrzucić coś od siebie. Każdy miał szansę zostać Świętym Mikołajem i pomóc w spełnieniu marzenia Gabrysi i jej rodziców. Liczyła się każda złotówka. Wspólnie udało się zebrać 470 złotych. Pieniądze zostały już wpłacone w formie darowizny na siepomaga.pl

      Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
      Szkolny Klub Wolontariatu

     • Mikołajkowe wyjście klas siódmych

     • Nowa galeria Mikołajkowe wyjście klas siódmych została dodana do albumu fotograficznego

      14 grudnia zaplanowałyśmy wspólne wyjście klas siódmych na kręgle. Miała to być niespodzianka Mikołajkowa- trochę spóźniona ze względu na wcześniejszą kwarantannę obu klas... W wielkiej tajemnicy zamówiłyśmy w kręgielni Spin City kilka torów, tak aby uczniowie przez godzinę mogli spróbować swoich sił na w pełni zautomatyzowanych torach bowlingowych. Niespodzianka się udała -  wszyscy bawili się znakomicie, również opiekunowie grup. To nie koniec niespodzianek, ponieważ po wysiłku fizycznym przyszedł czas na pyszną pizzę w Pizza Hut

      Wychowawczynie klas siódmych

     • Świąteczne warsztaty dla najmłodszych

     • Nowa galeria Świąteczne warsztaty dla najmłodszych została dodana do albumu fotograficznego

      Mikołajkowym prezentem dla uczniów klas 1-3 były warsztaty ceramiczne. Odbyły się w drugim tygodniu grudnia z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzieci kroiły, wałkowały, odbijały koronki i rysowały motywy świąteczne w glinie. Powstały bożonarodzeniowe lampiony na świeczki. Wszystkim uczestnikom zajęcia bardzo się podobały!

      Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej

     • Mikołajki 2021

     • Nowa galeria Mikołajki 2021 została dodana do albumu fotograficznego

      Mikołajki to jedno ze świąt najbardziej ukochanych i wyczekiwanych przez wszystkich. W oczekiwaniu na prezenty, cała społeczność szkolna - zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie – założyła świąteczne elementy stroju. Niech świąteczna aura już nas nie opuszcza.

      Mariola Łygas