• Plastyka w sieci - czyli wystawa prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317

     • Nowa galeria Plastyka w sieci została dodana do albumu fotograficznego

      Chciałabym podzielić się z Państwem osiągnięciami młodych Artystów z naszej szkoły.   

      Prezentowane na wirtualnej wystawie prace powstały w ramach nauczania zdalnego. Tematyka lekcji była niezwykle różnorodna, dlatego też prace plastyczne przysyłane przez uczniów są bardzo zróżnicowane.  Można w nich odnaleźć wazy greckie, katedry gotyckie wykonane przez piątoklasistów, a także renesansowe oraz surrealistyczne obrazy w interpretacji uczniów z klas szóstych i siódmych.   

      Uczniowie chętnie podjęli temat “Przebrani za obrazy”. Inspirując się dziełami wielkich mistrzów mieli zamienić się w postać z dowolnie wybranego dzieła sztuki.  

      W galerii znajdują się również rysunki inspirowane muzyką impresjonizmu i wiele innych „lżejszych” tematów. Wśród nich praca plastyczna pt. „Koty wolą na...Woli”, zdjęcia architektury z efektami iluzji optycznej lub koło barw z przedmiotów znalezionych w domowym zaciszu.   

      Nie brakuje też wyzwań plastycznych jak narysowanie „Wielkiego Bałaganu” z zastosowaniem perspektywy kulisowej czy namalowanie pejzażu akwarelą z perspektywą malarską i powietrzną. Do trudniejszych zadań należało zmierzenie się ze współczesną formą sztuki wizualnej jaką jest asamblaż. I wielu naszych uczniów poradziło sobie z takimi wyzwaniami.  

      Kreatywność, talent i wyobraźnia młodych adeptów sztuki stały się mieszanką, która dawała wielokrotnie zaskakujące efekty artystyczne. Za każdym razem gdy różnymi „kanałami” docierały do mnie te perełki rozpierała mnie duma z moich uczniów i radość, że mogę im towarzyszyć w tej artystycznej wędrówce.  

      Zapraszam zatem do Wirtualnej Galerii Sztuki.  

      Izabela Wawrzyniak 
      nauczycielka  muzyki i plastyki

     • 28. akcja „Sprzątanie świata”

     • W dniach 17-19.09.2021  odbędzie się 28. akcja „Sprzątanie świata” pod hasłem: „myślę, więc nie śmiecę”, której patronem i koordynatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

      17 września, w piątek, nasi uczniowie  będą zbierać śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Zachęcamy również do aktywnego włączenia się do akcji w sobotę i niedzielę wraz z rodzinami. Niech weekendowy spacer stanie się okazją do pochylenia się nad losem naszej planety - Ziemi.

      Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz wskazywanie na problemy, z jakimi od dawna boryka się nasza planeta. W związku z akcją, na terenie naszej szkoły, organizowany jest konkurs na plakat o tematyce ekologicznej, wskazujący na konsekwencje zaśmiecania Ziemi oraz konkurs na hasło promujące ten szczególny dzień. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału.

      eduresized_plakat_SPRZATANIE_SWIATA_2021_maly_jpg.jpg

      Aneta Wójcik
      nauczyciel biologii i przyrody