• Wesołych Świąt!

     • Bo drzewo życia przynosi nie śmierć, lecz życie; nie mrok, ale światłość;
      nie wyrzuca z raju, lecz do niego wprowadza” 

      Św. Teodor Studyta  

      Niech ten świąteczny czas napełni nas radością, spokojem i wiarą w dobro świata. Życzymy spokojnych, rodzinnych i spędzonych w pięknej atmosferze Świąt Wielkanocnych


      Dyrekcja Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317
      w Warszawie 

     • Kwiecień na piechotę

     • Drodzy Uczniowie,
      Kwiecień – plecień, bo przeplata…a nasza szkolna społeczność staje w szranki! Czyli w co? Otóż od 1 do 30 kwietnia 2021 roku będziemy uczestniczyć w rywalizacji w… chodzeniu J. Tak, tak, to najprawdziwsza prawda - nie jest to primaaprilisowy żarcik. To będzie się działo w realu!

      Każdego dnia będziecie pokonywać  marszem dowolny dystans. Musicie udokumentować  ilość zrobionych kroków w danym dniu na dowolnej aplikacji w telefonie, na smartwatchu czy opasce sportowej. Następnie sfotografowany wynik prześlecie do swojego wychowawcy, który po każdym dniu zliczy kroki wszystkich uczniów  i zapisze je na koncie Waszej klasy. I tak przez kolejne 30 dni (również w te świąteczne). Najlepsze 3 klasy, które przejdą najwięcej, zostaną nagrodzone. Zaś wszyscy poprawią własną kondycję, zyskają lepsze samopoczucie oraz zadbają o swoje zdrowie. A to przecież najważniejsza nagroda!

      Nasze zawody przeznaczone są dla wszystkich chętnych uczniów klas 1-8. Nie dajcie się zbyt długo namawiać, sami zachęcajcie rodziców czy kolegów i ruszajcie na podbój Woli, Bemowa, Bielan i innych warszawskich dzielnic, okolic Warszawy i nie tylko. 

     • Szkolne obchody Światowego Dnia Autyzmu

     • 29 marca 2021 roku nasza szkoła zaświeciła się na niebiesko dla autyzmu. Od wielu już lat bierzemy udział w akcji promującej świadome podejście do tematyki autyzmu. Wspólnie uczymy się, jak rozumieć osoby ze spektrum, jak wspólnie się uczyć i bawić się. Poznajemy naszych kolegów i koleżanki na nowo, ich pasje, mocne strony, ale także ich problemy, ograniczenia. Uczymy się, że wszyscy jesteśmy od siebie różni, ale i podobni. I już nie jesteśmy ZIELONI w temacie autyzmu, jesteśmy NIEBIESCY.

      W poniedziałek 29 marca zasiedliśmy wszyscy do niebieskiego śniadania (niestety wirtualnie), oglądaliśmy filmy o autyzmie, rozmawialiśmy, wymienialiśmy poglądy. No i oczywiście jedliśmy nasze niebieskie śniadanka.

      Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i zapraszam do pogłębiana swojej wiedzy, do bycia coraz bardziej niebieskim.

      Jolanta Żwirblińska
      koordynator akcji

      W dniu 29 marca klasa 6b włączyła się w szkolne obchody Światowego Dnia Autyzmu. Na niebiesko ubrani uczniowie i nauczycielki w trakcie spożywania "niebieskiego" śniadania obejrzeli film "Amazing things happen". Następnie rozmawialiśmy na temat tego, co powinniśmy wiedzieć o Autyzmie.

      Katarzyna Chrzanowska
      wychowawca klasy

     • Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

     • Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS.

      Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie.

      Dzisiaj ani pewnie jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej. Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce jeszcze bardzo niska. Reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, wręcz rozwydrzone, a dorosły z autyzmem to dziwak lub „psychol”.

      Dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu. Jedną z nich jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Wiele organizacji działających na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie, celebruje to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.

      To ważne, żebyśmy w tym dniu pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Niech poczują się wyjątkowo, wiedząc, że niebieskie akcenty w ich otoczeniu są specjalnie dla nich.

      Zapraszam do wspólnego celebrowania Niebieskiego Dnia 2 kwietnia.

      Jolanta Żwirblińska

      pedagog wspierający, wychowawca

     • Zapraszamy do naszej szkoły.

     • Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z wychowawcami oddziałów przedszkolnych 0a i 0b. Panie Ania Stępińska i Monika Chról chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania dotyczące pracy oddziałów Zerówkowych. 

      Telefon:  22 836 03 12 wew.23

      Anna Stępińska    

      • 9.03. wtorek 14.00-15.00
      • 11.03 czwartek 14.00-15.00   
      • 16.03. wtorek 14.00-15.00

      Monika Chról

      • 10.03. środa 13.00-14.00
      • 17.03. środa 13.00-14.00
     • Psychologiczne Centrum Wsparcia

     • W Warszawie działa Psychologiczne Centrum Wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli, którego zadaniem jest udzielanie pomocy psychologicznej.

      Mając na uwadze nowe wyzwania czy sytuacje trudne w związku z pandemią, Centrum zaprasza do korzystania z oferowanego wsparcia. Pomoc udzielana jest telefonicznie oraz poprzez pocztę elektroniczną. Wszystkie informacje i kontakty znajdują się w prezentowanej ulotce.

      Dodatkowo Fundacja Pycho-Edukacja prowadzi nieodpłatne otwarte spotkania dla rodziców na temat depresji dzieci i nastolatków. Szczegóły dostępne są pod adresem: edukacja.warszawa.pl/specjalne-potrzeby-edukacyjne/

      Iwona Różycka-Nurkiewicz
      psycholog

      Psychologiczne Centrum Wsparcia - plakat

     • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Z racji sytuacji pandemicznej nie możemy uczcić tego dnia w dotychczasowej formie – organizując terenową grę miejską. Zapraszamy jednak do udziału w Mobilnej Grze Miejskiej, którą przygotowujemy we współpracy i pod Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie.

      Premiera gry nastąpi w I połowie kwietnia 2021 r. – w rocznicę śmierci Mieczysława Dziemieszkiewicza – Żołnierza  Niezłomnego działającego na Mazowszu . Aby zagrać w grę wystarczy zainstalować aplikację Action Track na swoim telefonie z dostępem do internetu. Gra będzie dostępna dla uczniów  w systemie „kanapowym”, bez konieczności wychodzenia z domu. Pod koniec marca/na początku kwietnia 2021 r. zostaną ogłoszone dokładne zasady rekrutacji i udziału w grze. Zarejestrowani uczniowie otrzymają pakiet materiałów i wskazówek, aby przygotować się do gry, ponieważ gra nadal będzie konkursem, w którym przewidziano dla zwycięzców nagrody.

      W oczekiwaniu na to wydarzenie serdecznie zapraszamy do obejrzenia spotu zrealizowanego na podstawie materiałów z poprzednich edycji.

      Gra Miejska 2021 - informacje.pdf
      Gra Miejska 2021 - PLAKAT.pdf

      Agnieszka Ostromęcka,
      nauczycielka historii,
      koordynatorka VI Edycji Gry Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”