• Drodzy Uczniowie i Rodzice

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które w naszej polskiej tradycji są czasem spotkań w gronie najbliższych, składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem, życzmy, aby ten piękny czas napełnił nasze serca pokojem, miłością  i radością. Niech zdrowie i wszelka pomyślność wypełniają każdy dzień Nowego Roku 2021.

Magdalena Politańska i Iwona Stelmaszczyk Dyba

• Świąteczna akcja charytatywna

• W ramach akcji przedświątecznej w roku szkolnym 2020/21 uczniowie sami mieli wpływ na wybór fundacji, której chcą pomóc. Na zebraniu Samorządu Uczniowskiego zaproponowałam, aby tym razem były to instytucje wspierające dzieci z różnymi dysfunkcjami. Przeprowadziliśmy ankietę, która zawierała nazwy 5 instytucji. Zadaniem uczestników było zaznaczyć jedną z nich - tę, którą chcą wesprzeć.

W wyniku przeprowadzonej ankiety została wyłoniona fundacja – Dom Dziecka w Łodzi, w którym znajdują schronienie dzieci chore i niepełnosprawne. http://www.domwlodzi.org/pl/  . Uprawnionych do głosowania było 170 osób, głos oddało 77 z nich. Podczas zebrania Samorządu Uczniowskiego ustaliliśmy, że z pieniędzy zarobionych przez samorząd w zeszłym roku szkolnym przeznaczamy na cele fundacji kwotę 1000 zł. Kwota zasiliła już konto fundacji. Pani Marta Libiszowska zajmująca się Public Relations w Domu Dziecka nie kryła zaskoczenia i radości. Była bardzo zdziwiona, że warszawska szkoła odnalazła ich fundację i chce wesprzeć. Mówiła, że pomoc bardzo im się przyda ze względu na trudną sytuację pandemiczna, w czasie której część darczyńców z powodu własnych kłopotów finansowych wycofała się.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddawali swoje głosy w naszej ankiecie.
            Ewa Mikina-opiekun SU

• Mikołajkowy Konkurs Poezji

• Jedną z wyjątkowych tradycji naszej szkoły jest Mikołajkowy Konkurs Poezji. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, w tym roku, konkurs przebiegał w nowej formule - uczniowie wysyłali nagrania swoich recytacji.

Mamy zaszczyt ogłosić, że Laureatami Mikołajkowego Konkursu Poezji zostali:

• I miejsce  - Amelia  Malinowska,  Igor Smętek
            • II miejsce  - Franciszek Janiak
            • III miejsce - Justyna Stańczak

Zwycięzcom gratulujemy, a Wszystkim Uczniom życzymy Wesołych Świąt :).

Marlena Słupska, Alicja Wiśniewska

• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

• Corocznie 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Jest to bardzo ważny element tradycji naszej szkoły. Temat niepełnosprawności jest nam bliski, staramy się, od najmłodszych lat, zaszczepić w dzieciach postawę akceptacji i szacunku w stosunku do wszystkich osób, bez względu na ich wygląd czy nietypowe zachowanie.

Zapraszam do zapoznania się z prezentacją związaną z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.

Magdalena Kowalczyk

• Laureaci konkursu recytatorsko-literackiego.

• Miło mi poinformować, że laureatami szkolnego konkursu recytatorsko - literackiego pt. "Edmund Bojanowski -  serdecznie dobry człowiek" zostali:

• Michał Zych z klasy 0b, wyróżnienie Igor Smętek 3b
            • Artur Wapa z klasy 6a
            • Wojciech Antkiewicz z klasy 7a

Serdecznie gratuluję i dziękuję za udział w konkursie!

Pozdrawiam, w imieniu wychowawców świetlicy
            Żaneta Kowalczyk