• Sukces naszych uczniów

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszam, że dwoje z naszych uczniów zajęło wysokie miejsca w konkursie plastycznym "Gdybyś mógł stać się na jeden dzień Leonardem da Vinci, Vincentem van Goghiem lub Salvadorem Dali, to jaką pracę zaprezentowałbyś światu?"

      Konkurs został zorganizowany przez Studio Rysunku OZ oraz ASTRA S.A. i był skierowany do uczniów szkół podstawowych w województwie mazowieckim. Głównymi celami konkursu było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych życiem i twórczością Leonarda da Vinci, Vincenta van Gogha, Salvadora Dali, rozwijanie talentów artystycznych, rozwijanie wyobraźni oraz twórczego, kreatywnego myślenia, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej.

      Prace naszych uczniów zostały wysoko nagrodzone. W III kategorii wiekowej (uczniowie klas 7 i 8)

      • II miejsce zajęła Angelika Pękul z klasy 8a
      • III miejsce zajął Olgierd Janota z klasy 7b.

      Serdecznie gratuluję laureatom i życzę dalszych sukcesów.
      Izabela Wawrzyniak

     • Dzień Patrona szkoły

     • Kochani

      Edmund Bojanowski, patron naszej szkoły był skromnym człowiekiem. Chociaż sam był słaby i chory zbudował wielkie przedsiębiorstwo – zgromadzenie zakonne, które poprzez prowadzenie ochronek objęło opieką osierocone dzieci.  Nie zależało mu na wielkiej karierze, sławie czy pieniądzach.

      Nie myślał o własnych korzyściach, ale o dobru i szczęściu najbiedniejszych i najsłabszych – o dobru i szczęściu dzieci. I dzięki temu to wspaniałe przedsiębiorstwo od 180 lat nie zbankrutowało i wciąż funkcjonuje. Chociaż w obecnym czasie nasze Święto Szkoły odbywa się  inaczej, w oddaleniu i izolacji, przeżywamy trudne chwile związane z pandemią, niekiedy zmagamy się z chorobą naszą lub naszych bliskich -  nie poddawajmy się.

      Życzę nam wszystkim: Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom, abyśmy wzorem naszego Patrona szkoły starali się przeżywać codzienność, trudy i niewygody jak najpiękniejszy dar.

      Magdalena Politańska
      Dyrektor
      SPI Nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego

       

      Tegoroczne obchody Święta Szkoły są inne, nietypowe, trudne. Przebiegają bez Waszego radosnego gwaru i ogromnego zaangażowania. Z powodu konieczności odbywania nauki w formie zdalnej, także nasze wspólne święto realizujemy w formie elektronicznej. Za pośrednictwem wychowawców klas zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie recytatorsko – literackim, do zapoznania się z prezentacją (umieszczoną w linku ) i quizem na temat życia i działalności naszego Patrona.

      Agnieszka Jankowska
      Kierownik świetlicy szkolnej "Tęczowa Kraina"

    • Festiwal Filmowy GrandOff. Wydarzenie online.
     • Festiwal Filmowy GrandOff. Wydarzenie online.

     • W dniach 23-27.11.2020 trwać będzie wydarzenie zdalne dla wszystkich zainteresowanych uczniów ze szkoły z klas 6-8

      W godzinach 10.00- 13.30 będą uruchomione projekcje filmowe nominowanych filmów festiwalowych, warsztaty z twórcami filmowymi oraz panele dyskusyjne na temat najlepszych produkcji.
      Mamy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu kolejny raz. Dlatego w ramach wydarzenia odbędą się warsztaty filmowe. Jest szansa nauczyć się praktycznych i ciekawych rzeczy na temat filmu. Zachęcam do łączenia się ze słynnymi gośćmi, którzy poprowadzą dla Was te niezwykłe lekcje.

      W czasie tygodnia filmowego zorganizujemy spotkanie zdalne z Panią Anną Mościcką - tłumaczką filmów festiwalowych.

      Proszę o zgłaszanie się do udziału w tym wydarzeniu, wtedy utworzymy osobny zespół – tylko dla uczestników festiwalu. Uczniowie biorący udział w festiwalu, będą zwolnieni z lekcji. W obecnym tygodniu, lekcje, które będą się odbywały dla pozostałych uczniów klas 6-8 na terenie naszej szkoły będą miały charakter lekcji o mniejszym  ładunku treści i wymagań.

      Wioletta Mrozek

     • Projekt „Cyfrowa Warszawa 2”

     • Projekt „Cyfrowa Warszawa 2” realizowany w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

      Projekt jest odpowiedzią na potrzeby uczniów oraz nauczycieli, wynikające z wprowadzenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Wielu uczniów warszawskich placówek oświatowych jak również nauczycieli nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

      W czerwcu bieżącego roku Miasto Stołeczne Warszawa podpisało umowę, na mocy której otrzymało z Centrum Projektów Polska Cyfrowa grant w wysokości 165 000,00 zł na zakup 100 laptopów wspierających nauczanie zdalne w trakcie pandemii.

      Całkowita wartość zakupu 100 laptopów wyniosła 196 185,00 zł.

      Zakupione komputery zostaną w najbliższych dniach przekazane do warszawskich szkół, a następnie rozdysponowane wśród 60 nauczycieli oraz 40 uczniów.

    • Obchody Święta Niepodległości 11.11.2020
     • Obchody Święta Niepodległości 11.11.2020

     • Co dla nas Polaków oznaczają dziś pojęcia Niepodległość i Suwerenność? Posiadanie własnego państwa, powszechny dostęp do informacji, swobodną wymianę myśli i poglądów, możliwość egzekwowania własnych praw, dobrobyt gospodarczy …. Pomyśleć, że Polacy 100 lat temu mogli tylko o tym pomarzyć. W powodzi różnych możliwości, chyba nie doceniamy tego,  co mamy lub przynajmniej nie myślimy o tym za bardzo.

      Święto Niepodległości to Dzień Pamięci o tych Polakach, którym przyszło siedzieć w więzieniach lub  ginąć w walce o własne granice, ginąć za prawo istnienia na mapie pod nazwą własną - Polska. Gdyby nie oni, nie byłoby nas współczesnych Polaków z naszymi możliwościami i prawami, które zwykliśmy często przedkładać ponad nasze obowiązki.

      W ramach uczestnictwa w akcji zorganizowanej przez MEN "Szkoła do hymnu", 10 listopada 2020 r., o godzinie 11.11, cała społeczność Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317, uczciła to Święto wspólnym śpiewaniem hymnu narodowego. Niebawem zamieścimy na stronie naszej szkoły relację z tego wydarzenia.

      Po raz pierwszy akcja ta została zorganizowana z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wtedy zorganizowaliśmy w naszej szkole Tydzień Obchodów Niepodległości, z którego krótki reportaż zamieszczamy poniżej. Przeżyjmy to jeszcze raz...

      UWAGA KONKURS PATRIOTYCZNY 😊

      Jednocześnie ogłaszamy konkurs patriotyczny, w ramach którego zachęcamy każdą z klas do nadsyłania zdjęć dokumentujących sposób, w jaki świętujecie Niepodległość!

      Dla klas, które najliczniej włączą się w Akcję przewidujemy nagrody 😊 ZAPRASZAMY ZACHĘCAMY BĄDŹMY BIAŁO-CZERWONI – DLA OJCZYZNY!

      Agnieszka Ostromęcka 
      nauczyciel historii i WOS

     • Nagrody dla Nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • Z wielką dumą mam zaszczyt powiadomić o wielkich sukcesach naszych Nauczycieli, którzy zostali uhonorowani nagrodami Ministra Edukacji Narodowej oraz Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

      Z uwagi na czas pandemii długo czekaliśmy na dyplomy, ale wreszcie są. Zbiega się to z naszym pięknym Narodowym Świętem Niepodległości. Cieszmy się zatem z sukcesów naszych Nauczycieli i świętujmy 11 Listopada.

      Nagrodzeni Nauczyciele:

      Nagroda Ministra Edukacji Narodowej: Pani Agnieszka Ostromęcka

      Nagroda Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy: Pani Dyrektor Magdalena Politańska, Pan Zbigniew Klatka, Pani Katarzyna Ratkowska, Pani Anna Sotomska

      Jeszcze raz gratulujemy i czekamy na powrót do szkoły, aby uroczyście wręczyć nagrody. Ale zdalnie już teraz można składać gratulacje.

      Iwona Stelmaszczyk- Dyba
      wicedyrektor SPI 317