• Z ogromnym smutkiem i żalem

     • Gdy w głębi serca purpurę okrutną
      Wyrabia prządka cierpienia,
      Smutni - lecz smutni, że aż Bogu smutno -
      Królewskie mają milczenia.

                                    Cyprian Kamil Norwid

      Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dnia 28 października 2020 r. zmarła Pani Beata Urbanek-Żywica, długoletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej w Warszawie przy ul. Ogrodowej 42/44

      Pani Beata Urbanek-Żywica była mądrym i dobrym Człowiekiem, wspaniałym Nauczycielem i Dyrektorem, najlepszym Przyjacielem. Pozostawiła po sobie piękne wspomnienia w sercach tych, którzy Ją znali i kochali.

      Przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia pogrążonej w żalu Rodzinie, a także Społeczności Szkolnej, którą zbyt szybko musiała opuścić.

      Dyrekcja SPI 317

      Magdalena Politańska
      Iwona Stelmaszczyk-Dyba

     • Podsumowanie e-biegu Erasmusa

     • Jesteśmy już po e-biegu Erasmusa. Nasza drużyna pod nazwą „Integracja”  biegała w piątek 16 października w dosyć trudnych warunkach pogodowych- temperatura o godzinie 10.00 wynosiła 7 stopni Celsjusza i była duża wilgotność powietrza. Nasza sztafeta biegła w następujący sposób: najpierw dziewczęta Marysia Puk i Ala Tomaszewska przez 3 minuty, następnie Karol Bolek i Krzysztof Kowalski przez 5 minut, potem znowu Ala z Marysia i tak na przemian aż do momentu, kiedy drużyna osiągnęła czas 60 minut. Niestety, pojawiły się problemy techniczne z aplikacją endomondo, która dwojgu z naszych zawodników przestawała chwilami mierzyć przebiegnięte metry i gubiła sygnał GPS. W związku z tym drużyna SPI 317 przebiegła zmierzony dystans 8,56 km zaś w rzeczywistości około 11 km. 

      Uczniowie bardzo solidnie podeszli do zadania i dawali z siebie wszystko, chcąc osiągnąć jak najlepszy rezultat zarówno indywidualny jak i drużynowy. Wszyscy mocno zmęczeni ale zadowoleni ukończyli e- rywalizację. Zawodnicy otrzymali bogaty pakiet startowy składający się z koszulki, opaski i worka. Na ich szyi po zakończonym  biegu zawisły medale.
      Szkoła znalazła się w pierwszej setce zarejestrowanych drużyn, dzięki czemu otrzymaliśmy sprzęt sportowy, który będziemy mogli wykorzystywać na lekcjach wychowania fizycznego. Jest to spadochron oporowy, 5 płotków lekkoatletycznych, 3 taśmy do ćwiczeń oraz drabinka koordynacyjna.
      Bardzo cieszymy się z wzięcia udziału w imprezie organizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W zeszłym roku bieg odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i wzięli w nim udział uczniowie klas 4-tych naszej szkoły, zaś w tym roku w ramach Erasmusdays. Zamierzamy za rok znowu podjąć się zdrowej rywalizacji.

      Ewa Mikina- nauczyciel wychowania fizycznego

     • Z nimi uczę się i gram. Więc jest Super!” - mówię wam.

     • 14 października- ślubowanie uczniów klas 1

      W pięknych strojach galowych, pełni zapału do nauki najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie. Obostrzenia sanitarne związane z pandemią nie pozwoliły uczestniczyć w uroczystości Rodzicom. Dzięki Pani Wioli (DZIĘKUJEMY) powstał film, który niebawem będzie udostępniony. Jesteśmy z Was kochani bardzo dumne. Pełni spokoju i powagi składaliście ślubowanie na sztandar szkoły i świetnie odegraliście swoje role w części artystycznej. Dostojnie odbieraliście pamiątkowe dyplomy i upominki od uczniów klas 2.

      Składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor za piękne słowa skierowane do uczniów, Pani Izie Wawrzyniak za oprawę muzyczną, Pani Ani Socha za zdjęcia, Pani Agnieszce Ostromęckiej za opiekę nad pocztem sztandarowym i  Panu Zbyszkowi Klatka za poprowadzenie uroczystości.  

      Mariola Sikora i Anna Panek

      Katarzyna Żymańczyk- Konarska i Magdalena Kowalczyk

     • Erasmusdays 2020

     •  W zeszłym roku w październiku, na terenie całego świata były organizowane spotkania, wystawy, debaty czy wydarzenia sportowe, podczas których można było posłuchać lub samemu opowiedzieć o efektach projektów Erasmus+. Erasmusdays - bo taką nazwę nosi ta inicjatywa- ma na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. W naszej szkole w ramach tych dni  odbyły się biegi dziewcząt i chłopców z klas 4-tych na dystansie 200 m i 600 m. Każde dziecko w ramach pakietu startowego otrzymało  koszulkę sportową, a po ukończeniu konkurencji uczestnikom biegu zostały wręczone pamiątkowe medale.

      Na całym świecie w ramach Erasmusdays 2019 odbyło się 3995 wydarzeń, w Warszawie 11, zaś na Woli – 2 J.
      W tym roku ponownie zarejestrowaliśmy się w ramach Erasmusdays, choć bieg ma zupełnie inną formułę - będzie to e-Bieg Erasmusa. W naszej 4-osobowej drużynie o nazwie „Integracja” w dniu 16.10.2020 roku pobiegnie Ala Tomaszewska, Marysia Puk, Karol Bolek i Krzysztof Kowalski. Zawodnicy wystartują o godzinie 10.00 i przez 60 minut będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans. Pierwsze 100 szkół- jesteśmy zgłoszeni jako 34, które zgłosiły drużynę do Biegu Erasmusa i zarejestrowały swój bieg w Erasmus Days- otrzyma zestaw sprzętu sportowego, zaś uczniowie bardzo bogate pakiety sportowe ( o tym więcej w artykule pobiegowym;)).
      Trzymajcie za nas mocno kciuki!!! 


      Ewa Mikina- nauczyciel wf

     • Ustalenie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/21.

     • Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603) po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych (łącznie 8 dni) w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 317 w następujących terminach:
       

      • 12-13 listopada 2020 r.
      • 4-5 stycznia 2021 r.
      • 25-27 maja 2021 r. (egzamin ósmoklasisty)
      • 4 czerwca 2021 r.

      W wyżej wymienionych dniach szkoła będzie organizować zajęcia wychowawczo - opiekuńcze dla  uczniów.

      Iwona Stelmaszczyk-Dyba
      wicedyrektor