• Drodzy i kochani Nauczyciele❤️

     • Serdecznie dziękuję za wspólny rok szkolny. Pomimo trudnej sytuacji w drugim semestrze, cały czas czułam Państwa obecność.  Nauczyłam się wiele. Wszystkie osiągnięcia zawdzięczam właśnie Wam. Dziękuję, że mogłam brać udział w ważnych projektach, że mogłam się wykazywać. Nauczyłam się odpowiedzialności i cierpliwości. Wszystkie lekcje były ekscytujące i jedyne w swoim rodzaju.

      Cieszę się, że mogłam przeczytać Hobbita, że mogłam nauczyć się algebry. Tata był zazdrosny, bo Pani Ewa wytłumaczyła mi wszystko tak szybko, a on próbował od dawna i nic. Pomimo pająków w książce od biologii, chętnie się o nich uczyłam. Cały wiek XVII w dziale historii  skłonił mnie do obejrzenia Trylogii Sienkiewicza. Szkoda, że w czasie epidemii nie mogliśmy się przebierać w kostiumy ukryte w Pani klasie. Tych wygłupów bardzo mi brakowało. Dzięki Pani Uli poznałam perły południowej Europy, a rodzice mogli mi pokazywać je również na swoich zdjęciach z podróży. Cieszę się ,że mogłam eksperymentować z filmem na wielu przedmiotach. Dzięki Pani Izie skomponowałam kilka ciekawych filmików, które teraz ogląda cała rodzina. Zauważyłam, że mówię po angielsku coraz lepiej, bo Pani Ania ciągle nas zachęcała do treningów. Mogłam nawet pomagać siostrze i czułam się ekspertem. Pani Natalio, zdrowe śniadanie przydało się w czas kwarantanny, bo mogłam je zrobić dla wszystkich. Dzięki Pani Ewie moja siostra zaczęła ćwiczyć i od teraz jestem jej trenerką. Ciągle pamiętam żarty Pana Zbyszka i ostatnio podglądałam Pana na filmie dla ósmoklasistów. Był Pan ekstra. Wreszcie muszę przyznać, że praca przy komputerze w czasie zdalnego nauczania, to po prostu pestka. Wszystko dzięki Pani, Pani Aniu. Nawet tata się dziwił, ile umiem. Pani Ewo, bardzo cieszę się, że mogłam współpracować z Panią w Samorządzie Uczniowskim. Czułam się wyróżniona.

      Życzę Państwu spokojnych i miłych wakacji, wielu pięknych chwil z rodziną i przyjaciółmi. Już nie mogę się doczekać przyszłego roku- bo będę w klasie 7. Ojej.

      Tosia Mrozek

     • Nasza SZKOŁA W CHMURZE!

     • Taki oto list otrzymaliśmy 22 czerwca.

      Dzień dobry,
      Serdecznie gratulujemy otrzymania tytułu Szkoła w Chmurze Microsoft! Życzymy powodzenia w dalszej transformacji cyfrowej szkoły.

      Serdecznie pozdrawiam,

      Agata Kapica
      Manager Programu Microsoft dla Edukacji
      Microsoft Poland

       

     • Podsumowanie akcji „Zbiórka książek dla Rodaków”

     • Na terenie naszej szkoły w pierwszym i ostatnim tygodniu lutego 2020 odbyła się zbiórka książek dla Rodaków na Wschodzie. Cel bardzo szlachetny- mieliśmy przekazać je do pierwszej polskiej biblioteki w Nur- Sułtan w Kazachstanie. Nasi uczniowie wraz z rodzicami bardzo do serca wzięli sobie tę akcję i zaledwie w ciągu 10 dniu udało nam się zebrać ponad 500 książek o bardzo różnorodnej tematyce i skierowanej do różnych grup wiekowych czytelników.

      Niektórzy przynosili 1 książkę, inni zaś całe torby. Każdy gest był dla nas ważny! Niestety, z przyczyn biurokratycznych książki nie trafiły do Kazachstanu i póki co nie będzie to możliwe, ale będą kolejne próby. Na razie osoba zajmująca się całą akcją, znalazła innych potrzebujących, tym razem bliżej bo na Litwie. W czwartek 21.05.2020 ukazał się artykuł w Kurierze Wileńskim, w którym jest mowa m.in. o naszej szkole i naszej uczennicyJ. Zachęcam do przeczytania.

      Ze swojej strony dziękuję wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do realizacji tak szlachetnego celu. Nieważne czy książki trafią do Kazachstanu czy na Litwę. Zarówno w jednym jak i w drugim miejscu żyją nasi Rodacy, którzy potrzebują takiego wsparcia, więc liczy się idea. Dziękuję nauczycielom –

      Pani Marioli Sikora, p. Żanecie Kowalczyk, p. Agnieszce Jankowskiej, p. Anetce Stochmal, p. Ewie Mikinie oraz uczniom – Antkowi Potockiemu, Andrzejowi Wasiołkowi, Zosi Zych, Adamowi Zwolińskiemu, Ignasiowi Komar, Frankowi i Stefanowi Niebrzydowskim,  Justynie Stańczak, Józefowi Galas, Poli Burzyńskiej, Maxowi Jojko, Piotrowi Todorskiemu, Frankowi Janiakowi, Ali Tomaszewskiej, Hani Łagojda, Łucji OlejnickiejJ ( kolejność nazwisk wg przynoszenia książek).

      Bardzo przepraszam, jeśli kogoś pominęłam, ale były 2 sytuacje, że uczniowie zostawili książki incognito.

      Ewa Mikina – opiekun SU/ nauczyciel wf