• GRA MIEJSKA - REPORTAŻ

     • Z przyjemnością  informujemy, że jest już gotowy reportaż z V Edycji Gry Miejskiej "W Szeregach Niezłomnych". Jego autorką jest pani Wioletta Mrozek, a materiał nakręcili uczniowie naszej szkoły oraz nasz absolwent Jakub Skoneczny.   
      Zapraszamy do oglądania! Reportaż dostępny jest w zakładce - Uczniowie i rodzice - Kronika 2019/2020

     • "Jesteśmy dla dzieci"

     • Projekt zrealizowany dla programu “Jesteśmy dla dzieci” na antenie Polsat News porusza problem epilepsji. Wychowawca chorej nastolatki pan Zbigniew Klatka odsłania kulisy radzenia sobie z takim przypadkiem w życiu szkolnym. 

      Razem z uczennicą Sandrą opowiadają wzruszającą historię o tym, jak bezpiecznie, bez strachu i uprzedzeń radzić sobie z objawami choroby. Film w naturalny sposób tłumaczy ideę integracji, która przyświeca Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 317. Sandra dojrzewa do momentu, by powiedzieć swoim przyjaciołom z klasy o bolesnym problemie. W środowisku empatycznej klasy, u boku wychowawcy czuje się na tyle dobrze, aby porozmawiać. W filmie można zobaczyć, w jaki sposób uczniowie przełamują lody, jak uczą się akceptować słabości swoje i innych, jak rodzą się między nimi prawdziwe emocje i poczucie odpowiedzialności za siebie. Właśnie taką misję integracji tworzymy i doskonalimy w naszej szkole, aby szerzyć ją wśród społeczeństwa