• Jasełka

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

      19 grudnia odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów klas drugich. Przedstawienie z zapartym tchem oglądały dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas 1 – 4 oraz zaproszeni goście. Wszystkim bardzo podobała się inscenizacja. Publiczność nagrodziła aktorów, opiekunów i scenografów gromkimi BRAWAMI!

                                                                              Nauczyciele klas drugich

    • Świąteczne paczki
     • Świąteczne paczki

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali dziś słodką niespodziankę - paczki świąteczne. Dzieci są zachwycone prezentem, a my cieszymy się razem z nimi. 

      Alicja Wiśniewska
      pedagog szkolny

     • Podziękowanie

     • "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą …"


      Wcielając w czyn słowa ks. Jana Twardowskiego, zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie. Dzięki hojności wielu osób udało się zgromadzić potrzebne rzeczy. Oprócz tego, za pieniądze zebrane przez Samorząd Uczniowski w zeszłym roku szkolnym, zakupiliśmy 24 poduszki.
      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. Wspólnie zdaliśmy egzamin jako spadkobiercy Edmunda Bojanowskiego: "Każda dobra dusza jest jako ta świeca, sama się spala a innym przyświeca".

      Dziękujemy i życzymy Państwu, Uczniom i Nauczycielom radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020.

      Ewa Mikina 
      Opiekun Samorządu Uczniowskiego 
      Anna Sotomska i Zuzanna Zych
      Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

    • Coś Dla Kogoś 2019/2020
     • Coś Dla Kogoś 2019/2020

     • Coś Dla Kogoś to forma pracy gru"powej, oparta na ideach wolontariatu patrona naszej szkoły - Edmunda Bojanowskiego. Promuje bezinteresowną pomoc, podejmowanie inicjatyw i pracę na rzecz potrzebujących. Co roku szukamy pola działania, gdzie łącząc siły – razem możemy pomagać. Cel działania ogłaszany jest każdego roku podczas Święta Szkoły.
      Tegoroczna akcja „Coś Dla Kogoś” – przebiegać będzie pod hasłem - „Coś dla Ziemi”. W ten sposób chcemy uczyć się jak i jakie działania podejmować na rzecz ochrony środowiska i ratowania naszej planety dla siebie i dla przyszłych pokoleń.
      Podczas Dnia Zdrowego Jedzenia uczyliśmy się jak nie marnować żywności. Marnowanie żywności to poważny problem. Wg badań 8% emisji gazów cieplarnianych podgrzewa naszą planetę z powodu naszego marnotrawstwa. Na 30% światowej powierzchni upraw produkuje się jedzenie, które i tak skończy swój żywot w koszu na śmieci. A do wyprodukowania tego zmarnowanego pożywienia zużywa się 25% wody niezbędnej dla całego rolnictwa! Dla ograniczenia tego zjawiska coraz większą popularność zyskuje tzw. Kuchnia Zero Waste czyli gotowanie bez resztek. 
      Chcemy uczyć się żyć wg zasady "3R" - Reduce, Reuse, Recycle, promującej zdrowy dla środowiska styl życia, konsumpcji dóbr i traktowania odpadów. Spolszczone: zasada "3U": Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj.
      Przystąpiliśmy do akcji „Pomaganie przez ubranie”. Klikając na link można zapoznać się z założeniami akcji. Głównym założeniem działalności „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zebranej odzieży.
      W korytarzu przed dolną świetlicą stoi tuba, do której można wrzucać nieużywaną już ale wciąż nadającą się do użycia odzież. 
      Zachęcamy do włączania się do akcji "Pomaganie przez Ubranie".

     • Zdrowa kanapka

     • Po raz trzeci nasi uczniowie mogą codziennie zjeść przygotowaną w szkolnej kuchni "zdrową kanapkę". Akcja trwa od początku grudnia. Dzieci chętnie sięgają po świeże, pachnące bułeczki z serem, wędliną i warzywami. 

    • Informacja ze stołówki szkolnej
     • Informacja ze stołówki szkolnej

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW
       
      Dni 02.03.01.2020 są dniami opiekuńczymi nie wliczonymi w opłatę abonamentową. Rodzice, których dzieci będą korzystać z posiłków w tych dniach proszeni są o dodatkową wpłatę maksymalnie do dnia 20.12.2019r, za wybrane dni. W tytule przelewu zaznaczamy "imię, nazwisko, klasa, nr szkoły - daty wybranych dni ". Kwota w zależności od rodzaju wybranego posiłku i ilości dni. Posiłki będą wydawane tylko osobom ,które będą miały uregulowane opłaty za dni opiekuńcze.

      PB Gastro  

    • Razem na święta
     • Razem na święta

     • Samorząd szkolny, Szkolne Koło Wolontariatu oraz świetlica szkolna „Tęczowa Kraina” z pomocą całej społeczności szkolnej podjęły się udziału w akcji MEN „Razem na święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

      Dziękujemy Wam za włączenie się we wszystkie szkolne akcje charytatywne!

      Agnieszka Jankowska

     • Edukacja Filmowa

     • Rusza nowa edycja wyjść do kina w ramach zajęć Edukacji Filmowej – Film uczy i wychowuje

      Są to cykliczne i wielopoziomowe zajęcia dla uczniów klas 6ab, 7ab, 8ab naszej szkoły. Edukacja filmowa jako program innowacyjny jest wysoko oceniona przez Warszawskie Centrum Innowacji Pedagogicznych i Szkoleń, a w 2011 roku za edukację filmową szkoła otrzymała tytuł Szkoły z pomysłem na kulturę.

      Już w środę 11.12 rozpoczynamy nowy cykl wyjść do kina w ramach Edukacji Filmowej. Na początek kilka informacji porządkujących.

      W tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z kinem Atlantic, w którym będziemy oglądać filmy. Żeby dojechać na czas do kina musimy wychodzić ze szkoły najpóźniej o 8.30. Wszystkie seanse rozpoczynają się o godz.9.30.

      REPERTUAR I TERMINY:

      1. 11.12. - środa, godz.9.30 - Za niebieskimi drzwiami
      2. 7.02. - piątek, godz. 9.30 - Miasto 44
      3. 23.03. - poniedziałek, godz. 9.30 - Piękny umysł
      4. 12.05. - wtorek, godz. 9.30 - Hugo i jego wynalazek
      5. 23.06. – wtorek, godz.9.30 - Billy Eliot

      Dorota Kaczorowska