• PAŹDZIERNIK 2019  – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 roku. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku  – cały październik. Celem akcji jest  zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Wyobraź sobie…”

W ramach obchodów MMBSz zapraszam uczniów do włączenia się w akcję i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną:

• Akcję „Książkowa lista przebojów”,
            • Konkurs na „Najlepszego Czytelnika Miesiąca Październik”,
            • Konkurs fotograficzny „Jesienny portret z książką”.

Zachęcam wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.

Zuzanna Zych
            nauczyciel-bibliotekarz

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 20 września 2019 roku był dla naszej społeczności uczniowskiej ważną datą. Tego bowiem dnia nasi uczniowie klas 4-8 stanęli przy urnach wyborczych, by oddać swój głos na jednego wybranego kandydata. Tydzień wcześniej mieli okazję poznać sylwetki osób kandydujących oraz zapoznać się z ich „programem” wiszącym na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

• 36 Międzynarodowy festiwal filmowy up to 21

• 26-27 września 2019 roku w godzinach 9.00- 15.00 odbędzie się 36 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Up to 21. W ciągu dwóch dni na terenie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317 (ulica Deotymy 37) odbędą się bezpłatne pokazy. Będzie to ponad 80 filmów krótkometrażowych autorstwa młodych twórców. Nazwa festiwalu mówi, że są to autorzy do 21 lat. Są to więc produkcje dzieci, młodzieży szkolnej oraz studentów.

Jak co roku organizujemy centrum festiwalowe dla mieszkańców Dzielnicy Wola. Nasi uczniowie- Młodzi Jurorzy będą oceniać filmy, podejmować decyzje o kwalifikacji najlepszych etiud, będą prowadzić dyskusje z publicznością oraz przywitają gości festiwalu, wśród nich twórcę jednej z etiud. W czasie trwających dni festiwalowych będziemy przyjmować gości z zagranicy- będą to uczniowie z Ukrainy- twórcy wybranych etiud festiwalowych, gość specjalny z Iranu .Na terenie szkoły będzie działać centrum informacyjne festiwalu i kawiarenka filmowa.

Organizacja Festiwalu dla uczniów SPI nr 317

W festiwalu biorą udział uczniowie klas  6a, 6b, 7a, 7b, 8a, 8b. Impreza odbywa się na II p. w godzinach od 9.00 do 15.00 w wyznaczonych salach pod opieką wychowawców i nauczycieli. Uczniowie obejrzą filmy festiwalowe w ośmiu blokach oraz wezmą udział w warsztatach animacji poklatkowej. Młodzież również będzie miała okazję wykazać się wiedzą festiwalową rozwiązując przygotowane przez organizatorów zadania. Przewidziane nagrody!

• Bardzo ważna informacja!

• Od nowego roku szkolnego nastąpiła ZMIANA NUMERU KONTA OPŁAT ZA POSIŁKI

Nowy numer: 49 1020 1042 0000 8302 0421 0324

PBGastro

• Akcja Sprzątanie Świata

• 20 września, na terenie naszej szkoły, odbędzie się akcja „Sprzątanie świata”, której krajowym patronem i koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Ta międzynarodowa kampania, która odbywa się na całym świecie w trzeci weekend września już od 1994 roku, polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

Aneta Wójcik

Nauczyciel Biologii i Przyrody

• Opłaty za obiady. Wprowadzenie systemu e-stołówka.

• Informacje dotyczące nowego systemu zakupu obiadów dla dzieci w naszej szkole, oraz tabela opłat abonamentowych za obiady w październiku, zostały przesłane wszystkim rodzicom za pośrednictwem wiadomości dziennika elektronicznego Librus.

Prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami.

• Wnioski o stypendia szkolne

• Drodzy Rodzice!

Informujemy, iż dnia 13 września 2019 roku mija termin składania wniosków o stypendia szkolne dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie może przekroczyć 528 zł).
            Dokumenty należy składać w gabinetach pedagogów szkolnych. W razie potrzeby na miejscu służymy pomocą w wypełnianiu wniosków i udzielamy szczegółowych informacji.

pedagodzy szkolni
            Alicja Wiśniewska
            Tomasz Paciorek

• Spotkanie z nauczycielem

• W najbliższy czwartek, 5 września o godzinie 17:00 (przed zebraniami), w sali 309 zapraszamy na spotkanie z Panią Anetą Wójcik – nauczycielem WDŻ (Wychowanie do Życia w Rodzinie).
            Celem spotkania jest poznanie nauczyciela oraz zapoznanie wszystkich zainteresowanych z programen nauczania WDŻ w poszczególnych klasach. Będzie też można zadać wszystkie nurtujące Państwa pytania.