• Świetlica szkolna

• Świetlica „Tęczowa kraina” jest czynna w dniach nauki szkolnej w godzinach 7:00 - 17:30.
        W świetlicy mogą przebywać uczniowie klas 0-8, którzy muszą korzystać z opieki w szkole przed i po zajęciach lekcyjnych. Dla uczniów klas starszych (4 i powyżej) zorganizowano odrębną salę zwaną KLUBIKIEM.
        Integrujemy się z uczniami różnych klas, wspólnie po lekcjach spędzamy czas.
        Entuzjastycznie uczestniczymy w proponowanych zajęciach i odrabiamy lekcje.
        Taktownie odnosimy się do siebie, dbamy o kulturę języka.
        Lubimy odpoczywać w uporządkowanym i cichym otoczeniu, więc nie śmiecimy i nie hałasujemy.
        Informujemy wychowawcę świetlicy o każdorazowym wyjściu z sali.
        Chętnie pomagamy innym.
        Absolutnie przestrzegamy zasad bezpieczeństwa podczas całego pobytu w świetlicy.

• Zajęcia prowadzone w świetlicy ułożone są w tematyczne dni tygodnia: Dzień Sportowy, Dzień Plastyczny, Dzień Muzyczny, Dzień Czytelniczy/ Literacki, Ćwiczenia z myślenia, Dzień Filmowy (w każdej grupie dostosowany do wieku i planu lekcji w danej klasie)

• Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko:

• rozwijało swoje umiejętności manualne (zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, klejenie, szycie, origami i inne);
    • rozbudzało zainteresowania czytelnicze (czytanie prasy, wierszy, własne próby literackie, konkursy, spotkania czytelnicze, inscenizacje);
    • wzbogacało posiadane wiadomości, zaspokajają ciekawość świata (czytanie książek, albumów, oglądanie programów i filmów edukacyjnych, rozmowy i pogadanki, gry i zabawy dydaktyczne i edukacyjne);
    • kształtowało umiejętność wypowiadania się na zadany i dowolny temat (rozmowy, pogadanki, zabawy słowne);
    • umiejętnie wykorzystywało zdobytą wiedzę (konkursy, quizy, rozwiązywanie i układanie krzyżówek, zagadek, gry dydaktyczne, układanki, zabawy tematyczne, odrabianie prac domowych);
    • zwiększało swoją sprawność fizyczną i polubiło sport (zabawy bieżne, zręcznościowe, równoważne, z  elementami celowania, gry zespołowe itp.);
    • nauczyło się odpoczywać (relaks przy muzyce, zabawy wyciszające, słuchanie muzyki);
    • zdobyło umiejętność współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej.

zapisz je do naszej świetlicy szkolnej!

• Z wierszem, kolędą i serdecznym uśmiechem

• 29.01.2020 23:16
        • 10 stycznia 2020 chętni uczniowie z klas II udali się z wizytą świąteczną do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego im. Edmunda Bojanowskiego prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP.
        • Misie Ratownisie

• 19.03.2020 15:43
        • Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia w dzielnicowym konkursie plastycznym "Misie Ratownisie"
        • Święto Latawca

• 18.12.2019 22:06
        • 21 listopada uczniowie uczęszczający do klasy III oraz do KLUBIKU, obchodzili Święto Latawca.
        • Konkurs wiedzy o patronie

• 16.12.2019 22:39
        • W przededniu Święta Patrona uczniowie klas I – V wzięli udział w konkursie wiedzy na temat życia i działalności bł. Edmunda Bojanowskiego. Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie!
        • Kamishibai

• 16.12.2019 22:35
        • W świetlicy szkolnej odbyły się pokazy teatrzyku japońskiego Kamishibai.

• Bal karnawałowy
      • Bal karnawałowy2019-2020
      • Zabawy z masą Nienewtonowską
      • Zabawy z masą Nienewtonowską2019-2020
      • Konkurs wiedzy o patronie
      • Konkurs wiedzy o patronie2019-2020
      • Pokazy teatrzyku japońskiego Kamishibai.
      • Pokazy teatrzyku japońskiego Kamishibai.2019-2020
      • Z życia świetlicy - konkurs plastyczny „Nasi bracia mniejsi”
      • Z życia świetlicy - konkurs plastyczny „Nasi bracia mniejsi”2019-2020
      • Świetlicowe zajęcia