• Samorząd uczniowski w roku szkolnym 2021 - 2022

    •  

     • Tymon Zieliński kl. 7b - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego 
     • Alicja Tomaszewska kl. 8b - Zastępca Przewodniczącego
     • Natalia Musijowska kl. 8b - Skarbnik
     • Nela Bratus kl. 8a -  Sekretarz
     • Szymon Rybicki kl. 4a - Sekretarz

      

     • Opiekun SU - Mariola Łygas
   • Samorząd uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły. Tworzą go wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy oni mają prawo do działania w szkole i środowisku lokalnym niezależnie od tego, czy zostali wybrani do zarządu SU, na gospodarza swojej klasy czy po prostu mają ciekawy pomysł na działanie w szkole lub poza nią. Każdy ma prawo do realizacji swoich pomysłów.

    Działając w SU uczniowie wpływają na to, co dzieje się w szkole, mają szansę lepiej się zintegrować, poznać nowych ludzi, rozwinąć swoje pasje i zainteresowania, wzbogacać ofertę imprez szkolnych. Mogą znaleźć fajny sposób na spędzenie wolnego czasu, zdobyć nowe cenne doświadczenia i wziąć udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistości.

     

   • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021 - Kandydaci
    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021 - Kandydaci

    • 27.09.2020 01:51
    • Sylwetki kandydatów - przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
     • Cześć, mam na imię Natalia i jestem uczennicą klasy 7.  Moimi zainteresowaniami jest sport, gotowanie i fotografia. Lubię pomagać innym a w szczególności potrzebującym. nieważne czy ludziom czy zwierzętom. Niestety przez obecną sytuację wielu pomysłów nie będziemy mogli zrealizować. Jako przewodnicząca chciałabym zorganizować m.in.
     1. Imprezy tematyczne: Dzień szpilki i krawata; Dzień chłopaka i dziewczyny; Dzień tolerancji; Dzień piżamy; Dzień pluszowego misia; 
     2. Zbiórki dla schronisk i domów opieki
     3. Oraz: pocztę walentynkową, bal karnawałowy (o ile będzie już można) I wiele innych rzeczy, lecz żeby je tutaj wypisać trzeba by naprawdę dużą listę utworzyć. Z Waszą pomocą mogłabym te pomysły wdrożyć w życie. Liczę na wasze kreatywne pomysły i słusznie podjęte decyzje.

     Mam nadzieję, że na mnie zagłosujecie :)


     • Mam na imię Justyna. Chodzę do klasy 7a, chciałabym kandydować na przewodnicząca samorządu. Interesuję się śpiewaniem, kocham zwierzęta, jestem pełna pozytywnej energii i optymizmu. Zawsze będziecie mogli na mnie liczyć. 

     Jako przewodnicząca organizowałabym między innymi: 

     1. Zawody piłki nożnej czy koszykówki, 
     2. Malowanie włosów czy paznokci do szkoły
     3. Nie zadawanie prac domowych na weekend, 
     4. Niezapomniane imprezy i bale karnawałowe, 
     5. Karaoke, tańce, 
     6. Lekcje na dworze. 

     Ale dla mnie samorząd to nie tylko przyjemności,  to też pomaganie innym. Jako przewodnicząca organizowałabym zbiórki charytatywne na rzecz zwierząt i hospicjum. 

     Zagłosujcie na mnie, a nie pożałujecie. 
     To będzie najlepszy rok w naszej szkole. 
     Bardzo, bardzo dziękuje smiley


     Mam na imię Klaudia. Mam 11 lat i stwierdziłam, że 6 klasa to dobry moment by wystartować w samorządzie uczniowskim. Na ogół interesuję się jazdą konną i siatkówką. Mam ciekawe pomysły które można by było urzeczywistnić. Na przykład jednym z pomysłów jest, aby w samorządzie szkolnym nauczyciele mogli głosować na uczniów wybranych przez nich samych i aby każda klasa mogła stworzyć swój własny film edukacyjny na ocenę lub nie (to ustalić trzeba z nauczycielem) może to zrobić raz w miesiącu, ale nie musi. Moim zdaniem to było by ciekawe.

     Mam mnóstwo pomysłów które można wykorzystać. 
     Więc zapraszam do głosowania na mnie laugh


     Mam na imię Maja. Mam jedenaście lat i chodzę do klasy 5b. Lubię rysować, czytać książki i słuchać muzyki. Jestem pomysłowa, energiczna i lubię organizować imprezy. Chciała bym brać udział w życiu szkoły. Startuję na zastępcę przewodniczącego.


     Mam na imię Tymon i jestem uczniem klasy 6b. Od trzech lat uczęszczam na zajęcia teatralne do pobliskiego MDK-u, gdzie oswoiłem się z publicznością i występami z mikrofonem. Poza tym zajęcia języka polskiego z moją Panią wychowawczynią oraz zajęcia interpretacji wiersza i prozy nauczyły mnie komunikowania się z innymi. Umiem słuchać innych, ale również potrafię komunikować się zarówno z rówieśnikami, jaki i starszymi/młodszymi kolegami i koleżankami. Nie mam również problemów, żeby prowadzić rozmowy z osobami dorosłymi. Jestem kulturalnym, komunikatywnym chłopakiem – całkiem niezłym uczniem. Jestem Najmłodszy w naszej trzyosobowej rodzinie. Mieszkam z mamą i starszym o 7 lat bratem. To Oni nauczyli mnie kultury, zarazili pasją do teatru, historii i matematyki. Sądzę, że te umiejętności są bardzo przydatne przy pełnieniu najważniejszych funkcji w Samorządzie Uczniowskim, dlatego zgłaszam moją kandydaturę.
     W trwającym już roku szkolnym 2020/2021, jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, chciałbym kontynuować organizowanie całonocnych pokazów filmowych. Z uwagi na moje szczególne zainteresowanie historią Warszawy, chciałbym zorganizować w okolicach Święta Zmarłych  porządkowanie Miejsc Pamięci, których w niedalekiej okolicy naszej szkoły jest bardzo dużo. Wychowywany jestem w rodzinie, w której pomagamy sobie w każdej możliwej sytuacji i w związku z tym chciałbym stworzyć taki „Uczniowski Zespół Wsparcia”. Składał by się on z chętnych uczniów, którzy pomagaliby kolegom i koleżanką np.: odrabianiu prac domowych, pomocy w przygotowaniu do sprawdzianów itp. Oczywiście nie zaprzestałbym kontynuowania z lat ubiegłych obchodów świąt ważnych dla nas Polaków, ale i uczniów naszej Szkoły. Z uwagi na moją kreatywność uważam, że w porozumieniu z innymi Członkami Samorządu Uczniowskiego oraz samymi uczniami pomysłów na działania w tym roku szkolnym mi nie zabraknie.


     Hej! Man na imię Hania i mam 10 lat. Jestem uczennicą klasy V B.  Chciałabym aktywnie uczestniczyć w pracach samorządu szkolnego, ponieważ lubię pomagać i angażować się w różne akcje charytatywne. Uwielbiam też piec ciasta do kawiarenki szkolnej. Moje zainteresowania to śpiewanie i nurkowanie.


     Mam na imię Dawid. Mam 14 lat i jestem cierpliwy, spokojny i opanowany. Lubię oglądać anime i grać na gitarze. Interesuję się historią, szczególnie Związkiem Radzieckim, Drugą Wojną i okresem PRL'u. Nie uznaję przemocy i nie potrafię kłócić się inaczej niż przy użyciu chłodnej argumentacji. Mam dobrą pamięć, ale czasami zapomnę rzecz z przed chwili. Jestem tą osobą w klasie, która stara się przestrzegać obostrzeń

    • Wróć do listy artykułów