• 16 października - Podsumowanie e-biegu Erasmusa
   • 16 października - Podsumowanie e-biegu Erasmusa

   • 18.12.2020 09:33
   • Jesteśmy już po e-biegu Erasmusa. Nasza drużyna pod nazwą „Integracja”  biegała w piątek 16 października w dosyć trudnych warunkach pogodowych- temperatura o godzinie 10.00 wynosiła 7 stopni Celsjusza i była duża wilgotność powietrza. Nasza sztafeta biegła w następujący sposób: najpierw dziewczęta Marysia Puk i Ala Tomaszewska przez 3 minuty, następnie Karol Bolek i Krzysztof Kowalski przez 5 minut, potem znowu Ala z Marysia i tak na przemian aż do momentu, kiedy drużyna osiągnęła czas 60 minut. Niestety, pojawiły się problemy techniczne z aplikacją endomondo, która dwojgu z naszych zawodników przestawała chwilami mierzyć przebiegnięte metry i gubiła sygnał GPS. W związku z tym drużyna SPI 317 przebiegła zmierzony dystans 8,56 km zaś w rzeczywistości około 11 km. 

   • Uczniowie bardzo solidnie podeszli do zadania i dawali z siebie wszystko, chcąc osiągnąć jak najlepszy rezultat zarówno indywidualny jak i drużynowy. Wszyscy mocno zmęczeni ale zadowoleni ukończyli e- rywalizację. Zawodnicy otrzymali bogaty pakiet startowy składający się z koszulki, opaski i worka. Na ich szyi po zakończonym  biegu zawisły medale.
    Szkoła znalazła się w pierwszej setce zarejestrowanych drużyn, dzięki czemu otrzymaliśmy sprzęt sportowy, który będziemy mogli wykorzystywać na lekcjach wychowania fizycznego. Jest to spadochron oporowy, 5 płotków lekkoatletycznych, 3 taśmy do ćwiczeń oraz drabinka koordynacyjna.
    Bardzo cieszymy się z wzięcia udziału w imprezie organizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W zeszłym roku bieg odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i wzięli w nim udział uczniowie klas 4-tych naszej szkoły, zaś w tym roku w ramach Erasmusdays. Zamierzamy za rok znowu podjąć się zdrowej rywalizacji.

    Ewa Mikina- nauczyciel wychowania fizycznego

   • Wróć do listy artykułów