• Akademia Przedszkolaka

   • Akademia Przedszkolaka po raz pierwszy odbyła się w naszej szkole roku szkolnym 2014/2015. Akademia to cykl spotkań warsztatowych z dziećmi, które w najbliższym roku mają rozpocząć naukę w szkole podstawowej. Jest to wspaniała okazja, aby podczas wspólnej zabawy poznać szkołę, zobaczyć jak wyglądają sale lekcyjne, spotkać panie, które będą uczyły klasy pierwsze. Dla rodziców to okazja do rozmowy z naszymi nauczycielami, specjalistami i dyrekcją. 

    Rodzice! Zapraszamy!

    Przyjdźcie wraz z dziećmi aby atmosferze wspólnej zabawy poznać naszą szkołę!! Poznajcie naszych  nauczycieli i ich metody pracy. Obejrzyjcie sale lekcyjne. Spędźcie z nami trochę czasu, by dzięki temu, w odpowiednim momencie, dokonać świadomego wyboru szkoły dla swojego dziecka! 

     

  • Akademia - spotkanie drugie - ,,Mali odkrywcy – laboratorium dla najmłodszych”
   • Akademia - spotkanie drugie - ,,Mali odkrywcy – laboratorium dla najmłodszych”

   • 19.01.2020 20:38
   • Już za nami kolejne spotkanie z cyklu ,,Akademia Przedszkolaka”. Tym razem goście uczestniczyli w zajęciach ,,Mali odkrywcy – laboratorium dla najmłodszych”. 
   • Dzieci pod czujnym okiem dorosłych, przestrzegając zasad bezpieczeństwa, poznawały prawa fizyki i chemii. Były świadkami ,,magii i czarów”, które prezentował pan Sławek ze swoimi asystentami. Mogły podziwiać, jak za pomocą ,,magicznego proszku” woda zabarwia się na malinowo. Eksperymentowały tworząc wypływającą żółtą lawę, galaretowatą substancję i ,,płonący stół”. Rodzice mieli możliwość poznania właściwości helu na własnych strunach głosowych i suchego lodu na własnej skórze.

    W sali geograficzno-przyrodniczej czekała na dzieci ,,kolekcja skarbów Ziemi’’. O fantastycznych zbiorach opowiadały panie – Ula i Anetka. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się lupy i mikroskopy – to, co można było przez nie zobaczyć. Dla odważnych były też zadania, np sprawdzenie, czy dana skała jest solą, jak smakuje woda z Morza Martwego, jaka w dotyku jest tarantula…

    Zajęcia dostarczyły dzieciom i rodzicom wielu wrażeń, pobudziły chęć eksperymentowania i ciekawość poznawania świata.

   • Wróć do listy artykułów