• Akademia Przedszkolaka

• Akademia Przedszkolaka po raz pierwszy odbyła się w naszej szkole roku szkolnym 2014/2015. Akademia to cykl spotkań warsztatowych z dziećmi, które w najbliższym roku mają rozpocząć naukę w szkole podstawowej. Jest to wspaniała okazja, aby podczas wspólnej zabawy poznać szkołę, zobaczyć jak wyglądają sale lekcyjne, spotkać panie, które będą uczyły klasy pierwsze. Dla rodziców to okazja do rozmowy z naszymi nauczycielami, specjalistami i dyrekcją.

Rodzice! Zapraszamy!

Przyjdźcie wraz z dziećmi aby atmosferze wspólnej zabawy poznać naszą szkołę!! Poznajcie naszych  nauczycieli i ich metody pracy. Obejrzyjcie sale lekcyjne. Spędźcie z nami trochę czasu, by dzięki temu, w odpowiednim momencie, dokonać świadomego wyboru szkoły dla swojego dziecka!

• "Cztery pory roku" - terminarz spotkań Akademii w roku szkolnym 2023-2024

• W roku szkolnym 2023-2024 zaplanowaliśmy 4 spotkania z kandydatami i ich rodzicami.

Spotkanie 1. -  22 listopada, środa

"Jesiennie wymalowani"

• Wspólnie zamalujemy jesień na foliowych stanowiskach
      • Stworzymy jesienny sensoryczny obraz
      • Przejdziemy Ścieżka sprawnościowa

Spotkanie 2. - 7 grudnia, czwartek

"Zimno-ciepło"

• Przeprowadzimy eksperymenty z suchym lodem
      • Odbędzie się papierowa bitwa na śnieżki
      • Stworzymy sztuczny śnieg

Spotkanie 3. 6 lutego, wtorek

"Czekamy na wiosnę"

• Tęskniąc za wiosną przygotujemy zapachowe woreczki
      • Pobawimy się warzywnymi masami sensorycznymi - burakoliną, marchewkoliną oraz dynioliną :)

Spotkanie 4.  (termin spotkania zostanie podany w późniejszym terminie)

"Czy to lato?"

• Wodą malowane
      • Owocowe szaszłyki
  • Galeria Akademii Przedszkolaka

• „Czekamy na wiosnę”

• 03.03.2024 22:55
      • We wtorek 6 lutego odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu Akademia Przedszkolaka. Tym razem  hasło przewodnie brzmiało: „Czekamy na wiosnę”.

• Przybyłe dzieci pod czujnym okiem nauczycieli oraz uczniów z Samorządu Uczniowskiego włączyły się do wspólnych zabaw i działań, choć początek jak zawsze był trudny. Mali goście byli onieśmieleni i pełni obaw. Na szczęście zabawy z chustą na powitanie, przełamały pierwsze lody. Wówczas dzieci chętnie podjęły się pierwszego zadania. Wykonały z nasionek, pestek i płynnego oleju kokosowego babeczki dla głodnych ptaków.

Następnie odbywały się zabawy muzyczno - ruchowe podczas których dzieci zamieniły się w wiosenne zające. Przy akompaniamencie wesoło śpiewały i skakały naśladując dobrze znane im zwierzątka. Punktem kulminacyjnym była gra na instrumentach. Dziecięca orkiestra pod batutą niezawodnej pani Izy bezbłędnie zagrała piękny, wiosenny utwór i to bez wcześniejszych prób. Były gromkie brawa i …. drugi występ na bis.

Ale to nie wszystkie atrakcje. Nasza niezwykle twórcza pani Ola przygotowała dla dzieci trzy stacje z zadaniami. Każdy mógł wybrać to, co chciałby w danym momencie robić. Największym zainteresowaniem cieszyła się sensoryczna ścieżka w formie toru przeszkód. Nie zabrakło też chętnych do wykonania woreczków zapachowych. Przygotowane pachnące ziarenka kawy, liście zielonej herbaty, melisa, chrobotek, suszki płatków kwiatów zachęcały do różnorodnych połączeń. Każde dziecko przygotowało dla siebie indywidualny woreczek zapachowy, który zabrało po zajęciach do domu. Trzecia stacja oferowała zabawę warzywnymi masami sensorycznymi W mini basenie dzieci mogły wygniatać burakolinę i marchewkolinę. W powietrzu unosił się śmiech dzieci i…mąka J

W tym samym czasie, na pierwszym piętrze odbywało się spotkanie rodziców z panią dyrektor, nauczycielami i specjalistami z naszej szkoły. Zaprezentowaliśmy przybyłym gościom nasz film promocyjny. Pani dyrektor opowiedziała o naszych największych atutach. A następnie ona oraz nauczyciele i specjaliści odpowiadali na pytania zadawane przez zainteresowanych rodziców.

Spotkania przebiegły w przyjemnej atmosferze. Po zakończeniu wszyscy byli usatysfakcjonowani – rodzice, bo zapoznali się z ofertą naszej szkoły, dzieci, bo przyjemnie spędziły czas i nauczyciele, bo czuli, że dobrze wykonali powierzone im zadanie.