• Klasa 4a i 4b na zajęciach archeologicznych

          • ​​​​​​​Nowa galeria Klasa 4a i 4b na zajęciach archeologicznych została dodana do albumu fotograficznego​​​​​​​​​​​​​

            11 października uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach archeologicznych, które dla nich przygotował i przeprowadził pan Jan Nałęcz. Czwartoklasiści dowiedzieli się, kim jest archeolog, czym się zajmuje oraz, że archeologia dzieli się na: terenową, eksperymentalną i podwodną. Każdy z uczniów miał możliwość zobaczenia z bliska jak wygląda dekoder, czyli przyrząd, za pomocą którego wykrywa się metale. Pan Janek pokazał, jak zabezpiecza się miejsce wykopalisk i opisuje znalezione przedmioty. Od tej pory uczniowie będą pamiętać, że nikt nie może samodzielnie prowadzić badań wykopaliskowych.

            Agnieszka Ostromęcka
            Małgorzata Niewiadomska-Filipiak

          • Kwietna Łąka - w ramach projektu z Ekoeksperynatorium

          • Nowa galeria Kwietna Łąka - w ramach projektu z Ekoeksperynatorium została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 10 października uczniowie klasy 4b wzięli udział w lekcji online, w czasie której wysłuchali opowieści eksperta z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie o łąkach kwietnych. Dowiedzieliśmy się, czym są łąki kwietne, że gromadzą one wodę, chronią klimat i glebę oraz wiążąc szkodliwe pyły oczyszczają powietrze.  Następnie przystąpiliśmy do robienia bomb nasiennych z przyniesionych wcześniej i wymieszanych składników (ziemi, torfu, gliny, nasion kwiatów). Teraz będziemy dbać i pielęgnować nasze kwietne łąki - zobaczymy czy coś nam urośnie😊

            Uczniowie klasy 4b

          • Jesienna wyprawa 3b

          • Nowa galeria Jesienna wyprawa 3b została dodana do albumu fotograficznego

            Jesień już uroczyście powitaliśmy, więc teraz przyszedł czas na wyjście do parku i podziwianie jej skarbów. Nazbierane przez nas kasztany, żołędzie i liście przynieśliśmy do klasy. Wykorzystamy je do zabawy i nauki. 

          • 3a i 3b w Lesie Kabackim

          • Nowa galeria 3b i 3b w Lesie Kabackim została dodana do albumu fotograficznego

            6 października obydwie klasy trzecie pojechały do Lasu Kabackiego. Odwiedziliśmy Park Motyli, pogłębiliśmy naszą wiedzę dotyczącą  przygotowań zwierząt do zbliżającej się zimy. Uczestnicząc w grze terenowej, rozpoznawaliśmy ślady zwierząt mieszkających w lesie.  Z wielkim zaangażowaniem budowaliśmy leśne szałasy. Naszą pełną atrakcji wycieczkę, zakończyliśmy przygotowanym dla nas na świeżym powietrzu obiadkiem. To był dla nas bardzo dobry dzień!!!

          • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/24.

          • Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603) po zapoznaniu się z opinią Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/24 w następujących terminach:

            31.10.2023,  29-30.04.2024 , 2.05.2024,  14-16.05.2024, 31.05.2024 – łącznie 8  dni .

            W wyżej wymienionych dniach szkoła będzie organizować zajęcia wychowawczo- opiekuńcze dla  uczniów.

            Dyrektor SPI Nr 317
            Magdalena Politańska

          • 4b w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej

          • Uczniowie klasy 4B w dniu 29 września 2023 r. złożyli swoją wizytę w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie. Misją tego miejsca jest “kreowanie, współtworzenie działań na rzecz wzmacniania aktywności seniorek i seniorów oraz grup międzypokoleniowych”. Na wstępie zajęć każdy z nas musiał powiedzieć, z czym kojarzy mu się starość (w znaczeniu pozytywnym jak i negatywnym) oraz co wpływa na długość życia. Potem pani prowadząca pokazała nam symulator odczuć starczych- czterech ochotników mogło go założyć i poczuć się przez chwilę jak osoba starsza oraz zrozumieć z jakimi ograniczeniami często się ona spotyka.  Było to niezwykle ciekawe doświadczenie dla naszych czwartoklasistów. Polecamy je innym.

            Ewa Molak
            Małgorzata Niewiadomska-Filipiak

          • Wyjście 3a do Centrum Nauki Kopernik - planetarium.

          • Wszystkim, którzy wybierają się do Planetarium Niebo Kopernika polecamy seans "3-2-1 start". 

            Czy marzyliście o wybudowaniu rakiety na swoim podwórku i poleceniu w kosmos? Ta historia jest dla was. 

            Chomik Edwin jest naukowcem. Tworzy wynalazki, aby przybliżyć naukę innym. Niestety jego wysiłki są niedoceniane. Pewnego dnia znajduje przed swoim domem uszkodzonego robota. Postanawia go naprawić i pomóc wrócić na statek kosmiczny.  Statek odlatuje następnego dnia, Edwin i ósemka mają mało czasu na wykonanie zadania. Czy uda im dolecieć na statek, który krąży na orbicie? 

            Film opowiada o sprycie, mądrości i odwadze jaką wymaga lot w kosmos. A także o spełnianiu swoich marzeń i niepoddawaniu się przeciwnościom losu.

          • Uczniowie klas 1-3 witają jesień...

          • Nowa galeria Uczniowie klas 1-3 witają jesień... została dodana do albumu fotograficznego

            W piątek, 22 września uczniowie klas 13 wybrali się do parku Moczydło, aby powitać Jesień.

            Pani Jesień zrobiła nam ogromną niespodziankę i przyniosła piękną słoneczną pogodę. Wzięliśmy udział w jesiennych zabawach tanecznych, które pobudziły nie tylko nasze ciała, ale także wyobraźnię do dalszych działań. Stworzyliśmy obrazy wielokorowe z darów jesieni. Mamy nadzieję, że Pani Jesień okaże się łaskawa i obdarzy nas wieloma ciepłymi dniami. Serdecznie dziękujemy p. Oli Bineckiej organizatorce tego wydarzenia. 

            Żegnaj Lato, 

            Witaj jesień!!!! 

          • Rajd turystyczno-przyrodniczy „Wokół Cytadeli”

          • Nowa galeria Rajd turystyczno-przyrodniczy „Wokół Cytadeli” została dodana do albumu fotograficznego

            W sobotę 23 września uczestniczyliśmy w kolejnym rajdzie w ramach projektu PTTK Skarpa Warszawska. Rozpoczęliśmy w Parku Żeromskiego, który powstał na terenach wokół fortu Sokolnickiego. Do kompozycji parku wykorzystano wały i fosy XIX w. fortyfikacji. Tym razem towarzyszyła nam tematyka historyczno-wojskowa. Działobitnia, sucha fosa, szpital powstańczy, Cytadela, Brama Straceń to obiekty, którym mogliśmy przyjrzeć się z bliska. Jak zwykle nie zabrakło zadań przyrodniczych. Bardzo się zdziwiliśmy, gdy wokół zabytkowych willi na Oficerskim Żoliborzu odnajdywaliśmy monumentalne pomnikowe dęby.

            W ten pierwszy dzień jesieni przeszliśmy około 5,7 km. Spocznij!

          • 3B w Centrum Nauki Kopernik

          • Nowa galeria 3B w Centrum Nauki Kopernik została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 18 września odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Z pewnością wycieczka w takie miejsce pobudziła naszą ciekawość, stała się inspiracją do obserwacji otaczającego nas świata, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. W Majsterni, czyli przestrzeni warsztatowej Centrum, czekały na nas zadania wymagające użycia wyobraźni, kreatywności, zdolności logicznego myślenia i cierpliwości w dążeniu do celu. Wszystkie te umiejętności będziemy także rozwijać w szkole, bo Nowy Rok Szkolny właśnie się rozpoczął!!!    

          • Sprzątanie świata - Łączy ludzi

          • Wzorem ubiegłych lat nasza szkoła 15 września włączyła się do edycji “Sprzątanie świata - Łączy ludzi”. Celem tegorocznej akcji jest zachęcenie wszystkich, aby wspólnie działali dla dobra naszej planety. Nasi uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawiczki poszukiwali zagubiony śmieci na terenie szkoły i w okolicach. Śmieci zniknęły, a świat stał się od razu piękniejszy. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.  

          • 3a w Miasteczku Ruchu Drogowego

          • Nowa galeria 3a w Miasteczku Ruchu Drogowego została dodana do albumu fotograficznego

            11 września klasa 3a w ramach nagrody za zajęcie I miejsca w akcji “Rowerowy Maj” wybrała się do Miasteczka Ruchu Drogowego. Czekało tam na nas wiele atrakcji: jazda na rowerach po placu manewrowym, pokaz sprzętu oraz zwiedzanie siedziby straży miejskiej. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy dyplomy i odblaski.

            To był niezapomniany dzień...

            Dziękujemy Straży Miejskiej za poświęcony czas i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów drogowych. Jednocześnie życzymy dalszych sukcesów w działalności edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, zadowolenia z pracy i spełnienia planów zawodowych.

            Dziękujemy!!!!

            Klasa 3a wraz z nauczycielami.

          • 15 września zakropkujmy Drzewo Talentów

          • Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału. Każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć. Czasem potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy.  

            Z okazji święta talentów pokażmy co potrafimy najlepiej całej szkolnej społeczności. Wypełnijmy przestrzeń drzewa kropkami z naszymi uzdolnieniami.

            Zapraszamy Wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Szkoły do wspólnej zabawy – ubierzmy się w kropy, kropki, kropeczki i kreatywnie spędźmy przerwy.

            Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunkami p. Mariolą i p. Elą

          • Pierwsze dni szkoły w 3b

          • Nowa galeria Pierwsze dni szkoły w 3b została dodana do albumu fotograficznego

            Pierwszy tydzień Nowego Roku Szkolnego 2023/24, dla klasy 3B stał się przestrzenią wzajemnego poznawania się i radości. Naukę w klasie trzeciej rozpoczęliśmy mnóstwem różnorodnych zabaw integracyjnych. Był także czas na lepienie z masy solnej i malowanie. Każdy z nas wykonał swoją "Walizkę wspomnień", przyniósł w niej i zaprezentował klasie pamiątki z wakacji. Karmiliśmy zmysły unoszącą się w tle muzyką, nad naszymi głowami unosiły się bańki mydlane😉. Było magicznie i zadziwiająco i taki będzie cały ten rok!!! 

          • Rajd turystyczno-przyrodniczy „Skarpa Ursynowska”

          • Nowa galeria Rajd turystyczno-przyrodniczy „Skarpa Ursynowska” została dodana do albumu fotograficznego

            W sobotę 9 września uczestniczyliśmy w kolejnym rajdzie w ramach projektu PTTK Skarpa Warszawska. Rajd rozpoczęliśmy od odwiedzenia  kampusu SGGW, gdzie znajduje się pałac Rozkosz, którego właścicielem był pisarz Julian Ursyn Niemcewicz, sekretarz Naczelnika Tadeusza Kościuszki. Odwiedziliśmy rezerwat przyrody Skarpa Ursynowskagdzie występuje wiele gatunków fauny i flory prawem chronionych. Bogactwo torfowisk i zbiorników wodnych spowodowało, że zostaliśmy zaatakowani przez istoty z podrodziny Culicinae. Było strasznie!Pomniki przyrody takie jak platany, dęby, lipy, robinie akacjowe rozpoznajemy bezbłędnie. A jak wygląda orzech czarny i orzech turecki? My już wiemy 

             A jakie niespodzianki czekały na nas na kolejnym rajdzie, dowiecie się z kolejnej relacji za dwa tygodnie