• Edukacja filmowa

• Edukacja Filmowa – Film uczy i wychowuje - to cykliczne i wielopoziomowe zajęcia dodatkowe dla uczniów naszej szkoły.  Program realizowany jest od 2009 r i wsparany jest przez wiele instytucji filmowych, min: Kino Muranów i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Bibliotekę Publiczną Bielany i Federację Niezależnych Twórców Filmowych.

Edukacja filmowa jako program innowacyjny jest wysoko oceniona przez Warszawskie Centrum Innowacji Pedagogicznych i Szkoleń, a w 2011 roku za edukację filmową szkoła otrzymała tytuł Szkoły z pomysłem na kulturę.

W trakcie roku szkolnego uczniowie zaangażowani są w wiele inicjatyw, między innymi tworzenie własnych produkcji. Poznają film od podstaw, uczą się obsługiwać kamerę, organizować pracę zespołu, montować i udźwiękawiać film. Ich praca promowana jest na konkursach i festiwalach.

Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” to dofinansowanie udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawę w wydarzeniach kulturalnych, naukowych oraz sportowych. (Logo m.st.w-wa)

Wioletta Mrozek - autorka i realizatorka innowacji pedagogicznej Edukacja Filmowa.
      Dorota Kaczorowska - koordynatorka wydarzeń edukacji filmowej.

• Niezniszczalni

• 24.06.2021 17:53
        • Przedstawiamy naszą najnowszą produkcję. Jest to teledysk do piosenki Dawida Kwiatkowskiego Niezniszczalni. Film powstawał jako inicjatywa skomentowania nowej rzeczywistości przez uczniów czyli powrotu do szkoły po długotrwałym zdalnym toku nauczania. Jesteśmy szkołą integracyjną i wychodzimy naprzeciw uczniom, którzy obawiali się nowej odsłony szkoły. Po pandemicznej przerwie wielu uczniów poczuło się zagubionymi i niepewnymi nowej sytuacji. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw i dać siłę i motywację. Tym filmem pokazujemy, jak ciepłym i przyjaznym miejscem jest nasza szkoła. Wszyscy tu wspieramy się i rozumiemy. Staramy się dodawać sobie wzajemnie siły. Przekaz piosenki- Pokaż swoją twarz … nabiera nowej wymowy, gdyż oznacza, że zamieniamy monitor komputera na prawdziwą ławkę szkolną. Tym razem znów będziemy sobie patrzeć w oczy. I nie będzie to nic trudnego, gdyż bardzo sobie w naszej szkole ufamy.

• Filmowy odkrywca

• 01.09.2019 13:50
        • Filmowy Odkrywca - zajęcia filmowe, podczas których poznajemy tajemnice filmowej produkcji od kuchni.
          W programie ponad 14 filmów, które są pretekstem do rozmów na temat dramaturgii, scenografii, dźwięku, dialogu. Dzieci mają okazję tworzyć własne propozycje scenariuszy i krótkich etiud.

Dla najbardziej zaangażowanych kinomaniaków przewidziane są też wieczory filmowe w wybrane piątki.

• Międzyszkolny konkurs filmowy „Moje spotkanie z filmem"

• 01.09.2019 13:52
        • Formą konkursu jest analiza dzieła filmowego - interpretacja treści jak i analiza języka dzieła.
          W I etapie - test znajomości treści filmu. II etapu międzyszkolny – półfinaliści piszą pracę krytyczno - literacką na temat dzieła. Finaliści konkursu są zapraszani na uroczystą Galę Wręczenia Nagród do Kina Muranów.

• Filmowa Mrozówka W SPI 317