• Czekamy na Was!

    •    

      

    • Zapraszamy do naszej szkoły

    • Jesteśmy wychowawcami oddziałów przedszkolnych 0a i 0b. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące pracy oddziałów Zerówkowych.

     Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 836 03 12 wew. 23

      

     Anna Stępińska    

     • 9.03. wtorek 14.00-15.00
     • 11.03 czwartek 14.00-15.00   
     • 16.03. wtorek 14.00-15.00

     Monika Chról

     • 10.03. środa 13.00-14.00
     • 17.03. środa 13.00-14.00

      

      

   • FAQ

   • Pytania najczęściej zadawane przez rodziców podczas spotkań z dyrektorem i specjalistami pracującymi w szkole.

    1. Czy można odwiedzić szkołę i zobaczyć warunki w jakich będą uczyć się dzieci?

    Bardzo nam przykro, ale sytuacja pandemiczna nie pozwala na osobiste odwiedzenie szkoły.

    Uczniowie oddziałów przedszkolnych uczą się w dwóch salach na parterze szkoły. Sale są wyremontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny oraz różnorodne pomoce edukacyjne. W bezpośrednim sąsiedztwie sal znajduje się szatnia oraz toaleta do wyłącznej dyspozycji uczniów. Od września 2021 roku uczniowie oddziału przedszkolnego będą wchodzić do budynku szkoły oddzielnym wejściem z dostępem do windy. 

    Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie szkoły /Zerówka/

    2. Czy będą organizowane spotkania z rodzicami?

    Niestety, w tym roku nie organizujemy bezpośrednich spotkań z rodzicami. Nauczycielki oddziałów przedszkolnych pełnią, specjalnie dla Państwa, dyżury telefoniczne. 

    Korzystając z doświadczenia ubiegłorocznych i wcześniejszych spotkań podczas Akademii Przedszkolaka stworzyliśmy również katalog odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania. Zamieszczone na stronie szkoły materiały multimedialne przybliżą Państwu atmosferę i warunki edukacji w  oddziałach przedszkolnych. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

    3. Czy dzieci z oddziału przedszkolnego mają kontakt ze starszymi  dziećmi?

    Obydwa oddziały przedszkolne są zlokalizowane w specjalnie wydzielonej, zmodernizowanej i dostosowanej do potrzeb najmłodszych części szkoły. Do oddziału przedszkolnego prowadzi osobne wejście oraz osobna winda. Zajęcia świetlicowe odbywają się również w sposób niezależny.  Zarówno podczas posiłków jak i innych form aktywności na terenie szkoły dbamy o bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie naszych najmłodszych uczniów. Uczniowie oddziałów przedszkolnych tworzą także naszą wspólnotę szkolną. Uczestniczą w wydarzeniach organizowanych dla całej szkoły, konkursach i akcjach społecznych.

     4. Czy dzieci uczą się na dwie zmiany? O której się zaczyna druga zmiana? 

    Dzieci z oddziału przedszkolnego uczęszczają do szkoły w systemie jednozmianowym. Uczniowie klas 1-3 uczą się w systemie dwuzmianowym, zajęcia na drugą zmianę zaczynają się, w zależności od dnia, o różnych godzinach jednak nie później niż o godzinie 11.30.

    5. Czy na terenie szkoły jest stołówka, czy catering?

    Wszystkie posiłki śniadania, obiady i podwieczorki są przygotowywane ze świeżych produktów bezpośrednio w kuchni zlokalizowanej na terenie szkoły. /Stołówka szkolna/

     6. Czy można dostosować dietę do potrzeb dziecka? 

    Oczywiście. Nasza stołówka szkolna poza standardowymi, zbilansowanymi posiłkami oferuje posiłki dietetyczne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Państwa dzieci. Proponujemy zatem zarówno dania wegetariańskie jak i bezglutenowe.

    7. Czy są organizowane zajęcia dodatkowe, jeśli tak, to jakie?

    W szkole są prowadzone różnorodne zajęcia dodatkowe dla najmłodszych. Są to zajęcia plastyczne, artystyczne, czytelnicze. Zajęcia dodatkowe są zawsze odpowiedzią na zainteresowanie i potrzeby dzieci.

    8. Na czym polega  dwujęzyczność w oddziale przedszkolnym?

    Dwujęzyczność w oddziale przedszkolnym to program nauki języka angielskiego realizowany w oddziałach przedszkolnych w ubiegłych latach. Obecnie uczniowie uczą się języka angielskiego cztery razy w tygodniu. Lekcje prowadzi doświadczona nauczycielka angielskiego z  naszej szkoły.

    9. Wychowawcy w oddziale przedszkolnym.

    W przedszkolnej grupie integracyjnej wspólnie prowadzi zajęcia dwóch nauczycieli: nauczyciel edukacji przedszkolnej oraz pedagog specjalny. Współpracując ze sobą nauczyciele organizują proces dydaktyczny w sposób atrakcyjny i zróżnicowany, zachęcając wszystkie dzieci do czynnego uczestnictwa w zabawie i nauce. Dzięki temu wszystkie potrzeby uczniów są rozpoznawane i rozwiązywane na bieżąco. W czynnościach dnia codziennego, a także podczas posiłków dodatkowej pomocy udziela dzieciom pani Danusia.

    10. Jakie są zajęcia w oddziale przedszkolnym?

    Poza zajęciami edukacyjnymi w oddziałach przedszkolnych proponujemy zajęcia z rytmiki. Podczas tych zajęć dzieci uczą się elementów ruchu scenicznego, uczą się grać na instrumentach orffowskich tj. dzwonki, kołatki, trójkąty i innych. Nauczyciel zna repertuar piosenek, utworów, dysponuje płytoteką starszego przedszkolaka, a instrumenty muzyczne wykorzystuje podczas zabaw.

    Kolejne zajęcia, które na stałe weszły do harmonogramu dnia oddziału przedszkolnego to gimnastyka korekcyjna. Zajęcia grupowej gimnastyki korekcyjnej polegają na odpowiednim doborze metod i ćwiczeń prowadzonych w atrakcyjnej dla dzieci formie zabawowej.

    Nauczyciele rytmiki i gimnastyki korekcyjnej to doświadczeni pedagodzy pracujący w szkole.

    11. Jak często dzieci wychodzą na dwór?

    Nasza szkoła jest wyposażona w nowoczesne boiska oraz plac zabaw. Lokalizacja szkoły w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Moczydło oraz Lasku na Kole sprzyja organizowaniu spacerów dla uczniów. Staramy się, żeby uczniowie przynajmniej raz dziennie korzystali z możliwości zabawy poza budynkiem szkolnym.

    12. W jakich godzinach pracuje świetlica dla oddziału przedszkolnego i dla klas młodszych?

    Świetlica jest czynna od godziny 7.00 do godziny 17.00. /Świetlica Tęczowa Kraina/

    13. Czy  na terenie szkoły jest pielęgniarka?

    Tak, gabinet pielęgniarki jest otwarty codziennie. Pani pielęgniarka udziela doraźnej pomocy medycznej oraz realizuje programy higieniczne. W trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo wszystkich uczniów obowiązuje jedna zasada: do szkoły przyprowadzamy tylko zdrowe dzieci.

    14. Czy na terenie szkoły jest psycholog?

    Na terenie szkoły pracują następujący specjaliści: pedagog szkolny, psycholog, logopeda, terapeuta pedagogiczny, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta usprawniania ruchowego, terapeuta zajęciowy, terapeuta Treningu słuchowego metodą Tomatisa. /Zajęcia specjalistyczne/

    CZEKAMY NA WAS!

  • Sześciolatki już tu są – dni otwarte w zerówkach na Woli

   Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na 2021 rok rozpocznie się na przełomie lutego i marca, a już w styczniu dzieci i rodzice będą mogli 
   odwiedzić wolskie zerówki i zapoznać się z ich ofertą edukacyjną. Na sześciolatków czeka szeroki wybór zajęć łączących naukę, zabawę i twórczą 
   aktywność.

   Więcej informacji na stronie Urzędu Dzielnicy Wola wola.waw.pl