• Biblioteka szkolna

• Biblioteka mieści się na pierwszym piętrze szkoły. Zajmuje dwa pomieszczenia:

wypożyczalnię, z której można wypożyczać książki do domu.

W naszej wypożyczalni jest wolny dostęp do półek, tzn. można wchodzić między regały biblioteczne i swobodnie wybierać książki. Księgozbiór liczy około 6 tysięcy woluminów. Oprócz lektur i książek przydatnych w nauce szkolnej, posiadamy również komiksy, zbiory wierszy, bajki i baśnie dla najmłodszych oraz nowości beletrystyczne dla starszych uczniów.

• czytelnię multimedialną, z której zbiorów można korzystać na miejscu.

Zbiory czytelni to:
        - księgozbiór podręczny - znajdują się tutaj: encyklopedie, słowniki, informatory, atlasy, albumy.
        - czasopisma, a wśród nich: Świerszczyk, Victor, Victor Junior, National Geographic Odkrywca (czasopismo dwujęzyczne), Świat Nauki, Wiedza i Życie.
        W czytelni znajdują się również stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

• "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka"

• W 2018 roku w ramach rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” zbiory biblioteki szkolnej wzbogaciły się o 694 egzemplarze, w tym 128 książek w języku angielskim.

Biblioteka podejmuje liczne działania promujące czytelnictwo. Są wśród nich:

• Szkolne obchody Dnia Głośnego Czytania,
        • Dni książki i praw autorskich
        • Konkursy czytelnicze (np.: Konkurs czytelniczo - plastyczny dla uczniów klas pierwszych, Konkurs czytelniczy z okazji Dnia Głośnego Czytania dla klas 1-3, Konkurs czytelniczy: "Z jakiej książki pochodzi ten cytat?" - dla najstarszych uczniów, Konkurs plastyczny "Zakładka do książki" dla klas 1-6, Konkurs recytatorski "W kręgu poezji Adama Mickiewicza" dla klas 7-8),
        • Spotkania autorskie
        • Walentynki w bibliotece czyli "Randka w ciemno z książką"

Nasza biblioteka obsługiwana jest przez nowoczesny system e-biblio, dzięki któremu praca biblioteki szkolnej jest sprawniejsza i bardziej efektywna. Program ten pozwala na zarządzanie księgozbiorem oraz czytelnikami z komputera i  jest integralny z LIBRUS Synergia.